24
  • Mike at home
    #24
    egyetértek

    vagyoni értékü jog is átruházható
    egy licensz is annak kell hogy legyen, persze ha eladtam, én utána már nem használhatom, tiszta sor

    szerintem a mai USA elég szines
    van ez is, az is, és max az extremitások jutnak el ide
    aminek alapján azt mondjhatjuk, az az ország egyre élhetetlenebb
    de pl. Anglia sem sokkal jobb, London pl. mára rettenetesen nyomasztó a kameráival, kordonjaival, géppisztolyos rendőrökkel, de azért London (anglia) sem mindehol ilyen
  • halgatyó
    #23
    Döbbenetes. Ez a világ egyre gyalázatosabb, nem lehet lassan szalonképes szavakkal kifejezni. Ez az Amerika már NEM az az Amerika, amely 30 évvel ezelőtt a kultúrát, a civilizációt és az emberi jogokat jelentette.

    Ez az Amerika már a pénzsóvárság és a kisemberek lehúzásának az Amerikája.
    És azok ott, a vezetők, nem értik, hogy miért utálja őket egyre jobban a világ, és miért párolognak el lassan a híveik.

    A jogokat éppúgy lehet adni-venni, mint a tárgyakat!
    Gondoljunk csak a koncessziós jogokra. Jaaaa, hogy ott nem a kisemberek húzzák a nagy hasznokat???? Ááááá....

    Megjegyzem, hogy a "vagyoni értékű jog" fogalmát a magyar jogrend is ismeri.
    (Nagyon furcsállanám, ha az amerikai nem ismerné, de javítson ki valaki, ha tévednék)

    Egy munkavégzéshez használt tervező program ráadásul sokkal anyagiasabb dolog, mint egy szimpla jog. Termelő eszköz. Ha már nem kell, akkor a legeslegtermészetesebb, hogy át kell adni valakinek, aki viszont használja.
    Nyilván ez esetben az eladó -- jog szerint -- köteles letörölni a programot és nem használhatja tovább. Node hogy még eladni se szabad??
    Ez döbbenetes!

    Ez még sokkal olyanabb, mint egy könyv. Mert sok könyv meglehetősen egyszer olvasandó/olvasható.... Vagyis a megvételekor az egyszeri olvasás élményét vásároltuk meg, tehát itt esetleg lehetne vitatni az eladhatóságot. Bár énszerintem a könyv -- mivel egyben anyagi tárgy is -- valójában az eladásával az eladó nem tudja többször elolvasni

    Node egy munkaszoftver, ami a folyamatos használat során termeli az értéket (jövedelmet)?!?! Hogy azt ne lehetne eladni?
    Döbbenet. Valamikor én is nagyrabecsültem Amerikát, és pár vitában kifejezetten melléjük álltam (nem mintha sokra mentrek volna vele, tudom )
    Ma már nem.
  • Mike at home
    #22
    a könyv tökéletes példa
    szimplán szellemi termék, nem másolhatom, nem plagizálhatok, nem az enyém
    érdekes módon mégis eladhatom ha már nincs rá szükségem
    licenszet miért ne lehetne eladni másnak, ha már nekem nem kell?
  • Tetsuo
    #21
    Dehogynem. :)
  • Mike at home
    #20
    éés mint említettem MINDEN termékre amit forgalomba hozol, KELL jótállás, érdekes, szoftverre nem
    szerinted meddig tart ez a kegyelmi állapot?
  • Mike at home
    #19
    ez szimplán visszaélés piaci erőfölönnyel
    USA-ban lennénk felnyomnám őket a versenyhivatalnál is
  • feamatar
    #18
    Egyszer: The SLA for Release 14 first recites that Autodesk retains
    title to all copies. Second, it states that the customer has a
    nonexclusive and nontransferable license to use Release 14.
    Third, it imposes transfer restrictions, prohibiting customers
    from renting, leasing, or transferring the software without
    Autodesk’s prior consent and from electronically or physically
    transferring the software out of the Western Hemisphere.

    És:
    Since at least 1986, Autodesk has offered AutoCAD to customers
    pursuant to an accompanying software license agreement
    (“SLA”), which customers must accept before installing
    the software. A customer who does not accept the SLA can
    return the software for a full refund.

    Ez szerintem így jogszerű. Kijelentették előre, nem adhatod tovább, ha nem tetszik, ne használd.

    Ha nem veszi senki a termékeiket, becsődölnek, ha jelen üzleti modell működik akkor meg minek váltanának?
  • Mike at home
    #17
    ez nem a kapitalizmus miatt van így
  • Tetsuo
    #16
    A durva az, hogy a normalis mukodes sem garantalt. Ha teli van buggal, kesik a patch.. nem szolhatsz egy arva szot sem ill. szolhatsz, de az senkit nem erdekel. :)
    Egy nagy ceg erdeke (soke is :)) mindig csak a tobb profit. Ez a kapitalizmus.. lesz meg durvabb is.

  • Mike at home
    #15
    naja, de a licnesz miért ne lenne eladható
    mire fel NEM lehet eladható?
    mert a szoftveresek mindent megtehetnek?
    olyan szabályozást lobbiznak ki maguknak ami jól esik?
    el nem adhatod a licenszed, jótállás nincs, kegyesen megengedik hogy használd
  • Mike at home
    #14
    szal nem vehetek egy Acrobat 5-öst, olcsón, mert csak az Adobe adhatja el a licenszet
    Hát akkor rohadjon el az Adobe
  • Mike at home
    #13
    ez új
    használt szoftveremet nem adhatom el?
    milyen dolog már ez?
  • saba30
    #12
    Igen. A törvény magasabb rendű mint egy polgárjogi szerződés...
  • Laza
    #11
    Ezért is kell minden esetben skippelni a névre szóló regisztrálást telepítés után :) Aztán döntse el valaki, hogy valójában ki is fizette ki azt a szoftvert.
  • Laza
    #10
    "Ha ez az itelet igy marad, akkor az osszes hasznalt jatekokat ertekesito kereskedelmi lanc azonnal illegallissa valik. (amerikaban jopar ilyen van)"

    Márpedig ez a legnagyobb hülyeség ... mivel egy tokban lévő korongot veszek meg, ami úgy ahogy van értéket képvisel, amiért Én pénzt adtam ki, és amit akkor tehetnék újra pénzzé, amikor csak akarok.
    De szerintem eleve kizárólag a névre szóló licencek alapján tudják csak betartatni ezt a hülyeséget. Onnantól, hogy Én a kezedbe adtam egy X360 játékot, senki nem mondja meg, hogy az kié, ki adott érte pénzt az üzletben.

    Ez megint csak a profit maximalizálás szellemében történik ...
  • bakagaijin
    #9
    Licensz-szerződéssel felül lehet írni törvényeket? hmmm...
  • kvp
    #8
    "Minden esetre érdekes lesz, ha sikerül a fellebezés."

    Ha ez az itelet igy marad, akkor az osszes hasznalt jatekokat ertekesito kereskedelmi lanc azonnal illegallissa valik. (amerikaban jopar ilyen van)

    "Az lenne a legjobb, ha használatba vétel után bérleti díjat kéne fizetni (ami persze jóval alacsonyabb lenne, mint az egyszeri fix ár) és ha továbbadod, a díj átszáll az új tulajdonosra. Végső soron minden szoftverre használatbavételi szerződést kötsz, meg nem veszed egyiket sem, de ezek szerint nem is lehetne..."

    Ez a microsoft tervei kozott is szerepelt mar:
    -egyszer kifizeti az ember a program arat, amiert telepitesi jogot kap (ez a mostani bolti ar lenne)
    -aztan fizeti a havidijat, amit ugy emelnek ahogy akarnak
    -aztan ha nem fizeti tovabb, akkor az elofizetoi digitalis alairas torlese miatt az osszes az adott szoftverrel keszult dokumentum dekodolhatatlanna valik

    ps: Az xbox live-on ez a modell mar mukodik is...
    http://www.penny-arcade.com/comic/2010/9/1/
  • Inquisitor
    #7
    Mondjuk a legtöbb szoftver liszencébe bele van írva, hogy NEM tovább értékesíthető. Maga a szoftver meg soha nem a vevő tulajdona, hanem a gyártóé, ő max. liszencet vesz hozzá, de nem lesz az övé.
    Minden esetre érdekes lesz, ha sikerül a fellebezés.
  • hangulati
    #6
    vagy, ha mar nyeresegszerzesre hasznalja, lehetne esetleg reszesedest fizetni a szerzett haszonbol. es a jogvedok is ki lennenek iktatva.
  • pasi29uk
    #5
    Nem tartom jó ötletnek a fix bérleti díjat inkább humánusabbnak tartanám, ha futtatási időt kapnál amit annak lejártakor feltölthetnél kredittel.

    Bárki letölthetne bármilyen "drága" szoftvert (teljes verióban persze). Telepíthetné majd ha szüksége van rá rátölt 5 eurót vagy küld egy emelt díjas smst a fejlesztő cég számlájára használja X ideig és kész. Aki pedig tele van pénzzel vagy nincs internete az megvásárolja a fullt.
  • tmisi
    #4
    Az lenne a legjobb, ha használatba vétel után bérleti díjat kéne fizetni (ami persze jóval alacsonyabb lenne, mint az egyszeri fix ár) és ha továbbadod, a díj átszáll az új tulajdonosra. Végső soron minden szoftverre használatbavételi szerződést kötsz, meg nem veszed egyiket sem, de ezek szerint nem is lehetne...
  • Gyuszopapa
    #3
    Ezzel piacot fognak veszteni,elősegítik a kalózszoftverek terjedését,annyira pénzéhesek már hogy csak azt látják maguk előtt.Nagyon marhák,minél jobban szorítják össze a markukat annál több fog az újjaik közt kifolyni.
  • atlagember
    #2
    Sajnos a lényeg az, hogy megbénítsák a használtpiacot, hiszen ezzel növelhetik az új termékek értékesítését. Kapzsiság felsőfokon.
    Bár ha tényleg így szól a törvény, akkor az új termékeket sem lehetne viszonteladókon keresztül értékesíteni, csak közvetlenül.
  • MsUser
    #1
    A megvetted jogdíjastól aztán megszívtad, effektus ami jogdíjas az nem adhatod tovább hmmm. Hiába fizetted ki a gyári programért a többszörösen adózott jövedelmedből a nem kevés jogdíjat és egyebet tartalmazó programot akkor sem adhatod tovább ennyi, ez a példa csak azt bizonyítja hogy nem érdemes nagyon eredetit venni és persze megpróbálni eladni főleg ha autodesk program. 2,1 milliárd euróval már érdemes foglalkozni a felhasználókat nem szabad tovább engedni szabadon garázdálkodni. hogy az aaaaaa...