381
Hércules CF
  • szabii98
    #21
    Énis kajak, megláttam, gondoltam, Geo geo sok lesz ez xDDD
  • IXEMGabeo
    #20
    ja, mi pedig erőt adunk nekik a jobb szereplésért:D
  • Dean Winchester
    #19
    Zeusz ereje a csapatta van :D
  • IXEMGabeo
    #18
    nos a csapat 2010/08/28-án 18:00-kor kezd az Athletic Bilbao ellen hazai pályán...

    néztem a keretet Nicholas Pamarot, Fransico Rufete, és Javier Portillo az ismertebb játékosok a keretben. Azért ez a 3 játékos talán hasznára válhat a kiscsapatnak, majd meglátjuk.
  • IXEMGabeo
    #17
    Felkészülési meccs a Real Madriddal
  • IXEMGabeo
    #16


    felkészülési meccs...van még mit csiszolni azért
  • IXEMGabeo
    #15
    ez így van ahogy mondod...
  • geo91
    #14
    nem is gondoltam volna, hogy van magyar vonatkozása is csapatnak. :O
  • geo91
    #13
    hát én egyszer seggbe rúglak Dean! :D
  • Tyler1
    #12
    82-es vb-n itt picsáztak el az argentínok ójee :DD
  • bakkerman
    #11
    én is :D
  • IXEMGabeo
    #10
    íme a stadionról képek, egy kis leírás angolul mellé
  • IXEMGabeo
    #9
    komolyabb sikert elérni, szörnyű ez az anyagi csőd...remélem azért többre viszik idén, mint mondjuk tavaly a Xerez:)

    nem bírtam már leírni ezt, mivel hajnalba van, hogy az SG nem indul
  • IXEMGabeo
    #8
    Wiki néhol téves, inkább összevegyítve a legfontosabb infókat emeltem ki innen-onnan...mondjuk Kocsis Sándort azt tudtam h edzősködött itt speciel, igazságszerint ő sem tudtam itt megváltani a világot:)

    Valóban erről a csapatról keveset tudunk és tulajdonképpen olvasván őket, mint sokan mások, mindig az anyagiak miatt nem tudtak ko
  • Dean Winchester
    #7
    azt hittem geo nyitotta :D
  • Tominho94
    #6
    Szerintem idén zúznak vissza a 2. osztályba, főleg ha a bunda ügy miatt pontokat vonnak le tőlük, vagy szarabb esetben kizárják őket..
  • Tyler1
    #5
    hát ahhoz kellene vmi komoly tudomány, h nemzetközi porondon induljanak :D eddig az elsőosztályt is csak meg-meg látogatták néha :D

    amúgy wikin látom, h volt magyar edzője is, meg magyar játékosai is.
  • IXEMGabeo
    #4
    az lenne poén, ha egyszer 12-0-ra vernék el mondjuk az egyik Görög csapatot pl az Olimpiakoszt, és akkor mondhatják, hogy "Herculés kiállta a 12 próbát az Olümposzi Istenek előtt" xD
  • Tyler1
    #3
    "nagyon kedves régi sorozatból lévő személy miatt is"

    azért a görög mitológia legnagyobb alakjára ilyet írni... :D több volt azért mint egy sorozat karaktere.
  • IXEMGabeo
    #2
    Személyszerint annyit hozzátennék egy nagyon kedves régi sorozatból lévő személy miatt is, a név jelentése alapból egyfajta erőt adhat a játékosoknak már ha érdekli őket:D ezenkívűl a FIFA játékokban mindig kedves kis csapat volt számomra amikor a Spanyol másodosztályban erőlködtem...
  • IXEMGabeo
    #1
    Üdvözlet,

    E rég nem látott csapat, mely a Valenciai autonóm közösség déli részén helyezkedik el Alicanté városában a 2010/2011-es szezonra feljutott az élvonalba, így úgy érzem megérdel egy topikot.

    a Klubról;

    - teljes nevük: Hércules Club de Fútbol, S.A.D.
    - 1922-ben alapította a csapatot Vicente Pastor Alfonsea, eredetileg gyermekcsapatnak szánta, amit egy mitológiai félistenről nevezett el
    - stadionjuk az Estadio José Rico Peréz (1974 óta), amely eléri a 30 000-es férőhelyes kapacitást (50-es évekig a Bardín volt a stadionjuk)
    - alapmezük a sötétkék-fehér mez fekete nadrággal, kék zoknival, másodlagos mezük; Nike "darázscsíkos" sárgafekete mez, fekete nadrággal, sárgafekete csíkos zoknival
    - a klub jelenlegi elnöke Valentín Botella Ros a 2004/2005-ös szezon óta
    - jelenlegi edzőjük Esteban Vigo 2009-ben vette át a csapatot, akkor majdnem sikerült a feljutás a Segunda divison 4. helyén végeztek 2009 tavaszán a Tenerife mögött 3 ponttal...

    híresebb játékosok pl az 1978-as vb gólkirálya az argentín Mario Kempes, a spanyol válogatottal 2008-ban EB-t nyerő Luis Aragones, vagy pl az 1974-es bronzérmes lengyel válogatott tagja Jan Tomaszewszki.

    2 Magyar játékosa is volt a klubnak az egyikük a 70-es években Nagy Antal 1 évet, Müller Sándor pedig a 80-as években húzott itt le 2 évet

    - Érdekesség: a sok spanyol edző mellett edzősködött itt 2 Magyar is többek közt az Aranycsapat 1954-ben ezüstérmet szerző és 11 góllal a torna gólkirálya Kocsis Sándor 1970-től 71 ig volt a klub menedzsere, rajta kívűl Lippo Hertzka a 30-as években, Kalmár János pedig a 70-es években foglalta el a Hércules kispadját!

    Sikerek:

    - először az 1935/36 os szezont töltötték az 1. osztályban
    - többszöri ingázás után 1996 óta először jutottak fel a Segunda divisionból
    - 1974/75-ös szezonban a La Liga 5. helyezés
    - 1936-ban a Spanyol kupa elődöntőjéig meneteltek
    - a nemzetközi siker még várat magára

    további érdekességek:

    1971-ben a csapat létrehozott egy barátságos labdarúgókupát, amelynek Trofeo Costa Blanca lett a neve, és amelyen a Hércules mellett meghívásos alapon szerepeltek további csapatok. 2002-ben a neve megváltozott Trofeo Ciudad de Alicantéra. Ezt a kupát a Hércules 9x nyerte meg.

    Jelenlegi keretet 22 spanyol, 1 portugál, 1 román és egy montenegrói játékos alkotja

    Csapat címere:

    [IMG] A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. http://www.kepfeltoltes.hu[/IMG]