56
  • amitakartok
    #16
    Én is. Nem attól van herótom, hogy valaki pénzt kér a saját alkotásaiért hanem attól, hogy pusztán jogdíjakból próbál megélni valódi munkavégzés nélkül.
  • danesz234
    #15
    Igen van Magyarországon nem is egy egyetem ami a nemzetközi szinten is eléggé magas mércét üt meg. Ja meg természetesen egy csomó olyan is amelynek a szintje büfé ruhatárat se üti meg. És a bölcsészkaron nekem tapasztalatom hogy a plágiumról elég sokat beszélnek a tanárok illetve ha észreveszik azért elég nagy szarba is kerülhet az ember.
  • Etinger
    #14
    Jó, persze az előző állításom nem az egyetemre értettem, de akkor se kell elszállni. Sokan vannak így kimennek USA-ba és hanyatt vannak esve, és itt Magyarországon minden szar, és jön a duma, hogy a diplománk nem ér semmit. Hát felvilágosítalak, hogy ez azért nem így van. Lehet, hogy egy kommunikáció és médiatudományis szart se ér diplomájával, de egy SOTE-n megszerzett papír mindig is sokat fog érni. Az USA is többek között belőlünk táplálkozik. Odamegyünk és náluk csináljuk meg a sikerünket, mert itthon sajna korlátozottak a lehetőségek.
  • Kambo
    #13
    Azt nem tudom, hogy mikor fogják már fel végre, hogy ez itt az internet , heló , szia , megjöttem ! Beköszöntött a szellemi köz, a közös sámán-tudat, a közös-tudat, a közös-elme kora !

    A szellemi jogtulajdont meg szépen el lehet mellette már végre felejteni... én azt büntetném már aki megpróbál ebből anyagi hasznot húzni vagy gátat szabni az egyetemes tudás szabad terjedésének !!
  • Etinger
    #12
    Ha USA, Texas lenne az utolsó hely ahová betenném a lábam.

    Barbár vad emberek.
  • [HUN]FaTaL
    #11
    Bizonyára, mivel infon nem szokás beadni komplett forráskód másolatot. :)))
  • Csirke4
    #10
    "Amikor ezt konzulense a szemére vetette, a fiatalember nem is próbált tagadni, csupán az érdekelte, miként tudná megoldani, hogy a betűk feketék legyenek"

    Bölcsészkar volt-e?
  • Glutamin
    #9
    Egyet kell, hogy értsek. Aki nem öli bele egy dolgozatba a kellő energiát és így akar spórolni, az sajnos buta marad. Nem véletlen, hogy a nevesebb sulik nagyon törekednek olyan számonkérésre, ahol minél nehezebb puskázással, másolással, tényleges tudás nélkül ellavírozni.

    Na kb ezért nem ér sokat a legtöbb nevenincs iskola papírja.
  • butuska66
    #8
    Egyszer egy ismerősöm mondta: csak egy embertől lopni plágium. Sok embertől az gyűjtőmunka.
  • gulyasandras
    #7
    Akik égnek a munkával, hogy létrehozzanak pl. egy regényt, vagy tudományos értekezést, akármit.


    Tandori óta a tart a "fel- és átdolgozás", ami legutóbb eszterházi kapcsán került a nagyközönség elé. Persze eszterházi szerint szerint nem lopott.

    Egy kis ízelítő.
  • Cat #6
    "Akik égnek a munkával, hogy létrehozzanak pl. egy regényt, vagy tudományos értekezést, akármit. Ők hogy fogják érezni magukat a jövőben?"

    Az tud újat alkotni, aki ismeri a jelenlegit. A tudást, az információkat nem szabad elrejteni, falak mögé zárni. Minden találmánynak van előzménye, előfeltétele, és azoknak is tovább visszafelé. Az "ÚJ" dolgok, találmányok, ötletek nem a semmiből jönnek, hanem kell hozzá más inspiráló dolog is.
  • Yv@n
    #5
    "Odáig már tuti eljutottunk, hogy a mozifilmet, a könnyűzenei fájlokat úgy tekinti a többség, hogy csak kinyújtom érte a kezem és ingyen leszakítom, mert közkincs."
    Mindíg is itt tartottunk. Az egyedüli dolog ami az elmúlt 20 évben változott ennek a folyamatnak az egyszerűsége, és a beszerzett anyag minőségi javulása.
  • Flora2
    #4
    Biztos vannak még olyan bástyák, ahol védik a szellemi tulajdont, mint egyedi produktumot, de szerintem is fokozatosan erodálódik az értéke. Odáig már tuti eljutottunk, hogy a mozifilmet, a könnyűzenei fájlokat úgy tekinti a többség, hogy csak kinyújtom érte a kezem és ingyen leszakítom, mert közkincs.
    Ez lesz sajnos a sorsa az írott műveknek is... egy fájl lesz belőlük, amiért kinyújtom a kezem és leszakítom.
    Az az érdekes ebben a folyamatban (amit szerintem nem lehet megállítani), hogy mi lesz azokkal a típusú emberekkel, akik kreatívak, egyediek, eredeti gondolkodásúak és szeretnek dolgozni a saját ötleteiken, nem lusták. Akik égnek a munkával, hogy létrehozzanak pl. egy regényt, vagy tudományos értekezést, akármit. Ők hogy fogják érezni magukat a jövőben? Szarul, mert nem becsülik meg, amit alkottak? Vagy az ő gondolkodásuk is átalakul, és úgy fogják érezni, az alkotásukat a köz részére alkották, és közkincs?
  • Rincewind
    #3
    Szivesen megneznem a cikk forrasat, mert nekem gyokeresen mas a tapasztalatom ilyen teren. Nalunk (Texas A&M University) kokemenyen vettek a plagiumot; nemcsak kicsaptak erte a sulibol, de permanensen belekerult a rekordodba, igy gyakorlatilag az egesz felsooktatasi karriered is uszott le a WC-n (nem is probalkozott vele senki!). A tanarok is csak a turnitin rendszeren keresztul voltak hajlandok kutatasi anyagokat elfogadni ami ugye a tobb milliardos adatbazisanak hala igen hatekonyan szurte ki a masolt tartalmakat.

    Ezzel szemben (igaz sok-sok evvel ezelott) az SZTE-n volt, hogy evfolyamtarsaim egy az egyben az Internetrol copy-past-elt dolgozatokat adtak be. Azok akiket elkaptak vele pedig kicsapas helyett egy sima egyessel ballagtak el; sot meg a dogat is ujrairhattak.

    Lehet, hogy azota mar valtozott a dolog otthon is, de bennem peldaul a fenti esetnel tudatosult, hogy a magyar felsooktatasban csak az idomet vesztegetem (nehany honap mulva ott is hagytam es eletem legjobb dontese volt). Sajnos oka van annak, hogy nem er semmit a magyar diploma; gyakorlatilag a vilag tobbi reszenek (nagyon keves kiveteltol eltekintve) csak egy kemenyebb, "balkani" WC papir... :/
  • moikboy
    #2
    Itt egyetemi beadandó feladatokról, értekezésekről, diplomamunkákról van szó, nem a szaros középiskolai fogalmazásokról... Ugye érzed a különbséget?
  • SpecterMATWRZ
    #1
    Már megint mindennel bajuk van.
    Nem elég,hogy lassan már ha 10 napot hiányzol kirúgnak iskolából, most már egy mondatot nem írhatsz le források nélkül.
    Sőt! Megkeres és majd beperel az illető aki írta !!!
    "Ez az illető Vér Pistike felhasználta az én általam írt tudományos írást, a saját Magyar órai beadadónjában. Ezáltal 50.000.000 Ft-ra szeretném perelni. Plusz a jogvédők! Plusz az ügyvéd! Plusz a kutyám terhes."

    én komolyan kezdek kiakadni.
    Ha az én mondataimat idéznék valahol, könnybe lábadna a szemem és örülnék neki. Nem érdekel,hogy megjelölik-e a forrást vagy sem. Én boldog lennék,hogy valakinek tetszett az amit én írtam,feltudja használni amit én írtam.