48
  • huan200
    #48
    Én sokáig néztem a Lost-ot,de nem bírtam követni és nagyon nem voltam képben, hogy éppen mi történik. Az egyik ismerősöm azt mondta, csak akkor fogom megérteni, ha végignézem. Hát még nem néztem végig. Azt leszámítva, hogy még mindig nem tudom miről szól, szerintem a sorozat jó, majd írok akkor is, ha már végignéztem!:)
  • makpadi
    #47
    a lostnak kb az első 10 része elmegy...utána már nem nagyon tudtak kitalálni dolgokat...egyre több hülyeség, felesleges, buta szálak kuszálódnak benne. a végére teljesen érthetetlen. :S pedig az eredeti ötlet nem lett volna rossz.
  • annabella2
    #46
    pedig egy igen jo sorozat fejezödött be sajnos,nagy izgalommal néztük minden héten....lehet,hogy nem a legjobb volt,de az elsö 3-ban biztosan benne van...bevallom öszintén voltak olyan pillanatai az évadoknak,amikor nem értettem mi történik,de nagyon jol át lettek vezetve és mindenre fény derült..a befejezés meg..nekem olyan érzésem volt,hogy nincsen vége és még folytatodni fog...lehet elintézhették azt volna máshogy,mindenesetre sajnálom h nincs többé
  • winnie
    #45
    "És ugye miden sorozat 3-4. rész után indul be. "

    kivéve a lostot és még nagyon sok sorozatot, ahol a pilot a legjobb rész.
  • peteemol
    #44
    A lostot nem csak divat fikázni. Mindenki ezt teszi azok közül, akik még egy részt sem láttak. Vagy ha igen, akkor is csak az elején. És ugye miden sorozat 3-4. rész után indul be. Nem értem az ilyen embereket :/
    Viszont az tény, hogy a 6. évad tényleg nem lett a legjobb, főleg úgy, hogy az utolsó. No mindegy. Ezen már kár rágódni. Javítani nem tudnak ezen.
  • Mat666
    #43
    Michael C. Hall (Dexter) simán megérdemelt volna egy díjat.
  • bippo
    #42
    Nem feltétlenül divat, de tény, hogy a koncepció megosztotta a Lost-nézőket. Az utolsó szezonnal és a 'suta' zárással én sem voltam kibékülve, a jó első szezonok után az új irányt én visszaesésnek, kavarodásnak éltem meg, már-már unalmas is volt jópár rész. De túlzás, hogy azért mert valakinek nem jött be, divatból adna hangot a véleményének.
    Aki mindezt fikázva teszi meg, alapból ignore, tök mindegy, mi a téma.
  • Justil
    #41
    vágási...
  • winnie
    #40
    mindig a "leg"-eket divat, hiszen az tűnik ki a tömegből, aki a másik oldalon áll. ld. a filmeknél avatar vagy eredet.
  • Justil
    #39
    A lostot divat lett fikázni, attól függetlenül, hogy most jó -e a záróévad/rész, vagy sem.
  • winnie
    #38
    nálam nem csapta ki, nem volt akkora hatása, csak csendben elkaszáltam a 8. rész után, mert már annyira nem kötött le. de a finálé szép volt, azt kár lett volna kihagyni. a sorozat meg..., nem csak nálam minden idők egyik legjobbja.
  • koschwarz
    #37
    a divatfikázást speciel én is utálom, én kifejezetten széles "tűréshatárral" rendelkező embernek tartom magam, és nyitottnak, mind játékok, filmek és sorozatok, könyvek és zenék terén (értsd: metáltól kezdve klasszikus zenéig, B kategóriás akciószartól művészfilmig, FPS-től kezdve RPG-ig), sőt, egy nem szerencsés befejezésre is rá tudok bólintani, hogy na jó, ha a készítők így akarták...ezért amikor valaki a saját mércém szerint feleslegesen eltúlzottan fröcsögve ostoroz valamit, azt gáznak tartom.

    csak sajnos a lost befejezése, de az egész utolsó évad az nálam is kicsapta a biztosítékot, és erre már én sem tudtam csak úgy rábólintani.
  • Justil
    #36
    nem én.
  • Narxis
    #35
    Ezaz, szólj be, ettől leszel menő.
  • koschwarz
    #34
    szubjektív műfaj ez.
  • winnie
    #33
    nem tudom, hogy milyenek (ezért is csodálkoztam), de épp ez szokott lenni a díjátadók kritizálásának rákfenéje, hogy az ember azt mondja, hogy xy megérdemli a díjat (vagy, ha nem kapta meg, akkor annak kellett volna nyernie), holott itt egymással versenyeznek a sorozatok és hiába eszméletlen jó valami/valaki (röhej, hogy michael c. hall még nem kapott díjat a dexterért), ha van nála egy jobb.

    ergó alapjába véve a díjat minden jelölt megérdemli, hiszen a legjobb 5-ről van szó, de győztes csak egy lehet.
  • koschwarz
    #32
    utánanéztem mindkettőnek az imdb-n, és valóban ígéretesek, bár a crafordban a miliő, a temple grandinben meg a téma nem izgat fel annyira.
  • koschwarz
    #31
    mondtam én ilyet? a pacific-et láttam, és iszonyatosan tetszett, eleve az alaptéma bejön, azon kívül tökéletesen kivitelezett, jó színészi játékokkal. úgyhogy részemről megérdemelt bármilyen díjat. ha ezek a sorozatok, amiket írtál, még ennél is jobbak, akkor van jövője az értelmes tévézésnek.
  • winnie
    #30
    azt mondod, hogy láttad a minisorozat/tévéfilm kategória több jelöltjét? a temple grandintől kezdve a return to cranfordig?
  • koschwarz
    #29
    mellesleg a pacific abszolút megérdemelt minden díjat.
  • koschwarz
    #28
    nem tud érdekelni egyetlen fan szövege sem a "nem értetted meg, akkor miért pofázol" hozzászólása. értsétek meg, EGYSZERŰEN nem tetszett, gyakorlatilag a teljes utolsó évad számomra egy kínlódás volt, amit a legutolsó rész koronázott meg...semmi köze nincs ahhoz, hogy mit értettem vagy nem értettem meg.

    nyilván ha az egész sorozat nem tetszett volna, az utolsóig el sem értem volna...remélem érthető mire célzok. igenis szerettem a sorozatot, de az utolsó évad, főleg a talán legeslegunalmasabb utolsó rész már fájt.

    és a készítők szerintem a lehető legkönnyebb és legnyilvánvalóbb befejezést alakították ki, ami önmagában méltatlan volt az egész sorozathoz. egy olyan befejezést, amiből VISSZAMENŐLEG meg lehetett magyarázni bármit, ami korábban történt. én egy olyan befejezést vártam, ami a korábbi eseményekből ésszerűen, a sorozat által felállított saját szabályaiból következett volna.

    mondhatjátok, hogy én egy "man of science" vagyok a "man of faith" helyett...akkor lett volna igazán jó és méltó befejezése a sorozatnak, ha MINDKÉT oldal megkapja, ami jár neki. ehelyett odavetettek az utolsó 5 percben egy lényegében "köztes világról" szóló megoldást (hagy ne menjek ebbe bele), és ennyi. pfff...

    sütött belőle, hogy a történet befejezésére nyilvánvalóan hiányzott bármilyen épkézláb koncepció, ami az utolsó évadra csúcsosodott ki, és lett belőle egy kínosan lassú és érdektelen utolsó évad, ahogy közeledtünk a végéhez, úgy vesztettem el egyre jobban az érdeklődésemet.
  • bippo
    #27
    Beleolvastam, én is találtam pár olyat, amire tudtam a választ.
    De ezekre a Walt-osokra pont nem. Pedig van. Mi az az 1 válasz?
    Ő is Black Man reinkarnáció?
  • 1Obi1
    #26
    Ez a számolgatás azoknak a barmoknak szól, akik minden adandó alkalommal hangoztatják hogy semmit se válaszoltak meg a sorozatban.
  • 1Obi1
    #25
    Azért, mert ez a lista csak a kimondott dolgokat tartja válasznak, amihez csak egy kicsit is kell következtetni már nem.
    Mondok egy példát:
    1. Kérdés: Mik Walt képességei?
    2. Kérdés: Miért jelent meg Walt a dzsugel közepén?
    3. Kérdés: Hogy látta ezt meg azt Walt előre?
    4. Kérdés: Miért kérdezték az apjától a Többiek, hogy megtud-e jelenni ott, ahol nem kéne?
    Van ebből vagy 20 kérdés, amik mind egy válasszal megmagyarázhatóak.
    Na ilyenekből áll az a 120 kérdés.
  • Etinger
    #24
    Az a probléma, hogy eleve a készítők se tudták mit akarnak, és noha nyilatkozgattak a befejezésről, hogy ők bizony nem esnek bele abba a hibába és nem ez lesz, nem az... de tulajdonképpen a saját maguk által teremtett világról nem volt egy teljes képük, ami azért valahol mégis kiábrándító.

    OFF: Winnie, Lost befejezésről a junkien van kritika?
  • bippo
    #23
    Köszi. (elég hosszú)
    Nem csak online olvasható, le is lehet tölteni. Király.
  • passatgt
    #22
    vagy itt van sima szöveges formában:

    http://www.sorozatjunkie.hu/2010/08/25/valaszok-a-lost-ban/
  • passatgt
    #21
    http://darkufo.blogspot.com/2010/08/lost-mysteries-and-answers-complete-and.html
  • kalapos01
    #20
    Én igazából azt nem értem, hogy ha valaki nem értett meg pár dolgot, vagy béna volt és átverték, akkor az miért égeti magát és hangoztatja is? :)
  • astrobal
    #19
    És hol van a Törtetőőők?
  • Justil
    #18
    ezaaaz, gyerüüünk, fikkázátok a Lostot, ettől lesztek menők. pff
  • winnie
    #17
    én örültem, hogy megmenekültek páran a szigetről. kvázi hepiend.
  • koschwarz
    #16
    higgadj le. a lost befejezése szar. mint írtam: SZERINTEM.

    ha meg már számolgatni kell, hogy hány rejtélyből mennyit magyaráztak meg, rég rossz. milyen kozmikus mértékű kockaság kell ár ehhez, te jó isten!
  • neoG
    #15
    Asszem Viasaton tegnap kezdődött a negyedik. Ott valszin szinkronos:)
  • Ombika
    #14
    Dexterbol lesznek 4ik evad reszei is szinkronosan, nem tudja vki?
  • PJack
    #13
    nincs semmi baj a Losttal, nekem eddig tetszett (5. évad felénél tartok), bár tény hogy vannak jóval jobb sorozatok is, példának okáért a Dexter, amit az utóbbi idők legizgalmasabb sorozatának tartok
  • jaspercry
    #12
    Az elsö két évad,az jó volt! azután be kellett volna fejezni,egy jó misztikus csavaros befejezéssel!
    " a szigeten vannak,de egy másik dimenzióban"
    én elsőként erre tippeltem volna,de ahogy ezt folytatták,az szánalmas volt,így hát nem tudtam tovább nézni.
    (mondjuk,én nem a magyarul ,hanem feliratosan néztem ,fél évvel elöbb,mint itt adták---netről töltöttem)
    kár érte......
  • Wescone
    #11
    Sosem mérgeztem "Lost"-val az agyam.

    Tisztelettel: egy "House" rajongó
  • bippo
    #10
    Ennek hol lehet konkrétatn utánaolvasni? (Remélem ilyen Q&A szinten megvan valahol ez a 663 kérdés + sok válasz.)
    Amúgy a maradék ha kikövetkeztethető, akkor miért maradt megválaszolatlan?
  • 1Obi1
    #9
    Aha, aha, aha, nem. Kár hogy épp nemrég lett összesítve a kérdések listája, és a 663 rejtélyből csak 127 maradt megválaszolatlan, amiknek a 95%-a baromság, mert vagy kikövetkeztethetőek(csak egy kis logika kell hozzá) vagy túl jelentéktelen kérdések.
    Miről is beszélünk, most komolyan? Ha valaki nem tudja, az inkább ne mondja meg a frankót.