19495
10802156721311543414.jpg

A sorozat aktuális sztoriján túlmutató (tehát a könyvet érintő) kérdéseket, válaszokat, spoilereket
legyetek szívesek az író topicjában [link] tárgyalni.

A viták elkerülése érdekében: amíg NEM adták le a magyar tv-ben az aktuális részt, addig használjátok a spoiler taget,
ha pedig már lement az HBO-n is, akkor lehet nyíltan beszélni a történésekről.


Interaktív térkép

Világtérkép


  • Kata
    #1073
    Majd a könyvet is olvassa el aki teheti, tök jó minden része.

    Amúgy ha nincs HBO előfizetésem, van valami módja ahol megnézhetők ezek a filmek? Valami olyasmit hallottam, hogy nincs kódolva az HBO a film ideje alatt? Vagy ez kamu?
  • Palinko
    #1072
    én Aryás bannert szeretnék
  • DaemoonHunter
    #1071
    Szerintem nem kell itt 1-2 évad, a rossz minél előbb elnyeri a méltó büntetését:) legalább is némileg.
  • Prof William
    #1070
    Csak sajna úgy érzem minimum 1-2 évadot várhatunk amíg ez a szívmelengető esemény megismétlődik.

    Talán ha a törpe nevelte volna a srácot normálisabb lett volna. Max többet csajozna de hát az nem akkora baj. :)
  • VvD
    #1069
    Gondolom ezt a képet sok fórumba belinkelik a legutóbbi rész vége miatt :)
  • FSpofon
    #1068
  • Prof William
    #1067
    Jaja nagyjából úgy gondolja hogy ha bárki lázadna akkor majd egy "Hozzám nem érhettek parasztok én király vagyok!" kiáltással lefegyverzi az egész támadó sereget. Nem jut eszébe hogy az "apja" is úgy lett király hogy felszecskázta az előzőt szóval még nem is olyan régen volt rá példa (amit nem is felejtettek el) hogy mit kell tenni pöcs királyokkal.

    Cersei jobban járt volna ha átvisz valami megegyezést hogy pl a Király kiskorára való tekintettel ő meg Jaime lesznek a régensek nagykorúságig. De így a "rátermett" új uralkodó jó eséllyel csesz el majd mindent amit eddig felépítettek.

    Stark bemószerolása is rossz választás volt mert sztem az egész királyságban a hülye is tudja róla hogy milyen egyenes ember + hogy mennyire nincs érzéke az intrikáláshoz erre pont őt vádolják meg vele + mindenki látta hogy kényszer hatására vall.
  • Hoz_Hun
    #1066
    Joffrey egy álomvilágban él. Azt hiszi a király érinthetetlen és mindenek felett áll. Ez már jól tükröződött mikor anyájval beszélt arról mit is kéne tenni északon (meg a "hűséges" királyi hadtestről). Teljességel éretlen a királyi posztra és nagyjából minden másra is. Az anyja komolyan kezdhet aggódni miatta. Mindamellet egy jellemtelen szemét is.
  • Shiwo
    #1065
    bocs a kigolyózásért :)
  • Shiwo
    #1064
    pont az volt a regényben is a megtévesztés lényege, eleve tudta a kisebbik sereg, hogy a halálba megy, éjszaka ütöttek rajta a Lannister táboron, hogy minél nagyobb káoszt és pusztítást vigyenek végbe.. azért a Lannisterek nem hülyék, ha csak felállnak fényes nappal a domb tetejére, az oroszlánok felderítői simán kiszúrják, hogy csak átverés az egész...meg egy aprónyi taktikai érzéssel megáldott hadvezér hamar rájön, hogy trükközik az ellenfél, ha nem használja ki a meglepetés előnyét, csak kiáll a dombra mutogatni magát..
  • Hoz_Hun
    #1063
    Időt kellet nyerni. Azt meg is tették, így a stratégiai győzelem az ővék lett (Starkoké).
  • Prof William
    #1062
    A szőke enyhén belterjes arcú pöcs királyfi bebizonyította hogy veszélyes mert nem igazán lehet irányítani. Hiába beszélte meg vele két ember is mit kellene tenni de ő mégis mindenkinek bemutatott ott a tömeg előtt meg nem igazán lehetett egy "fiam nem ezt beszéltük meg" dumát levágni mielőtt késő lenne.

    Ezzel most lazán elérte hogy a Starkok ha eddig nem gondolták volna komolyan a dolgot most már tényleg bekeményítenek + így az ő esetleges falhoz küldési esélyei is csúnyán lecsökkentek a kibelezés javára.
  • 89
    #1061
    Nem is értem, hogy miért kellett rájuk küldeni, elég lett volna csak felállítani őket egy vonalba egy domb tetejére és egyből soknak látszanak, aztán miután Jamie már megvan akkor visszavonulni.
    Lehet, hogy a könyvben kiderül, de fimben nem jött át, hogy miért ez volt a megoldás.
  • 89
    #1060
    Nagyon jó volt Cersei arckifejezése is fia döntése hallatán...ő nem lett volna ennyire kretén, hogy magára haragítsa a Starkokat és szövetségeseit
    Ned pedig lányai láttán ejtett csorbát becsületén és választotta inkább a családot. Nem tudhatta hogy Joffrey elmebeteg. De szerintem azért is nyugodott meg, mert tudta, hogy családja elintézi ezáltal Lannisteréket és bódottá lesz mindenki.

    A falon a mester is nagyon meglepett, szerintem Havas nem dönt úgy, ahogy akkoriban ő tette és családjához csatlakozik.
  • Andr0
    #1059
    Robb a későbbiek során lecseréli a farkasát egy csillámpónira, HUPSZ bocsi SPOILER volt az előbb :)
  • Hoz_Hun
    #1058
    Jah, jól kicsesztek azzal a kétezer emberrel. :/
  • 89
    #1057
    Így viccesebb volt és jobban is illett Tyrion karakteréhez...másrészt, olcsóbban megoldották a csatajelenetet.
    Ezért is volt jó ez a megoldás, mert kérdéses volt a csata kimenetele, és mikor mindenki azt hitte, hogy elvesztették akkor derült ki, hogy mi is volt Robb-ék célja. A 2000-et viszont sajnáltam :S
  • Hoz_Hun
    #1056
    Hát ez csodás. Inkább nem akarom megtudni miért vágysz rá. :)
  • mindero
    #1055
    De hogy jön ide?
  • Andr0
    #1054
    spoilerre: Igaz.

    @Hoz_Hun: Csillámpóni
  • Hoz_Hun
    #1053
    Aryás könyves spoiler
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Bosszút is áll :). Ír egy halál listát aztán szépen sorban elkezdi eltenni őket láb alól. Persze a listáról jópáran meghalnak nélküle is.
  • Hoz_Hun
    #1052
    Jaja, mondjuk biztosra vettem, hogy nem lesz benne a csata, mert az ilyen sorozatokban nem szoktak beletenni az ára miatt. Első évadban semmi képpen se. Viszont a Róma 2. évadában volt csata és úgy tudom ennek a 2. évadában is lesz. Georg R.R. Martin (író) nyilatkozta, hogy abban is ő írja az egyik rész forgatókönyvét pont azt amiben egy nagyon drága csatajelenet van, és ha akkor tutta volna ezt nem írja olyan grandiózusra. Szóval szerintem a 2. szezonban biztos lesz jó kis csatajelenet.
  • Shiwo
    #1051
    Kimaradt jelenet:

    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    amennyire nekem rémlik, Tyrion a regényben részt vett a csatában, nem csapták le ilyen láma módon a saját emberei, pár ellenfelet le is nyomott, végül tán a lovat vágták ki alóla és az alá szorult be vagy valami ilyesmi..

  • Hoz_Hun
    #1050
    Mi az a csillámpóni?
  • MaRee
    #1049
    Nekem is kedvencem, elfogadnám kishúgomnak :D

    Egyébként jól kispórolták ebből a részből a csatát, pedig megnéztem volna ahogy a kővarjak zúznak :) Remélem a következőből már nem fogják.
  • Andr0
    #1048
    A spoiler ide spoiler oda vitához hozzászólva: Szerintem meg Csillámpóni!

    ja és gumiszobát a könyveseknek xD (meg csillámpónit a népnek)

    Amúgy a rész király volt kezdődik a buli xD
  • Hoz_Hun
    #1047
    Arya az egyik legnagyob karakter szerintem. Mármint aprócska, de az egyik legjobb arc. Bátorságért nem megy a szomszédba. :)
  • MaRee
    #1046
    Szerintem Montanosz tudna moderálni, ha nem akkor valami moderátoros topikban kell asszem megkérni, hogy szavazás alapján legyen új házigazda. Legalábbis úgy emlékszem valamelyik játék topikban így volt régen.
  • Hoz_Hun
    #1045
    Amúgy a könyvben nem volt buzulás a rózsa lovaggal. De hát 15 éve mikor a könyv íródott még nem volt akkora divat...
  • mindero
    #1044
    Szerintem meg az lenne a jó ha legalább a következő részig spoilerezzünk, könyvspoilert meg egyáltalán ne.

    Bejöhet egy csomó ember felirat után kutatva, érdeklődik a sorozatról stb, nem kéne egyből ellőni az összes poént nekik.

    De ez a könyves dolog folyton gond lesz már érzem, mi kell ahhoz hogy házigazdát válasszunk? Elszántság?
  • Hoz_Hun
    #1043
    Vissza spoiler mehet szerintem. Az érdekes lehet, hogy mi az ami kimaradt és a könyvben benne volt. Plusz info, segíthet megérteni pár dolgot.
  • MaRee
    #1042
    Szerintem is az lenne a legjobb megoldás, hogy miután kijött az aktuális rész, azután már lehessen róla beszélni spoiler nélkül, de könyves dolgokat itt ne tárgyaljunk, úgysem bírja ki az emberek nagy része (én sem) hogy ne jelöljem ki azt a hülye spoilert :)

    Egyébként jó rész volt a mostani, csak mindig olyan érzésem van ezzel a sorozattal, hogy akkor van vége az adott résznek, amikor kezdenének beindulni az események :D Szegény Stark papa, nem ezt vártam :( Remélem Arya bosszút fog állni mindenkin, főleg azon a nyámnyila Joffrey-n.


  • Hoz_Hun
    #1041
    A könyv spoiler dolgot tényleg rendezni kéne. Most azok érdekében, akik nem olvasták. Beleírni a bannerba nagy bettűkkel, hogy minden nem közvetlenül a sorozatban történtekhez tartozó történést előtt írja oda a delikvens, hogy "Könyv spoiler". Ennyit. Ez nem egy nagy dolog. Ha valaki erre tényleg nem képes az egy hatalmas paraszt. Ez nem fáradság. Bár sokaknak a spoiler tag használata is az.

    Ahogy láttam nem egyedi ez az eset. Külföldi forumokon is itt-ott megy az anyázás rendesen. De ez nem mentség.
  • Montanosz
    #1040
    köszi, ezt felirtam a másik fórumába is hagy tudják hogy mindenki homokos, nem tudom mit ágálnak, ha egyszer az író így írta meg a könyvet
  • RatBaG #1039
    óóó, hogy penészedne meg nagyanyád összes befőttje!
    nem meg lett mondva, hogy bármilyen könyves spoiler előtt legalább legyen kiírva? DE!
    AZBESZT!
  • zorovpeter
    #1038
  • BlackWolf
    #1037
    fuk
  • Andr0
    #1036
    csak hogy megelőzzem a további könyspoilerek összefoglalom a könyveket:

    Dany és Drogo (miután felépül a náthájából) Átkelnek a keskeny tengeren, Joffrey beleszeret Drogoba (titkon homár) közben Robb jön Kings Landingba hogy lealázza a puhapöcsű Lannistereket, aki pedig egyfajta "elhagyott a kandúrom egy másik kan-oroszlánért" vigasztaló szexet ad a szó szerint a Tüzes fehérhajú bigének.

    Majd Drogo-Joffrey és Dany-Robb négyes úgy döntenek hogy túl sokáig volt a 7 királyság 1 birodalom így lebontatják a Fal-at, Béke tárgyalásokra hívják a White Walker-eket ami picit szarul sül el...

    A folytatásért linkelnék egy másik topicot ott a post-eseményekkel foglalkozó sorozatról van szó, a címe Walking Dead
  • Palinko
    #1035
    nem vágok fel, jött kérdés, ment válasz, ennyi...
  • Palinko
    #1034
    melyiket? én megnéztem semmi durva nincs benne.