33
  • tviktor
    #33
    Sajnos fogalmam sincs, még túl jó internetes támogatottsága a cuccoknak (legalábbis én nem találtam), gondolok itt fórumokra.

    YouTube-on van mindenféle videó a témában.

    Ráadásul nem is próbálkoztam még ilyen tabletekkel és az androiddal komolyabban.

    Ha minden igaz és jól értettem, akkor az android verzióknak vannak hardverkövetelményei is (mintha olvastam volna valahol a 2.1 és 2.2 kapcsán), ha ez igaz, akkor nem biztos, hogy egy 1.6-ossal szállított kínai tabletre lehet tenni működő 2.2-es androidot.
  • Kara kán
    #32
    Vége!
  • roliika
    #31
    Attól nem hamis, hogy ha valamit tisztességes áron adnak.
  • roliika
    #30
    Kíváncsi lennék, Kínában mi számít hamisnak, mikor a termékek legalább 80%-át ők gyártják.
  • Kara kán
    #28
    Ezt nem lehet frissíteni?
  • tviktor
    #27
    Én telefonokat szoktam venni kínaiaktól e-bayen, de már nézegettem az androidos tabletjeiket is, eddig azért nem vettem mert még csak az 1.5-1.7-es androidig jutottak.

    Mondjuk a napokban újra megnézve már írják némelyiknél a 2.1-es androidot is 8-10" közötti cuccokra és lehet már látni komolyabb arm procival szerelteket is, 2-3 hónapja még a 600-asok mentek kiegészítőként egy 500-as grafikus chippel.

    Ja, a kínaiak "ingyen" szállítanak magyarországra általában (valószínűleg benne van az árban).
  • Kara kán
    #26
    ja, persze, és ápoljon is le, deréktól lefelé.
    De amúgy usb-s modem van
  • Kara kán
    #25
    te vak vagy?
  • Mat666
    #24
    Csak azt nem tudom hogy ha kínaiak annyira faszák meg annyira pörög a gazdaságuk akkor mért nem tudnak össze ütni egy saját márkát a helyet hogy másolnak meg lopkodnak mindent a nyomik.
  • passatgt
    #23
    azzal a 2 órával sokra megy az ember, netezéssel gondolom bír 20 percet

    de legalább az ára korrekt
  • Zoliz
    #22
    Mi az, hogy HAMIS? Működik nem? Megy rajta a xardroid nem, akkor meg mi a gond?
    Csoró nép csak ilyet tud venni...
  • V1G3C
    #21
    Esetleg olyan is van ami 3G-t is tud? Az király lenne!
  • sanyicks
    #20
    Valaki toljon már egy linket hol lehet ilyen ócó kínai cuccokat nézegetni, esetleg vásárolni :D
  • sanyicks
    #19
    Ezzel az a gáz, hogy a win ce kb használhatatlan.
    Normálisabb, modernebb os-el jó lenne.
  • Kara kán
    #18
    Egyébként, ha beleolvasol a fogyasztói véleményekbe annyira nem ciki ez a 16-18k ft-os netbúk. Igazából engem eléggé esz a fene, hogy ilyent vegyek a nappalimba. Mert néha tévézés közben jut eszembe, hogy beszóljak valakinek itt a fórumon is például, és olyankor necces visszamenni, bekapcsolni a pécét. Ha ilyen olcsón lehet venni netképes kompjútert, akkor az ember elgondolkodik azon, hogy akár a budiba is betegyen egyet.
  • Kara kán
    #17
    én már vettem tőlük, és müxik a dolog. Nagyon korrekt társaság.

    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    A varázsszó: Dealextreme
  • Kambo
    #15
    így jobban szemügyre véve a fotót valóban Win7nek tűnik a rajta futó OS, de ez sem meglepő, hiszen az 1 giga RAM-on elfut és nem gagyi EPL alkatrészekből van, hanem nyilván egy rendes PC, amire bármilyen OS-t rá tudsz küldeni amihez kedved szottyan. 650 yüan az kb. 20ezer (!) Forint ... szóval az EPL elmehet a náthás p*csába a 260ezer forintos pofátlan áraial az ájPedjéért.. arról is megvan a véleményem aki ájPedet vesz... mellesleg én még így elgondolkodnék rajta hogy megvegyem-e, mert nekem speciell ez a tablet dolog egyet jelent a szívással...

    Hogy lépsz be pl. a BIOS-ába , konfigurálni ezt-azt ??
  • zseko
    #14
    címet írhatnál, lehet érdekelne.
  • Kara kán
    #13
    vegyél újat, ingyenes házhozszállítással. tudok egy tuti helyet.
  • SirAlo
    #12
    Jah, van az olcsobban is :D en is gondoltam hogy veszek egyet csak ebay-rol nem tudom hogy mukodne ez :(
  • Kara kán
    #11
    Adok még 1 ötletet:
    A kínaiak árulnak olyan olcsó netbookot, amelyiken a Winds CE oprendszer fut.
    Kb. 15k ft-ba kerül, van wifije, és aszem 2 gigá tárhelye. De mindjárt meg is nézem!

    íme:


    Screen Size: 7"
    Widescreen Display: Yes
    Max Resolution: 800 x 480 px
    OS Language: English
    Operating System: Windows CE 6.0
    CPU: VIA ARM-WM8505
    Chipset: WM8505
    CPU FSB: 300MHz
    Memory: 128 MB
    Flash Disk: 2GB Built-in
    External Memory: SD/MMC card (32GB Max.)
    LAN: RJ45, 10/100Mbps
    WLAN: 802.11b/g Wifi / Wireless LAN
    Speaker: Internal Speaker x 2
    Touchpad: Yes
    Keyboard: 80-key keyboard
    Ports: 1 * USB Host
    1 * USB hub for Keyboard
    1 * USB hub for Mouse
    1 * RJ45 LAN
    1 * 3.5mm Microphone
    1 * 3.5mm Headphone
    1 * SD/MMC card slot
    AC Adapter: AC 100~ 240V US plug power adapter
    Battery: Internal 7.4V, 1000mAh Lithium-ion
    Manufacturer's Warranty: 12 Months excluding physical damages (see specifications for terms and details)
    ár: 90 dolcsi.
  • slickboy
    #10
    Ööö, és az Android GUI-ja ennyire kiköpött Win7-es GUI? :)
  • kvp
    #9
    Szerintem eleg lenne annyi, hogy ne legyen rajta az apple logo. En pl. akkor is vennek egy ilyet. Foleg akkor ha licensz nelkuli keszulekrol van szo, tehat nincs benne drm rendszer, azaz szabadon telepitheto barmilyen szoftver. (a fejlesztoi keszulekek szoktak meg ilyenek lenni) Nekem boven eleg ha egy firefox elmegy alatta, flash-el egyutt. Alapvetoen az interneteleresez mas nem is nagyon kell. Esetleg meg egy bash/ssh johet jol, de az alapbol megy minden andoridos keszuleken. Nem igazan ertem miert nem aruljak apple logo nelkul...
  • NEXUS6
    #8
    Minden, ami nem kínai, hamisítvány.
  • rotaboy
    #7
    Hát nem tom, de kétszer végig jártam a Józsefvárosi Piacot, de sehol sem kaptam ilyet.
  • endrev
    #6
    "a Google Android rendszerén fut"
    Ne terjesszük a hibás szóhasználatot. Helyesen: "a Google Android rendszere fut rajta" :) Tudom hogy az is tök értelmesnek tűnik, de akkor is tény, hogy a szoftver fut a hardveren és nem fordítva. (Bocs, kétszer van elrontva a szövegben, ebből gondolom hogy már nem elírás.)
  • Kara kán
    #5
    Igazából nem tudom elítélni a kínaiakat.
    Ha pl. nem dobnak piacra vmi olcsó e-book olvasót, 75%-unknak soha nem lesz.
  • Inquisitor
    #4
    Megjegyzem Japánban (pöttyet magasabb életszínvonal mint a kínai) tonna számra viszik ezeket az olcsó kínai cuccokat második vagy harmadik tablet gépnek az iPad mellé.
  • Inquisitor
    #3
    "Az eredetinél némileg kisebb hamis táblagép hátán a már ikonikus Apple logó alatt a "gyártva és tervezve Kínában" feliratok szerepelnek, bekapcsolva pedig kiderül, hogy a Google Android rendszerén fut."

    Lol. Van vagy két tucat féle kínai Androidos Tablet, van kisebb meg nagyobb is az iPAD-nál, 80 dollártól úgy 250-ig. Drágábbak tudnak HD videólejátszást és még Flasht is. És kb. mindenki tudja mi van benne csak itthon lehet 5x áron eladni őket :)
    Amúgy az eredeti MacBook alján lévő Made in USA felirat az milyen már, mikor ott van kicsivel alatt, hogy Assembled in China?
  • Skynet85
    #2
    Nah ez már talán használható is lesz :D
  • Kambo
    #1
    Én inkább vennék ilyen mint az iF-OS-essel eláttott példányokat...