20
  • Kara kán
    #20
    Van egy olyan kis alkalmazás, amely egyszerre több keresőmotorral keres: IntelliWebSearch by Michael Farrell.
  • leone92s
    #19
    ennek tényleg csak a reklám (és a pénz) az értelme.... mellesleg n3whous3-nak írnám, hogy ha nem vagy tisztában a technikai háttérrel akkor ne szidd azokat akik kapizsgálhatnak valamit a témában... itt gyakolratilag csak azt érik el, hogy 1 keresés helyett (keresett_szo_hossza) keresést kapunk, ami mondjuk egy 20-25 karakternél már fincsi...de ők tudják, tény, hogy így több hírdetést meg tudnak jeleníteni.
  • willcox
    #18
    Nálam ilyen szerencsére nem jelentkezik. Van egy induló html file, amit én csináltam, és az összes fontos info és keresési mező abban van. Így nem is csoda, hogy nálam ez nem látszik. De még akkor sem látszik, ha a gugli oldalán írok be a keresőbe, tekintettel arra, hogy az összes scriptjük tiltva van. A megjelenítés így meglehetősen puritán (egy darab reklám sem látszik), és csak a tényleges találatok jelennek meg, amire egyébként is kíváncsi voltam.
  • semmikozod
    #17
    Nekem tetszik.
  • raingun
    #16
    Értelmetlen funkció óriási erőforrás pazarlással.
    Egy 15 karakteres kereső szó beírásakor 14 felesleges keresés történik.
    A linkek alapján sok esetben amúgy sem tudod hogy releváns-e a találat addig amíg rá nem kattintasz.
  • Penge4
    #15
    Az Adwords-ösök mehetnek lefoglalni az új kulcsszavakat olcsón: "do" "dow" "downl" downlo" "downloa" valamint "wa", "ware" és társai, amik nem kerülnek annyira sokba és a PageRank-et is nyomják felfelé.

    Amúgy ahogy a videót elnéztem van 1-2 másodperces késleltetési idő, szóval gépelés közben nem tölt be semmit, csak ha megállsz és vársz 2 másodpercet (mondjuk igaz, ez a userek többségénél, akik két másodpercenként ütnek le egy billentyűt, nem számít).
  • geronemo
    #14
    Lehet a Google betör arra piacra is :D
  • asdasdasd
    #13
    Mobilnetről fasza lesz. Keresek egy kicsit, azt már mehetek is kártyát tölteni.
  • geronemo
    #12
    Hát szerintem ennek így nincs sok értelme, hogy behozza a szóra listát is, nekem bőven elég volt a keresési javaslat. Az jó, mert ugye nem vagyok nagy angol bajnok de ha elkezdtem gépelni valamit akkor rögtön kidobta amit kerestem.
  • Kara kán
    #11
    A legjobb a Chrome. A címsorba kezded írni a keresendőt, és már jelennek is meg a keresési javaslatok.
  • Magnum PI
    #10
    Szerintem ez az egész nem erről szól. A google egy cég és mint minden cégnek a fő célja a nagyobb profit. Ez az egész arról szól hogy amig gépelsz csomó irreleváns oldalt és hirdetést fog látni és ha te nem is de sok sok sok embernek fog megakadni a szeme valami érdekes oldalon vagy hirdetésen. Ami a google-nek pénz pénz pénz.
  • kukacos
    #9
    És a listád is megjelenik és frissül közben? Na ez lenne a frissítés tárgya. Nézd meg a videót.
  • Freddy TNT
    #8
    Szerintem meg ezt ma is tudja a google. Elkezdtem beírni egy kifejezést és dobálta be a lehetséges verziókat. Szóval akkor ebben mi az új ?
  • n3whous3
    #7
    a hálózati forgalom egy óriási százaléka még mindig az illegális fájlcserélésből és a youtubeból áll, szóval én leszarom az egészet :) Google meg csak a saját baját csinálja, ha emiatt megint betámadják, mert van akkora forgalma azért a guglinak is, hogy már perelték itt-ott, hogy fizessen pénzt a fenttartásra.
  • Lost Lont
    #6
    Azért ha tízmillió ember között rohangál másodpercenként mondjuk három AJAX kérés, ami odafelé csak egy sztringet tartalmaz, de visszafelé egy fél lapot, az eléggé felesleges bolygómértékben nézve.
    És nem arról van szó, hogy nem fér bele, mert biztos elbírja a világháló, de minek töltse le nekem a "di" lapot, meg a "disz" lapot (amire úgyis a "dísz"-t hozná be, mert ugye már úgysem arra keres, amit beírok, mert az is milyen kényelmes), ha arra keresnék, hogy "disznó" - pláne, hogy még lehet itt sem állok meg, mert tovább írom, hogy "disznópata" és még ez után is lehet, "disznópatak" lenne, az amire keresnék. Ehelyett behoz egy halom irreleváns adatot, megjegyzem, feleslegesen.
    Következőnek meg kitalálják, hogy bár kompromisszum, de a keresés enterrel való megkezdése révén nem tölt le sok felesleges dolgot és ezáltal gyorsíthatjuk a gépelési időt.
    És még itt szidhatnám őket, hogy egyre több hülyeséget csinálnak, de úgyis csak az lenne az eredménye, hogy "nem kötelező használni", vagy "majd ki lehet kapcsolni". Csak hát a legtöbben úgysem keresik meg a kikapcsolást.
  • djw
    #5
    "mekkora hálózati forgalmat generál ez" vs. "mennyire fárasztó rányomni az enterre vagy keresés gombra"
  • n3whous3
    #4
    De utálom az ilyen idióta embereket, neked semmi se jó? Ha valami faszságot csinálnak, az a baj, ha meg valami jót, akkor rámondod, hogy pazarlás?
  • zsottya
    #3
    Biztos le akarják tesztelni a szerverparkjukat, hogy mennyit bír :) (van egy olyan sejtésem hogy ez sem okoz túl nagy leterhelést nekik)
  • Kovász
    #2
    Hát, amikor azt írja az oldal alján, h a keresés 0.0000001 mp-ig tartott, akkor sztem belefér..
  • nyalógép
    #1
    Felesleges erőforrás pazarlás...