72
  • lenox01
    #1
    Úgylátszik a BSI sikeresen alkalmaz valamilyen szerkezetet, amivel ki tudják védeni az apple valóságtorzító mezőjét. Máskülönben biztos hogy agyonajánlanák ezeket a "fantasztikus", "csodálatos", stb. termékeket.
  • roliika
    #2
    Nos. A RIM terméke a BlackBerry. A helyzet az, hogy teljesen más okból nem javasolja a német kormány.
    Konkrétan azon okból, hogy nem tudják lehallgatni.
    Britanniában a titkosszolgálatoknak engedélyezve van, hogy titkos információkat osszanak meg egymással ezeken a készülékeken át.

    Akkor a németek biztos azért nem engedélyezik, mert szörnyen szar feltörhető fos....hát nem egészen.
  • Ulkesh
    #3
    Az Android a maga lyukas szita létével meg biztos ajánlott :D
    Biztos nem hallottak a flash plugin problémájáról és a Marketből könnyűszerrel letölthető rootkit és trójai lehetőségekről.
  • sathinel
    #4
    "A BSI korábban csupán két mobiltelefont talált elég biztonságosnak, a Secusmart cég Secuvoice és a Rhode & Schwarz SIT TopSec Mobile készülékét. "
    Hol láttál olyat hogy androidra azt mondták hogy ok? Pont te mondtad hogy te nem szidsz más telókat mutassak már egy postot. Itt még senki nem beszélt arról hogy az android jobb lenne erre elkezded osztani:D

    Tehát ezekután te sem sírhatsz apple postoknál ha fikázzák a terméket mert kb ugyanez jön belőled.
  • Ulkesh
    #5
    A cikkben csak iPhone és BB van kiemelve, vagyis az összes többi biztonságosnak van ítélve.

    "Tehát ezekután te sem sírhatsz apple postoknál ha fikázzák a terméket mert kb ugyanez jön belőled."

    Ez nem Android post, hanem egy baromság.

    Egyébként a TopSec Mobile így néz ki:



    A Secuvoice meg nem telefonkészülék, hanem egy titkosító chippel ellátott microSD kártya + szoftver.

  • rudymester
    #6
    Olvasátok el a mai Metropol újságban Frei Tamás cikkét, ami pont a BB szolgáltatás letiltásáról szó 1-2 arab országban, mert nem tudják lehallgatni. Aki kicsit jártas a mobilkommunikációban, azt tudhatja, hogy a BB rendszer rettentően védett és nagyon megbízható. Nem véletlenül használják elsősorban az üzleti felhasználók, akiknek fontos, hogy minden üzenet megérkezzen/elmenjen.
  • lenox01
    #7
    Hihetetlen hogy még ezt is próbálod megmagyarázni! (tényleg szó sem volt Androidról a cikkben)
    Nemhiába vagy főTroll :)
  • willcox
    #8
    Előled biztosan védett, de az üzemeltetők elől nem.
  • sanyicks
    #9
    mindig ezt csinálja :)
  • willcox
    #10
    A cikk van, ahol keveri a PDA-t és az okostelefont. Nem ugyanaz!
  • willcox
    #11
    Ulkesh mindenhol megjelenik, ahol valamilyen iratyit megemlítenek, legyen az igagyi, iszar, ifos, stb. (a megfelelő termékeket mindenki behelyettesítheti). Ez a dolga, ezért fizetik. Bértollnok.
  • lenox01
    #12
    Kifejtenéd?
  • willcox
    #13
    "A dokumentum rámutat, hogy más PDA-k, például a Blackberry és az iPhone jelenleg nem felelnek meg a biztonsági követelményeknek, így nem alkalmazhatók." - itt a BB és ifos példaként szerepel, mint PDA.
    "a Simko2 kivételével a Blackberry, az iPhone és minden más okostelefon, illetve PDA gyakorlatilag tiltólistára került" - itt viszont nem példaként szerepel.
  • speed2006
    #14
    Azért elég szar ügy lenne ha megszerezné valaki az iStore belépőmet! Én meg fizethetném ki amit összevásárolnak. Azt hiszen rátaposnék a telefonra. Bár ez nem a telefon hibája, hanem a softveré, de akkor is. Egyre több támadás éri az iPhone-t. Már nem csak a térerő miatt, hanem úgy látszik felsőbb szintről is. Ok. Minden OP rendszer sebezhető, ez tény. Gondolom elöbb-utóbb befoltozzák a lukat. De addigra elég jól csökken a bizalom. Jobban tette volna az Apple ha egyböl olyan telefont árúl amit nem kell jailbreak-elni. Rendesen letesztelve piacra dobni. Ezzel nem akarom az Androidot magasztalni, mert annak is vannak hibái. És ismerem mindkettőt, van egy 3GS és egy X10 is a családban. Elég szubjektív, de nekem az X10 kicsit jobban bejön. Az iphone a népszerűségének lesz az áldozata. Minnél többen fogják használni, annál több lesz a rosszindulatú támadás. Mármint a kártékony szoftver, vírus, és egyebek.
  • lenox01
    #15
    A PDA és okostelefon kifejezések eléggé összemosódtak, gyakorlatilag mára egy a jelentésük, mivel ugyanarra a készülékre hol ezt hol azt vagy mindkettőt használják. Ugyanúgy, mint anno a notebook és laptop esetén.
  • Ulkesh
    #16
    Azért Androidra némileg egyszerűbb kártékony szoftvert és rosszindulatú kódot feljuttatni.
    Az iPhone esetén ehhez kell egy security hole, vagy figyelmetlen Apple alkalmazott, Androidnál semmi sem kell, csak feltöltöd a Marketbe és aki leszedi már meg is szívta, semmilyen kontroll nincs a Marketbe felöltésre kerül alkalmazásoknál, a flash meg gyakorlatilag céltáblát csinálhat az egész platformból.
  • sathinel
    #17
    Pc-nél is ez van mégsem mindenki kap vírusokat. Vannak akik ha megjelenik akármilyen gagyi akkor elszedik és felrakják, letöltik a levéllel az indítható file-t, stb. Ettől még nem minden pc kapja be a vírust. A retard igen. De legyen igazad mint mindíg. A birka tényleg biztonságban érzi magát mert karám van körülötte csak hát levágják a végén:D

    Persze tudom te még el sem tudod képzelni mire való a fórum, internet, és hogy a geekek akik felteszik az alkalmazást kipróbálják ha használható és nem valami fos, akkor azok észre is veszik hogy gond lehet vele. Főleg a sok paranoid opensource arc akik mindíg megfigyeléseket magyaráznak a win, és más zárt rendszerekre. Persze utánnaolvasni nagyon nehéz a dolgoknak meg amúgy is gondokozni kell mielőtt minden szart letölthetek:D Persze szükség van 48 változatra ugyanarra a funkcióra. és máris elmondható hogy 48 külön progi megjelent:D
  • speed2006
    #18
    Ha elolvasod még egyszer figyelmesen, akkor nem azt mondtam, hogy az Android sebezhetetlen. Hanem hogy az iPhone a népszerűsége áldozata lesz. Ezen kívül azért az Androidra is van már (ha nem is 100%-os, mert olyan nincs) védelem. Olyan nem kis cégek is foglalkoznak vele, mint a Norton, fSecure, És még pár. Gondolom, és ezt le is írtam, hogy az Apple is be fogja foltozni a lukakat. Bár náluk inkább az a tendencia, hogy egy hiba, vagy egy esetleges hiba nem azt mondatja velük hogy : Bocsi, hibáztunk, megvizsgáljuk és meg fogjuk oldani! Hanem azzal jönnek, hogy : Ni csak ez másnál is hiba! Nálunk az user a hülye, mert rosszul fogja a telefont! Nem. Most besértődtek, mert a bíróság legálissá tette a jailbreak-et. Ha utána nézel, olvashatsz erről. Ahelyett hogy eleve úgy adták volna ki az éppen nem olcsó telefont. Maga a telefon tényleg qrva jó. Lenne! De amit csinálnak az már nem annyira. Mondom ezt annak ellenére, hogy az elsőt 3 nap után, gyári hibával kicserélték.
  • speed2006
    #19
    Hogy alátámasszam mondandómat:
    http://techline.hu/hirek/20071102_mac_virus_rsplug_trojan.aspx
    És csak most kezdődik.
  • Ulkesh
    #20
    "a geekek akik felteszik az alkalmazást kipróbálják ha használható és nem valami fos, akkor azok észre is veszik hogy gond lehet vele"

    Azt az ominózus alkalmazást ami az Android userek minden adatát továbbküldte közel 2 millióan töltötték le és kiváló minősítéssel szerepelt a Marketen.

    Szóval olvasgathatod a fórumokat bőszen, attól még lazán elkaphatsz valamelyik népszerű alkalmazásba ágyazott rootkitet, max a fertőzés után 3-4 hónappal már tudni fogsz róla :D

    "Most besértődtek, mert a bíróság legálissá tette a jailbreak-et. Ha utána nézel, olvashatsz erről. Ahelyett hogy eleve úgy adták volna ki az éppen nem olcsó telefont."

    Nem is értem miért akarják annyian rootolni az Androidot és a Google miért is zárja a rendszert, mikor most már teljesen legális ez a dolog.
  • Ulkesh
    #21
    A dátumot nézted? :D
    Azóta sem történt semmi.
  • mrlujoak
    #22
    Hát ez (is) bizony szopacs.
    Nem csak az Apple-nek, hanem a RIM-nek is.
  • speed2006
    #23
    Na ez a tipikus Aple hozzáállás.
    De! Igen néztem a dátumot. A lényeg az utolsó bekezdés.
  • speed2006
    #24
    Én nem akarom rootolni. Minek?
  • willcox
    #25
    Még csak véletlenül sem. Gondolj csak bele, hogy egy okostelefonnal egyvalamit biztosan lehet: telefonálni. PDA-val nem feltétlenül, maximum telefonos PDA-val.
  • lenox01
    #26
    Igen, én ezt tudom, de az emberek túlnyomó többsége nem. És a boltokban is sok helyen PDA-t írnak az okostelefon helyett. Éppen ezért írtam hogy bár a kettő nem ugyanaz, de a gyakorlatban ez miatt eggyé vált. Nézd meg pl. Speedshop oldalát: nincsenek is csak PDA-k. (mármint vannak okostelefonok csak PDAnak írják őket)
  • Ulkesh
    #27
    Tipikus okoskodás.

    "Nos, eljött a Macintosh-szezon a vírusok világában: a következő pár év érdekes lesz…"

    Azóta eltelt majd 3 év, de még mindig nincsenek vírusok OSX-re. Évente kijön egy-két demo féreg, amit követ egy Security Update és többé nem életképesek. Ennyi.
  • item
    #28
    "demo féreg" remélem ezt most viccnek szántad ??



    És még mennyi olyan van ami eddig "undetected" ? Elárulom, sok,ahogy PC-s rendszereknél is, és ezek ellen egy ellenszer létezik,amit úgy hívnak kódelemzés,viselkedésvizsgálat. De ez nem ment meg minden ilyen rosszindulatú kódtól.

    A féreértések elkerülése végett,megjegyzem mind a két rendszert használom és egyik sem jobb a másiknál! De azt kijelenteni,hogy "Azóta eltelt majd 3 év, de még mindig nincsenek vírusok OSX-re. Évente kijön egy-két demo féreg" elég nagy elvakultságot jelent egy macuser részéről! Inkább ne hangoztasd ha lehet.

    INTEGO SECURITY MEMO – June 1, 2010
    OSX/OpinionSpy Spyware Installed by Freely Distributed Mac Applications



    Malware: OSX/OpinionSpy

    Risk: High
  • Permissive
    #29
    látom a troll király megint osztja az észt:)))
  • lenox01
    #30
    Úgy látom ez a név már rajta marad :D
  • speed2006
    #31
    Az hogy valamiről nem tudok, vagy nincs, vagy azért nincs mert nem tudok róla, az nem ugyan az. Struccpolitika.
    Amúgy 3 hete van iPhone a családban, és már kétszer lett feltelepítve olyan program amitől összeomlott. Elmondom neked, mert látom még nálam is kezdőbb vagy, hogy nem csak az Appstore-ról lehet letölteni dolgokat. (kb. 20 oldalt mutathatok kapásból ahol tört alkalmazások vannak fent) Ennyit a fenenagy ellenőrzött alkalmazásokról. De talán kérdezz meg néhány iPhone tulajt is, akik eléggé objektíven állnak hozzá.
  • willcox
    #32
    Ha valaki, akkor én aztán tényleg nagyon utálom ezt a sok túlárazott iratyi üveggyöngyöt, de azt nem szeretem, ha olyan vádat fogalmaz meg valaki, aminek nincs létjogosultsága. A rohadtalma szerintem soha nem állította azt, hogy egy feltört ifost nem lehet megpadlóztatni. Az érvelésed akkor lenne helytálló, ha egy nem tört ifosra telepítettél az igagyi boltjukból valamit, és attól zuhant meg. Ha így lenne, akkor talán írd le az alkalmazások nevét is.
  • speed2006
    #33
    Az egyik a Bilddgagboken volt. Ez svéd nyelvű. A mások a Winamp Remote. Ezek elvileg jók, csak éppen nekünk okozott gondot. És azért biztos hogy ezek, mert telepítés után egyből lehasalt a teló. Restore után kipróbáltam elsőnek feltenni, és akkor is. Ezek Appstore progik.
  • speed2006
    #34
    Amúgy félreértesz te is. Én nem vádaskodom, és főleg nem mondom semkinek hogy az iPhone szar. De nem fogadom el ha valaki azt mondja hogy egy 100%-os termék, és hogy sosem lehet hibája, és hogy ami probléma létezik az kitaláció. Ez így nem igaz. Tehát nem a te hsz-edre reagáltam így. De ha olvastad egyesek reagálását, akkor megértesz. Hidd el nem vagyok rosszindulatú, csak ócsároló tipus. Az hogy én nem szeretem zámbójimit, nem jelenti hogy szar, mert végűl is sok millió embernek tetszett. Így az iPhone-t is jónak tartom a hibái ellenére, főleg mert tisztában vagyok azzal hogy pl. az android sem egy tökéletes termék.
  • Ulkesh
    #35
    "De azt kijelenteni,hogy "Azóta eltelt majd 3 év, de még mindig nincsenek vírusok OSX-re. Évente kijön egy-két demo féreg" elég nagy elvakultságot jelent egy macuser részéről! Inkább ne hangoztasd ha lehet. "

    Miért? Ismét van egy csodás spyware, amit neked kell jelszó megadásával telepíteni. Szerinted meddig lesz életképes? Még 1-2 hétig?

    Bocsi, de ez nem cáfolat, csak ismét egy próbálkozás ami a felhasználók minimális százalékát érinti.

    Ha mostantól minden nap készítenének 100 vírust és kártékony kódot OSX-re, akkor is ezer év kellene, hogy behozza az lemaradását ezen a téren a Windowshoz képest. Ez a nem semmi.
  • Ulkesh
    #36
    Én általában a témában szólok hozzá, ergo max te lehetsz a troll itt :D
  • Ulkesh
    #37
    Te olyan szinten béna vagy, hogy elmondhatatlan.
    Olyan alkalmazás ami az SDK-val készült (lásd App Store-ból letölthető, vagy ezek tört változatai) nem okozhatnak semmilyen kárt a készülék rendszerébe.
    Ha legalább alap szinten ismernéd a készüléket, akkor nem írnál ilyen blődségeket.

    Ezek az alkalmazások sandboxban futnak, külön fájlterületre, saját virtuális fájlrendszerbe települnek, nem látják és nem is módosíthatják a rendszert, így abban semmilyen kárt nem képesek okozni.

    "Az egyik a Bilddgagboken volt."

    Egy linket mellékelhetnél, mert az App Store-ban ilyen állat nincs :)

    "A mások a Winamp Remote."

    Ilyen sincs.

    iAmp Remote viszont van és köszöni szépen, tökéletesen működik.
  • Ulkesh
    #38
    "nem csak az Appstore-ról lehet letölteni dolgokat."

    Ha megmutatod, hogy egy nem jailbreakelt készülékre miként töltesz fel nem App Store-ból származó alkalmazást, akkor nagyon sokan fognak téged kedvelni :D
    De addig nem kéne itt pattognod minimális tudás nélkül.
  • cateran
    #39
    Kivancsisagbol ragugliztam,mert tetszett a szo....a google -nalad okosabb leven- kikopte a valoszinuleg helyes (mert sajna az alabbi szo el van gepelve,ha igaz) szot. Mindez brutalis 10 secbe kerult.....
    Bilddagboken

    A masikkal kapcsolatban tkeppen mind2 nev helyes,ugyanis eredeti neve valoban winamp remote, de apple stilusra faragtak iamp remoteval:)
  • Ulkesh
    #40
    Feltételeztem, hogy tudja, hogy mit ír és azt kerestem az App Store-ban.

    Sajna így még szánalmasabb a dolog, mert ez a valami egy free alkalmazás, ötletem sincs miért más forrásból próbálta beszerezni és egyébként meg köszöni, de teljesen gond nélkül működik.