889
A Nehrim az Elder Scrolls IV: Oblivion motorjára épülő, de történetileg teljesen új RPG
  • mindero
    #849
    Akkor az angol installert szedd le, ne a németet próbáld "felpeccselni" angolra. A launcherbe aztán szépen átállítod a nyelvet angolra és kész. Nem kell vele sokat küzdeni...
  • Benevolens
    #848
    én meg töröltem az egészet, mert összegabalyodott a nyelvekkel, meg mert valamiért nem engedte az pacheket. Most akartam újra elkezdeni, de akkor még várok egy kicsit
  • mindero
    #847
    Nem baj, csak tartalmas legyen. Úgyis most lesz egy jó pár játék amivel érdemes játszani.
  • Molnibalage
    #846
    Én meg nem, tegnap meghalt a vinyóm... :(
  • koschwarz
    #845
    lehet hogy fél év is simán lesz, vagy több, el tudnám képzelni. azért én meghagytam az installt meg a karakteremet is.
  • mindero
    #844
    Igen, azt már rég bejelentették hogy lesz addon ami a főszálat folytaja (hogy hogyan sejtelmem sincs).
  • koschwarz
    #843
    most olvastam a nehrimfórumon egy kommentet az egyik készítőtől, amiben megerősítette, hogy lesz még néhány kaland, ami az alapjáték után fűzi tovább az eseményeket. under construction.
  • steweee
    #842
    használom a stealth overhault. apprentice (25-50) között vagyok, most 4x-es a szorzója. azért ez édes kevés ahhoz, hogy meg is haljon... lvl 18 - mágikus silver fegyókkal

    nem úgy értettem hogy közvetlen közelben ott áll, hanem a folyosóról belátok egy terembe, ahol egymás mögött állnak játékdimenzióban úgy kb. 5-8 méterre egymástól, nekem háttal. meglövöm az elsőt, megtámad, a másik áll tovább ugyanúgy...
  • Molnibalage
    #841
    Hát engem rendesen ütöttek többen is. Mindig, végig a játék során.
  • koschwarz
    #840
    ez igaz. szerintem azért tűnt az oblivionban "jobbnak", mert ott viszont nem volt ilyen "népsűrűség", tehát nem tűnt fel, amikor egy dungeon-ben egy teremben egy darab banditát kinyírsz.

    egyébként én úgy "tartottam" a játék nehézségét, hogy soha nem raktam endurance-re, bár igazából nem tudom, mennyire befolyásolta ez a health értéket. de alapból sosem volt sok az életerőm, volt, hogy magas szintűként is eléggé levitték egyes ellenfelek az életerőmet. egy bizonyos szint után mindenesetre nem volt túl nehéz a játék, bár a legtöbb ellenfelet sneak-ből öltem meg.
  • steweee
    #839
    na de hogy én is kritizáljam kicsit :

    az MI fantasztikusan béna, talán még rosszabb mint az obliban. ha egynél több ellenfél van a dungeonban egy folyosón, akkor nem szabadna előfordulnia, hogy az elsővel csatázok, a másik áll bambán és süketen, majd megküzdök a következővel is 1vs1-ben. így direkt úgy csinálom, hogy mindkettőbe beleütök vagy lövök, mert így reális. am írta vki korábban, hogy a nehézségi szintnek nem sok jelentősége van. hát van, mert kb. 2x erősebbek 50-ről 100-ra felhúzva a csúszkát. már tök faszának éreztem magam lvl.18-on, felhúztam és egy egy főgonosz rabló úr is gondot okoz, vagy 2 katonája egyidőben. visszaraktam, mert ez meg így nem reális, hogy egy hősi hősnek menekülnie kell minden csatából healingelni...

    van pozitív dolog is, találtam csapdát, mármint oylat hogy dungeonban 4es kereszteződést kis teremmel, és beérkezése után pár másodperceel máris körbevett 6 canal goblin, és fagyasztott, meg elzárta a visszautat. na ott csak a futás volt az életmentő vissza a csatornába, ahol már csak 2en fértek hozzám szemből. úgy le leehtettt őket gyakni. nagyon tetszett a szitu utólag. de sztem ez scriptelt helyszín volt
  • steweee
    #838
    ööö, visszaolvasva nem, de nem találom amire írtam. vki panszkodott, hogy a városok élettelenek és egyszerűek, arra lett volna reply...

    sorry
  • SaGa Jr
    #837
    Biztos, hogy ezt nekem akartad címezni (arra válaszolva hogy nem vett alapból mindenki mindent)?

    Az orkokat meg ne sértsük már meg...
  • mindero
    #836
  • steweee
    #835
    hát ha vkinek olyan elvárásai vannak egy játékkal kapcsolatosan, ami egy teljesen új kontinensnyi méretű területet ad új szörnyekkel, felszerelésekkel, történettel, hogy ha betéved az egyik városba a városlakók még cigivel is megkínálják, vagy elhívja gombát szedni az erdőbe az egyik menyecske ha szép fényes páncélban feszít, akkor sztem te SOHA ne jáccál elektronikus játékkal, hanem menjél ki vidékre cigányokra vadászni fokossal. ott lesz minden életszerű : vidéki friss levegő, szép tájak, barátságos falubeliek, meg persze jó kis csihi puhi az orkokkal :)
  • Molnibalage
    #834
    Azért a Gothic szériát nem érte utol nálam, bár megszorongatta.
  • mindero
    #833
    Én jobban szórakoztam vele mint az elmúlt 6 évben bármivel.
  • koschwarz
    #832
    érdekes, hogy sokan akadtak el rögtön a patkányos küldetésnél. gondolom meglepő volt az oblivionhoz képest egy quest megoldásának újfajta módja.
  • koschwarz
    #831
    nagyjából pont.
  • Molnibalage
    #830
    Ennek ellenére annak a szinjén van. Atombrutál.
  • mindero
    #829
    Ne felejtsük el azért hogy ez egy MOD nem pedig egy AAA kategóriás játék.
  • SaGa Jr
    #828
    Igazából csak akkor vett mindenki mindent ha már bizonyos szintet elértél a mercantile skill-el. Az alatt csak a saját profiljába vágó eszközöket vásárolták meg tőled.
  • Molnibalage
    #827
    Szépnek szép volt, de kidolgozatlan. Nem számított igazán, hogy ki milyen árus. Mindenki vett mindent. Az, hogy mekkora értékű max. tárgyat vettek soha nem volt korlát.

    A város közel sem élt annyira, mint a Gothic 2/3.
  • mindero
    #826
    Nekem meg pont a városok tetszettek legjobban. Erothin meg pláne a legjobb, van egy kis elővárosi része termőföldekkel, meg kocsmával, istállóval. Ugyanígy a többinél is van mindenhol termőterület. Oblivionba meg kb sehol se volt, legfeljebb egy-két eldugott tanyán. Szóval sokkal logikusabban van felépítve mint eddig bárhol (talán a gothicok kivételével). Tényleg elhiszi a játékos hogy itt emberek élnek (és megélnek).
  • Benevolens
    #825
    szerintem ez a játék tök jó lett, leszámítva egy-két dolgot. (utálom erothint, nagyrészt szarok lettek a települések, meg mióta van szélmalom az erdő közepén, helykitöltésnek túl sokszor használtak nagy köveket)
  • Benevolens
    #824
    nincs például strength gyűrűd, amit fölveszel meg leveszel? Amúgy néha nekem is lila a víz, de kb fél percig, és jellemzően hajnalban.
  • koschwarz
    #823
    hát igen, mint írtam korábban, itt a legtöbb küldetésnél gondolkodni is kell, nem az az oblivion féle "odamegyek ahová a nyíl mutat, mindenkit leverek, küldetés teljesítve".
  • steweee
    #822
    sztem ez nem a te játékod akkor.... hagyd is inkább. amúgy ha ésszel játszanál, vagyis nem fantasy fps-eznél akkor élveznéd a dolgot.

    pl : az első dungeon sötét, direkt. később fáklya, night vision, light, vagy lightet adó tárgyak.

    patkányos küldi : pont az a lényeg, hogy minél nehezebben jön rá az ember hogy a nagy kövek a 3 lyuknál nem véletlenül vannak ott, annál több patkány özönlik ki. egyperc alatt megoldható ha nem a patkányokat akarod leveregetni folyamatosan.

    dungeonok tele vannak relytett dolgokkal, pl piros fényforrás nehezen vagy egyáltalán nem elérhető helyeken, ott tárgyak vannak lerakva. ha látható akkor nyíl vagy felugrás, ha nem akkor tűzlabda és a lepergés után szedegetés.

    az egyik dungeonban elakadtam, nem volt továbbjutás. egyperc fejtörés a játék logikája szerint, és visszamentem egy korábbi terembe ami egy oldalfolyosón volt, ahol is egy berendezett szobában volt egy oda nem illő, a plafonról lelógó vizesdézsa. kéz ikon nem jelent meg rajta, de ha a mozdítás gombbal meglóbálja az ember, kiesik belőle az ajtó kulcsa. és voilá, megoldható a dungeon, jutalomként két nagyon erős varázstárgy.

    benevolens : nem, mert néha lefelé is változik az érték, úgy hogy nincs semmi betegség vagy erőcsökkentő rajtam... de nem vészes. néha a víz lila lesz, vagy a térkép tejfehér, ilyenkor memory purge azonnal a diaryból, ha nem segít akkor restart.

    nagyon jól megcsinálták, ritkán lép ki nagyon, és csak néha lassul be, hatalmas látótávnál is, főleg sűrű erdőben. az automatikus mentést javaslom kikapcsolni teljesen, inkább gyakrabban quicksave, vagy helyszíneknél normál mentés. backround loading bassza a vincsit nagyon, az se ajánlott sztem..
  • MaRee
    #821
    Nos hát nekem ennyi elég is volt, sikerült úgy felidegesíteni magam az első patkányos küldetésen, hogy uninstall lett a vége :D Teljes sötétség, semmit nem látni, mindenhonnan jön 100000 patkány, a köveket nem tudom felemelni csak oda golfozni a lyukakhoz közben mindenhonnan harapnak.. :)
  • Molnibalage
    #820
    Én speciel mindig is bírtam a nehéz RPG-t. a Gothic 2 elsőre besfosatósan nehéz volt. A 3. végigtolás után álltam neki a kiegnak. Na, akkor tudtam meg, hogy hol lakik az atyaúristen... :)
  • koschwarz
    #819
    az első dungeon számomra is "kétségbeejtő" volt, bár nálam pozitív értelemben, mivel én szeretem a nehéz játékokat.

    szerintem meg (szándékos volt vagy sem) nagyon jól kitalálták a készítők, hogy ott egy kalandvágyó senki vagy aki belecsöppen valamibe, de teljesen felkészületlenül. ha kiérsz, rengeteg eszközöd lesz, hogy ne vakoskodj :D

    de lesz még jó néhány hosszú sötét dungeon :D a lényeg, hogy hál istennek, itt ha egy barlangban nincs fényforrás, akkor bizony sötét van, ahogy lennie kell.
  • Molnibalage
    #818
    Majd odébb lesz. Én 11. szinten választottam istenséget. Kaszt asszem nincs is. Régen voltam az elején. :)

    Attól függ, hogy mennyire barangolsz a völgyben. Én ajánlom, hogy minél később menjd fel a kolostorba, mert úgy könnyebb a játék.
  • MaRee
    #817
    Na elkezdtem tegnap én is, az első dungeonön végig mentem, hát eddig sajna nem tetszik. Remélem nem lesz tele ilyenekkel a játék, mert UTÁLOM hogy órákig kell bolyongani a sötét lyukakban, és a self heal-t kell spammelni hogy valamit lássak, mert 3perce a falba futok bele olyan sötét van :D Majd ma neki ülök tovább is, remélem a "kinti" küldetések már jobbak lesznek.

    Ja, egyébként itt nem kell kasztot választani? Mert ugye az elején jön a csóka hogy én vagyok a kiválasztott bla bla és mágus leszek, akkor most csak az lehetek vagy lesz majd később más választási lehetőség is?
  • Molnibalage
    #816
    A híd feletti településnél volt egy barlangban.
  • koschwarz
    #815
    itt keresgélj, de én ilyenről nem hallottam. igaz, a nehrimhez én egy modot sem használtam, nem is kerestem, elegem volt ez már az oblivionnál is :D
  • koschwarz
    #814
    arra a kifejezetten hatalmas dögre gondolsz? az tényleg elég gusztustalan volt már :D
  • Benevolens
    #813
    az nem azért van, mert közben változtattad a strength-értéket?
  • Molnibalage
    #812
    Az út a kolostorba nem volt rövid. Én ráadásul bamba módon belesetem egy szakadékba. Alig bírtam kimenni a köcsög nagy pókok miatt.

    Enyhe pókiszonyom van. Az egyik barlanga egy nagy szürke miatt kis híján szívrohamot kaptam. :)
  • steweee
    #811
    ja télleg, van olyan mod a nehrimhez, ami az obliban volt hogy ha beszélsz vkivel akkor "szélesvásznú" lesz a kép, alul felül fekete csík,és akkor könnyebben el lehetett olvasni a feliratokat a képernyő alján... a neve beugrik vkinek ?
  • steweee
    #810
    nagyon nagyon jó, ez biztos. igaz maradtak benne német szövegek még mostanra is, de nem vészes. elég jópofa, hogy területenként vannak szörnyezve, így ami kezdetben komoly harc, az később már pár legyintés. pl shadow senile wolf, vagy az első néhány irtó kemény csata a diseased deer-rel...

    am találtam benne bugokat, a fegyverek sebzését nem mindig jól számolja, de ha többször lép az ember az inventoryba akkor megjavul. vagy a silver dagger sebzése több mint a silver short swordé...

    apropó, ami nagyon fontos lenne, meg lehet szabadulni a nemkívánatos varázslatoktól ? obliban volt mod erre.