19495
10802156721311543414.jpg

A sorozat aktuális sztoriján túlmutató (tehát a könyvet érintő) kérdéseket, válaszokat, spoilereket
legyetek szívesek az író topicjában [link] tárgyalni.

A viták elkerülése érdekében: amíg NEM adták le a magyar tv-ben az aktuális részt, addig használjátok a spoiler taget,
ha pedig már lement az HBO-n is, akkor lehet nyíltan beszélni a történésekről.


Interaktív térkép

Világtérkép


  • Kata
    #1193
    Olvasd el a könyvet akkor.

    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Catelyn egy híresen szép nő a könyv alapján, akire még mindig vágyakozva pillantanak a férfiak - és nem is 60 éves nyanya - mivel a legidősebb fia 14, ezért tippelheted hogy 30 és 40 közötti életerős, viruló anya. Amúgy a könyvben szépségére sokszor van utalás, valamint Sansa lányát is világraszóló szépsége "viszi" a könyvben, akire azt mondják az édesanyjánál is szebb. Ehhez képest a filmben... De majd olvasd el a könyvet és megérted a meglepődésem.
  • Shiwo
    #1192
    talán most, hogy beindult a sorozat, több kedve lesz az íráshoz, meg a HBO is noszogatni fogja, ha eljutnak az 5. könyv feldolgozásáig...
  • Hoz_Hun
    #1191
    Hát ott azért van tél mert északon van. A sarkvidéken nálunk sincs strandidő minden mágia nélkül. De a falról én is úgy emlékszem, hogy anno mágiával húzták fel aztán az évek alatt folyton-folyvást rakódik rá az újabb jégréteg.
  • Kata
    #1190
    És akkor mi van?
  • Hoz_Hun
    #1189
    "..tippem szerint a magyar fordítás jó ha karácsonyig elkészül."
    De optimista vagy. Legyen igazad. :)

    A maradék két kötet meg nagyjából sose fog elkészülni. Az író már nem fiatal és ebben a tempóban... hát talán valamelyik gyereke befejezi.. vagy unokája. Lényeg, hogy szerintem már én sem érem meg.
  • 89
    #1188
    milyen legyen egy "középkori" hideg környezetben 4 (vagy 5?) gyereket megszült anya??? komolyan már, olyanokon fenn tudsz akadni
  • Hoz_Hun
    #1187
    Mondanám, sőt mondom is hogy egyetértek, de én a GYU-ban csak Mória bányájáig jutottam el. Ott engem már kilökött a gyűrű. Jobban mondva a szamár, akinek sorsát oldalakon keresztül követhetjük (ami egy végső csepp volt számomra). De áldom Peter Jacksont, amiért kihagyta pl Bombadil Tomát meg Aranymagot vagy kit. Meg az idióta táncikállást stb. A film(ek) nekem nagyon bejött(ek).
    Amúgy a Trónok harca kb 100x olvasmányosabb a GyU-nál.
  • Hoz_Hun
    #1186
    Hogy neked mennyi bajod van a női szereplőkkel. :/
  • G_ArchAngel #1185
    Ez a vilag alapvetoen magikus, megha nincs is eloterben, Martin is megjegyezte mar interjuben, hogy a Fal is magikus, nemhiaba van ott tel, mig mashol oszies ido.

    Visszaterve a konyv/film adaptaciokra. Nekem semmi bajom ezzel es a LOTR-ral, szerintem a maximumot hoztak ki az adott keretbol mindket esetben.
    Rossz peldanak ellenben ott a zsenialis Millenium-trilogia (Tetovalt lany), ami mozgokepen sajnos elmarad a konyv minosegetol es reszletessegetol.
  • Kata
    #1184
    Ezt azért illett volna spoilerbe írnod. Gondolom vállon fognak veregetni a többiek most.
  • Tababo
    #1183
    1et értek, de ez igaz sok más szereplőre még. könyvben nem így képzeltem el, de martin sem így írta le őket.

    az meg hogy hullanak a szereplők, nekem kifejezetten tetszett. ez nem egy tündérmese ahol a jó elnyeri a jutalmát a cúúnya gonosz meg bűnhődik.
  • Palinko
    #1182
    hmm, találtam valami hangoskönyvet, ha az akkor majd belinkelem a másik topicba. köszi
  • Kata
    #1181
    Bár ez a topik nem a könyvről szól, de ha már itt kérdezted, itt válaszolok. Az 5. kötet 'A dance with dragons' július 12-én kerül külföldön a boltokba, az amazon.com-on már előrendelhető. Ismerve a tempót, tippem szerint a magyar fordítás jó ha karácsonyig elkészül.
  • Palinko
    #1180
    valaki be tudja linkelni hol tölthető az 5. könyv angolul? mert csak hangoskönyvben találtam
  • Kata
    #1179
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Nem olyan gyorsan jön el, csak már érzik. Westeros-on az évszakok ugye évek alatt váltakoznak, nem egy éven belül. A történet indulásakor már valami 20 éve nyár van folyamatosan és tudják hogy a hosszú nyár után kemény tél jön. Szépen lassacskán fordul ősziesre az idő, és a 4. kötet vége felé lesz tapasztalható havazás is. Persze ez a nyárból őszbe, őszből télbe fordulás is 1 vagy 2 évet jelent.
  • MaRee
    #1178
    Persze, jó lett szerintem is, de a könyveket nem múlja felül. A filmzene az csodálatos lett, nálam a Star Wars filmek zenéjével vetekszik.
  • MaRee
    #1177
    Hát igen, ezt én sem értettem, miért rá esett a választás.

    Impből viszont egy kissé sajnálható és szerethető karaktert akartak szerintem csinálni, mert a könyvbeli külseje elég visszataszító. Lehet ő lesz a második évad "főszereplője"

    Egyébként én megértem azokat akik Stark papa miatt szomorúak, én is megkedveltem a karaktert, viszont a könyvben ő egyáltalán nem egy kulcsfigura, legalábbis ameddig én olvastam.
    Mivel nem fejezetekre van osztva a regény, hanem mindig egy karakter szemszögéből látjuk az eseményeket, így nehéz lehetett eldönteni, ki legyen a főszereplő.

    Egyébként akik már olvasták a második kötetet, be szpojlerezhetnék, hogy ott már eljött a tél? Mert ezt hallani folyton, hogy winter is coming.. Ezekszerint a többi évad mind télen fog játszódni?
  • MrSpock
    #1176
    Azért a GYU-t elég jól filmrevitték,akármennyire is neked nem tetszett. Persze lehetett volna még részletesebb,csak ugye a 3 rész időben elég húzós volt. Amiket kihagytak még lassúbbá tette volna. Szereplők jók voltak,csaták is,és azért visszaadta a hangulatát. Ennyi fért bele az akkori technikába,és költségvetésbe. Nálam alapmű a mai napig. Bárcsak mindne film ennyire 0 lenne ami elkészül.:)
    De ugye ez mellékes most mivel itt aTrónok harcáról van szó. CSatákat tényleg kicsit jobban szemléltethették volna,de ettől eltekintve nagyon ott van asorozat,és érdekesek aszálak. Sok kedvencem van,persze Ned is köztük volt,de ugye az ő halála szükséges volt a továbbiakra nézve.
  • bazza
    #1175
    Csak megmarta az arcát az északi tél :)
  • Kata
    #1174
    De azért durva, hogy Catelyn a sorozatban egy randa inkább már a 60-hoz közelítő öregasszony...
  • MaRee
    #1173
    Na igen, az engem is meglepett, hogy a sorozatban mindenki idősebb. Ha nem is 10 évvel, de 3-4 minimum. Robb is csak 14 éves az első kötetben, Arya 9 asszem, Joffrey 12-13..

    A Gyűrűk Urát meg ne soroljuk ide.. A maga nemében jó fantasy film, de a könyvhöz képest -szerintem- egy nulla.
  • G_ArchAngel #1172
    pedig az elso reszekben a sorozat is szepen visszaadja...
  • Kata
    #1171
    Milyen spoiler? Technikailag és költségvetését tekintve beszélünk éppen a sorozatról, de ha neked ez spoiler... ám legyen.

    Hét kötetes lesz a teljes eposz, ebből jelenleg 5 kötet készült el, 4 van lefordítva magyarra. Mondjuk ha George Martin atyáskodik a sorozaton is, nem tudom mikor lesz ideje befejezni a hátralévő köteteket.
  • Frosty01
    #1170
    komolyan félve olvasom a topikot (mennyi spoiler bazz).... egyébként hány kötetes a könyvsorozat?
  • kovi04
    #1169
    Pontosan ezért szidják sokan a Gyűrűk Ura filmeket, mert a játékidő nagy részét elvették a csatajelenetek és kevesebb jutott a történetre. Nem is baj, ha nem viszik túlzásba a sorozatban a csatákat.
  • Kata
    #1168
    És a könyv alapján szép nő, nem vénasszony. Mondjuk ahogy nézem a sorozatban mindenki mintha egy 10-essel öregebb lenne, mint a könyvben. Kinézetre mindenképpen.
  • Kata
    #1167
    Ahogy egyik könyvben sincsenek igazán túllihegve. Mégis a Gyűrűk urában is olyan csatajeleneteket csináltak, hogy tátott szájjal néztük. Azért más nézni egy csatajelenetet mint olvasni, filmen hálásabb téma a látvány miatt, a könyvben ugyanazt 2-3 mondattal le lehet írni tökéletesen. Ha belegondolsz a Gyűrűk ura film is főleg a csatajelenetekre épített, pedig a 3 kötetnyi könyvben azok is elenyésző oldalszámot foglalnak el.
  • Palinko
    #1166
    mondtad volna neki, hogy a mások vigyenek el?
  • MaRee
    #1165
    Hát azért 2011-ben nehogymár statisztákkal akarjanak egy csatajelenetet megoldani. Vannak szép számítógépek, lehet velük szép CGI-t csinálni, gondolom olcsóbb megoldani mint száz statisztát kifizetni meg a jelmezeket megcsinálni nekik.

    Egyébként én is elkezdtem a könyvet, 100 valahanyadik oldalon tartok. Meglepően jól átültették a sorozatba, nem hagytak ki eddig semmi részleteset. Viszont az meglepett, hogy Caetlyn mennyire utálja Jon-t, ez a filmből nekem nem jött át.
  • G_ArchAngel #1164
    Az elso konyvben kurtabban vannak leirva a csatajelenetek, mint egy kuruc roham a Tenkes Kapitanyaban, inkabb a masodik konyv lesz az erdekes, de HBO-nak is be kell latnia, hogy ez kicsit nagyobb volumen, mint a Rome volt, ergo ugyanakkora osszeg nem fogja fedezni.
  • Narxis
    #1163
    LOL, ha ott lettem volna akkor besegítettem volna neki. :D Verekedés közben meg kiáltottam volna, hogy Gondorért és Havasföldért!! :D
  • Kata
    #1162
    Bánja? Pedig állati jók! :)
  • kovi04
    #1161
    Van már információ arról, hogy ki fogja játszani Stannist és Davost?
  • Belkar
    #1160
    Martin nyilatkozta valahol hogy a 2. évadban már lesznek csatajelenetek (az egyiket ő is rendezi) és már nagyon bánja hogy anno ilyen monumentálisra írta őket.
  • Shiwo
    #1159
    meg Sean-t se kell fizetni, a pénz mehet a statisztákra meg a cgi-re :P
  • kovi04
    #1158
    Szerintem az első évad költségvetésének nagy része elmenet az alap helyszínek elkészítésére, amik azért TV-s szinten egész jól néznek ki. A második évadban talán már lesz pénzük a csatajelenetre, vagy legalább egy több ezres sereg ábrázolására. Ne felejtsük el, hogy még így is az egyik legdrágább sorozat a GoT.
  • Kata
    #1157
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Hát akkor ez a sorozat egy kalap sz@r. Az egész mű lényeges momentumai a csaták... Ha ennyire nincs pénzük megcsinálni a sorozatot, minek erőltetik? Vagy ez is megél 2 évadot és kipurcan? Nagy égés lenne ez George Martinnak, aki maga forgatókönyvezi. Gondolom mondták hogy nagy csatajelenetre nincs pénz, ő meg mondta hogy gagyi nem kell akkor inkább kimarad. Feltételezem ez így lesz majd a többi évaddal is akkor. Viszont ez esetben nem valószínű hogy megnézem a többi évadot...
  • Kata
    #1156
    Én tudom, mert olvastam minden kötetét, fantasy rajongók könyvtárában évek óta alapmű mint a Gyűrűk ura. :)
  • bazza
    #1155
    Akkor a csatajeleneteknél is csalódni fogsz... :( (csalódtunk)
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    ugyanis egy az egybe ki lettek hagyva...
  • bazza
    #1154
    És a könyv még kegyetlenebb :D