1098
Warhammer 40K: Space Marine
  • KondorKhan
    #643
    én sajna a hétvégét otthon töltöm, itt meg eléggé gyatra a net, szóval én max hétfőtől tudok majd menni....
  • Szaruman
    #644
    Én csak vasárnaptól, én is otthon vagyok, és itt csak a notebookom van.
  • SBT
    #645
    Nah, este lehet kifogni a legprofibb playereket. 1000-0-ra vertek meg minket Seize Ground-ban... De zsinorban 10-szer vesztettünk, végül egy másik szerveren lett 3 győzelmünk.
  • Zero 7th
    #646
    Pont azért kéne nekünk is összegyűlni páran (konkrétan nyolcan), hogy ilyet tudjunk csinálni. Az egész ellenséges csapat egy team volt, aztán alázták a public népet.

    Rohadt egy tahó dolog, ha nem mi csináljuk... :P
  • Zero 7th
    #647
    Egyébként mit ne mondjak, elég érdekes a teambalansz rendszere. Tegnap toltuk úgy, hogy voltunk mi hárman összeteamelődve, meg még három magas szintű pléjer tímben (volt köztük maxos 41-es is). Már készültem rá, hogy kemény meccs lesz, meg kell majd küzdeni a buzikkal, erre egy csapatba összerakott minket, aztán a főbázisukig toltuk vissza az ellenséget.

    Egyébként újabban egyre kevesebb az izgalmas, szoros meccs. Vagy mi alázunk, vagy minket.
  • mascarun
    #648
    Üdv!
    Valaki leírná nekem privátban vagy spoiler-ben hogy az epilógusban pontosan mi is történt? Köszönet!
  • [NST]Cifu
    #649
    Kissé ittas állapotban vagyok, úgyhogy nem 100%-os. :D

    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    A fiatal Ultramarine űrgárdista társunk értesítette az Inkvizíciót, hogy a csatatestvére fura kapcsolatban van a Warp-al. Ezért egy inkvizítort küldenek azonnal ide, aki Black Templar (fekete templomos) űrgárdistákkal kísérve vonul a főhős elé, hogy márpedig ők kivizsgálják ezt a fura warp-kapcsolatot, és hogy emiatt most azonnal velük kell jönnie (ie.: esélyesen eretneknek bélyegzik, és kivégzik).

    Itt van egy kis eszmefuttatás a főhős és az ifjú csatatestvére között, utóbbi ugyanis szóról szóra követi a Codex Astarest (az űrgárdista rendek bibliája), abban pedig felhívják a figyelmet például a Warp-ra érzékeny csatatestvérekben rejtező veszélyről. Főhősünk itt visszavág neki, hogy a Codex Astarest nem szóról szóra kell követni, hanem egy irányadó mintának, egy példának. Mellékzönge/Magyarázat: Az Ultramarines a leghűbben követi a Codex Astarest, ez a legnevesebb és leglojálisabb űrgárdista rend, amely rengeteg második és harmadik generációs űrgárdista rend "atyja" (eredetileg 20 űrgárdista rend volt, a Horus lázadás után ezek egy része ugye megsemmisült/áruló lett, később a lojális űrgárdista rendek többségéből létrehoztak második "generációs" rendeket, amelyek többé-kevésbé a származtatott rend értékeit, szokásait vitték tovább). Ezáltal a helyzet az, hogy a főhősünk a véleményével egy kicsit kilóg az Ultramarines-ok világából...

    Az inkvizítor megfenyegeti a hősünket, hogy ha nem veti alá magát az eljárásnak, akkor az egész egységét (századát) eretneknek bélyegezhetik (kivégzés/üldöztetés és megszégyenülés az űrgárdista rendnek), mindazokkal egyetemben, akikkel együtt harcoltak (ez a jelen lévő Imperial Guard hadnagynőnek szól). Itt a hősünk "megtörik", és aláveti magát az Inkvizíció döntésének. Úgyhogy az inkvizítor, a Black Templarok és az immár gyanúsítottként tetszelgő főhősünk (megj.: fegyverrel a kézben) együtt elindulnak az inkvizítor Thunderbolt dobóhajója felé.
  • V43 1105
    #650
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!

    Ki hagytad hogy a kis fiatal takonynak azt mondja, hogy "YOU HAVE FAILED!"
  • mascarun
    #651
    Köszönet!
  • Zero 7th
    #652
    "(eredetileg 20 űrgárdista rend volt, a Horus lázadás után ezek egy része ugye megsemmisült/áruló lett, később a lojális űrgárdista rendek többségéből létrehoztak második "generációs" rendeket, amelyek többé-kevésbé a származtatott rend értékeit, szokásait vitték tovább)."

    Mondhatni, hogy a végére értem a Horus Heresy sorozatnak, és van két légió, amiről semmit, de az égvilágon SEMMIT nem tudni, még a nevüket sem. A Word Bearersről szóló regényben lettek megemlítve, de csak úgy, hogy nem akarnak az ő sorsukra jutni.
    Az a két légió fogalmam sincs, mit követhetett el, de már sem a primarchuk, sem a légiójuk nevét nem szabad kimondani, és az tuti, hogy nem a Horusos balhé kapcsán semmisültek meg, hanem jóval előtte.

    Azokkal mi a helyzet?
  • mascarun
    #653
    Én eddig csak hálózsákon olvastam Warhammer-t.
    Link.
  • Metontour
    #654
    Én valami olyasmit olvastam róluk hogy az egyiket beolvasztották az Ultramarinekbe.
  • SaGa Jr
    #655
    Semmit nem lehet róluk tudni és ők is a heresy során tűntek el a köztudatból, nem utána. A heresy után már nem voltak légiók, csak rendek, előtte meg nem tűnt el egy légió sem és nem is történt kiátkozás sem (ami miatt a nevük és az emlékük is törlésre került).
    Még a korai WH40K-s időkben arról mentek a pletykák hogy ők az 5. káosz istenséget követték aki oly kegyetlen volt hogy még a másik négy nagy káosz isten is gyűlölte és megvetette. A nevére nem emlékszem (Malar vagy Malik vagy valami hasonló M betűs volt talán). Utoljára erről infó a második kiadású WH40K stratégiai játék kapcsán volt még a 90-es évek első felében, azóta semmi.

    Szóval a két teljesen törölt légió az tuljdonképpen mint ha nem is lett volna, de felfogható akár rejtett extra lehetőségként is amit majd be lehet vetni ha nagyon ellaposodna a WH40K sztorija.


    Metontour:
    Az ultramariskákba maximum rendet olvasztottak be, nem légiót. A légiók szétcincálásából jött létre a kezdeti számtalan rend, amik még tovább darabolódtk ha túlléptek egy bizonyos létszámot, így érve el a jelenlegi kb 1000 rendet a maga 1 milliómariskájával.
  • SaGa Jr
    #656
    Az sem kizárt hogy az a két rend teljesen megsemmisült míg tartott a felkelés és így törlésre kerültek, kerülhettek teljesen jogosan. A fennmaradt káoszisták csak azért nem törlődhettek a köztudatból, mert mind a mai napig lecsapnak a birodalmi területekre a maradványaik.
  • KondorKhan
    #657
    Nem Malice az ötödik isten? A lexicanumban a kisebb istenek között szerepel, mint renegát isten, aki az Anarchia és Terror "képviselője".

    Lexicanum - Gods of Chaos
  • wednes
    #658
    Lenne egy laikus kérdésem. A Chaos SM-nek van utánpótlása? Újoncokra gondolok. Gondolom olyan nincs, mint SM-nek. Vagy csak akiket sikerül megrontaniuk azokkal tudnak bővülni?

  • SBT
    #659
    Hát, tegnapi meccs nagyon frankó volt. Egy 10 perces Team Lobby beszélgetés volt az egész mert nem jutottunk be...
  • SaGa Jr
    #660
    Számtalan elmélet van a dologra, de tény, hogy számtalan SM átcsábításra kerül (olykor egész rendházak, ahogy történt például a Red Corsairs esetében is), de vannak például olyan CSM hősök (például az őrült doki, Fabius Bile) akik mindmáig foglalkoznak CSM gyártással oylan szinten mint ahogy azt teszik a SM rendházakban. Bizonyos rendeknél meg a megfelelő egyén áteshet a szükséges beavatkozásokon és teljes értékű CSM válhat belőlük.

    Plusz a légiók, akik eredetielg fellázadtak, mindmáig kapnak erősítést a korábban a warp-ban eltűnt egységeik képében. A sztori szerint ugyanis mind a mai napig kerülnek elő olyan lázadó mariska egységek akik számára a lázadás alig pár napja történt, ám elvesztek utazás közben a hipertérben és csak most kerülnek elő.
  • Prof William
    #661
    Valamint az iszonyat szemében sztem alsó hangon is több száz/ezer? bolygó lehet. Én el bírom képzelni hogy a CSM rendházak kb olyan szinten újoncoznak mint a SM-ek csak káoszosabban.

    Sztem a szemben kiépíthettek egy kis "káoszbirodalmat" újoncozó világokkal, nekik dolgozó Forge worldokkal meg a többi hasonlóval.
  • wednes
    #662
    Értem, akkor nem fenyegeti őket az a veszély, hogy egyszer elfogynak (még ha ez nagyon sok időbe telne). Pontosabban megfogalmazva, hogy csökken a számuk. Persze ők sem "fogyóeszközök", amik marha gyorsan hullanának. De olykor azért odavesznek.

    De akkor ezek szerint megoldott náluk is az utánpótlás.
  • Metontour
    #663
    Hát akkor az 10 ezer év után felbukkanó CSM-eknek hogy Horus meghalt ők meg ott malmoznak az Iszonyat Szemében 10 ezer éve.
    Amúgy az Imperium technikailag fejlettebb lett mint a CSM-ok?
  • Metontour
    #664
    Ez az előbb kimaradt hogy a frissen felbukkant CSM-eknek lehet csalódás a helyezet jelenlegi állása
  • SaGa Jr
    #665
    Nekik dolgozó forge world-ök azok vannak szép számmal, plusz ugye nem csak az Eye of Terror van létezik mint káosz uralta központ, csupán az a legnagyobb gyűjtőhely. De akad még ilyen csak kisebb méretben a galaxisban (például a Maelstorm, ami az Eye of Terror csak kicsiben és az Ultima Segmentum-ban található).


    A fejlettség egy érdekes kérdés. Szerintem egy szinten állnak, csupán más dolgokat használnak fel. Nem szabad elfelejteni hogy a Birodalom haditechnikája és általános technikai színvonala folyamatosan hanyatlik. A káosz viszont mind a mai napig használja, akár káosz fertőzve akár tisztán, a tízezer éve is ismert technológiákat amik egy jó része a Birodalom számára már elveszettnek minősül.
  • Zero 7th
    #666
    Nem hiszel nekem, mi? :P

    A The First Heretic c. regény pontosan arról szól, hogy hogyan válik Lorgar és a Word Bearers a káosz befolyása alá, és hogyan kezdik el szépen lassan átcsábítani a többi légiót is. Időrendben ez a legelső könyv a sorozatban. Ennek a könyvnek a legelején bassza le őket a Császár, hogy mi ez az Istencsászár-hit, hogy képzelték. (Elég ősparaszt módon intézi a dolgot egyébként)

    Word Bearerék meghunyászkodnak, és itt említik, hogy nem szeretnének azoknak a légióknak a sorsára jutni. Tehát egyértelműen NEM az eretnekség során tűntek el, mire az elkezdődött, addigra már nem léteztek.

    Tehát a kérdés marad, mi történt velük?
  • Zero 7th
    #667
    De, némileg le vannak maradva. A "mostanra" általánosan elterjedt Mk.7-es power armor nekik már nincs, Mk.8. meg főleg. Mk.6. Corvusból sem kaptak már túl sokat. A terminator páncél nem változott sokat, és anno meghekkelték a marsi Mechanicumot, hogy ők kapják az új cuccokat, úgyhogy abból el vannak látva rendesen.

    A plazma fegyvereik is gyengébbek az SM megfelelőknél, meg főleg a nehézfegyvereken látszik a különbség, azokon nagyon látszik a különbség dizájnra, és valamivel gyengébbek az "új" SM megfelelőinél.
    Nincs annyiféle spéci bolterlőszerük sem, mint az SMnek, azok is vannak mindenféle újak.
    Ja, meg persze a jump pack, az teljesen máshogy néz ki, de gyakorlati különbségről nem tudok,

    Azt viszont nem tudom, hogy a páncéljuk mitől lett tüskés... :P
  • [NST]Cifu
    #668
    Attól tartok, hogy itt megint a szokásos problémakörrel állunk szemben:

    Nincs egy olyan ember, aki következetesen felvázolná a Wh40k történetét, és eliminálná belőle azokat a dolgokat, amik nem oda illenek, illetve megválaszolná azokat a kérdéseket, amik felmerülnek.

    Szigorúan saját vélemény, de Andy Chambers hiányát (2003-ban lépet ki a GW-től, a Blizzardnál kötött ki) észlelni lehet e téren, és kíváncsi vagyok, hogy Rick Priestly hiánya menyire fog érződni (ő tavaly lépett ki).

    A két törölt légió sorsát a "modern" (40 évezred) történelme feltehetően nem ismeri. Bő tíz évezred óta történt velük valami, de lehet, hogy még régebb óta. Az összes velük kapcsolatos bejegyezést törölték, szinte mindenki, aki tudott róluk valaha is valamit már halott (kvázi ideértve a Császárt is).

    Az, hogy az általad említett regényben említik őket továbbra sem ad sok támpontot. Azt tudtuk eddig is, hogy a Horus eretnekség előtt tűntek el, hiszen a feljegyzésekből nem törölték a Káoszhoz átállt légiókat, pedig azok sem éppen almalopást követtek el.

    Találgatni lehet (mutáció, lázadás, stb.), de hivatalos álláspont nincs...
  • [NST]Cifu
    #669
    Ne felejtsük el, hogy a Káosznak van legalább egy olyan követője, aki a Káoszgárdisták létrehozását tűzte a zászlajára, ő Fabius Bile.
  • KondorKhan
    #670
    Ans'l, Mo'rcck and Phraz-Etar are minor Chaos deities. Chaos Space Marines were rumored to praise them by putting spikes on their power armour.

    Vagyis a tüskék azok a két említett kisebb isten tiszteletére vannak a páncéljukon.
  • Metontour
    #671
    "erased from Imperial records and how Roboute Guilliman's Ultramarines legion mysteriously swelled in numbers each time one of the two legions was "erased." The implication seems clear that at least part of the fighting force of the "lost" legions was entrusted to Roboute Guilliman and incorporated into the Ultramarines"
    http://wh40k.lexicanum.com/wiki/Primarchs#Two_unknown_Primarchs
    A lexicanum ezt írja róluk.
  • Metontour
    #672
    Azokhoz lenne egy kérdésem akik a táblással is játszanak:
    Mennyire nehéz a figurák festése?Mert engem csak az tart vissza hogy kipróbáljam a táblást.Nincs valami ilyen előre festett alap csomag?
  • Zero 7th
    #673
    Ez szerintem nem összefogottság kérdése, hanem egész egyszerűen még nincs megírva. Horus eretnekségről is csak a kódexekben elejtett félmondatokból tudhattunk csak, aztán írtak köré egy regénysorozatot. Volt néhány fix pont, ami kötött volt, pl az Isstvan V mészárlás, vagy hogy a Space Wolfok megsütik Prosperot, meg hogy az Imperial Fistek védik be Terrát meg hogy ki jut el Terráig és ki nem, de a konkrétumok nem voltak tisztázva.

    Ez is lehet, hogy egy ilyen tarsolyban tartott téma.
  • Zero 7th
    #674
    Engem is ez tart vissza, meg félek, hogy visítozó tinik lennének ellenfélnek. :P

    Szerintem ilyen ebayen lehet kapni kifestett "használt" seregeket.
  • wedge31
    #675
    Az attól függ milyen kézügyeséged van, jó szem és biztos kéz is kell hozzá meg sok-sok szabadidő mert egy figura kifestése nekem kb 6-10 óra között volt.
  • SaGa Jr
    #676
    A festés része a hobbinak, így itt bizony nincs előre festett sereg. A festés meg egyáltalán nem nehéz. Megfelelő ecset kérdése az egész. Az alapozás letudható spray alapú alapozóval, aztán már csak egyesével felviszed vékonyan a színeket. Pofonegyszerű.

    Ha nem műalkotásokat akarsz alkotni, hanem arra törekszel, hogy jól mutasson együtt az asztalon egy csapat akkor egy 10 fős osztaggal egy óra alatt is kényelmesen lehet végezni. Ez például a table top quality (TTQ) ahol szépen le van alapozva a figura, a főbb részei ki vannak festve (mondjuk SM figuránál maradva a fegyverek vagy legalábbis fémes részek, a főbb függesztmények mint gránátok, fegyvertáska vállapok eltérő színüek), nem maszatos és három vagy több szín van rajtuk. Pár perc alatt elérhető bármely figuránál. Aztán már ráérsz csinosítgatni.
    De például a szárazecseteléses technika (lapos fejű ecsetre nagyon kevés festéket felveszel majd a nagyrészét leszeded róla úgy, hogy alig fogjon és ekkor gyengéden "átsatírozod" vele a felületet, így festve meg a kiálló részeket az adott színnel halványan) során egész szép hatások érhetőek el, ami után egy kis részletezéssel nagyon szép az eredmény, azt szintén pár percről van csak szó. El lehet persze bíbelődni órákig is csak felesleges. Szépet alkotni gyorsan is lehet. Én speciel 60 főnyi IG csapatot 12 óra alatt készre tudok festeni (és ennek nagy részét bizony a száradási idő teszi ki), igaz nem a szokásos kivágom, összeragasztom majd küszködök a hajlatokkal megoldást használom, hanem kereten kifestem a figurákat (egyszerre egy színnel végigmegyek az azonos felületeken és ha minden kész amit adott színre akarok festeni akkor jöhet az új szín felvitele), majd levágomn a keretről a figurákat, összeragasztom és pár csepp festékkel javítom ahol kell.
    De elsőre ennyi elég is lesz. A lényeg akkor is az, hogy gyorsan és lassan is lehet festeni, de ha nem művészi alkotást akarsz akkor gyorsan meg lehet oldani az egészet. Aki nekiáll egy figurával bíbelődni, tökéletest akarván alkotni az nagyon el tudja húzni a dolgot. Főleg ha órákat vár a színek száradására és addig sem csinál mást (mondjuk egy másik figurát). :)

    A SM/CSM figurák festése pedig messze a legegyszerűbb (akár csak a gépeiké). Viszonylag nagyon, sok a sima felület rajtuk. Egy IG (imperial Guard) figura vagy egy vékony eldar/dark eldar figura kifestése (főleg catachan-i mini rambók és az ő bőrük árnyékolása) lényegesen nehezebb, de ha nem iskolai 10-es ecsettel mész nekik hanem a megfelelő méretűvel (például szemet ne 1-2-es ecsettel hanem mondjuk 0, 00, vagy 000-ás típussal fess) akkor semmi probléma nem lesz.

    De ha ilyesmi érdekel akkor javaslom az inkvizítor.hu oldal felkeresését (illetve most már a hadak útja nevü oldal is látogatható). Ott vannak festési tanácsok, folyamatos és intenzív hobbiélet, versenyek, segítő szándékú emberek, vásárlási lehetőségek és tanácsok meg számtalan más dolog.

    Persze vehetsz használtan sereget ami már ki van festve, számtalan helyen találsz erre lehetőséget.


    Amit meg a lexicanum ír azt én fenntartásokkal kezelném mert mostanság már a regényekek is tényekként kezelve kerülnek be dolgok oda (az új szabálykönyvek és kódexek túlkapásairól nem is szólva). Ha visszamegyek az olyan régi könyvekig, mint a Rogue Trader korabeli (80-as évek vége) két igen vaskos káoszt taglaló könyv, abban szó nem volt beolvasztásról. Ott teljes kiírtásról és kiátozásról (excommunicate traitor) volt szó (az nem derült ki belőlük, hogy a heresy alatt vagy közvetlenül utána de mivel káosz légiók között vannak a felsorolásban mind a mai napig, így bizony részt kellett benne venniük).

    Az Ultaramrine rendház meg több kicsi rendházat kialakított aztán ha nagyon legyengültek visszaolvasztotta azokat magába (így szegve meg a saját alapítójuk előírta létszámkorlátot és mapaság ezzel vívták ki az inkvizíció ellenérzését is a pillanatnyi háttér alapján). Az Imperial Fist ezt karta elkerülni és ezért bomlott kétfelé, egyik részéből így lett végülis a Black Templars rendház (ami szintén túllépi a megengedett létszámot de mivel crusading chapter és folyton szét van szórva így nem összpontosít akkora erőt mint az ultrák). A másik renitens meg a Space Wolves rendház de ő meg grand company-kat használ (effektíve külön rendháznak is minősülhetnének a létszámuk alapján) és szintén nem egy helyen állomásozik, ezért békén hagyják őket.
  • SaGa Jr
    #677
    Visítozó tiniket maximum angliában meg az usában találnál. Idehaza ez abszolút nem jellemző. Sem a versenyeken sem a klubbokban vagy boltokban zajló játékoknál. :)
  • Zero 7th
    #678
    Ez gyakorlatilag a Firs Hereticből van, ott ez ilyen:


    ‘But the Eleventh Legion—’
    ‘Is expunged from Imperial record for good reason. As is the Second. I’m not saying I don’t feel temptation creeping over me, brother. A single sword thrust piercing that pod, and we’d unwrite a shameful future.’
    Dagotal cleared his throat. ‘And deny the Ultramarines a significant boost in recruitment numbers.’
    Xaphen regarded him with emotionless eyes, seeming to weigh the merit of such a thing.
    ‘What?’ Dagotal asked the others. ‘You were thinking it, too. It’s no secret.’
    ‘Those are just rumours,’ Torgal grunted. The assault sergeant didn’t sound particularly certain.
    ‘Perhaps, perhaps not. The Thirteenth definitely swelled to eclipse all the other Legions around the time the Second and Eleventh were “forgotten” by Imperial archives.’
  • KondorKhan
    #679
    Egyébként most olvasom a Gaunt Szellemiei 1. regényt, a többiben gondolom lesz ilyen találka több úrgárdista renddel is nem? Vagy ezek a regények csak simán az IG-re vannak fókuszálva?
  • wedge31
    #680
    Abban nincsenek SM-ek de ettöl függetlenül szerintem nagyon jó regények föleg a Necropolis.
  • KondorKhan
    #681
    sebaj, akkor majd max úgy lesz, hogy egy Gaunt, egy SM regény :D


    Aki eddig még nem tette meg az csatlakozzon a magyar steam grouphoz:

    Space Marine Hungarian Community (SMHUN)
  • Prof William
    #682
    Asszem a Nekropoliszig olvastam (ami talán legjobb Gaunt könyv eddig)de SM-eket eddig egyszer láttak távolról. A Gaunt könyvek a birodalmi haderő gerincét adó IG-ről szól. Az SM-ek inkább az ilyen speciális erők megfelelői ebben a világban. A háborúk 90%-á az IG-vívja. (Michal Bay imádná őket. Olyan katonás-háborús filmeket csinálna velük hogy ihaj :))