1098
Warhammer 40K: Space Marine
  • wedge31
    #1058
    #839

  • Lemming
    #1057
    Az nem ismeretlen probléma, hogy ha a kártya képes hardware cache-t használni (nálam ez 1Mb), akkor az gondokat okozhat játékokban.

    De én inkább gyanakodok arra, hogy Win7 miatt a cpu jobban terhelődik és azért van a balhé.

    Alapozom ezt arra, hogy egyéb X-fi tulajok mondták hogy az nem segített hogy visszamentek alaplapira realtekre.

    Bosszant hogy nincs normális beállítási lehetőség, szívesen bohóckodnék vele. :)
  • Zero 7th
    #1056
    Haveromnak is laptopján játszható, sokkal izmosabb asztali gépén meg nem. Ő is a hangkártyára gyanakszik, valami Creative fasztuggyamije van neki is.
  • Lemming
    #1055
    No. Engem is elért a PCsek hang problémája ami oly népszerű ebben a játékban (Bevisszangzik, és néha recseg, mindezt akkor ha sokan vannak egyszerre a környéken.)

    A vicc az, hogy míg XP-t használtam semmi ilyesmi nem fordult elő. Mióta Win7 van (+4Gbyte Ram), azóta tapasztalom.

    Azzal tisztában vagyok, hogy a core 2 duo nem erős valami, de nem értem hogy egy elvileg jobb erőforráskezeléssel megvert oprendszer miért okozna ilyet. (Alternatív ötlet: a sound blaster X-fi win 7 drivere a rossz.)

    Nincs valahol egy jól eldugott megoldás erre? Pl.: Egyszerre aktív hangok leszabályozása cfg-ben, hangra dedikált memória feltúrás, ilyesmi.

    Amiket végigmolyoltam:
    - VS redistek írtása / újratelepítése, stb.
    - Process priority állítás (kis kivétellel, lásd alább)
    - Hang frekvencia állítás
    - AMD HD audio tiltás
    - Bármi amit találtam Steam és relic fórumokon.
    - CPU sebesség lock (azaz nem hagyni hogy windows állítgassa, amúgy is kellett ez legalább hasznos volt.)

    Mivel egy hetes a rendszer meglehetősen frissek rajta a driverek és egyebek.

    Persze nem várok csodát, de hátha van annál jobb megoldás mint hogy 1 játékért kössek csomót a tökömre. (Azaz extrémebb hackek mint cpu corek szinkronba erőltetése, vissztérés XP-re és hansolók azért már a 'nem éri meg' kategóriát képviselik.)
  • Zero 7th
    #1054
    Steamen meg lehet venni PC-re, de konzolon a Kill Team egyik achievementje adja. Mondjuk ha konzolon játszanék, engem érdekelne az a játék is, még ha gagyi, akkor is. :)
  • Prof William
    #1053
    Thx. Közben már engedte. Megritkítottam a császárhű söpredék sorait rendesen.

    Amúgy a Ps3-ba bekerült közben a energiakard vagy kell hozzá az a másik játék? Mert csak azért nem fogom megvenni.
  • Zero 7th
    #1052
    Egy hulladék szar a matchmaking, hiába állítod be a CU pályát, nem adja be. De ha sokat próbálkozol, előbb utóbb enged azon a mapon is játszani.
  • Prof William
    #1051
    Megvettem a Chaos unleashed DLC-t de sosem talál meccset... Már nem játszanak vele?

    Amúgy társakat keresek Ps3-as játszához. Akit érdekel küldje el PM-ben a címét.
  • [NST]Cifu
    #1050
    Hát igen, előfordul az ilyesmi. :)
  • NONPLUSZULTRA
    #1049
    ÁHHHÁHHHÁHHHHÁHHH ekkora öngólt.
    Én kúrtam el egy böszmeséggel.
    Nemrég emeltem 5%-al a proci túlhajtását 10-ről 15%ra. Az égvilágon semmilyen instabilitást nem okozott kizárólag a Space Marine volt bukta.
    Játszom más Steames játékokat is azoknál nem kavart be. Hát pont nem erre gondoltam, de tegnap próbaképpen visszaállítottam a procit alapjáratra és utána zavartalanul nyomtam a Space Marine-t.
    Bocs a szemetelésért.
  • NONPLUSZULTRA
    #1048
    Teljes komplett Steam újratelepítés után is megmaradt a hiba. Feladom.
  • NONPLUSZULTRA
    #1047
    Közben kipróbáltam a sztorit is, elég hamar kivágott onnan is.
    Lecsekkoltam HD Sentinellel a merevlemezeimet, mind űberfasza.
    Eddig csak a Space Marinet telepítettem újra de a következő lépés a Steam újratelepítése amitől vonakodom, mert 6 játékot kell vele együtt újratelepítenem.
    Rendkívüli módon idegesít a dolog mert meggyőződésem, hogy külső hibáról van szó.

    PS: hányszor lehet egy Steames játékot újratelepíteni?
  • NONPLUSZULTRA
    #1046
    Hali.
    Megvolt az újratelepítés, az egész Steam cucc a C meghajtón van.
    Ismétlem a játékot a megjelenése óta játszom és csak nemrég óta jelentkezik a hiba, a gépemen módosítás nem volt. Van amikor meccs végén dob ki, van amikor meccs közben. KB. a Dreadnouhght Assault letöltése óta. Reméltem, ha befizetek rá akkor megszűnik de nem így történt. Néhány DLC-skinre nem fizettem be remélem nem az a megoldás, hogy vegyem meg mindet és akkor jó lesz :)

    A hibaüzit pl PS3-as kolléga is kapta, én PC-n játszom, szóval lövésem sincsen. Amikor CDT-vel dob ki a Steam Games Library-ban a Space Marine éppen szinkronizál még kb 2 másodpercig. Mindegyik multiplayer pályán csinálja, még Exterminatus-ban is. A storit nem csinálom régóta mert nem izgat de ki fogom próbálni...
  • [NST]Cifu
    #1045
    Újratelepítés?

    Amúgy a szöveg alapján nem lehet, hogy véletlenül egy pendrive-ra, vagy külső vinyóra másoltad fel a DLC-t, és emiatt sír?
  • NONPLUSZULTRA
    #1044
    Kérdés:
    Kapott már valaki ilyen hibaüzit?

    The storage device containing downloadable content your are using is no longer available. You will now be returned to the title screen, all unsaved progress will be lost!

    KB a Dreadnought Assault Dlc letöltése óta jelentkezik ez a hiba. Vagy ezzel a szöveggel dob ki a játékból vagy instant CDT minden figyelmeztetés nélkül.
    Azóta tolom a játékot PC-n amióta kijött de pár hete szinte játszhatatlan, a hivatalos fórumokon süket fülekre találok. Ötletek?
  • Metontour
    #1043
    Az új DLC-vel be lehet húzni pc-re is a power swordot.Tegnap vagy tegnap előtt jött ki
  • Zero 7th
    #1042
    Közvetlenül nincs rá hatással. Nem lehet, hogy ilyen Death From Above jellegű perkekkel lesebez az első ütés előtt, aztán már csak azt látod, hogy egy ütésből halsz? Illetve Tacticalnál van a Serrated Power Blade perk, azzal nagyot sebez meleeben.

    Power Swordről semmit nem tudok, arra is csak a napokban jöttem rá, hogy a konzolos Kill Team-et megvásárlóknak jár. Nem is tudom, PC-n létezik-e, soha nem láttam még senkinél, az is lehet, hogy konzolról portolásnál ott maradt, és PCn teljesen lehetetlen megszerezni...
  • Metontour
    #1041
    A szint hatással van a sebzésre is?Ezt úgy értem hogy a magasabb szintű nagyobbat is sebez?Ezt onnan gondolom hogy szinte minden magasabb szintű egy sorozattal vágással kivégez.
    A power sword bekerült a singlbe is?
  • CAC
    #1040
    Köszi a kimerítő választ!
  • Zero 7th
    #1039
    Van szintlépés, a szokásos kezdők szopatása. Az elején nem kapsz semmit, úgy kell kiunlockolnod minden értelmes felszerelést. 4. szintig nem is enged be a customize menübe. 15. szint kell ahhoz, hogy egyszerre két perket is be tudj pakolni.

    Nem tudom, milyen ismeretlen fegyverekre gondolsz, szerintem mindegyik volt szingliben is. Tacticalnak van bolter, storm bolter, sniper bolter, melta, vengeance launcher, Devastatornak heavy bolter, plasma cannon, lascannon, Assaultnak meg chainsword, power axe, thunder hammer. Másodlagos fegyvernek lehet bolt pistol vagy plasma pistol, illetve assault marinenál bolter(perkkel). Pluszban lehet gránát, villanógránát vagy stimulant pack.
    Ja, vannak "egyedi" cuccok, mint pl a relic bolter, relic chainsword, power sword, ilyesmik, ezeket a különböző előrendelési módok miatt kapta az ember, jelentősége semmi, csak egy plusz modell/skin, csak külsőleg tér el, értékei, működése ugyanaz mint az alap változatnak.

    Minden kasztnál van 8 alap perk meg 8 fegyver perk, ebből kettőt választhatsz.

    Az összes multi módban közös a felszerelés és az XP.
  • CAC
    #1038
    Köszi a választ!

    Nézegettem azóta multi gameplay videókat is. Látom, hogy van szintlépés. Ez befolyásol valamit? Karakterfejlesztés is van benne?
    Továbbá volt pár ismeretlen fegyó. Ezek a DLC-k miatt vannak, vagy multiban nagyobb az arzenál?
  • Zero 7th
    #1037
    Csak káoszSM vs SM van, viszont van egy csomó játékmód:
    -Survival koop Két alappályával SMként ork ellen, meg DLCben vehető hozzá egy káoszmarínos pálya, IG és orkok ellen (ütik egymást is).
    -Team Deathmatch
    -Domination
    -Capture The Flag
    -Dreadnought Assault (DLC!) Ez jó móka, ha nincs drenya, akkor kidob egy zászlót a pályára, amelyik csapat előbb elfoglalja, kap egy drenyát, és azzal kell véletlenszerűen a pályára szórt zászlókat foglalni sorban. Egyszerre csak egy zászló van kinn, ha elfoglalták eltűnik és kerül valahová egy új.
    -Meg valami zászlófoglalós móka, amit annyira nem játszik senki, hogy még nem is láttam. Elvileg olyan, mint a drenya asszault, csak drenya nélkül.
  • CAC
    #1036
    Így a kampány után tetszik a játék. Lehet, hogy megveszem a multi véget.
    Milyen lehetőségek vannak ez utóbbiban? Ork, imperial guard, chaos játszható?
  • Zero 7th
    #1035
    Akció volt hétvégén, lett pár új pléjer, 3-5-en fogunk megint játszani rendszeresen. Steamen zero_hu vagyok, lehet rajtam látni, mikor játszunk. :) Egy darabig szerintem megint napi rendszerességgel, az esti órákban fogjuk tolni.

    Jók lettek az új játékmódok, CTF is fasza lett, a drenya assault nagyon komoly, meg a káoszos survival is korrekt, érzésre nehezebb, mint a két SM-es.
  • Caine
    #1034
    az hát :)
  • CAC
    #1033
    Köszi!
    Időközben ránéztem youtube-ra, és volt egy gameplay video. Na így a játék végén megtudtam, hogy lehet gyógyulni is az ellenből. :)
  • KondorKhan
    #1032
    szerintem a démonokra gondol :D
  • Zero 7th
    #1031
    Milyen tyranid??
  • Caine
    #1030
    Ha easyn vagy, akkor majdnem mindegy.
    Hardon és meltát és lézert használtam.
    Meltát lehet tolni a chaos marinek és a tyrannidok ellen, elég hatásos és egyszerre sok ellent tud sebezni. Psykerek ellen lézer (ne hagyd őket idézni), nem sokat mozognak, mihelyt megjelennek a chaos championok időlassítás és headshotok, mi kifér a csövön, mert azok kemény dögök. A chos gurdmenek ellen meg mehet bolter. Kézigránátot ízlés szerint :)
  • CAC
    #1029
    Sziasztok!

    A kampány végén vagyok a bossfight-nál. Kérdezném, hogy van-e valami ajánlott stratégia, fegyver, amivel érdemes az egésznek nekiállni?
    Első körben legyűrtek az ellenem küldött minionok, de mindjárt előveszem megint, és remélem már össze tudom mérni az erőfejszém a Káosz bajnok pengéjével. :)
  • Gorkmarcell
    #1028
    Jan 25.-én jön a drenyás DLC! juppy!
  • Gorkmarcell
    #1027
    A steamgroup amit keress:

    Space Marine Hungarian Community

  • Maak
    #1026
    Sziasztok, vegre nekem is meglett ez a csoda:D, van valami lista vagy steamgroup ahova lehet csatlakozni? Gondolom 4-en jobb menni mint soloban.

    Mas, arenat es capture the flaget probaltam eddig, viszont a capture the flagben 2-es lettem tegnap, es ma amikor probaltam egy arenas palyat akkor ott megint lvl 1 voltam, ez igy mukodik? mmint mindenhol kulon szintezodunk?
  • Gorkmarcell
    #1025
    ...capture the flag...
    hát iszonyat gyakások mennek! ajánlom mindenkinek :)
    az új pályákon történő gyakás 7euró, tegnap még nem lehetett letölteni, de ma már fent van!!! Azt hiszem meg is van a karácsonyi ajándék magamnak... :)
  • Gorkmarcell
    #1024
    ... na valami nagyobb cuccost tölt le a steam az SM-hez, kíváncsi leszek mi lesz ez :))))
  • NONPLUSZULTRA
    #1023
    Kezd bekerülni pár cucc a DLC-be, de a Chaos Unleashed még nincs sehol :( ...
  • NONPLUSZULTRA
    #1022
    Hát ha ide eljött, te is símán megkapod - erre utaltam :)
    Meg talán a posta is rövidebb ideig tart majd.
  • whisper
    #1021
    Kösz ez jó Innen megrendelem. Csak game.co.uk-nál nem volt.

    Mondjuk ezt a mondatodat nem rétem: "neked sem okozhat problémát" 8))

  • NONPLUSZULTRA
    #1020
    Remélem így műxik:
    LINK

    Én a Collector's-ot rendeltem Magyarországra, és gond nélkül megjött, ráadásul Anglián belül nincs pkg.
  • NONPLUSZULTRA
    #1019
    Én innen rendeltem, neked sem okozhat problémát:

    http://www.zavvi.com/games/elysium.search?searchFilters=R2FtZXMjZGVwYXJ0bWVudDpnYW1lcyoh&search=space+marine