202
National Geographic Channel-en
  • 6teen
    #42
    Ezeket a videókat kellene megnézni a vérgőzös politikusoknak.
    Mert bármely pillanatban megtörténhet. A Földet veszélyeztető obejektumok csupán tizedét mérték be a tudósok.
  • Falkon
    #41
    Az biztos!
  • Willenbrock
    #40
    EZ mekkora szívás lenne már.
  • Falkon
    #39
    Erről nem igazán tudok semmit!
  • 6teen
    #38
    van gyorsabb is mint a fény?
  • 6teen
    #37
    Ha valaki elérné pontosan a fénysebessége ( tudom, hogy ez lehetetlen ), akkor mit élne át, már ha nem bomlana szét atomjaira?
  • lotsopa
    #36
    Amúgy ennek a címnek a hallatán tényleg elgondolkodtató a kérdés hogy az élet milyen nagy kihívásoknak volt kitéve. :)
  • Falkon
    #35
    Bocsi elfelejtettem! :D
  • lotsopa
    #34
    Milyen jó hogy vannak akit tudják is használni az internetet...:D

    Remélem hogy azért lesz újjítás, vagy második éved féle, mert láttam hogy ez nem számít elsőnek.
  • polarka
    #33
    kilenc
  • Falkon
    #32
    Nem tudom hány része van!
    Mindjárt megnézem!
  • polarka
    #31
    Én szoktam nézegetni, de már elég unalmasak. 1re ritkábban mondanak új dolgokat és az egészről lerí a szenzációhajhász (több effekt, mint tény) amcsi hozzáállás. Ha jól megfigyelitek mindig érződik a szerkesztésen, h folyamatosan húzzák az időt benne, igyekeznek kinyújtani a műsoridőt.

    Viszont a DaVinci Learningen vannak olyan ismeretterjesztők, ahol 30 percben több infót közölnek, mint ezeken az amerikai natgeo és társain 1óra alatt. A probléma csak az, h délelőtt sok a gyerekműsor.
  • lotsopa
    #30
    Arról tud valaki valamit hogy ennek a sorozatnak - Szélsőséges Világegyetem - hány része van(?), úgy értem hogy én eddig kb. tíz részt láttam tv-ben, azt ismétlik 100-szor...

    Ami még jó az a Mindennapi Tudomány.
  • Tyler1
    #29
    tér-idő, relatívitás, Einstein...csupa finomság :D
    azt nem értem, h fénysebességnél az idő megáll, de egy feketelyukban, aminek a közepe jóval gyorsabban forog a fénysebességnél, mi az idő hányadosa? :D
  • Maximus4
    #28
    Én már szedem is:)
  • Falkon
    #27
    Itt meg egy kis bolygó távolság:
  • Falkon
    #26
    Amikor először láttam, nem minden volt tiszta :D
  • ScarY MAN
    #25
    csoportosan :D
  • Máté94
    #24
    Alig várom az megszállottakat akik majd öngyilkosok lesznek...pfff
  • Falkon
    #23
    Ilyen műsorok, érdekes módon nem mondanak semmit 2012-ről. Szerintem nem lesz semmi, de figyeljétek majd meg, dec. 20.-án olyan pánik lesz, hogy az nem igaz.
  • n3whous3
    #22
    de épp ez az, hogy van 2-3 olyan elmélet is bizonyos dolgokra, amik mind megállják a helyüket, de általában csak az egyiket erőltetik. És ebből aztán a köztudatban mi lesz? Annyi, hogy ha valaki elekzdi a másik teóriát erőltetni, akkor csak lehurrogják.
  • Tyler1
    #21
    naná, hogy nem tudják, de azért jó ha van racionális elmélet a kialakulására, mint a tudatlanság nem?

    ezek olyan dolgok amiket talán emberi ész fel sem tud fogni, csak kell egy magyarázat nekünk, hogy tudjuk hova rakni a körülöttünk lévő világot. mindenkornak megvoltak a saját nézetei a világegyetemről, amiket akkor teljesen elfogadottnak és igaznak hittek.
  • n3whous3
    #20
    Több vizsgálat is bizonyítja, hogy nem szakadhatott ki a Földből a Hold, de mivel ez a leghihetőbb történet, még mindig dúl a köztudatban.

    Csak gondoltam megjegyzem.

    Lehet, hogy ez az igaz, de valahogy szar, hogy mindenből meg van egy általános hit/tévhit, amit erőteljesen nyomnak a könyvekben és a médiában, ahelyett, hogy azt mondanák, hogy "hát vazze nem tudjuk, itt van 3 elmélet:". A villámlás kialakulásának módját se tudják még mindig, hiába van pár jó elmélet rá.
  • Tyler1
    #19
    2 év múlva úgy is világvége
  • Falkon
    #18
    Szemét Andromeda galaxis. Összefogunk ütközni. Jó de csak 4 millió év múlva.. :)
  • Falkon
    #17
    "A neutroncsillag sűrűsége 2*1014 g/cm3, mintha egy kockacukorba zsúfolnánk be a Földön használatban levő összes személyautót."
  • Falkon
    #16
    Az is!

    A neutroncsillag is egy érdekes dolog. 1 cm3, Mount Everest tömegű. Az milyen durva.
  • Tyler1
    #15
    én azon, h mekkora katasztrófa kellett az élet kialakulásához(ami miatt ugye a Hold is kialakult).
  • Desiderata #14
    letölthető torrent oldalakról
    amúgy nézem a sorozatot
  • Falkon
    #13
    Igen, az volt tegnap. Például, hogy hogy keletkezett a Hold, azon meglepődtem.
  • Tyler1
    #12
    én általában megnézek mindent ami a világegyetemmel kapcsolatos, de címeket meg időponokat soha sem tudok, csak véletlenük akadok rájuk mindig :D de így alcímről beugrott h az ütközési pályásat láttam tegnap, érdekes volt.
  • Falkon
    #11
    Nem, ez egy műsorfüzet! Ahol nincs kiírva a csatorna, az a sima National.
  • szucsy89
    #10
    ezek mik le lehet tölteni őket valahonnan?
  • Falkon
    #9
    Ezt most találtam:

    2010. augusztus 3. kedd 15:00 Szélsőséges világegyetem: Ütközési pályán
    2010. augusztus 7. szombat 11:00 Szélsőséges világegyetem: Szuper méretek
    2010. augusztus 7. szombat 13:00 Szélsőséges világegyetem: Ütközési pályán
    National Geographic HD 2010. augusztus 8. vasárnap 20:00 Szélsőséges világegyetem: Legyőzni a végső határokat
    National Geographic HD 2010. augusztus 8. vasárnap 20:55 Szélsőséges világegyetem: Kirobbanó erők
    National Geographic HD 2010. augusztus 8. vasárnap 22:35 Szélsőséges világegyetem: Legyőzni a végső határokat
    National Geographic HD 2010. augusztus 8. vasárnap 23:25 Szélsőséges világegyetem: Kirobbanó erők
    National Geographic HD 2010. augusztus 9. hétfő 01:05 Szélsőséges világegyetem: Legyőzni a végső határokat
    National Geographic HD 2010. augusztus 9. hétfő 01:55 Szélsőséges világegyetem: Kirobbanó erők
    National Geographic HD 2010. augusztus 9. hétfő 05:15 Szélsőséges világegyetem: Legyőzni a végső határokat
    National Geographic HD 2010. augusztus 9. hétfő 06:05 Szélsőséges világegyetem: Kirobbanó erők
    National Geographic HD 2010. augusztus 9. hétfő 08:15 Szélsőséges világegyetem: Legyőzni a végső határokat
    National Geographic HD 2010. augusztus 9. hétfő 09:05 Szélsőséges világegyetem: Kirobbanó erők
    National Geographic HD 2010. augusztus 9. hétfő 14:05 Szélsőséges világegyetem: Legyőzni a végső határokat
    National Geographic HD 2010. augusztus 9. hétfő 14:55 Szélsőséges világegyetem: Kirobbanó erők
    2010. augusztus 10. kedd 01:00 Szélsőséges világegyetem: Űrviharok
    2010. augusztus 10. kedd 04:00 Szélsőséges világegyetem: Űrviharok
    2010. augusztus 10. kedd 10:00 Szélsőséges világegyetem: Űrviharok
    2010. augusztus 10. kedd 15:00 Szélsőséges világegyetem: Űrviharok
  • Falkon
    #8
    "A világegyetem méreteit és az őt működtető erők nagyságát az apró Földről nézve szinte lehetetlen felfogni és megérteni. A sorozat most mégis megpróbálkozik e lenyűgöző dimenzió bemutatásával, szemléletes hasonlatok, látványos számítógépes grafikák, valamint természetesen a legújabb kutatási eredmények ismertetése által. Aki átélt már pusztító tornádót vagy hurrikánt, esetleg szélsőséges hőhullámot, villámcsapást vagy özönvizet, úgy gondolhatja, hogy ennél rosszabb már nem jöhet. Ám ha megvizsgáljuk más bolygók időjárását, kiderül, hogy ugyancsak el vagyunk kényeztetve a mi “miniviharainkkal”, hisz vannak olyan helyek a világűrben, ahol 17 ezer kilométer per órás szelekkel és barátságtalan metánesővel érkezik az ítéletidő. De miként készülnek az űridőjárás-előrejelzések? És miért lehetnek fontosak ezek számunkra akkor is, amikor éppen nem tervezünk Földön kívüli utazást? A film által megszólaltatott tudósok egyebek mellett ezekre a – mint kiderül: életbevágó… – kérdésekre is válaszolnak."
  • Falkon
    #7
    Igen!
  • Falkon
    #6
    Amúgy minden Hétfőn este 10-től 11-ig van!
  • Bala10
    #5
    földi idő szerint?
  • Falkon
    #4
    Tegnap este 10-től volt 11-ig.

    Ma leadják a tegnapit, 3 kor.
  • Zsolek123
    #3
    Melyik időintervallumban szokják' leadni?