1098
Warhammer 40K: Space Marine
  • KondorKhan
    #963
    ismerős, engem múltkor a játékból dobott így ki
  • Szaruman
    #964
    Hogy szokta mondani néhány winfos hibaüzenet? "Az alkalmazás újratelepítése megoldhatja a problémát" :D
  • NONPLUSZULTRA
    #965
    már mindent kipróbáltak és csak hőzöngenek a júzerek.Arra lennék kíváncsi nálatok előjött-e már, néhány dolgot újraraktam, de meg akarom spórolni a melót ha bejön egy tuti tipp.

    ITT már mindent kipróbáltak és csak hőzöngés lett a vége.

    Ez a hiba legutóbb kidobott a játékból de utána tudtam folytatni.
    Tegnap a Steam sem akart indulni, ezt újraraktam (a Steamapps-ot meghagytam) de most el sem tudom indítani a játékot. Persze ezt fogom újrarakni legközelebb csak dühít, hogy 90óra problémamentes játékidő után ENNYIRE bekreccsel.
  • Gorkmarcell
    #966
    nekem is előfordult már 3-4 szer hogy kidobott a játék, de szerencsére újraindítás után semmi problémát nem tapasztaltam.
  • DarkSl4yer
    #967
    Mostanában engem is kivágott párszor a játék a Relices hibaüzenettel de hálisten, utánna elindult mindig.

    más:

    A Vengeance launcherrel és a Meltagunnal vkinek jött már össze multi kill?
    kb 3 napja egyfolytában ezekkel megyek de még egyszer sem sikerült összehozni.
    Kicsit idegesítő mert ezekhez jóformán nem tudás kell hanem szerencse...
  • Zero 7th
    #968
    Nem szerencse kell hozzá, hanem nagyon ráérő szpészmarínos haverok, akik beállnak eléd 20szor párban meghalni.
  • Prof William
    #969
    Ezekkel max exterminatusban lehet ilyet elérni az orkokkal. Ha márelég rádgyűlt alő meltát...
  • Prof William
    #970
    elő a meltát...
  • DarkSl4yer
    #971
    Az a baj, h egy ismerősömnek van meg a játék neki pedig nincs sok ideje gémelni szóval ritkán van fent.
    Ha valakinek van kedve megcsinálni öket írjon plz.Nekem kb csak ez a 2 kéne a többivel lassan végzek, de másnak szívesem segítek a többiben.

    @Prof William

    Exterminatusban tudtommal nem lehet a challengekre gyúrni.
  • Caine
    #972
    De lehet exterminatusban is a challange-kre gyúrni, csak nem a weaponokra, sajna.
    Néhány armor challange megy, pl. nyerj meg x csatát mint marine / halj meg x-szer. Ha jól vettem észre, ezek mennek.
  • Caine
    #973
    Végigtoltam hardon is.
    Meg kell mondjam, így mutatja meg az igazi arcát a játék, nagyon jól szórakoztam, minden a helyén volt :)))
    Meg megvan a 40k kill is. Anyám ... :))

    Már csak egy dolog hiányzik a boldogságomhoz (ebben a játékban):
    egy jó kis Space Hulkos, terminator armoros xeno purgálás
    Akár multiban, vagy sp-ben :)
  • DarkSl4yer
    #974
    Grat,bár szerintem hardon sem valami hu de nehéz a játék.
    A 40k killre rágyúrtál vagy csak úgy meglett? Nekem még csak 13k van meg de a fegyver challengekkel lassan végzek, már 79 kész a 92-ből.
  • Caine
    #975
    Az az igazság, hogy meglepően nem volt nehéz.
    Ha ész nélkül csináljuk persze azonnal meghalunk, de ha okosan használjuk a társakat, a fedezékeket, a furyt és legelső sorban a fegyvereket, akkor egyáltalán nem nehéz. Talán 5-6 alkalommal haltam meg hardon, a végső csata elsőre megvolt. Kivégzéseket szinte alig használtam.

    Exterminatuson eszméletlen gyorsan jön az xp és a killek, szinte csak azt toltam, mióta kijött. Cserébe viszont a weapon challangekkel sehol se tartok.
  • mascarun
    #976
    Azt valamelyik Wh fanatikus meg tudja mondani hogy melyik könyvek foglalkoznak a "Space Wolf" renddel?
  • Zero 7th
    #977
    A Horus Heresy sorozatból a 15., Prospero Burns címmel. Szokásokról, felépítésről, harci skillekről, Leman Russról van benne szó, meg hogy a Fenrisen nincsenek farkasok. :)
  • wedge31
    #978
    Van még a Space Wolf Omnibus 1-2 amit ismerek.
  • mascarun
    #979
    Köszönet!
  • NONPLUSZULTRA
    #980
    Hali. bocs a szemetelésért, de itt is megpróbálom:
    Új vagyok a Steam-hsználók között, és van egy apró prolémám ami frusztrál:
    A Hanggal van gondom, a számítógépem rá van kötve egy erősítőre, minden hang a hangszórókból szól beleértve a Steam rendszerhangjait is. Ha viszont voice-chatet indítok, a játékostársam hangja kizárólag a PC fejhallgató-portján jön át, és semmiképpen nem tudtam átállítani. A Játékhangok és a Steam rendszerhangjai a hangszórókból jönnek, ha bedugom a fülest csak a beszédhang jön át onnan. Ez baromira idegesít, mert most raktam újra a gépemet és a probléma ugyanúgy fennáll - nem emiatt raktam újra, de most tiszta lappal is ezt csinálja úgyhogy valami default dolog lehet a Steamben. Érdekelne, hogyan tudnék bővebben belemászni a Steam hangjaiba.
  • [NST]Cifu
    #981
    Milyen Windows-ról van szó? Ha Win Vista / 7, akkor a voice beállítások külön eszközöket tesznek lehetővé, tehát szerintem ott nézd meg a Voice eszközök beállítását, és állísd a voice és a rendszerhang kimenetet is a megfelelő hangeszközre.
  • NONPLUSZULTRA
    #982
    Köszi, de nem találok külön Voice beállításokat.
    A rendszerem: Win7x64. Nem is akarok fülest használni, legalábbis a PC-ről nem. Rá van kötve egy optikai kábellel egy erősítőre, és onnan fülesezek. A beszédhangok közül csak és kizárólag a Steam beszédhangja ragaszkodik a PC füles-portjához, mással nincs gondom.
  • [NST]Cifu
    #983
    Márpedig ott van az. Jobb gomb a hangeszközök, és set communication device.



    Elnézést, én angol nyelvű windowst haszálok, és most hirtelen csak angol nyelvű képet találtam, de gondolom ezek alapján már nem lesz gond megtalálni.

    A lényeg, hogy a voice-t (a windows communication device-nek nevezi) is erre a kiementre állítsd.

    Legalábbis én erre tippelek.

    Esetleg azzal próbálkoztál, hogy más Steam-es játékban is belövöd a Steam voice-t? Például L4D vagy Counter-Strike:Source? Elviekben ha jól rémlik ezek ugyanazt a beállítást használják. De persze ez csak egy ötlet.
  • NONPLUSZULTRA
    #984
    Hali. Köszi a fáradozást. Igen ezt a részt vágom,párszor elidőztem itt ;) Majd tesztelem, ha online lesz a haver, valóban nem a SPDIF interface volt az alapértelmezett kommunikációs eszköz. A Steam Vice chat szerintem játéktól teljesen független, ez akkor is működik ha nincs játék elindítva, úgyhogy ez szerintem nem befolyásol.

    Köszi még 1x
  • NONPLUSZULTRA
    #985
    Hali.
    Igazad volt, működik szépen. Ami zavar ezzel kapcsolatban, hogy pl a gmail csevegőjét használtam eddig ugyanezekkel a beállításokkal és az rendesen működött, csak a steam miatt kellett most átállítanom. Nem tudom a steamnek miért nem jó ugyanaz mint a gmailnek, bár a steamnek nem tudom kiválasztani a hangszórókat.
    Bocs a szemetelésért, és köszi még 1x.
  • Gorkmarcell
    #986
    ..azért a gránátokat nem kellett volna megfelezni... de még szerencse, hogy a kezdő max fölé lehet gyűjtögetni.
  • heady
    #987
    Én most tudtam csak megszerezni boxra, és eddig tetszik, azt kaptam, amit vártam.
    Viszont hatalmas baklövésnek tartom, hogy pl. a Dawn of War-ban használt zenék közül egy sem jelenik meg. Nagy ziccert hagytak ki vele, mert hatványozódna az élvezet sztem.
  • Prof William
    #988
    Ráadásul a Dow-ban nagyon jó kis zenék voltak. Feldobta volna 1-2 jó helyen bejátszott ismerős hősies dallam... pl az Imperial Guradt theme stb...
  • Gorkmarcell
    #989
    Hát nekem meg a Chaos Gate zenéje az alap, főleg ha Ultramarinokról van szó! :)
  • Orgi
    #990
    Elakadtam single playerben ott, ahol a kaput kell védeni, míg az inkvizítor kinyitja. Ennek van vmi trükkje vagy csak arassak thunder hammerrel, esetleg érdemesebb nem felvenni és távolabbról valahogy?
  • Caine
    #991
    Én hardon messziről osztottam (bármivel, csak üssön), amikor közel jöttek: melta .
    Tartogass a végére keményebben ütő cuccokat, mert vége cinkes. Nem kell kinyírni mindenkit, ha nyílik az ajtó FUTÁS :)
  • Orgi
    #992
    Köszi, eddig általában hammerrel próbáltam, de a végén, mikor már talán 3 db is van olyan nagy fekete elitekből mindig behaltam... az a baj, hogy rangedből egyedül a melta tűnik használhatónak a szituban, az meg csak 10 lövés - és cserébe lemondasz a hammerről. Mindegy, próbálom így akkor :)
  • heady
    #993
    Én onnan kezdve, hogy megszereztem a thunder hammert, soha nem raktam le. Volt 1-2 húzósabb szitu, pl az is, amit te írtál, de sikerült megoldani, csak jókor kell benyomni a fury-t meg kihasználni a területi sebzést. (hardon toltam)
  • NONPLUSZULTRA
    #994
    Hali. Nektek is felszökken a processzorhasználat játék közben 98-100%-ra??? Nálam most normál használatnál 13%-on pörög, más játékoknál sem szökik az egekbe, de SM alatt baromira megugrik. Ez normális, vagy nálam van a hiba? Sokszor nem tudom eldönteni, hogy a host miatt szaggat vagy a gépem miatt

    Processzor: Intel Core2 Duo @ 3,33GHz
    Ram: 4GB DDR2 @800MHz
    VGA: Geforce GTX 285
    OS: Vindows 7x32
    Tegnap még 64 bites Win7em volt, túlhúzott ramokkal, de ugyanezt csinálta. Tényleg csak a Space Marine alatt tapasztaltam ilyet ezért szemetelek ide ilyeneket.
    Ötletek??
  • NONPLUSZULTRA
    #995
    Na tényleg érdekel, h mi lehet a gond: a laptopomon símábban fut a játék, kb 6+0%-os processzorhasználattal. Igaz ebben négymagos proci van de gyengébb 2,27 GHz-es, 4GB ram és 1 Gb-os Nvidia GPU, Win7x64
    Ötletek? Ennyivel szarabb a 2magos proci ehhez a játékhoz???
  • NONPLUSZULTRA
    #996
    60% akart lenni ;)
  • Torzonborz
    #997
    féloff kérdés ( nemtom hová írjam de korábban diskuráltunk erről )
    Az Űrgárdistának van folytatása vagy úgy van vége ahogy ? Kicsit fura volt számomra.
  • lammaer
    #998
    Elvben az Ian Watson univerzuma sorozatban van még 2 v3 másik regény (Inkvizitor, Harlekin).

    Ezekben ha jól emlékszem az űrgárdista főszereplője feltűnik (mint az inkvizítor segédcsapatának tagja), de már nem főszereplő.
  • Prof William
    #999
    Ez igaz. Mellékszereplőként feltűnik és 1-2 elejtett utalásból megtudjuk hogy mi történt vele az Űrgárdista vége után.
  • Torzonborz
    #1000
    köszi bár nem annyira a főszereplő sorsa érdekel - na jó egy kicsit az is - hanem a könyv vége felé behozott tiranida sztori . mi lett a flottával ? sikerült szétverniük/elpusztítaniuk vagy mi ?
  • lammaer
    #1001
    Jó kérdés... vajh írja a könyv hogy melyik hive fleet ellen mentek?

    Bár lehet watson még nem a kánon szerint írtaa könyveit...
  • NONPLUSZULTRA
    #1002
    Watson könyveit ma már nem lehet komolyan venni. Akkoriban a Tiranidák még gyermekcipőben jártak, legalábbis mára hihetetlenül sokat fejlődött azóta a faj. Igaz akkor is alaposan ki voltak fejlesztve a Nida hajótípusok de ma már nem támaszkodnak az akkori dolgokra ('90-es évek eleje).

    A watson-könyveket a GW azért rendelte hogy bemutassák az akkori összes 40K játékukat és kedvet csináljanak a megvásárlásukhoz: Warhammer 40000, Epic, Space Fleet (a Battlefleet Gothic elődje), Tyranid Attack/Advanced Space Crusade, Confrontation (a Necromunda elődje) stb.
    A vége felé már nagyon elgurult Watson gyógysere és örülök, hogy nem folytatódott a sztori a Chaos Child után.

    A kérdéses Nida flottáról ha jól emlékszem vissza nem írtak konkrétumokat, csak azt, hogy nem megsemmisíteni akarták, hanem információt szerezni. Nem írja hogy melyik ellen mentek, mert akkoriban csak egy volt és csak Tyranida flotta volt a neve, csak utólag találták ki a hullámokat a 3. kiadásban már 2 hullám volt, a 4. kiadásban már 3.
    Ezek: Behemoth, Kraken, Leviathan, tehát mivel az első találkozásuk volt a Tyranida fajjal utólag be lehetne magyarázni, hogy a Behemoth flottával futottak össze.