10317
  • SLICK
    #14
    osztom a véleményed...
    Nekem az 5-el csak annyi bajom volt, hogy kevés a Single pálya. Amik meg vannak azok elég gyérek. A 3. részben sokkal jobbak voltak.

    Remélem ebben a részben pótolgatják a hiányosságokat a hibákat javítják és a 3-hoz hasonló gamet hoznak össze!
    +fav

  • Andrews2007
    #13
    Jaja én is posztoltam a HOMM V fórumba a híreket. 96-97 óta nagy rajongója vagyok a sorozatnak. az első résszel még nem sokat de a II résszel és főleg a III-al nagyon sokat játszottunk. A 4. nekem se jött be annyira de érdekes volt a hős részvétele a harcban és volt egy két jó pontja is (skill rendszer 5 fejlesztési alfázissal, csodás zene, statisztika vezetés, karaván stb)

    Az V. résszel megint elég sokat játszottunk alig várom a VI-at. Láthatóan ugyanazok csinálhatták hasonló kezelőfelület, és grafika csak szebben élesebb textúrákkal árnyékokkal. Szép jéghegyekkel az északi részén a képnek és a mélységérzet is jobban lesz ábrázolva úgy látom.

    Az látható hogy lesznek halottak megint és Haven is tiszteletét teszi.
    de mintha az emberek városa keveredne az elfekkel hisz a házak elfházak egyértelműen, míg az angyal szimbólum pedig a Havenre utal ebből egy szövetséget vizionálok, főleg a Heroes V storyját tekintve :)
    Talán mintha dzsungel is lenne majd, mivel elég sok a pálma és a dzsungeles növény a fák mellett.

    Remélem lesz benne már alapból karaván és több fejlesztési lehetőség egységenként.
    Az időjárás rendszert üdvözöltem volna még. Sok taktikát adhat a harcmezőkön is. Pl Esőben az íjászok és a repülő lények nehezebben érnek célt illetve találnak el egy célt. (kevesebbet szivatnak) Hóban a törpök pl előnyben vannak többet lépnek mint másfajta ellenfeleik. Szóval jó ötlet lenne szerintem.
  • Zóanagyvarázsló
    #12
    A V-tel soha nem játszottam csak demóval, de amennyire tudom, ha III-hoz tértek vissza. Ezek után kedvem se volt hozzá.

    Pedig szerintem sok szempontból inkább vegyíti a harmadik és a negyedik rész elemeit, a skill- és a mágiarendszer pedig hibái ellenére is az eddigi legjobb, előbbi messze érdekesebb, mint akármelyik korábbi részben. (A legelsővel kezdtem.)

    Tulajdonképpen a HoMM V a tipikus sapka, nem sapka szindrómában szenved, van, aki azért szidja, mert HoMM III 3D, más pedig azért, mert nem az. Sokan 5 perc után vagy hallomás alapján teszik ezt.
  • Molnibalage
    #11
    Hát én a 4. rész után multizni akartam a bátyussal a 3-mal. 10 perc után abbahagytuk. Dögunalom volt. A HIV rendszere, hogy a hős a csatamezőn van nagyot dob a játék hangulatán szerintem.

    A V-tel soha nem játszottam csak demóval, de amennyire tudom, ha III-hoz tértek vissza. Ezek után kedvem se volt hozzá.
  • Láma!
    #10
    a 3 kétség kivül a legjobb, azonban a 4 csalodása után nekem az 5-ös azért egy kicsit visszahozott a 3-as hangulatábol...
  • plu604
    #9
    +fav, az eddigiek is tetszettek (többé-kevésbé), ezt is kíváncsian várom :)
  • TurboX
    #8
    harmadik rész után nagyot esett a színvonal, az V. élből repült a kukába. kíváncsian várom hogy ennek mi lesz a sorsa
  • Lacee
    #7
    nem értem a címváltoztatást, de kiváncsian várom! A második rész demója óta (talán '95-'96 környéke) rajongó vagyok :)

    (kicsit off, de arról nincs hír, hogy folytatnák a klasszikus M&M-sorozatot is?)
  • Pio
    #6
    Újabb kiszivárgott kép, mely megerősíti a névvel kapcsolatos spekulációkat is:

  • Gurren
    #5
    omgomg
  • syberia2
    #4
    remek remek remek:D:D
  • Láma!
    #3
    +fav:)
  • dragon11
    #2
    Ideje volt.:)


    már várom.
  • Pio
    #1
    Bár még nem volt hivatalos bejelentés, mostanra szinte teljesen biztossá vált, hogy a Ubisoft által augusztus 18-án leleplezésre kerülő új Might and Magic cím a Heroes sorozat hatodik része lesz.
    A Sorozat címe annyiban módosult, hogy a Heroes az elejéről a végére került, így szeretné a Ubisoft 1 közös főcím alá gyűjteni az összes Might and Magic játékot. Ezt megtették már az ötödik résszel is (lásd itt), egészen biztos, hogy a hatodik se lesz kivétel.
    Sok tényező utalt arra, hogy a játék fejlesztése folyik.
    Az egyik legegyértelműbb egy konzolokra megjelent Might and Magic cím fejlesztői naplójában az egyik fejlesztő ruhája volt:

    Elhangzott ezen kívül rengeteg apróbb utalás is, de egyik jel se tette egyértelművé a dolgot.
    Aztán néhány napja a Ubisoft feltett egy teaserképet a Might and Magic sorozat facebook oldalára, illetve egy videó is kikerült:



    Innentől kezdve elindult a találgatás, ám hamarosan megérkeztek a teasert tartalmazó hírlevelek, és a bennük található URLekben "M&M_H6" volt olvasható.
    Nem túl valószínű, hogy a Ubisoft ilyen csúnya tréfát űzne a rajongókkal, de akiket ez nem győzött meg azoknál az i-re a pontot egy screenshot tette fel, ami a Gamescomon bemutatásra kerülő új Ubisoft játékról készült:

    Ez pedig már eléggé egyértelmű.

    A dolog tehát gyakorlatilag biztossá vált, 18-án a Gamescomon a Ubisoft be fogja mutatni a Heroes sorozat legújabb epizódját. A cím minden jel szerint Might and Magic: Heroes VI lesz, ha véletlenül mégse, akkor majd módosíttatjuk a topik címét.

    A megjelenésről is van már nem hivatalos infónk, ami egy újabb jele a játék készültének. Az előző rész egyik alkotójának honlapján olvasható, hogy 2011 korai szakaszában új általa is készített stratégiai játék fog megjelenni.

    További hírek legkésőbb 18-án várhatók.