1098
Warhammer 40K: Space Marine
  • wedge31
    #1
    A Warhammer 40K: Space Marine bejelentésekor köztudott ugye, hogy néhány elvakult PC-s játékos még a petícióról sem riadt vissza, hogy végül kedvenc platformján lássa viszont a TPS-RPG formát vett új Warhammer játékot. Hogy ez hozta-e meg a Relic és a THQ eszét, vagy a PC-s gyökerek miatt döntöttek így, nem tudni. Azért egy közleményre futotta Jonathan Dowdeswell, Relic főnök részéről: „A hűséges PC-s felhasználók borzasztóan fontosak a Relic számára, ezért örömünkre szolgál bejelenteni a Warhammer 40K: Space Marine-t PC-re is." A THQ-tól Travis Plane nyilatkozott: „Minőségi tartalmat szolgáltatni a játékosoknak kulcsfontosságú itt a THQ-nál, ezért megállás nélkül dolgozunk, hogy a PC-sek és a konzolosok egyaránt a legjobb játékot kapják." A Warhammer 40K: Space Marine megjelenése jövő év elején várható. - GS


  • Pio
    #2
    jó, hogy kikerült ide is, számomra kábé az év híre! :)
  • Pio
    #3
    Itt az új trailer is, Warhammer hangulat garantált!

  • wedge31
    #4
    Teljesen igaz én már most jövö év elsö negyedére gyüjtök, kapásból 4--5 játék jön ami érdekel, ráadásul a Warhammer 40k nagy kedvenc.
  • heady
    #5
    Többek között emiatt vettem xboxot, amikor még konzol-only cím volt. Imádom a W40k világát, főleg, ahogy Ian Watson ábrázolja.
  • Muttley
    #6
    izéé...olyan, mintha a Gears of War megsunázta volna a Darksiders-t és ez lett a kölök :D
  • lammaer
    #7
    Nem is tudom, Ian Watson a ciklus végére nagyon elment ilyen misztikus, már már drogos látomásos irányba :)

    Az Űrgárdista/Inkvizitor tényleg szuper volt, de ahogy haladt előre, a következő könyvek egyre elvontabbak lettek.

    Dan Abbnett nekem jobban bejön, főleg hogy elég sokoldalú - pl as Eisenhorn/Ravenor trilógia is zseniális, totál más stilus mint a Gaunt sorozat. Nem beszélve a Titanicus-ról (ami a titánok csatáiról szól) vagy a Double Eagle-ről, ami a wh40k világában talán az egyetlen regény ami a légicsatákra és légierre fókuszál :)
  • Bucser
    #8
    Megnyugodtam:) Emiatt sem kell konzolt vennem :D

    És jön is a WH40K MMo is:)
  • wedge31
    #9
    Abnetet itthon csak a Gaunt szellemei szériáról ismerik és ráadásul a 16 eddig kijött részböl csak 7 jelent meg és nem látszik mikor jön a következö.


    Pedig pont a Traitor General résztöl lesz igazán jó a sorozat, szvsz...
  • lammaer
    #10
    Hát, ezért szoktam rá én is az angolul olvasásra. Még ha nem is megy 100%-osan, lehet dúskálni a Warhammer 40k regényekben :)
  • dronkZero
    #11
    Hol lehet őket beszerezni? Alig tudok néhány angol nyelvű könyveket árusító boltról, és ott is igencsak szegényes a kínálat, scifi és fantasy felejtős...

    Hm, most ugrott be, a Trollbarlang elvileg kizárólag Warhammer bolt volt, talán ott? Vagy az megszűnt már évekkel ezelőtt?
  • Bucser
    #12
    Internyetről. (nem Amazon)
  • lammaer
    #13
    Egy grey knight omnibust fel tudok ajánlani, 3 grey knights regény 1 kötetben, olvasatlan. 3000 HUF, Véletenül kettőt rendeltem.

    http://www.bookdepository.co.uk/book/9781844166978/The-Grey-Knights-Omnibus-Grey-Knights-Dark-Adeptus-Hammer-of-Daemons



    Amúgy én itt a bookdepository-n szoktam vásárolgatni, hazánkba is ingyenesen szállítanak.



  • dronkZero
    #14
    Ja, azt akartam elkerülni... Azért más fíling válogatni a könyvek közt egy könyvesboltban, mint rábökni egyre borító meg ár alapján neten.

    Mondjuk ha ti sem tudtok ilyen könyvesboltot, akkor más nem marad. Lehet, hogy érdekel a GreyKnightos téma.
  • wedge31
    #15
    Én innen vásárolok.

  • lammaer
    #16
    "Azért más fíling válogatni a könyvek közt egy könyvesboltban"

    Hát, először én is úgy voltam vele, de miután angliában megvettem 1-2-t igy boltban válogatva, megszoktam hogy az összes WH regény egy minőségben jön. Tehát mostmár csak a tartalmat nézem (pontosabban, azt, mi nincs még meg), aztán rendelgetek 2-3 havonta amikor már vészesen közel vagyok ahhoz hogy végezzek az előző adaggal :)

    Az pozitív hogy a Silver raktárról árul angol könyveket - de azért jó kis haszonkulccsal dolgoznak (25% pl az Eisenhorn omnibuson, és még házhoz se jön a cucc :)
  • ratgab
    #17
    Ott eléggé aranyárban mérik a dolgokat szerintem!
  • ratgab
    #18
    Szerintem erről nyithatnánk vitát, hogy abból a párosból ki sunázná meg a másikat hamarabb?!
  • Tababo
    #19
    Spórolhatok Space Marine Collectors-ra.
    Év híre kb.:D
  • wedge31
    #20
    Interjú sok-sok gameplay jelenetel.

    03:00-tól jön a királyság chainswordel apritják az orkokat rengeteg vér leszakadó végtagok, szóvál brutál jó lesz a melee combat.

    A storybol annyi jött le hogy az egyik nagy császári bolyvárost ork invánzio éri el és nekünk Captain Titusnak kell hidegre tennünk a greenskin bandát.
  • grebber
    #21
    Jó kis atomhent game lesz ez!
  • wedge31
    #22
    Remélem lehet majd benne jó sokat darabolni az orkokat...

    De ahogy elnéztem a heavy bolter se lesz piskóta.
  • Tababo
    #23
    Hatalmas lesz. Azért fordítva is megnéznék egy WH40k játékot. Orkok a kedvenceim.

    WAAAGH...DAKKADAKKADAKKA
  • lammaer
    #24
    Na ezt a gamet akarooooom :)
  • lammaer
    #25
    Mondjuk igy megnezve megegyszer, eleg egysikunak tunik a jatek, remelem azert lesz benne vmi eredetiseg.

    Azt mondja mar meg vki, miert rohangalnak allandoan sisak nelkul a Space Marinek? :)
    Ettol mindig olyan erzesem van, mintha vki epitene egy szuperbiztos erodot, 5 meteres betonfalakkal, es kozben nyitva hagyja az ajtot :)
  • SaGa Jr
    #26
    Rule of cool.
    Semmi más oka nincs (ezért gyártanak a stratégiai játék figuráihoz is sisak nélküli fejeket amiket aztán a páncélozott testre biggyeszt a játékos, mert jól néz ki és eltér a sisakosok tömegétől). Meg aztán ez egy kitalált space fantasy, nem egy valóságon alapuló világ.
  • dronkZero
    #27
    Erre a DoW-okban megvan a válasz. A Force Commander egyik csatakiáltása:
    "My face is my shield!"
    Akkora arca van, hogy nem fogja a golyó.

    (Na jó, valójában "My faith is my shield"... :P :D)
  • Tababo
    #28
    Csak a Commander-nek nincs sisakja.
    Terepasztalos mókában meg csinálhatsz teljes sisak nélküli Space Marine egységet.
  • wedge31
    #29
    Bár akció-rpg a megnevezés de ez az eddigi infók alapján költöi tulzásnak tünik.

    Weapon upgrade lesz benne de inkább valszeg egy jó kis shooter lesz, melee combatal füszerezve.
  • lammaer
    #30
    Kitalált vagy nem, attól a fejlövés még fejlövés :)
    Egyedül amúgy a Space Wolves-nél indokolják azzal, hogy a farkasok ugye szaglás útján is tájékozódnak, amit a sisak tompít, ezért szeretnek sisak nélkül nyomulni. Na de egy Ultramarine.. :)
  • dronkZero
    #31
    Olyan szaglócucc egyébként minden SMnek van.
  • grebber
    #32
    GamesCOM Trailer
  • lammaer
    #33
    Nemnem, a space wolves az ebben a tekintetben überebb chapter mint a többi SM. Egyben elmebetegebb is, a farkas beütés miatt :)
  • wedge31
    #34
    Ezt nem lehet megunni...
  • Tababo
    #35
    Hát nem...
  • dronkZero
    #36
    Oké, hogy egy kicsit betegebbek, de az "alap" SM szervbeültetések közt ott van ez a szaglócucc. Már azoknál a rendházaknál, akik nem vesztették el az idők folyamán.

    Lásd:
    Tizenötös fázis - Neuroglottis. Ugyan a Preomnor védi az űrgárdistát a halálos mérgektől, a Neuroglottis lehetővé teszi a szájba vett tárgyak íz alapján való azonosítását. Az implant a száj hátsó részébe van beültetve. Rágás közben, vagy egyszerűen ízek illetve szagok alapján, az űrgárdista képes a legtöbb méreg, kemikália, sőt még bizonyos élőlények különleges szagának a felismerésére is. Bizonyos határokon belül a páciens képes nyomon követni élőlényeket pusztán ízükből kiindulva.

    Forrás

    Na meg mondjuk tegyük hozzá, hogy a különböző rendházak közt kvázi annyi a különbség, hogy egyiknek ez, másiknak az a beültetés van jobban kihangsúlyozva...
  • Agaba72
    #37
    Méghogy kitalált..........a föld (téves elnevezés, a szent terra után szabadon) a galaxisunk szélén helyezkedik el ezt mindenki tudja......azt már kevesen, hogy Hórusz eretnekségének idejében egy gigantikus hiperviharnak köszönhetöen (ma is tart még) elszigetelődött a birodalom többi részétől. Az addigi civilizácio összeomlott, a romjain épult a mai.

  • lammaer
    #38
    Egyetértek, természetesen minden SM űbertáp, pusztán a Space Wolf chapter a farkasokra jellemző területeken (érzékek, vadság) erősebb többinél. Legalábbis nekem igy jött le az olvasmányaimből :)
  • wedge31
    #39
    Warhammer 40K:Space Marine First Look Preview
  • grebber
    #40
    Új képek