11324
xfaktor-1024x512.jpg
  • NessieGraf
    #66
    A P-mobil a P-box utóda. Kékesi Laci egy évfolyammal felettem járt ugyanabba a középsuliba ahova én. Jó haver volt. Már akkor is zenélt, énekelt. Minimum, hogy Mobil rajongó lettem. :)
  • bosco05 #65
    Pont erre utaltam, hogy ez nem szerintem egyedi, hanem mivel akkortájt ilyen még nem volt, ezért egyéni dolgok művelt azzal, hogy útjára indította ezt a punk vonalat. Ez tény és én itt be is fejeztem mert ennek semmi értelme. A produkció minőségén is vitázhatnánk naphosszat, de akkor is egyedi volt a maga nemében, még ha neked nem is. Félreértés ne legyen sose voltam nagy Beatrice rajongó, csak a tényeket írtam le. Amúgy nekem a P-mobil a favorit azokból az időkből.
  • NessieGraf
    #64
    Amit Erdős Péter mondott... Hagyjuk. Ő volt a tótumfaktum akkoriban, ma is a tanítványai ízlésének megfelelő zenéket kell hallgassuk. Na az is pont olyan.

    És lehet, szerinted egyedit alkotott, de én elsősorban az alkotás színvonalát kérdőjelezem meg. Igen, az akkoriét is. Emellett ne gondold, hogy nem jártam Rice koncertekre, mert igen. De ha ma válogathatok, az "akkoriakból" is mást választok. P-Box, Mini a kevésbé ismertek közül.

    Talán a Rice nálunk korai punk jelleg volt, ez előnyére írható. De a csótányból patkány lett, ahogy Eddából érzelgős / mulatós. Mondjuk Pataki se volt piskóta a negatív erkölcs szempontjából. És ez alatt nem a nőügyeit értem, mert az lőtéri kutyát se érdekelt.
  • bosco05 #63
    Ezt nem én találtam ki, hanem a jó öreg cenzorunk Erdős Péter illetve a Magyar Hanglemezgyártó vállalat akkori elnöke mondta és meg lehet tekinteni a felvételt az MTV archívumban. Amúgy egyet értek veled, hogy ma már a látszatot sem tartja meg, de akkor is egyedit alkotott ha a fejed tetejére állsz. Egyetértek írásaid nagy részével, de értsd meg hiába igaz amit írsz, attól a zenéje egyedi volt a maga idejében.
  • NessieGraf
    #62
    Mondod ezt te, akinek ő mesélte... Az újszülött és a viccek esete, bocs. És ahogyan a #60 és #61 üzenetből is értesülhetsz róla: addig küzdött a hatalmon lévők ellen, míg be nem nyalta magát. Ezzel még azt a keveset is lesöpörte az asztalról, amit odatett.
  • bosco05 #61
    Nekem is ez a véleményem :) Most pont abban vesz részt, ami ellen "küzdött".
  • Ironman2
    #60
    Nemsokára már nem nagyon fogják imádni
  • Dean Winchester
    #59
    követik és imádják is...
  • bosco05 #58
    Az összes dala be volt tiltva, lemezre nem rögzíthette volna, csak ha megváltoztatja a szövegeit, ez volt az ajánlat, erre ő bement az asztalra vágott és azt mondta, hogy akkor mennyen mindenki a francba, nem lesz lemez. Ha nagyobbat akart volna akasztani nem így cselekszik, de igazából az is teljesen mindegy mit tiltottak be, mit nem, ő volt az első aki oda mert szólni a zenén keresztül és tízezrek követték és imádták, ezek tények.
  • NessieGraf
    #57
    Tudod, az a gond, hogy én már akkortól látom, mit csinált Feró, mikor kezdte. És láttam azt is, mit tettek le az asztalra mások. Neki az volt a fórja, hogy az elején csinált egy nótát, amit betiltottak. Ezt használta ki a rendszerváltáskor. De a jó marketing mögött nincs igazi teljesítmény.
  • MerlinW
    #56
  • bosco05 #55
    Nem az a baj, hogy van véleményed, sőt az egyenesen jó dolog és ezt mindenkinek mondom most, én sem szimpatizálok az ilyen legalja műsorokkal és soha nem is nézem egyik "nagy" kereskedelmi adót sem, viszont azt állítani, hogy a Beatrice itthon nem volt korszakalkotó és egyéni, az egész egyszerűen butaság és nyilvánvaló tények meghazudtolása. Az pedig egy másik téma, hogy Feró büdös, lehet, de ez nem változtat munkásságán, letette az asztalra amit le kellett és nem is kell szeretni amit csinált, attól függetlenül még megtörtént. Az is lehet, hogy számodra nem volt újdonság, attól még a nagy többségnek az volt. A korai zenészeknek az volt a nagy szerencséjük, hogy nem volt internet, meg szabadon ki be rohangálás az országból, így ha valaki becsempészett egy külföldi kazettát, elég volt lenyúlni a stílust és szép hangosan előadni, de mindettől függetlenül az új volt hazai körökben.
  • N o N a m e
    #54
    Itthon is lesz Xtra Factor! igaz más néven, de a lényege kb ugyan az :)
  • MerlinW
    #53
    Nem képviselni kell, hanem kiválasztani egy olyan tehetséget akiből piszok sok pénzt lehet kipréselni:) A műsor céljának az kellene hogy legyen, hogy világsztárokat kutassunk, és ezzel egyrészt javítsuk az országimázst, másrészt a médiának legyen egy-két új kirakatbábúja (aka celeb :))

    Na most egy Fridi (akié minden tiszteletem mellesleg) nem fogja ezt meglátni. Mert ugye nem elég, ha valakinek csak szép a hangja:)

    Ezek kívülről szórakoztató műsorok, de sokkal komolyabb dolgok folynak a háttérben. Legalábbis külföldön. Itthon sem ártana. Gondolj bele mi lenne pl. Rúzsa lányból, ha kölcsön adnánk mondjuk egy Brit producernek..:) Mert itthon gyakorlatilag egy senki, mivel az az 5 bennfentes 60 éves zeneszerző képtelen eladható albumot készíteni. Én kíváncsiságból majdnem minden megasztáros albumába belehallgattam, gyakorlatilag élvezhetetlenek..
  • Dean Winchester
    #52
    jó de ha azt nézzük jóhogy képviseli a "civileket" is valaki :D érted , no zenei háttér...
  • MerlinW
    #51
    Fridi megasztározik, az meg minket nem érdekel:) Mondjuk neki is annyi köze van a zenéhez, hogy látott már CD-t a boltban:)
  • Ironman2
    #50
    Ja.Igen szarokat válogattak össze zsűrinek.Ennél még csak a Friderikusz lesz jobb egy fokkal
  • [HUN]Crassus
    #49
    a dagilány a 2000körüli VIVÁS kívánságműsorból nem csípi:)
  • Tyler1
    #48
    ígyvan Balázs showt a népnek :D mai napig mindig nézem Coolon xD
  • Dean Winchester
    #47
    bazsit mindenki szereti :D jöjjön vissza a Balázs-show :)
    de ja egyetértek veletek én is...
  • Ability
    #46
    ... és még a házigazdákról nem is beszéltünk, pedig általában mindig romboló hatásuk van. Bucit én személy szerint nem bírom, viszont Sebestyén Balázs kb. a legjobb választás volt, szóval ennek -- így utólag -- örülök.



    A nézőtér és társaihoz:

    Igen, míg nekem újdonság volt az X-Factor, ez volt az első dolgok egyike ami megfogott: a közönség énekel a játékossal együtt, biztatják vagy éljeneznek, stb. Röviden a kinti "nyílt" életfelfogás az, ami nagyon hiányzik. A zsűritagoknak van egyedi véleményük, személyiségük, lazán civakodnak, nem értenek egyet a másikkal. Itthon meg kb. a kintről lopott beszólásokkal nyomulnak. Mondjuk az is igaz, hogy Simon Cowell karaktere megismételhetetlen. :)
  • MerlinW
    #45
    Az a szomorú, hogy mégcsak nem is akarnak ezen változtatni, pedig nem lenne annyira nagy dolog. Pusztán meg kellene néznie a rendezőnek egy epizódot - pl. a mostani UK Faktor első része tökéletes példa -.

    Mert olyan apróságokon múlik - ha a zsűrit nem vesszük figyelembe -, mint a nézőtér elsötétítése, nagyobb színpad, 40-60 arányú jó/rossz bevágás, humoros effektek, és hatásos drámai pillanatok. Persze egy jó zsűri még rá tudna pakolni egy nagy-nagy lapáttal az élményfaktorra.

    Nem könnyű a választás, de én zsűritagoknak a mondjuk őket választanám ide az eredeti forgatókönyv alapján:

    Kell két zeneszerző, producer - szakértők:
    Malek Miklós (ő rendben is volna van) és mondjuk Pierrot (40-50 album van mögötte, itthon és külföldön). Személy szerint még Ákost is elviselném.

    Kell két énekespacsirta - szépségfaktor:
    Legyen mondjuk Zséda és Auth Csilla, de itt sok a lehetőség.

    Lényeg, hogy semmi esetre sem Nagy Feró, vagy Geszti. Keresztes Ildikó még csak-csak, nekem mondjuk nem jön be, de ízlés kérdése:)
  • Ability
    #44
    Magyarországon egy ilyen műsort -- a készítőktől függetlenül is -- nehéz ilyen minőségűre megcsinálni. Egyszerűen nincs meg a társadalmi háttere és kultúrája a műfajnak. A magyarok nagy részének rossz a zenei műveltsége, ízlése, a legtöbben nem beszélnek olyan szinten angolul hogy legalább a dalszöveget megértsék, stb. Erre csak rátesz egy lapáttal, hogy kis ország vagyunk, kevés lakossal, kevés választékkal. Kint az UK-ban kb. egy év alatt annyit változik a lakosság összetétele mint Mo. összes lakosa együttvéve. Ez után jön a társadalmi morál, a legtöbb magyarnak a bulvár nyújtja legfőbb élvezetét, egyébiránt egy megkeseredett nép vagyunk. A kinti lazaság, emberközeli megnyilvánulások, stb... ezek nálunk nem igazán vannak meg. A magyarok többsége nem szerepvágyó, sőt, inkább ellentéte.

    Ez után jön a szervezés kérdése. Szar a zsűri, rideg, hozzánemértő emberek sora ül egymás mellett, tényleg olyanok mint a bábok, akikre ráaggatnak pár promóciós rucit, egyszerűen reklámfigurák. Semmilyen háttértörténést nem látunk, merev az egész műsor hangulata, szar a vágás, szar aláfestő zenék, több reklámot látunk egy szavazás alkalmával mint magát a műsor összidejét nézve, semmi egyedit nem visznek bele, stb.

    Hát kb. ennyi. Gondolom most sokaknál kivertem a biztosítékot nemzetünk leszólásával, de elég lenne körbenézni. Nem csak a média szar, az emberek is vevők erre, az egész társadalom ezt az irányelvet követni sajnos. Ki jobban, ki kevésbé, ez így van, én sem vagyok kivétel.

    peace
  • MerlinW
    #43
    Tehetségkutatók:
    Az a "szomorú", hogy a összes többi országban szuperjó az Idol, Factor és a Talent. A magyar stáb egyszerűen nem ért hozzá. Arról nem is beszélve, hogy nem, mi nem liszenszelünk olyan műsort ami az egész világon nem csak, hogy működik, de a legnézettebbek. Nem, nekünk nem kell, majd csinálunk sajátot. Ebből lett a Megasztár (Idol) és a Csillag születik (Got Talent). Most először vettünk valamit - X Factor -, kíváncsi leszek, mit kezdenek vele.

    A zsűrit már elszabták, már csak a kötelező felszerelés használatára vagyok kíváncsi (eredeti forgatókönyv, világítás, kamerakezelés, vágások, jó/rossz és dráma arány) Elvileg ezek meg vannak határozva, de ez minket sosem gátolt meg semmiben:D


    Valóságshow:
    Szintén. Adott a Big Brother. UK unalmas sz@r (gyakorlatilag benyomnak 20-30 embert és hagyják megölni egymást), és az BB US, ami zseniális (komolyan nagyon jó - heti 3 összefoglaló versenyek, programok, fordulatok egyetlen unalmas perc nélkül).

    Melyiket választotta a TV2? A UK-t. Ennyi. RTL? Nem veszünk semmit, Való Világozunk, ami szintén az unalmas "akciómentes" UK BB mintájára készült.

    Sosem értettem a magyar médiát. Ebben sincs kultúránk, ahogy semmiben. A szakértelemről, pedig ne is beszéljünk.

    Talán az egyetlen nézhető a TV2-őn volt, az az afrikai izé. Frei Tominak köszönhetően. Miminál bódiguszti, sok tájkép, élővilág, barangolás Dél-Afrika legszebb vidékein, bushmanokkal való együtt élés, stb. Relatíve érdekes feladatokkal. Ezt még én is végignéztem, pedig...
    RTL mit csinált? Beb*szta őket egy tisztásra egyetek és takarítsatok.:)
  • NessieGraf
    #42
    #40 #41 Szájamból vettétek elő a szavakat.
  • [HUN]Crassus
    #41
    Nagy Feró egy köpönyegforgató bunkó paraszt! Beatrice ide vagy oda....
    MIÉP után ZS média? lolmár? pénzért eladná az anyját is szánalmas az az ember....
  • Sir Quno Jedi
    #40
    Akor már nekem is van véleményem:

    EZ, meg a megaszar és a csiga vajúdik a műsorok legalja...LENNE, ha nem lenne győzike. (csak filmet ne kelljen venni, mer a pízbe kerül és nem lehet emeltdíjas SMS-ben szavazni/csetelni az agyhalott barmoknak közben)

    Ennyi, kapcsojjaki kérem!
  • NessieGraf
    #39
    Azt gondolom, nem vagyok közszereplő. De attól még van véleményem.
  • NessieGraf
    #38
    Volt szerencsém a Ricét a kezdetektől nyomon követni. Kb. olyan volt, mint manapság Lagzi Lajcsi és társai. Egy csomó feldolgozás. Aztán semmi újdonság.

    #35 Úgy látom hasonló az ízlésünk :)
  • bosco05 #37
    Azért Geszti azon kívül , hogy jó szinkronhang kicsit többet is letett az asztalra. Megmutatta, hogy első osztályú szövegíró és énekesként is remekelt nem egy zenekarban. Nagy Feró meg elindított itthon egy mozgalmat és itt elég annyit mondani, hogy Beatrice. Te biztos alkottál valami maradandót, beszámolhatnál nekünk róla :)
  • MerlinW
    #36
    "Nagy Feró egész életében nem alkotott egyénit"

    Beatrice
  • Gurren
    #35
    amik szerintem említésre méltóak:

    Animal Planet, AXN, Comedy Central, Discovery összes, National Geographic, History, Viasat Explorer és History

    de a Viasat3-on is megy 1-2 jobb műsor
  • N o N a m e
    #34
    Láttátok a TV2 Sherlock Holmes/Megasztár reklámját? Keményen visszavág az X Faktor-nak.
    Valahogy úgy van, hogy Sherlock Holmes mondja, egy könyvtárban vagy miben, hogy "Egy X jelöli a helyet" erre kitörlik az X-et és helyére berajzolják a Megasztár csillagot és mondja a bemondó hogy "Csillag jelzi a helyet", meg aztán a reklám során több helyen is át van húzva az X, és mellé van rajzolva a Megasztár csillag..
  • NessieGraf
    #33
    A Megasztárhoz kicsit. Amúgy szerintem egyik kutya, másik eb.
  • Ability
    #32
    A Megasztár utolsó szériáinak mindegyike bukás volt. Az RTL hasonló műsorai pedig mind siker. Eddig is verte a TV2-t, szerinted egy hivatalos X-Faktorral nem tudná?
  • Ironman2
    #31
    XXX
  • NessieGraf
    #30
    Mire gondolsz?
  • N o N a m e
    #29
    én ebben nem vagyok olyan biztos
  • Ironman2
    #28
    Megasztár le fogja nyomni simán.Akárhogy is van,nagyon sokan szeretik azt a műsort
  • Gurren
    #27
    kapcsolj az értelmesebb csatornákra.