19495
10802156721311543414.jpg

A sorozat aktuális sztoriján túlmutató (tehát a könyvet érintő) kérdéseket, válaszokat, spoilereket
legyetek szívesek az író topicjában [link] tárgyalni.

A viták elkerülése érdekében: amíg NEM adták le a magyar tv-ben az aktuális részt, addig használjátok a spoiler taget,
ha pedig már lement az HBO-n is, akkor lehet nyíltan beszélni a történésekről.


Interaktív térkép

Világtérkép


  • Kata
    #1153
    Igen, már az első két részt meg is néztem. Meglepően sok szexjelenetet beleraktak a könyvből. :)
    Egyetlen gagyit vettem eddig észre benne: amikor tömegjelenet van, akkor azt ilyen délutánisorozatos (xéna stb.) mintára kevés statisztával oldották meg. Ha mulatoznak, vagy épp vonul a király a kíséretével, azt 20-30 emberből megoldották. Pedig ha jól emlékszem a könyv kitért arra is, hogy a királyi kíséret java be sem fért a várba, és gond volt hogy a vendéglátás szinte kiürítette Deres kamráit. Ha jól tudom többszáz fős volt a kíséret. Itt meg poroszkált 20 ember meg egy szekér. De ahogy hallom a 10-30ezer fős seregek is talán 30-50 statiszta a későbbiekben, ez kiábrándító. Legalább számítógéppel rajzoltak volna akkor. Kíváncsi leszek mi lesz később, amikor már mindenképpen szükség lesz CGI trükköket bevetni.
  • G_ArchAngel #1152
    Most mar aggodom, mert itt is foszereplo, de az O eseteben, ez inkabb rosszat, mint jot jelent...
  • Palinko
    #1151
    sikerült letölteni a leírás alapján?
  • Kata
    #1150
    Akkor ez nem a te könyved és történeted... Az élet kegyetlen, tudod.
  • Hoz_Hun
    #1149
    Neeem. A Ronin-ban is túléli. :)
  • Kata
    #1148
    Ettől kezdve ha Sean Bean megjelenik a vásznon, tudni fogja mindenki hogy mire számítson. Bármit játszik is, karaktere mindig már az elején meghal, ez tudott. Ez tudott. :)
  • G_ArchAngel #1147
    Sansa azt a brit akcentust beszeli, ami miatt kepes vagyok leszallni a buszrol es megvarni a kovetkezot, bizva abban, hogy a fuleimbol szivargo verzes mihamarabb elall...
  • zorovpeter
    #1146
    Hát az eddigi kurvák meg a dothraki szolgalányok mind jobban néztek ki :D
  • G_ArchAngel #1145
    Valamelyik blogon olvastam, hogy Tolkien pont azzal gyengitette a LoTR-t, amivel RR Martin erositette a 'A Song of Ice and Fire' sorozatot, megmerte lepni, hogy kiiktatja az erosebb szereploket is. Ott Gandalfot kellett volna kinyirni Moria banyaiban.
    Aztan rajottem, hogy vegul Tolkien meglepte kicsiben, csak Peter Jackson ugyanazt az embert kuldte halalba, mint akit most siratnak a GoT konyvet nem ismerok. Boromir azert nem tudott az emberek szivehez noni, mert valos jellemet csak apja visszaemlekezeseibol illetve visszatekintesekbol lehetett osszerakni, holott O is pozitiv szemely es ha nem is foszereplo, de frontvonalbeli mellekszereplo volt.
  • bazza
    #1144
    Én személy szerint úgy vagyok vele (és szerintem még jó páran), hogy áhítom a katarzist egy könyvben, egy filmben, sorozatban. Legyenek hatalmas fordulatok, nyírjanak ki pár jó arcot, de a végén rúgják seggbe a gonoszt és legyen happy end különben nem ér semmit az egész. Akkor megnyugszik a kis egyszerű lelkem.
  • G_ArchAngel #1143
    Sean Bean-nek lassan a mindennapokban sem lesz sok eselye tulelesre:)
  • Shiwo
    #1142
    én sem értem, miért a HBO-nak kell magyarázkodni...magyarázkodjon G.R.R.Martin, ő írta a történetet, a HBO csak képernyőre viszi :)
  • gulyasandras
    #1141
    Ez inkább műbalhé. A nézők nagy részét nem ér(het)te akkora meglepetésként, hiszen a fórumokon, blogokon kívül több újság is lelőtte a "fordulatot".

    Egyébként csak ismételni tudom magamat (másokat): igenis a többség ragaszkodik a követhető, szerethető szereplőkhöz. Lásd a 4. kötet kritikáit. Egyszerűen nem lehet mindig új karaktereket behozni a régiek kárára, mert az olvasók/nézők többsége elveszti a kedvét.

    Például az ismeretségi körömben a kemény mag az első 3 könyvet legalább 20 alkalommal olvasta, a negyediket maximum háromszor. Pont azért, mert közülünk sem érdekelt senkit a történet kedvenceink nélkül.
  • Andr0
    #1140
    Csak nem értem mire magyarázkodik a HBO xD ha meghal akkor meghal.

    Persze és sem szerettem mikor Cameron elment a House-ból dehát kibírtam xD
  • 89
    #1139
    szőke a hajam és fekete a szemöldököm és ez sztem még jópár szőkénél így van :D
    Sansa meg sztem a "korabeliekhez" elég szép
  • Rage47
    #1138
    én is kedvet kaptam a könyvhöz :)
  • bazza
    #1137
    Egyébként, ha nem veszitek zokon: Ha valaki kedvet kap a könyvekhez, akkor azt javaslom hogy az alexandából rendeljétek. Előrendeltem két hete éjfélkor, másnap délelőtt hozta a futár, pedig az volt a honlapon, hogy jún. 17-ig nincs. Lehet köze van hozzá, hogy ő a kiadó is.
  • bazza
    #1136
    Azt esetleg nem lehet tudni, hogy mikor jön a 2. évad és esetleg (csak az első kötetet olvastam, így nem tudom hogy van-e) lesz-e új "húzó név"
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    szegény Sean helyett
    ??
  • kovi04
    #1135
    Apró könyvspoiler arról, hogy Shae mennyit fog szerepelni a következő évadban.

    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    A deresi kurva eleve benne sem volt a könyvben. Shae többet fog szerepelni a második évad, ahogy Tyrion is, aki kvázi főszereplővé fog előlépni.
  • zorovpeter
    #1134
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Szóval nem akartam többet írni a lefejezésről. Viszont van ez a hölgy itt aki összefekszik törpicúrral, remélem neki több szerepe lesz mint a másiknak aki csak kings landingbe ment tovább kurválkodni, és ennyi.
  • Kata
    #1133
    2. Akkor viszont nem kell hőbörögni ha véletlenül valaki meg talál murdelni hirtelen. :)
  • gulyasandras
    #1132
    Érdekes dolgokat írtok.

    1. Miért lenne alap a paperback, mikor a trade paperbackre is gyakran kell 1-1,5 évet várni a hardcover után?

    2. Mi ez a marhaság, hogy ne szeresd meg a szereplőket? Aki min. 7000 oldalt elolvas úgy, hogy nem tud/akar azonosulni legalább néhány szereplővel, az nem normális.
  • MaRee
    #1131
    Tyrion a könyvbeli énjéhez képest kifejezetten jól néz ki. Ott felemás szemű, torz arcú, fehér hajú szörnyszülöttnek írják le.
  • Kata
    #1130
    Bocs, nekem elsőre szemet szúrt mikor néztem a szereplőket, úgy néz ki így a Lannister szépség mint egy bohóc.
    Tyrion, Jaime karaktere úgy nézem telitalálat, a Stark fiúk nekem kicsit furák (de hát mindenki másként képzeli el őket könyv alapján), Sansa sem tűnik akkora szépségnek amekkorát áradoznak róla a könyvben, de ez is szubjektív.
  • Belkar
    #1129
    Hát szerintem ez 100 nézőből 99-nek nem tűnik fel legalábbis én nem foglalkoztam Cersei szemöldökével volt annál jobb dolgom is :)
  • zorovpeter
    #1128
    ó szegény :'(
  • Kata
    #1127
    Még nem láttam a filmet, de képeket igen. Csak egy kérdés: a részenkénti nemtom hány millió dolláros költségvetésből nem futotta Cersei szemöldökének szőkítésére? Hülyén néz ki szőke hajjal és fekete szemöldökkel. :D
  • Hoz_Hun
    #1126
    Ez üt. :DD
    Sean Bean interjú vége
    Q: What would you say to fans who are upset by the episode?
    S.B.: Ah, sorry about that! Tell them to blame George R.R. Martin.
  • Kly
    #1125
    Az imént tekintettem meg a kilencedik részt, így immáron "beértelek titeket", a topik végre megnyílhat előttem anélkül, hogy bármiféle spoilerbe botlanék.

    Nos, így az évad vége felé úgy érzem, kezd felpörögni a sorozat. Az első epizód tetszett, de a második-harmadikon kis híján bealudtam, aztán a negyediktől fokozatos javulás következett be, ami végül is teljesen szokványos a sorozatok a világában. Még kell egy jó évadzáró és...

    Egyébként nekem is Arya az egyik kedvenc szereplőm :)
  • Hoz_Hun
    #1124
    lol :D
  • Kata
    #1123
    Tovább megyek, lehet nem tudják mi az a könyv. :D
  • Hoz_Hun
    #1122
    A feleségem is ki volt akadva. Pedig ezt az egy dolgot elmondtam neki. Mondjuk a másik szálon futó drámáról nem tudott és a kettő együtt sok volt neki.
  • Belkar
    #1121
    Az a probléma hogy sok néző (akik fel vannak háborodva) még most sem fogja fel teljesen hogy mit jelent az hogy egy sorozat egy könyvön alapul, vagy azt se tudják hogy egy könyvön alapul...
  • Palinko
    #1120
    jaja mert még jönniük kell a .........nak
  • Hoz_Hun
    #1119
    Nem értem mit vannak kiakadva. Ez már 15 éve meg volt írva. Most csak nem gondolják, hogy az író átírja az összes regényt a kedvükért?
  • 89
    #1118
    egyébként én nagyon örülök, hogy nem ezt rakták az évad végére...akkor bennem is felment volna a pumpa
  • Narxis
    #1117
    Szerintem ez egy "gyöngyörű" baleset. Adott egyrészről a könyv, amiben meg van írva ami meg van írva. Másrészről adott az HBO aki ezzel szereplővel reklámozta a sorozatot és a könyvet is, én se hittem volna, hogy...

    Bár nekem se tetszik, hogy... de elfogadom mert így van a könyvben is.
  • Kata
    #1116
    az idióták lol :DDD
  • 89
    #1115
    ez mekkora egy faszság...ha egyszer így volt megírva....
    az meg, hogy vele reklámozták...hát kivel reklámozták volna? ő az egyik (ha nem a legnagyobb) kulcsfigura az első évadban
  • Belkar
    #1114
    Pont most akartam linkelni :)