2398
Resident Evil 6

  • Voltan
    #2398
    #2397
    Thx, ki is próbálom majd este.
  • robicarlos6
    #2397
    Közben ki is jött a patch hozzá

    An important update for Resident Evil Village players on Steam:

    - FidelityFX Super Resolution (FSR) from AMD is now supported. FSR supports higher frame rates on PC for an improved gaming experience.
    - Adjustments have been made to optimize the anti-piracy technology.
  • Voltan
    #2396
    Van esetleg valakinek linkje csak a crackelt file-hoz? Kipróbálnám, hogy mennyivel fut jobban vele, viszont a teljes játékot nem akarom letorrentezni - hiszen megvan amúgy is - , és nem találtam megbízhatónak kinéző cracket...
  • lwb
    #2395
    Azért mekkora kurva nagy blama már, hogy pc-s verziónál a törés kb az összes performance problémát megoldja, amit képtelen volt a gyártó kipeccselni.
    Megint a fizető játékosok szívnak, szívtak.
  • lwb
    #2394
    Hát egyértelmű, hogy kit építenek fel, de nem vagyok teljesen biztos benne. Lehet akár Chris Redfield is vagy Mia is.
    (sőt, van egy másik vélemény is, de az spoileres)
    Utoljára szerkesztette: lwb, 2021.07.14. 12:56:17
  • Maxtreme
    #2393
    valóban, itt sem.
    Amúgy annyit írtam, tán nem is spoileres igazán. Hogy véleményem szerint egyértlemű ki lesz a kövi rész főszereplője... :D
    Utoljára szerkesztette: Maxtreme, 2021.07.14. 12:54:37
  • lwb
    #2392
    Gyerekek, mi van az sg-vel? Se a "válasz", se a "spoiler" nem működik.
  • robicarlos6
    #2391
    #2387: Ez is az időhúzás egyik fajtája. Majd a paraszt eltölt 1-2 órát az amugy 5 perces részen mire megtalálja hova is kell menni. Mondjuk pl a Controlban van map ,de ott meg kódfejtő kell hogy megfejtse neked hogy értelmezd szóval az se jobb.
    Village-et még nem toltam a 7-et is csak game passban ,mert az istenért se akarják még bundlezni. A 7 az tetszett pc-n a magyarítás miatt majd megint végigjátszom.
  • Maxtreme
    #2390
    alapjába véve nekem is tetszett, bár az tény hogy a 7 anno sokkal jobban megfogott.


    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Az amúgy borítékolható szerintem hogy ki lesz a következő rész főszereplője...:D

    Utoljára szerkesztette: Maxtreme, 2021.07.14. 10:18:50
  • lwb
    #2389
    Nekem bejött a játék. Egyáltalán nem zavart, hogy nem annyira lineáris (pedig de, csak egy útvonalon tudod végigvinni, egyféle sorrendben). A dolgok, amiket a városban és környékén találhatsz nagyrészt opcionálisak. Én egyszer sem tévedtem el, a térkép jól mutatja merre jártál, hol van lezárva az út és hová kell kulcs.
    Félelmetesnek nem az, de nem volt az egyik resi sem nekem még soha életemben. Ideértve a remake-eket is, nem tudom, ki ijedt meg őszintén a resi2 vagy 3-tól, de a resi 4 sem arról volt híres, hogy remegve fogtad a kontrollert. És ez a játék leginkább resi 4 akar lenni.

    Lady D-t túltolták, de főként a rajongók a neten, nem annyira a gyártó. Egyike az 5 bossnak, semmi több. A kastély viszont nagyon szép, erős pécén, de egy nextgen konzolon is, a csilláros szoba, az jól néz ki. Nagyon jól.
  • Maxtreme
    #2388
    spoiler nélkül mondom, lesz ezeknél még alább is is. az utolsó rész (a boss előtti terület) ha odaérsz majd rájössz mire gondolok. Nálam az volt a játék mélypontja.
  • caps lock
    #2387
    Nagy csalódás volt a Lady D. és lányai elleni harcok. Nem szerettem és nem is értem miért lett ennyire népszerű, a túlszexualizált karaktere maximum 12 éveseket hozna lázba... De ezen kívül semmit nem mutatott fel, se a történethez nem adott hozzá érdemben, se mint ellenség. Fantáziátlan és unalmas volt az egész Dimitrescu kastély. Csak látvány volt lenyűgöző.
    Utána a faluban való kószálás is egy teljes órámat elvette mire rájöttem hova kell menni. Idegeseítő labirintus az egész, és ha nem nézel be minden kis sarokba, lehet nem fogsz tudni továbbjutni. Nem ad a játék semmi támpontot, hogy akkor most merre is. Lehetne lineárisabb, mint a RE3. Mint horror persze nem működik, ócska jumpscare-eken kívül semmi félelmetes nincs benne. Akciójátékként meg kevés.
    Továbbiakat majd meglátjuk, de annak örülök hogy EMPRESS megóvott a megvételétől. Egyszer jó, de semmi több és teljes árat nem érdemel.
  • Maxtreme
    #2386
    Ha bárkit is érdekel, a resi village végére értem a (szerintem) DeepL-es fordítással (yandex és goolge így nem fordít az 100%)
    Összesen kb 35-40 magyartalanabb mondattal találkoztam a játékban, ebből mondjuk 10-12 volt amin el kellett gondolkozni hogy na itt most mire gondolhatott a szerző, és ezek is nagyrészt levelekben.
    Ami kicsit zavaró lehet hogy a fordítás néha tegez, néha magázza az embert. Ha ezeken viszont valaki túl tud lendülni akkor az ég világon semmi baj a lokalizációval, teljesen élvezhető és érthető vele a játék.

    Ha valaki türelmetlen kivárni a "rendes" honosítást, tegyen vele 1 próbát.
  • lwb
    #2385
    Egy rakás dolog: a látvány pl, nagyon szépen néz ki konzolon és pc-n is. A teljesítmény is: fix 60 fps konzolon és pc-n is. (utóbbin több is)
    De nemcsak a technika jött be, hanem a játékmenet is. Resi 4 nosztalgia nyilvánvaló, építettek is erre a fejlesztők. De önmagában is jó volt a játék: változatos "pályák", a resi 7 se volt rossz, de egy kicsit unalmas volt már az a nyomorul ház, a hajón meg a barlangban alig töltünk egy-egy órát kb. 90% ugyanott zajlott az egész játék. Itt ugye gyökeresen eltérő pályák voltak: a romos-szegény falu, a fényűző kastély, a babaház, az undorító víztározó, a romos erőd (farkasfészek) és a gyár. Tetszett a bossok különbözősége: Lady D hagyományos többfázisos boss volt, a Beneviento-t lényegében harc nélkül kellett legyőzni, Moreau-nál a környezet és a többféle támadások, Heisenberget pedig ugye járművel kellett kiírtani.
    Egy rakás fegyver volt, mindegyik alakítható, fejleszthető. A resi 7-be volt mennyi? 4-5? Idértve a jobb változatokat is a fegyverekből.
    Ellenfél az előző játékban lényegében egyféle volt: a molded. Ebből volt 2-3 alfaj, de mind kb ugyanúgy nézett ki. Itt van vagy 10 legalább.

    Elájulva én sem voltam tőle, de ugye ebben az évben egyelőre semmitől sem voltam elájulva. Ezért van ez az élen.
  • Voltan
    #2384
    Tényleg ennyire bejött? Mi tetszett ilyen nagyon? Én is szeretem, most fogok másodszor nekiállni, de azért elájulva nem voltam tőle. Pár rész egész zseniális, mások viszont nekem kicsit olyan "meh"-ek voltak számomra
  • lwb
    #2383
    Én még ezt is keveslem. Ez az év eddigi legjobb játéka szerintem.
  • robicarlos6
    #2382
    A Resident Evil Village túllépte a 4.5 millió eladott példányt
  • hunbalee
    #2381
    Négymillió példánynál jár a Resident Evil: Village
  • lwb
    #2380
    Átolvasva a kommentjeimet úgy tűnhet, mintha nem tetszene a Village, pedig épp az ellenkezője igaz. Szerintem nagyon jó játék, az év egyik legjobbja és nekem sokkal jobban tetszik, mint a resi 7. Jók a pályák, az ellenfelek, klassz ez a castlevania hangulat, jók a bossfightok, a fegyverek változatosak, sokféle ellenfél van, opcionális kincsek és fejlesztések sokasága van a térképen, bonus tartalom is jó, megéri a végén ha tudjuk village of shadows nehézségen végigvinni végtelen magnummal. :D

    Patch után már jó a pc port is, nem esik le a béka segge alá nálam annyira a Dimitrescu lányoknál a frame rate, mondjuk a ray tracingnek itt nem sok értelmét látom, de legalább nem is fog vissza annyira sokat. Series x port is jó lett. Igazából ajánlani tudom nyugodt szívvel mindenkinek.
  • lwb
    #2379
    Hát nem tudom, nekem nem volt ijesztő a resi 7. Az alien isolation sokkal ijesztőbb volt pl. Egyféle ellenfél volt, a molded, ami inkább ilyen sárlénynek látszott, a Baker családot meg csak el kellett kerülni, ilyen meg volt ezer a korábbi resikben, pl. mr x vagy a nemesis a 3-ban. Ráadásul jó előre jelezték, ha jönnek, csak egyes helyeken spawnolhattak és elég könnyű volt elkerülni őket. Ráadásul normal nehézségen elég hamar kis ügyességgel kb terminátor lett Ethan.

    Mondjuk ez a Village-re is igaz, pedig itt sokkal tankosabbak az ellenfelek, meg egy rakás olyan van, akik dodge-olnak és nagyobbat is ütnek, meg több is van belőlük. Nehezebb őket elkerülni. A resi 7-ben a moldedek jelentős részét simán ki lehetett kerülni, nem kellett őket lelőni, ha nem akartad.
  • jarlaxxe
    #2378
    A hetedik rész az bizony full horror volt és pontosan ezért nem lett az a village is mert az már a normális embereknek sok volt aki azt nem érezte horrornak annak már olyan magasan van az ingerküszöbje, hogy simán végig tud nézni élöben egy kibelezést...

    Ezért nem lett ijesztőbb a Resident Evil Village.
  • wedge31
    #2377
    Hát nálam a hetedik rész az abszolút horrornak számit de ez persze ingerküszöb kérdése is.
    A days gone-t most kezdem de ettöl a cimtöl nem is várok semmi ilyesmit.
  • lwb
    #2376
    Resi már jó ideje nem horror, ha valaha az is volt. Nekem a régi resi 1 sem volt soha nagyon horrorisztikus még újkorában sem. Egyébként a days gone sem az.
  • wedge31
    #2375
    Végére értem, jó kis akció játék de a horrorhoz már nem sok köze volt.
    Jöhet a Days Gone.
  • hunbalee
    #2374
    Kiderült, mit csinál Lady Dimitrescu, amikor nem látjuk

    Így szerezheted meg a fénykardot a Resident Evil Village-ben
  • hunbalee
    #2373
    Resident Evil: Village - túl a hárommillión
  • Shep
    #2372
    Ja, akkor jó.
  • lwb
    #2371
    Megmagyarázzák ezt ebben a játékban. Nem spoilerkedem el.
  • Shep
    #2370
    Az, hogy van ,hogy ez a fazon mindent túlél? szana szét vagdosták a lábát semi baja. A kezét hogy a francba rakta vissza? Ilyen szuper lötty nekem is kéne amivel lelocsolta aztán simán visszaragadt neki.
  • lwb
    #2369
    Az komoly, hogy ebből tényleg nem jelent meg PC-re dobozos változat? Csak digitálisan lehet megvenni? Azt értem, hogy már ezer éve csak kódok vannak a pc-s játékok dobozaiban, lemez helyett, de legalább dobozt meg posztert meg lószart akármit adtak eddig a boltokban. Eh, mindegy, csak meglepett a dolog. Konzolon ott a lemezes minden generációra, pc-re meg veheted online és kész.
  • lwb
    #2368
    Túl jó mindegyik, még simán elkelnek teljes áron vagy minimálisan akciózva. Én boxra vettem meg, mert alig van next gen játék és ez ray tracinggel azért nagyon jól néz ki. És meglepően jól is fut, nem nagyon észleltem, hogy 60 fps alá ment volna.

    Kipróbálom pc-n is, de csak warezba ha majd lesz valamikor, bár a resi 7 egérrel nevetségesen könnyű volt, szóval nem akkora prioritás.
  • hunbalee
    #2367
    Sajnos ez hozzám 5-6+ év mire eljut..Megdöbbentő számomra hogy még a RE2RE,,-t se engedték el és tolták a "kukába" :(
    De még game passba se volt talán..érdekes. Mindegy továbbra is várom őket hátha egyszer eljön az én időm is.
  • lwb
    #2366
    Hát nem tudom. Nekem az első végigjátszás full para volt, mert annyit tudtam kb, hogy lesz egy alien és hogy valószínűleg sebezhetetlen. Ennél többet nem tudtam, amikor elkezdtem játszani vele és végigparáztam az egész játékot, minden zajra ugrottam. Ha néztem volna előtte videókat, végigjátszásokat, twitch streameket, akkor nyilván nincs meg ez a para. De nem néztem és így jó volt.

    Egyébként, ha neked az alien isolation nem volt para, akkor ettől a játéktól biztos nem fogsz vacogni. Tegnap vittem végig és bár nagyon jó volt, egyáltalán nem volt félelmetes. Kb egyik resi sem az.
  • hunbalee
    #2365
    Úgy hogy toltam (sajnos) és lett ez a játék életem legunalmasabb 19 órája.. utoljára ennyire unalmas game az az AC 1 volt. Kb egy szint a két game..csoda hogy maradt bőr a képemen amennyiszer az arcomat téptem unalmamba
  • lwb
    #2364
    Na de honnan tudtad, hogy az első másfél óra alatt nem jön Alien? Honnan tudtad, hogy az Alien aktívan csak a kórház után fog vadászni rád? Mert én nem tudtam, ahogy senki sem tudta megjelenéskor. Sőt, te sem tudod ezek szerint jól, mert az Axel halálát követő részen, ha zajos vagy, az Alien előjöhet. Ott aktív az Alien AI, ez kb 30 perc után van a játékban, rögtön az elején.

    Pont az volt a para, hogy fogalmad sem volt, hogy milyen lesz az Alien, mikor jön elő, mi a fene van. Ahogy elhagytam a Torrenst (5 perc játék kb) onnantól végig lopakodva mentem az egész játékon, mert nem tudtam, mi vár rám. Igen, ma már, 7 évvel később persze, hogy tudjuk, hogy mitől jön elő az Alien, hol lehet nyugodtan futni, lövöldözni, hol nem stb. De pont az volt a para a játék elején, hogy ugyan valójában nem voltál veszélyben, de te ezt nem tudtad.
    Utoljára szerkesztette: lwb, 2021.05.10. 08:09:31
  • hunbalee
    #2363
    Annak pont az volt a legnagyobb hibája.A game első 1.5 órája kb egy walking sim mert semmi se történik és amint 2x megjelent az Alien már tudta az ember hogy itt bizony ez lesz végig = parafaktor zéró Legalább jump scare-el kurták volna tele ha már horrornak titulálták hogy féljek már legalább azokra a 2-3 sec másodpercekre
  • lwb
    #2362
    Az Alien Isolation nem félelmetes, ha ismered már az Alien AI-t, tudod mire figyel, neked mire kell figyelned, tudod, hogy mivel lehet elcsalni, hogyan kell viselkedni, ha a környéken van, melyik pályák "biztonságosak" és mikor vadásznak rád. De első végigjátszáskor, megjelenéskor, amikor még azt sem tudtuk, hogy sebezhetetlen az alien, az igenis para volt, hogy bárhol megjelenhetett és mire észrevetted, már véged is volt.

    Én boxon vittem először végig, kinect funkciók bekapcsolásával. Szó szerint csöndben, mozdulatlanul kellett üljel, amikor az alien elment a rejtekhelyed előtt, különben észrevett.
  • lonvard
    #2361
    Aliens vs Predator 1.

    Ez a valaha volt legfélelmetesebb játék, szerintem. Az első pályáról nem jutottam ki soha. Mivel érték el? 1 darab életed van, amivel 20 percig kell gazdálkodni úgy, hogy egy sötét, kihalt űrállomáson kell feladatokat megoldani hogy kijuss, és közben vadásznak rád a kiirthatatlan alienek. Nincs olyan, hogy kiirtasz egy területen mindent, és akkor ott béke van. Csak egy kis időt nyerhetett az ember, ha megölt egy alient. A lőszer meg limitált volt, kevés volt, és fogyott. Az idő múlását a lőszer mutatta. Ha elfogyott...lejárt az időd. :D Gondolkodni nem tudtam ebben a játékban. Minden próbálkozásomnak kb. az lett a vége, hogy a maradék 15 lőszeremmel behúzódtam egy helységbe, szembefordultam az ajtóval, és csöndben vártam, hogy megtaláljanak. Megöltem azt az 1-2 alient ami még jött, aztán puskatussal vártam az utolsó támadómat, s végül megnyugvással fogadtam a halált. Fejlesztők is érezték, hogy picinykét túllőttek a célon és aztán később belerakták a mentési lehetőséget. Persze úgy már nem érdekelt. Anélkül meg nem mertem vele játszani. :D
    Utoljára szerkesztette: lonvard, 2021.05.10. 01:36:38
  • hunbalee
    #2360
    Pedig a 1 emberes fejlesztések is be tudják bizonyítani hogy bármi tud félelmetes lenni akárcsak hangokkal operálva.
    Mivel a horror az egyik zsánerem rengeteg indie horrort letoltam már amit más még arra se méltatna hogy egy videót megnézzen róla.
    Az egyik elég jól tudta tartani a parát ezt mindig felhozom amikor bementem egy szobába pl kialudt az összes fény fasza "itt valami kurvára van a szobában hang" már kb fogtam előre a szívem hogy itt ba****meg olyan de olyan kemény jump scare lesz az arcomba hogy összefosom magam...aztán hirtelen felkapcsolódtak a lámpák és sehol senki... Tessék ez para volt se jump scare semmi csak szimplán hangok egy sötét szobában.. Nem volt sok egy max 1-2 perc de ilyet pl egy 20 órás izolácios failien alatt sem tapasztaltam még a halvány jelét sem hogy most na akkor bármitől bármi miatt parázni kéne
  • caps lock
    #2359
    Igazából ezek félelmetes játékok, de az ingerküszöb már túl nagy a játékosok körében. A szemünk se rebben a sok borzalom láttán mert napi szinten ilyen tartalmakkal bombázzuk az agyunkat. Az igazán félelmetes filmek sem azok amelyekben feltúnik a szörny, hanem azok ahol a Gonosz nem látható. A megfelelő settingel, környezeti elemekkel, zenékkel lehet legjobban elérni a kívánt hatást. A pszichológiai horrorok a leghatásosabbak.
    De ez egy akciójáték, nem tud ijesztő lenni akárhogy tálalják mert mindig van kiút, tele vagyunk fegyverrel és menekülési úttal. Poénra vesszük, mert ugyan ki ijedne meg a szexi vámpírhölgyektől? Farkasemberek, zombik, mutánsok meg a többi tiszta közhely már.

    Utoljára szerkesztette: caps lock, 2021.05.09. 20:14:09