59
Legyen-e Magyarországon ismét állatrendőrség?
  • Spészgószt
    #59
    A Természet úgyis megteremti az egyensúlyt!
    Az állatok a természet törvényei szerint élnek, amibe "belerondít" az Ember, aki viszont a természet törvényei ellen munkálkodik....igencsak nagy erőbedobással...lásd lassorta (#57) utolsó mondata!
  • Megtörhetetlen
    #58
    Az utolsó mondatoddal 100%-ig egyetértek de az eleje... Az már kevésbé, istent játszunk az állatok felett igen! De azért mert képesek vagyunk rá mert a csúcstechnológiát nem a csótány találta ki és nem is egy véletlen agyszüleménye! Azért ez is okkal van vagy nem? Valamint a memóriánk is jobb és még sorolhatnám... Ettől függetlenül hogy minden egyes fajt védeni kéne de nem minden körülmény közt, hanem a kihalástól és a túlzott létszámcsökkenésüktől... Ennyi. Egyensúly!
  • lassorta
    #57
    nem egyszer bebizonyosodott már az, hogy az állatok, legyen az az utolsó csótány is, sokkal intelligensebb és értékesebb az embernél.hiába nálunk van a csúcstechnológia, meg a kegyetlen istenjátszás, de náluk még mindig működnek a természet azon törvényei és ösztönei, ami évmilliók óta tartja a Földet életben.úgyhogy szerintem, az ember is csak egy dinoszaurusz..volt, van a Földön, de egyáltalán nem biztos, hogy lesz is.
    és úgy érzem, hogy az utóbbi néhány igen megrázó természeti katasztrófái adnak egy kis bizonyítékot arra, hogy valami nagyon nincs rendben a világon.
  • Spészgószt
    #56
    Tegnap egy szarvasbogár életét mentettem meg.... :D
    Szentendrén sétálunk és a macskaköves úton vánszorgott a kockákon bugdácsolva (balszerencséjére túl sűrű volt és nem fért közé) jött egy kocsi, gyorsan felkaptam és kitettem az út szélére egy kertbe!
  • Pepsi Twist
    #55
    kész vagy :D én 1dül a szúnyogot baszom le :D azt rühellem többivel semmi bajom még a legyet is befogom XD
  • Sir Quno Jedi
    #54
    Így van. Darazsat, pókot, egeret, bármit nem szabad csak úgy megölni, szépen meg kell fogni és kirakni a szabadba, ha ez lehetséges (persze egereknél ez nehézkes, így velük az a kompromisszum, hogy leszarom, hogy a kertben mit csinálnak, de nem tűröm meg őket a házban). Persze ha darazsak beköltöznek a kocsiba/garázsba/padlásra, akkor el kell őket hajtani, mert az már önvédelem, de feleslegesen nem szabad őket sem gyilkolászni. A pókoknak én még örülök is a házban, mert megfogják a fülbemászókat, miegymást. Madarunk meg annyi van, hogy alig lehet aludni az "üvöltés"üktől :D
  • Pepsi Twist
    #53
    így van... ezeknek nyilvános csonkítás kéne vagy kivégzés...

    igazából nem csak kutyával vagyok így macskát sünit bármi találok :D segítek rajta pl sün? ma jöttem haza azt az árokba volt 1 :D kiszedtem mert önerejéből sose tudott volna kijönni...

    meg gondoljunk bele, mi mennyire fel lennénk háborodva ha nálunk "okosabb" lény állandóan baszogatna? (csak okosabb mert 1 kurva ember 1 kutyához képest sose lesz erősebb)
  • Sir Quno Jedi
    #52
    Gondoltam, na az kemény. Mi is mit összeszenvedtünk a kislánnyal, mikor begyulladtak a varratai, huhhh. A fiút meg megmérgezték. Igazándiból nem vagyok egy vérengzős típus, de simán fotelból nézném végig a kínhalálát annak a mocsoknak, aki ilyesmire képes. Az ilyen nem érdemel kegyelmet.
  • Pepsi Twist
    #51
    összecsavarozták :D
  • Sir Quno Jedi
    #50
    Nemsemmi. És hogy gyógyították meg?
  • Pepsi Twist
    #49
    ja... igazából ha embert látok szenvedni leszarom :D kurvára nem érdekel, ha 1 kutyát, akkor rajta segítek ha tudok... a mostani kutyám talált kutya és gyakoraltilag megmentettem az életét mert el volt törve az állkapcsa és logott lefele a pofája, azóta nagyon hálás kutya és mindent megtesz annak érdekében hogy megvédje a házat :)
  • Sir Quno Jedi
    #48
    Arra azért kíváncsi lennék, hogy mit gondol erről az a jó pár ezer ember, akik a mentőkutyák nélkül ott rohadtak volna meg a romok alatt, élve eltemetve. Ennyit az emberekről.
  • Sir Quno Jedi
    #47
    Látod, ha egy "ember" csinálta volna, azt nem merték volna "elaltatni" mert annak jogai vannak vaze! Ez a különbség.
  • Pepsi Twist
    #46
    sztem inkább ennyit az emberekről... 1ik kép komment vagy miez...

    "Az állatot azóta elaltatták" inkább a szülőket és a gyerekeket kellett volna elaltatni :) amit 1 viperával én meg is tennék :)
  • Spészgószt
    #45
    A gyerekek durván bánnak az állatokkal, mert tudatlanok és a mégtudatlanabb szülők nem tanítják meg őket! Ez megtanulta legalább! Néha felrugnám egyik másik tudatlan paraszt kölykét!
    "Egy társadalmat az jellemez a legjobban, ahogy az állatokkal bánik!"
    és ez nagyon igaz!
  • Rowlend
    #44
    Sose a kutya a hibás! Általában a hülye ember (ebben az esetben gyerek) felingerelte a kutyát.
  • lolSL
    #43
    http://galeria.velvet.hu/sztori/2010/09/13/ketszaz_oltessel_varrtak_ossze_a_skot_juhasz_altal_szetcincalt_keteves_gyerek_arcat/?current_image_num=0&image_size=xl

    ennyit a kutyákról
  • IkarusMan
    #42
    teljesen egyet értek veled.
  • Pepsi Twist
    #41
    tökmindegy :D le se fosnak :)
  • Spészgószt
    #40
    Mivel van rá törvény, lehet érvényesíteni is! Csak óvatosan kell a megfelelő szervek bevonásával, pont azért hogy ne legyen önbíráskodás!
  • Pepsi Twist
    #39
    itt csak önbiráskodni lehet... mert az állam nem fog ezügyben semmit sem tenni :)
  • 89
    #38
  • Spészgószt
    #37
  • Sir Quno Jedi
    #36
    Kéne állatrendőrség. Most még az állatkínzók azt hiszik bármit megtehetnek. Keményen le kell rájuk csapni és durván megtorolni minden gaztettet. Az állat nem tud védekezni, nem tudja magát ellátni, ki van nekünk szolgáltatva. Aki képes egy ártatlan, védtelen állatot bántani, az bármire képes (emberekkel is), maximum fél a büntetéstől. Sajnos a pszichiátriák, elmegyógyintázetek jelenleg tudjukkik miatt sztornózva vannak, így ezen beteg "ember"eket nem lehet elzárni sehova, ahol kezelni tudnák őket. EZ esetben marad a fogda, börtön, fegyház, kényszermunka, nyilvános akasztás. Ez van. Valami csinálni kell velük, még idejében...
  • kifli
    #35
    am kutyatulajoknak egy jó hír!!!!

    "Bementem a hivatalba, hogy szociális segélyt szerezzek a kutyámnak. A hölgy az ablaknál azt mondta, hogy ez lehetetlen, kutyák nem kaphatnak szociális segélyt.
    Megmagyaráztam neki, hogy a kutyám fekete, munkanélküli, lusta és nem beszél magyarul. Többször volt figyelmeztetve szexuális molesztálásért és egy csomó kölyke van szerte a faluban. Ráadásul nem fizet adót, a parkba piszkít, idegen embereket molesztál, koldul, ételt lop és halvány elképzelése sincs arról, ki az apja...
    Hétfőn megyek a pénzért..."
  • Spészgószt
    #34
    500.000 Ft bünti az állatkínzásért! Van ahol figyelnek rá és szerencsére a törvény is szankcionál a 2008-as szigorítás óta!
  • skate00
    #33
    Állatrendőrség? ki akar állatrendőrséget, méghozzá Mo.on
    Akkor titeket kéne bezárni "állatvédők" mert panelban tartjátok a pincsikutyát, mindenféle retek kaján etetitek, majd hülye ruhákat aggatok rá, meg lenyirjátok a szőrét.
  • Spészgószt
    #32
    Már indultak kezdeményezések!
    Budapesti Állatmentők
    De egyenlőre csak Budapesten és környékén folyik a "mentés"!
    Akit bővebben érdekel a téma a fenti lapon vagy PetsLove itt tájékozódhat!
    Sajna egyenlőre tényleg csak civil szervezetként működik, de szerencsére a rendőrök is készségesek és segítenek!
    Van rendes "akciócsoport" és szó szerint folyik az állatok mentése!
    Szóval akinek tudomása van kínzott vagy nagyon rossz körülmények között tartott állatokról nyugodtan szóljon!
    Aki együtt érez szerencsétlen állatokkal és kész tenni és értük neki pedig: önkéntes jelentkezés
  • IkarusMan
    #31
    Mert MO-nak is összekéne magát kapni és nem engedni, hogy olyanok irányitsák az országot akik nem is értenek hozzá. Minden állatra értem így van.
  • DIESEL DOG #30
    Pont ezt konstatáltam... #19
  • Pepsi Twist
    #29
    srácok... itt az a baj hogy magyarországon normális rendőrség nincs nem hogy állatrendőrség... ugyanmár

    "Magyarország, ahol álmomban se járnék, Magyarorszááág"
  • DIESEL DOG #28
    ASD?:_SASD?
  • Banano007
    #27
    Túl soknak van.. xDD
  • kifli
    #26
    SZAVAZATI JOGOT AZ ÁLLATOKNAK!!!!!
  • Tinman #25
    Állat rendőrség!

    Nem szép dolog a rendőrséget bántani... ejnye.
  • tommygear
    #24
  • LoSA
    #23
    Sajnos ezen nincs mit kivesézni, addig míg MO ilyen helyzetben van. Ahogy mondod, hogy még rám se tudnak vigyázni a rendőrök, nemhogy még a megkínzott állatokra?! Álmodozni azért lehet... :S
  • spy803
    #22
  • DIESEL DOG #21
    Viszont nem csak a kutyákról van szó, hanem macskákról és egyéb kedvencekről, állatokról is...
  • SötétBarom
    #20