19495
10802156721311543414.jpg

A sorozat aktuális sztoriján túlmutató (tehát a könyvet érintő) kérdéseket, válaszokat, spoilereket
legyetek szívesek az író topicjában [link] tárgyalni.

A viták elkerülése érdekében: amíg NEM adták le a magyar tv-ben az aktuális részt, addig használjátok a spoiler taget,
ha pedig már lement az HBO-n is, akkor lehet nyíltan beszélni a történésekről.


Interaktív térkép

Világtérkép


  • gsanya21
    #19455
    Nem csak a rajongóktól, de A tűz és jég dala írójától, George R. R. Martintól is kemény kritikát kapott a Trónok harca készítőpárosa. Most újabb, az HBO produkciójához kapcsolódó szakember, Neil Marshall mondta el a véleményét a 8. évad utolsó részéről, melyet D. B. Weiss és David Benioff rendezett. Marshall a Feketevíz-öbölbeli csatát bemutató 2x09-es, illetve a vadak és az Éjjeli Őrség összetűzését elmesélő 4x09-es részt rendezte korábban. Azóta a Westworldön és a Hellboy 2019-es verzióján is dolgozott.
    A Trónok harca egyik rendezője szerint ezért volt rossz a sorozat fináléja
  • gsanya21
    #19454
    "Volt egy időszak, amikor a széria kezdte utolérni a könyveket, ami miatt rengeteget stresszeltem. Féltem attól, hogy mi történik majd, ha az adaptáció leelőz engem és emiatt egyre lassabban írtam a folytatást. Kétségbeesetten próbáltam befejezni a Winds of Wintert, de egyszerűen nem ment. Most, hogy a Trónok harca sorozatnak vége, kisebb rajtam a stressz, de nem tudom, hogy gyorsabban fogok-e haladni most az írással. A Bloodmoon munkacímű testvérszéria első részét már leforgatták, és előfordulhat, hogy a Targaryenekról szóló előzményt is berendeli az HBO. Mindkettő projektben benne vagyok, ami rengeteg munkát ad nekem" - árulta el George R. R. Martin.
    George R. R. Martin rossz hírt közölt a Trónok harca regények olvasóival
  • gsanya21
    #19453
    A Trónok harca végjátékának talán legmegdöbbentőbb fordulata az volt, amikor Havas Jon leszúrta szerelmét és Westeros leendő úrnőjét, Daenerys Targaryent. Az egyik furcsaság, melyet sokan észrevettek, az volt, hogy semmilyen felvezetést nem kapott a merénylet, Észak egykori királya egyszer csak ott termett a Targaryen lány mellett. Az "Art of Game of Thrones" című új könyvből azonban kiderült, hogy a gyilkosság előtt Jon hosszú sétát tett volna, mielőtt meghozta döntését.
    Kivágtak egy fontos jelenetet a Trónok harca utolsó epizódjából
  • gsanya21
    #19452
    Martinnál nem nagyon vannak véletlenek. ;)
  • Kingtiger15
    #19451
    Valyria neve nagyon úgy cseng, mint a chilei Valdivia, Yunkai pedig a perui Yungay.
    Véletlen lenne, vagy az öreg földrengés mániás? :D
  • suba53
    #19450
    Tetszett volna időben megírni a beígért könyveket Martin bátyó! Akkor nem tudtak volna póráz nélkül garázdálkodni a kevésbé tehetségesek.
  • RatBaG #19449
  • Palinko
    #19448
    Inkább befogta volna szépen, épp mindenkit cserbenhagyott, HBO-t, rajongókat, mindenkit, hogy 10 év alatt képtelen volt befejezni 2 könyvet.
  • gombabácsi
    #19447
    Az író már bocsánatot kért.
    Akarom mondani nem már, hanem majd fog. XD
  • gsanya21
    #19446
    A Trónok harca 8. évada rengeteg kritikát kapott, és habár a 71. Emmy-díjátadón a produkció elhozta a Legjobb drámasorozatnak járó elismerést, a rajongók többsége keserű szájízzel kapcsolta ki a tévét a sorozatzáró megtekintése után. A tűz és jég dala regények szerzője, George R. R. Martin eddig nem nyilatkozott arról, hogy mit gondolt az utolsó évadról, most viszont mikrofon elé állt és nem csak az HBO-t, de a széria alkotóit, David Benioffot és D. B. Weisst is kiosztotta.
    George R. R. Martin durván kiakadt a Trónok harca sorozat készítőire
  • Palinko
    #19445
    Hype miatt gondolom sok ember ráfűzött és ez a zsűrit is befolyásolja.
  • Caliph
    #19444
    igen de akkor a korábbi évadok miért nyertek szintén legjobb drámasorozat emmyket többek között? szóval lehet hogy igy szokás,tisztelegve az egész műnek,mert úgy mondjuk oké,de önmagában az utsó évad nem ér egy ilyen díjat
  • Palinko
    #19443
    Én is így gondolom de aztán gondolkoztam, hogy nem követem a sorozatokat, de lehet nem volt más drámai ami nagyon megérdemelte volna és ilyenkor egyébként is hajlamosak ilyen "életműdíjakat" osztani, hogy az összes évadot egynek veszik és arra adták. Mint ahogy DiCaprio sem a legjobb filmjéért kapta az oszkárt, itt is valami ilyesmi lett. Mert nekem is nagyon nehéz elképzelni hogy egy drámai sorozat évada sem sikerült jobban idén mint amit a GoT-ban láthattunk.
  • Caliph
    #19442
    2 emmy a vége : 1:Peter Dinklage Tyrion Lannister megformálásáért
    2: és a nem megérdemelt legjobb drámai sorozat
  • Caliph
    #19441
    első rész

  • Caliph
    #19440
  • gsanya21
    #19439
    Nemrég érkezett a hír, hogy már előkészületben egy újabb Trónok harca-spinoff, amely a Targaryen-házról fog szólni. George R.R. Martin pedig megerősítette, hogy ennek a szériának a forgatókönyvét a Targaryenek történetét feldolgozó Tűz és Vér című könyve alapján írták, így aztán természetesen a sárkányok is szerepet kapnak majd benne.
    Hát persze, hogy lesznek sárkányok az új Trónok harca-spinoffban!

    Utoljára szerkesztette: gsanya21, 2019.09.19. 18:32:46
  • Prof William
    #19438
    Ja az még mindig röhely volt, hogy a Szürke Féreg aki az előző részben magukat megadó katonákat, majd hadifoglyokat gyilkolt le hirtelen -muitán látta hogy John leszúrta az imádott Khaalesit- nem döfte le ott helyben, sőt még többi Unsullied + Dothraki se hanem összehívott egy tárgyalást a rokonokból. :)
  • gsanya21
    #19437
    Látszik, hogy kezdenek lejárni a szerződések...! :P

    Havas Jon és a Makulátlanok vezetője, Szürke Féreg között komoly ellentét húzódott a Trónok harca 8. évadában. Daenerys megölését követően azonban az eunuch harcos hallgatott Tyrionra és belement, hogy Jon büntetése az legyen, hogy a Falra száműzik. Jacob Anderson (Szürke Féreg) szerint Észak egykori királyát sokkal durvábban kellett volna megbüntetni. Főleg, mivel a vadak között a férfi amúgy is otthon érezte magát.
    A Trónok harca egyik sztárja szerint Havas Jonnak meg kellett volna halnia a 8. évadban
  • gsanya21
    #19436
    Itt meg arról írnak, hogy a Sárkányok táncát rendelhette be a HBO? Na most akkor melyik Targaryen tematikájú spinoff lehet a berendelni vélt sorozat?

    Utoljára szerkesztette: gsanya21, 2019.09.13. 18:28:52
  • Caliph
    #19435
    hát igen,amikor 1 miska /részt kapnak nem kevesen színészek kevés marad a cgire . dollárban kapják persze :D
    itt kicsit a sarkára kéne állnia a rajongó közösségnek is,hogy a színész,aki végülis a sorozatnak és arajongóknak köszönheti hogy kvázi meggazdagszik mint állat,kicsit gondolhatna arra hogy gyerekek inkább kérek 200k val kevesebbet de ne éjszaka töksötétben legyen már winterfell ostroma :D
    persze az ember nem ilyen,minél több van annál jobb:D
  • MrAndree
    #19434
    Azért megy ott is clickbaiting rendesen.
    "A Trónok harca szerzője leszólta A Gyűrűk Urát"
    Rányomsz.
    "Pár évente újraolvasom, hiszen a XX. század legnagyszerűbb könyveinek egyike."
    Oké.
  • Palinko
    #19433
    Én az alapvető problémát abban látom hogy epizódra szerződnek a színészek és teljesen mindegy, hogy mekkora a HBO kerete ha kiszipolyozzák és nem marad CGI-re. Ha több pénz van többet költenek el a színészek. Már lassan ott tart a technika amúgy hogy meg kéne próbálni CGI színészekkel :D
  • gsanya21
    #19432
    George R.R. Martinnak aztán van önbizalma! Ahelyett, hogy a saját A tűz és jég dala-regényciklusával haladna, a fantasyklasszikust kritizálja…

    A májusban zárult népszerű fantasysorozat regényeredetijeinek íróját a dublini Trinity College-ban tüntették ki (ahol a Burke Medal for Outstanding Contribution to Discourse through the Arts nevű érdemérmet vehette át művészi tevékenységéért), és a díjátadó után részt vett egy beszélgetésen is, ennek keretében pedig valaki arról kérdezte, kik és hogyan voltak rá hatással az irodalom területéről.
    Martin nem túl meglepő módon J.R.R. Tolkien A Gyűrűk Ura-trilógiáját említette, ami véleménye szerint semmihez sem fogható ebben a műfajban. Ugyanakkor ennél kicsit árnyaltabban látja a dolgot. „Pár évente újraolvasom, hiszen a XX. század legnagyszerűbb könyveinek egyike. Ez azonban nem jelenti azt, hogy tökéletes lenne” – jelentette ki a szerző. A Trónok harca írója azt sem rejtette véka alá, mi a problémája Tolkien klasszikusával. A befejezést például elnagyoltnak találja. „És Aragorn bölcsen uralkodik száz évig, vagy valahogy így.

    A Trónok harca szerzője leszólta A Gyűrűk Urát

    Utoljára szerkesztette: gsanya21, 2019.09.13. 12:09:21
  • gsanya21
    #19431
    Ha abból indulok ki, hogy a Disney, Apple TV+, Netflix, Amazon Prime (ugye itt a Gyűrűk Ura) mekkora pénzeket szánnak, vagy már fordítottak is hasonló tematikájú, fantasy sorozataikra idén és a következő években, akkor a HBO -nak is villantania kell a 100+ millió USD -s költségvetési keretet/évad, mert különben a lassan elmúló hype miatt kifog futni a Trónok Harca Univerzum. Ezt nem hiszem, hogy elengedné a HBO, szóval a zsebükbe kell nyúlniuk, de nagyon. Idén jó pár HBO saját gyártású szériái közül több kifutott v. kifut. Marad a nagyobb költségvetésűek közül a Westworld ami 2 évente jön, meg a most ősszel érkező Watchmen. Csak azt nem tudom, hogy a Vérhold és a Targaryen tematikájú GOT spinoff mellett elméletélig lesz még egy harmadik is. Hogy most ezekből évente egyik tavasszal, a másik ősszel jön, vagy évente fogják váltani egymást a képernyőn, stb. kérdések azért felmerülnek itt bőven.

    Ugye elméletileg ezek vannak a Bloodmoon spinoffon túl a kiszivárgott infómorzsák alapján:

    1, Empire of Ash: The Doom of Valyria - A hamu birodalma: Valyria végzete
    2, The Targaryen Conquest - A Targaryen hódítás
    3, The Dance of The Dragons - A sárkányok tánca

    Ez a mostani hír, még ha a szintén a Tűz é Vér -re alapuló Bryan Cogman féle először elkaszált spinoff tervezetre utal, nekem még is a második opciónak tűnik a felsorolásból, vagy végül összegyúrhatták a két változatot?!
    Utoljára szerkesztette: gsanya21, 2019.09.13. 12:05:23
  • gsanya21
    #19430
    Mivel állítólag a Tűz és Vér c. könyvön alapulna, ami 300 évet ír le a Targaryen-dinasztiáról, egyfajta antológiai sorozatnak tudom elképzelni. Első évad Aegon -ék hódítás, aztán elérünk évadról, évadra új szereplőkkel és karakterekkel adott évszázad adott korszakát elmesélve a Sárkányok Táncáig, ami eleve egy önálló spinoff széria lenne a kiszivárgott információk szerint. ;)
    Utoljára szerkesztette: gsanya21, 2019.09.13. 11:40:34
  • Caliph
    #19429
    nincs az a pénz amivel egy cgi csatát meg több sárkány támadását lehetne leanimálni,mert ugye a targi hódítás arról szólt hogy minden targ alatt ott figyelt egy sári :D sőt belharcok,sárkány vs sárkány...jó lenne de majd nézhetjük megint a sötétben a semmit nem mutató csatákat :D
    balerion vs harrenhal,a vastrón születése stb,fasza lenne de sztem nem lesz rá money :D
    Utoljára szerkesztette: Caliph, 2019.09.13. 10:36:52
  • Prof William
    #19428
    Egy Targaryen hódítást azért megnéznék. Aegon és tesói ügyködéseiből igazán jó sorozatot lehetne forgatni.

    Csak nem lehetne sokáig elhúzni, mert Dannyval ellentében Aegon nem hallgattatott a hülye tanácsadóira és pazarolta el a seregét, hanem megindult és elfoglalta Westerost.

    Ja és ha már sereg. Ha minden igaz ő annak idején alig pár száz fővel szált partra + három sárkánnyal és győzött míg Dannynak a 3 sárkánnyal + 120 ezer Dothraky + Unsulliedek + Flotta is ép csak hogy sikerült.
  • gsanya21
    #19427
    A Deadline Hollywood értesülései szerint közel a megegyezés, az HBO újabb Trónok harca előzménysorozat pilot epizódját rendelheti be. A produkció a Trónok harca sorozat előtt 300 évvel játszódna és a Targaryenek történelmével foglalkozna. A produkció az eredeti szériához hasonlóan könyvadaptáció lehet, George R. R. Martin Magyarországon is megjelent Tűz és vér című alkotásának feldolgozása lesz, ha elkészül. Martin mellett a piloton a Colony executive producere, Ryan Condal dolgozik majd a tervek szerint.
    Targaryenekről szóló Trónok harca előzménysorozat jöhet az HBO-ra


    Újabb Trónok harca spinoff sorozat készül, meg is van, hogy miről szól majd

    Szóval Martin sanszosan megint nem a még hátralévő kettő A Tűz és a Jég Dala könyvet írja! :P Na jó, executive producer mindkettő spinoff -nál, szóval azért lesz melója dögivel mindkettő tervezett szériánál, még ha a forgatókönyveket nem is saját maga írja.
  • benőmenő
    #19426
    Vannak azok akiknek nem tetszett a záró évad és van ez az ember, aki az utolsó előtti részről csinált egy több, mint 2 órás rant videót.
    Természetesen masszív spoiler az egész sorozatra:
  • Prof William
    #19425
    Érdekes. Amúgy szerintem ha majd jön az új sorozat, azt is lehetne majd itt megvitatni.
  • gsanya21
    #19424
    Az HBO-nak viszonylag jól sikerült a titoktartás a Trónok harca előzménysorozatával kapcsolatban, hiszen már csak a pilot epizód leforgatása után derült ki egy fontos casting-hír. Maga John Simm árulta el egy rádióadásban ugyanis, hogy ő is szerepel a Bloodmoon munkacímre hallgató spinoffban. A színész korábban a Ki vagy, doki?-ban játszotta a Mester nevű főgonoszt, a sci-fi széria Nagy-Britannia legrégebb óta futó tévésorozata. Simm emellett a kultikus Élet a Marsonban is szerepelt.
    Ismert sorozatsztár igazolt a Trónok harca előzménysorozatába
  • Caliph
    #19423
    ez után az évad és forgatókönyv után meg sem merem kockáztatni mikor viccelnek és mikor nem :D
  • Palinko
    #19422
    A tudatos résszel viccelni próbált.
  • Caliph
    #19421
    de várjá,most tudatos megbeszélt direkt baki volt,vagy annyira koncentráltak a szereplőkre hogy nem vették észre....
    két mondat,két ellentmondás,vagy a fordítás a szar
  • Prof William
    #19420
    Emlékezetes baki? Az egész utolsó évad egyetlen hatalmas baki volt.

    A rekordszámú Emmy-t mire kapták? Remélem a jelmezekre + grafikára + színészekre mert ha forgatókönyvre, akkor onnantól az Emmy is csak egy vicc kategória lesz.
  • gsanya21
    #19419
    David Benioff és D.B. Weiss showrunnerek a májusban zárult fantasysorozat csapnivaló nyolcadik évadának egyik emlékezetes bakijáról beszéltek.
    Megtörték a csendet a Trónok harca alkotói

    Utoljára szerkesztette: gsanya21, 2019.09.02. 15:34:28
  • s_andras
    #19418
    Azon már nem sok tönkrebasznivaló van, de ez már egy másik topik témája lenne ;)
  • Oddball29
    #19417
    Pedig nagyon újat nem kell kitalálni. Hiába redundás az új Star Wars-tirlógia, mégis bemennek érte a népek a moziba.
  • Caliph
    #19416
    igen,ezek után kaptak egy SW projektet,nem is értem...mondjuk itt nem lehet majd egy könyvhöz hasonlítani,de amik mostanában előbújnak hollywoodból,azok alapján biztos szarabb lesz mint lehetne :D