35
  • matatom
    #35
    2004-ben, amikor nagyon feltörőben volt az iPod, és a csapból is az folyt nyugaton, az Ausztráliai rokonom jóvoltából a negyedik generációs készülékét már idejekorán "megcsodálhattam". Akkor sem értettem, hogy miért kerül egy amúgy valóban jól összerakott, jól kezelhető zene lejátszó kétszer annyiba, mint egy iRiver vagy iAudio csúcstermék, holott a hangzása a kismillió, ugyanakkor egymástól gyíkfingnyit sem különböző fix equalizer beállítások mellett is alig volt jobb a kínai bóvliétól. Egyedül a tárhely és a kezelőfelület volt jól eltalálva. Másfél évre rá, amikor egy iAudio U3 mellett döntöttem, nagyon nem bántam meg. Baromi jól szólt, nagyon jó kezelőfelülete volt annak is, akár videót is le tudott játszani (de még hogy!), és Explorerbe vagy Win Commanderben simán feltoltam rá az mp3-tól kezdeve az ogg-on át a flac-ig mindent, se perc alatt. Ugyanezt a jogvédelem és az ütődött iTunes szoftvernek hála, FireWire-ön keresztüli csatlakozással (USB-s kábelt nem is adtak hozzá!) sikerült pár perc alatt úgy összehozni, hogy közben az összes addigi jogvédett zenét, képet, miegymást gyönyörűen törölt a cuccról. Régi motoros vagyok a számítógépek terén, de velem is ki tudott tolni ez a vacak.
    No azóta tartok az Apple termékeitől, amik szerintem túlzottan a "nagy amerikai" vásárlói tömegre specializáltak, nagyon korlátok közé vannak szorítva a szolgáltatásaik, nem adnak lehetőséget a felhasználónak, hogy döntsön, hanem úgy diktálják az emberbe, hogy "neked ez kell"! Ugyanakkor nagyon jól eladhatóak, mert amit tudnak azt kellemes élmény nyújtva tudják, jól összerakottak, tele csupa jó, új ötlettel.
    Aztán valahogy mégis mindig sikerül odaszarni a gyönyörű szép, ízletes, habos torta közepébe, és ezt úgy "eladni a népnek", hogy az a "dísze a tortának", sőt pont erre van szükséged.
    Úgyhogy amíg Almáék ennyire hülyére veszik az ebereket, addig részemről: .
  • sanyicks
    #34
    most elképzelem a rajongókat, ahogy gyertyákkal és égő öngyújtókkal csápolnak steve jobs koncertjén :DDD
  • willcox
    #33
    Szerinted itt csak hallelujázni meg csápolni lehet? El vagy te tévedve!
  • willcox
    #32
    Annyiért annyira "jó" autót kapsz, mint amilyen "jó" az ájfos.
  • willcox
    #31
    "befojásolja"?
    "22050-48000 HZ. ez a döntő" - tekintettel arra, hogy az audio CD-k, amiken a zenék megjelennek jellemzően 44.1 kHz-esek, így az MP3-ak és a többi formátumok is azok. Vagyis ez nem nagyon fogja meghatározni a méretet. Bocsika...
  • fergusonpapa
    #30
    Nem szereted az almás cucot???akor...mit keressel egy ilyen hirnél?

    egyébként mdia markt ténleg durva. 3gs 200.000 4es meg 344.000...mégjo h féláron meglehet másholkapni én féláron vettem a 3gsem -.-' még annyi se 85e-ért.
  • Permissive
    #29
    DDDDDDDDDDDDDD, egen, mindegy milyen szar, de alma kö:))))))
    média marktban 344-e a 4-es szifon:)))))))) wazze, ennyiért már autót veszel:))
    remélem az áfjon buzik mindet megis veszik, hiszen Jobs bácsinak nem sokára kell a pénz majd pelenkára:))))))
  • Gery13 #28
    bocs de nem a bitráta befojásolja a hanganyag méretét, hanem a frekvencia tartomány. pl: 22050-48000 HZ. ez a döntő
  • roliika
    #27
    Nyyyeehhehheeee!
    Kocka alma!
  • Zoliz
    #26
    A sok hülye meg veszi, mer' ha nincs iPhone-od akkor csóró vagy. Ennyi a lényeg, kőcsd a pénzt a legtrendibb vackokra.
  • Ferrer
    #25
    Nem biztos! Egyik, hogy a 3GS-re bizonyára hamarabb áll le a frissítési lehetőség. Másik meg, hogy ez az új touch megörökölte az Iphone 4 hardverét, kijelzőjét, mondanom se kell, ennek mennyi előnye lesz majd. Ha valaki nem akar telefonálni vele, és a gps, 3g, mikrofon nem téma neki, jobb az ipod touch 4.
  • FoodLFG
    #24
    Pont ezt akartam írni. :D
  • stain
    #23
    18+
  • Proview
    #22
    Air video is képes streamelésre, divx, xvid se akadály. Egy külön app kell neki kliensként fogadni az "air video server" által sugárzott anyagokat.
  • Banano007
    #21
    Én a helyedben amerikai rokonnal iphone 3GS-t küldetnék használtan,kb 50$-al több.:) Annyit meg mindenképp megér.
  • Tetsuo
    #20
    Mikor a 20 perc utan visszajott, mas nadrag volt rajta! Tenyleg beszart. :DD
  • Freshke
    #19
    Ez az új IpodTouch nagyon ütős lett szerintem, jövőhéten első dolgom lesz rendeltetni egyet az amerikai rokonnal:) Már régóta szeretnék Touch-ot, és most szántam el magam. Nekem felesleges lenne az Iphone mert telefonnál nem nagyok a vágyaim ,de így ez jól kiegészítené azokat a hiányosságokat amik a telefonomból hiányoznak:) Nagyon kíváncsi vagyok már hogy milyen lesz kézben fogni + hogy formára történt-e változás...!
  • willcox
    #18
    Szerinted miért írtam azt, hogy "A cikkíróra ráférne egy angol nyelvtanfolyam"?
  • LMNO
    #17
    Eleve több méretben (GB) van mindegyik
  • LMNO
    #16
    Nem annyit tud eltárolni, hanem annyit bír az aksija zenehallgatással. Csak szarul fordították.
  • stockhouse
    #15
    az itunesból lehet streamelni, és ha felteszed a perian-t akkor fogja ismerni az emlitett formátumokat.
  • willcox
    #14
    "Az iPod shuffle 15, óra, az iPod nano 24, míg az iPod touch 40 órányi zenét tud eltárolni." - ez nagyon karcsú. És egyáltalán hogyan jött ki ez az adat? Ugyanis a bitráta hatással van a fájlméretre is, így ez nagyon pongyola megfogalmazás.
    "csaknem 4x4 centiméteres lapkává alakult, amelyet a 2,5 centiméter átmérőjű, 240x240 pixeles érintőképernyővel lehet kezelni" - négyzetnek mióta van átmérője?
    A cikkíróra ráférne egy angol nyelvtanfolyam, meg alapfokú ismeretek elsajátítása.
  • Gerygrey
    #13
    Lehet streamelni, de DivX-et és MKV-t biztosan nem, úgyhogy a gépemen tárolt filmek egyikét se tudom megnézni az eszközzel.
  • passatgt
    #12
    azt írja lehet streamelni a zenéket, videókat, képeket a számítógépről, gondolom itunes-al, tehát a sima pc-vel is megy(gondolom, nem próbáltam:))
    ha meg nem, az sem nagy gond, nem arra való, és nem is nekünk való, hanem olyan helyekre, ahol működik a store.
  • tntmax
    #11
    Rákerestem hogy "apple tv features". Ez a kütyü tényleg nem tud lejátszani mást potom 30 ezerért mint az itnuesról bérelt (HD filmek legalább egy ezresért, köszi) cuccokat meg esetleg az apple gépen levő képeket?
  • Macc
    #10
    ja, es elotte par sorral meg volt 2,5 centis atmeroju is a kepernyo. A shuffle-nak meg gombokkal kombinalt tekerotarcsaja van mi? A livingroom is lakoszoba? A cikkiro nezzen mar utana mirol is ir.
  • endrúdí
    #9
    Én is azt néztem, mint egy öreg bácsika ahogy hadonászik a bérlettel.
    Kiváncsi vagyok merre tart az Apple.
    Félek nemsokára be sem lehet kapcsolni ezeket az eszközöket ingyen, amikor pedig használja az ember úgy kell érte fizetni mint a villanyért.

    Lehet pár év múlva már az lesz a nagybetűs reklámokban, hogy csak 99 cent 20 óránként a használati díj és bármit használhatsz, csak 99 centért kell aktiválnod az elején.

    Ne legyen igazam :S
  • tntmax
    #8
    Azaz inkább mint egy szifon két lábbal. Megy és keresi a térerőt. :D
  • tntmax
    #7
    2. szifonos kisképen meg teljesen beleolvad a feket póloja a mögötte levő óriás szifonba, olyan mint egy gigantikus szifonfejű emberke. :)
  • willcox
    #6
    "az első Apple TV-s kép, ami Jobsot ábrázolja, milyen már" - mint aki rájött, hogy beszart. :))
  • willcox
    #5
    "iPod nano, amely kisebb az elődjénél és egy 3,8 colos érintőképernyővel vezérelhető" - Biztos? 3.8" = 9.652 cm!
  • inz
    #4
    A kezelhetetlenség határáig összementet úgy érted, hogy pont olyan kicsi lett , hogy tulajdonképpen még kezelhető? Mert akkor nem értem, hogy mi a baj vele. Bár valóban jobb lenne egy olyan mp3 lejátszó ami kezelhető, de mellette még egy kicsit nagy is.
    Mindenesetere ismét fel van adva a samsungnak meg a többi copycat cégnek a lecke. imó. :)
  • Ferrer
    #3
    Először is az új Nano nem tetszik. Minek beleerőltetni ebbe is a touch screent? Ez a kocka forma meg szörnyűséges..

    Shuffle-ról írni se érdemes, továbbra is gáznak tartom, aki ilyet vesz. Pedig viszik, még ha nincs is rajta egy kijelző se. Ők tudják.

    Végre van kamera az ipod touchon! Már csak egy FM rádió hiányozna ide meg az Iphone-ba is. Nem értem, ha a Nanóban van, itt mért nem lehet?!

    Apple TV-t szerintem ezután se fogják vinni, mint a cukrot. De ehhez még annyira se értek, mint a másik 3 termékhez. Amúgy meg az első Apple TV-s kép, ami Jobsot ábrázolja, milyen már..

    Még valami: az Itunes ikonját ideje volt már lecserélni, szép lett.
  • Cat #2
    Azon kivül, hogy minden összement, és a kezelhetetlenség határáig apró lett, igazi fejlesztést nem látok.
  • JaSoN HuNTeR #1
    az új Ipod Touch nekem nagyon tetszik, De elég drága akkor már inkább egy Iphone 3G vagy GS :)