19495
10802156721311543414.jpg

A sorozat aktuális sztoriján túlmutató (tehát a könyvet érintő) kérdéseket, válaszokat, spoilereket
legyetek szívesek az író topicjában [link] tárgyalni.

A viták elkerülése érdekében: amíg NEM adták le a magyar tv-ben az aktuális részt, addig használjátok a spoiler taget,
ha pedig már lement az HBO-n is, akkor lehet nyíltan beszélni a történésekről.


Interaktív térkép

Világtérkép


  • Csaba007
    #1113
    Nem tudom volt-e már,de érdemes elolvasni milyen felháborodást keltett a 9.rész:)
    Az HBO magyarázkodik
  • hapi
    #1112
    az első évad után ki merem jelenteni, hogy a rendezőt le kell cserélni mert egy nagyon jó sztori van gyengén, unalmasan tálalva.
  • Daffit
    #1111
    Amerikában és Angliában a puha fedeles az alap, mi magyarok valahogy szeretjük a keményfedelest. Ha óvatosan bánsz vele, akkor nem esik szét (bár én szeretem ha egy kicsit "viseltes" egy könyv)
  • Hoz_Hun
    #1110
    Nekem is mind puhafedeles. Nem esik szét.
  • Maak
    #1109
    sajna honlapon sem lattam a kemenyfedelest, pedig az azert igenyesebbnek nez ki :s
  • Kata
    #1108
    Nem esik szét, nekem mind egyforma kötésű amúgy.
  • Maak
    #1107
    valaki akinek megvannak a konyvek...ma neztem az alexandraban es hat eleg elszomorito a puhafedeles kiadas, nem esik szet? a masik meg hogy az 1,3,4 puhafedelesben a 2. pedig kemeny boritos kiadasban volt, ez igy eleg gagyi :s
  • Narxis
    #1106
  • Hoz_Hun
    #1105
    Ja kb ennyi. Ha szigorúan vesszük fórumozni bonyolultabb dolog. Itt be is kell jelentkezni, hogy írhassunk,... :D
  • Belkar
    #1104
    Egyébként semmi nehézség nincs benne letöltöd teljesen ingyenesen a qtorrent nevű progit aztán a piratebay-ről leszeded a torrent fájlt kétszer rákattintasz és már tölti is ehhez nem kell diploma :D
  • Hoz_Hun
    #1103
    Ha ennyire szereted a könyvet, bűn kihagyni a filmsorozatot. Valaki a környezetedben csak betudja röffenteni azt a torrentet vagy legalább lehúzni neked a részeket.
  • Kata
    #1102
    Lesz aggódnivaló dögivel, az fix. :)
  • Kata
    #1101
    Ha valaki segít a filmeket megszerezni, akkor nem árulom el, hogy a 358. oldalon a sofőr lesz a gyilkos. :)
  • Hoz_Hun
    #1100
    Persze vannak alapjaiban tisztességesebb karakterek, ahogy gyarlók is. Nincs mindenkinél pálfordulás meg csavar, vannak megbízható szereplők.
    Meg azért vannak karakterek, akiket meglehet és érdemes is megszeretni. Nekem ez speciel kell, mert ha nincs kiért aggódjak akkor minek nézem/olvasom az egészet.
  • Kata
    #1099
    Azért a biztonság kedvéért spoilerbe írom, nem biztos hogy mindenki szeretné látni:

    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Nem minden és nem mindenki az aminek látszik. Csak látsz belőle valamennyit, láttat belőle valamennyit a szerző. Aztán ez változik, szélesedik és változik a megítélésed is bizonyos emberekről, csak úgy mint a valóságban. Valaki olyan marad ahogy megítélted elsőre, van akiről biztosan tudom hogy meg fog változni a véleményed. Mindennek van oka és mindenkiben van jó és rossz is. Jó is cselekszik rosszat és rossz is cselekszik jót. Ki kell szakadni George Martinnál a sablon jó és sablon rossz szemléletből, de ki is fog szakítani a történet, ezt garantálom. :) Azért igyekszem nem lelőni a nagy poénokat és sztorit, de arra készüljetek fel, hogy még ha az egész eposzt megfilmesítik is, minden része sokkolni fog, meglep. Legalábbis a könyv ilyen, de mivel George Martin személyesen írja és felügyeli a forgatókönyvet, ezért valószínűsítem, hogy igyekszik a legjobban visszaadni az embereket, a történetet. Egy tanács: érdemes úgy nézni a filmet is (ha a könyvből indulok ki), hogy minden kis jelentéktelennek tűnő mondat egetverően fontos lehet a későbbiekben és segít megérteni a miért-eket. Igalmas és fergeteges sztori, szex, vér, háború, intrika, g*ciskedés, ettől nagy ez a könyv és ezért tartják a Gyűrűk urával egy szinten vagy attól jobbnak.
  • G_ArchAngel #1098
    Nekem nincs bajom R.R. Martin-fele angollal, konyvben sem, filmben sem. sot iszonyat miket lehet tanulni belole, en mar szinte folyamatosan azzal kezdem sajat velemenyem dolgokrol, hogy "If the truth be* told..."

    (*megfelelo alak szovegkornyezettol fuggoen...)
  • G_ArchAngel #1097
    Jah, csak azok olyanok, mint a mosonok - koran halnak...

    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    ...reggel 5-6 ora kozott
  • 89
    #1096
    A mások lehet felforgatják az egész históriát és egymásnyakába borul mindenki :D
  • 89
    #1095
    szerintem azért látszódik egy határ...
    észak eléggé a becsületre-tiszteletre-fegyelemre-család fontosságára épít

    míg a lannisterek már az elejétől kezdve áskálódnak-fajtalankodnak és hiába mondják, hogy a család nagyon fontos, rühellik egymást is

    aztán ki tudja mit hoz a következő évad
  • Narxis
    #1094
    Ja, az igaz. Látom, hogy nincs tisztán jó és rossz, de azért van 1-2 becsületesebb karakter.

    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Vagyis csak volt... :(
  • 89
    #1093
    remélem Havas nemsokára feldugja Joffrey ánuszába a Mormont-tól kapott pallost
  • Kata
    #1092
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Amúgy igen, ez a kezdő "kép", vannak a gonoszok és a jók. Aztán kiderül, hogy nem is velejéig gonosz a gonosz és nem is áldott szentlélek a jó. Ez ennek a könyvnek a sava-borsa, hogy mindenki gyarló ember, élő ember, nem valami túlmisztifikált híró. Ergo mindenkiben van jó és rossz is, csak nem mindegy ki mennyit lát abból az emberből, mennyire ismeri, és csak az alapján alkot véleményt. Akárcsak az életben. Például számomra Jaime is szimpatikussá vált ahogy egyre jobban megismertem a történetben. A Lannisterek sem velejéig gonoszak. Ellenben tutira van aki most pl. még jónak látszik aztán kiderül átver mindenkit. De ezektől izgalmas, fordulatos és érdekes a történet, és hiába összesen kb. 4000 oldal a könyvsorozat eddig, nincs olyan lap amit ne remegő kézzel fordítanál át, hogy jaj mi lesz a következő oldalon. Sok megdöbbentő fordulatra lehet számítani, George Martin eleve szeret sokkolni és ez jó. :)
  • Belkar
    #1091
    Ezeket ajánlanám bannernak:

    http://sorozatportal.hu/sites/sorozatportal.hu/files/users/A-fraid/GameOfThrones_Teaser02_Screencap_10.jpg
    http://2.bp.blogspot.com/-c9nC7kLiToo/TZ4A7lLL_AI/AAAAAAAAAC8/oCF4vFHUsJ4/s1600/game.of.thrones.s01e00.720p.hdtv.x264-ctu.mkv_snapshot_00.38_%255B2011.01.04_20.44.24%255D.jpg
    http://henchmanforhire.com/wp-content/uploads/2011/05/Game_of_Thrones_2011_Intertitle2.png

    Esetleg ezt
    http://images.wikia.com/gameofthrones/images/5/5f/Joffrey_Baratheon_2.jpg
  • Kata
    #1090
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Vannak biztos pontok a sztoriban, csak sokszor nem az akit annak láttat a szerző. Nagyon de nagyon figyelmesen kell olvasni a könyvet - vagy nézni a filmet, minden apró mondat számít, az is számít hogyan mondják, az is számít hogy ki kinek mondja. Könyvben kb. a 2-3. kötetre szokik rá az ember agya erre az írói stílusra és akkor már rafkósan elmosolyodsz, mert tudod mi is volt a mondandó mögött valójában. Ez főleg igaz amikor kényes ügyekről beszélgetnek, suttognak, kémkednek, pletykálnak, stb. És nem minden az aminek látszik, erre sokszor fény derül majd a sztoriban.
  • Palinko
    #1089
    de gonosz :(
  • Kata
    #1088
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Nem mondom meg! Majd meglátod.
  • Narxis
    #1087
    Uhh, de geci...
  • Narxis
    #1086
    De én megszeretek és megutálok karaktereket. :D Szerintem az emberek 95%-a ilyen. :D De nem is ez a lényeg, van még 4 karakter akiket komálok. Most első helyre ugrott a fattyú, ha őt is kinyírják akkor lehet nem nézem sorozatot tovább... :S Nagyon nehéz ezt így elfogadni, hogy nincs egy biztos pont a sorozatban. Ráadásul a genny Lannisterek meg élnek. Jó a törpét komálom, de a többi... :S
  • Palinko
    #1085
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    mondd, hogy Aryát nem....
  • Kata
    #1084
    Általános és komoly spoiler, kizárólag saját felelősségre olvasható!!

    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    És még jónéhány hasonló és egyéb más meglepetések lesznek a sztoriban, szokj hozzá. A lényeg, hogy nem szabad túlzottan megszeretni egyik karaktert sem. :)
  • Shiwo
    #1083
    sőt, a félember sztorijából ki is maradt egy rész
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    a regény szerint miután végigmentek a katonák a feleségén, utána még neki is még egyszer, utoljára magáévá kellett tennie a csajt...szóval eléggé kitűnik a sztoriból, hogy Lannister-papi is egy lelketlen parasztláda
  • Narxis
    #1082
    9. rész spoiler

    Na ne már, hogy

    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    megölték Ned Starkot, ez köcsögség, neki élnie kell!!! Félember sztorija durva volt. Amúgy láttátok mennyi állatot megöltek ebben részben? Megint egy szegény ló, meg aztán egy galamb is... :S
  • Kata
    #1081
    Sajnos az a torrentizé nekem kínai.
    Másrészről én is szívesebben vennék feliratosat, mert akármilyen jól is tudok angolul, van amikor úgy motyorognak vagy hadarnak el valami fontos mondatot hogy nem értem és akkor mérgelődök. :)
  • 89
    #1080
    én feliratosan nézem, de belenéztem HBO-n a szinkronosba is és
  • Andr0
    #1079
    Jééé itt van Kata :) rég láttalak (az Aion topicban utoljára talán...) szerintem érdemes emiatt a torrentre rászokni jó a sorozat, jól visszaadja a könyvet.
  • Shiwo
    #1078
    Könyv spoiler

    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Nem kell sokat várni, a 2. könyvben van rá újabb példa :P
  • Hoz_Hun
    #1077
    Hááát, ha nem látad előtte angolul akkor nem olyan rossz. Ha igen...
  • Kata
    #1076
    Ahhoz nem értek, de köszi.
  • QuippeR
    #1075
    juteszembe: nézi valaki magyarul? jó a szinkron?
  • QuippeR
    #1074
    az első rész kódolatlanul ment, de az csak beetetés volt.

    torrent...