380
mikor fogadja el az országgyűlés? mi az akadálya? hol tart a dolog? lesz-e valaha?
  • wander01
    #340
    láttál már robogohoz minisztériumi tankolókártyát? ugye nem. az csak A6-os audi felett jár... azért is nem járnak robival mert nincs rajta rendszám, nem lehet rá tankolokártyát kérni hogy a te meg az én pénzemen furikázzanak.
  • pszihopata
    #339
    a politikusok azt sem tudják mi az a robogó,le is szarják
    q7-a8 azt ismerik

  • Pepsi Twist
    #338


    Regisztrációs adó mehet a picsába :D az pöpec lenne viszont a motor az hát nem is tudom :D
  • neevous
    #337
    Pont az ilyenek miatt nem szeretnék sokan, ha bevezetnék. :)
  • SimonCar
    #336
    húúú ez jó kis téma. tényleg jó lenne, mert kocsira nincs pénzem, msot is bicajjal járok, de egy 125 assal repesztenék a városba rendesen.
    remélem beszabájozzák hamarosan 125 re. kicsit felpiszkálom és akár 160 al is m,ehetek vele.
  • skate00
    #335
    áhááá
  • Keroz1n
    #334
    Egy gond van..nem fideszes fejéből pattant ki az ötlet = kuka .
  • Wolfsnack
    #333
    [URL=http://fmh.hu/belfoldi/20100811_regaizstracios_ado]"Volner János közölte azt is, hogy a parlament gazdasági és informatikai bizottsága közlekedési és infrastrukturális albizottságának tagjaként kezdeményezte a 125 köbcentiméteres lökettérfogatú kismotorok segédmotor-kerékpárrá történő minősítését. Mint mondta, meggyőződése, hogy ezzel a lépéssel csökkenhetne a nagyvárosok zsúfoltsága, jelentősen csökkenhetne a légszennyezés és parkolóhelyek tömegei szabadulhatnának fel. Volner János szerint nagyon sok autóst jelenleg az tart vissza a városi robogós közlekedéstől, vagy az elővárosi, agglomerációs ingázástól, hogy az 50 köbcentiméteres lökettérfogatú segédmotor-kerékpárokat veszélyesnek tartják, mivel azokkal nem lehet felvenni a városban közlekedők tempóját. A szakpolitikus törvénymódosítást kezdeményezett, illetve határozati javaslatot nyújtott be az Országgyűlés elé a két ügyben."[/URL]
  • ribot
    #332
    Játékgépekhez nincs valami jó tipped? :D
  • Pepsi Twist
    #331
    informatikus vagyok hidd el de nem azzal keresem a kenyerem :D én ilyen ezermester vagyok ^^ autót, szgépet, jatékautómatákat, háztartási gépeket 1 szóval mindent megcsinálok :D de nem ebből élek hidd el XD és nem is pénzbehajtásból :D én csak 1 "átlagos" üzletember vagyok
  • wander01
    #330
    ja srry, azt hittem az olajban tapicskólós dugattyúba rejszolásra értetted :) pepsiről meg ugyan nehezen tudom elképzelni hogy infós, dehát láttunk már karón varjút, ki tudja :D mindenesetre engem meglátnál ha nem is mondtam volna előtte, első reakciód az lenne: "kocka" :))) néha azért szoktam sztereotipiákat gyártani :P
  • Sir Quno Jedi
    #329
    Idéznék tőled: "én is szerelek, csak nem autót hanem blade meg ris szerokat, clustereket, laptopokat".

    Idéznék Pepsitől: "informatikus vagyok meg cisco papírom van".

    Ezzel tökéletesen leírtátok a szervizeskecsege munkakörét, legalábbis nálunkfelé ez ezt jelenti. Nem szégyen az, nagyon rendes emberek azok, sok köztük a kiváló szakember.

    Szóval látod... ÉN figyelek!
  • wander01
    #328
    ezek szerint az olvasást te is abbahagytad mielőtt a fejedbe verték volna nem? :P
  • Sir Quno Jedi
    #327
    Ezexerint Pepsi és Wander is csak sima szervizeskecsege, de úgy látom végre egymásrataláltak!
  • Pepsi Twist
    #326
    mondjuk az inkal-al még mindig baratságba vagyok xD de az csak azé van hogy ne büntessen a rendőr ha gyorsan megyek ^^
  • Pepsi Twist
    #325
    az má rég elvan felejtve :D
  • Desiderata #324
    én már nézem hogy milyen motort vegyek, csak totál nem vagyok tisztában a motorok paramétereivel, autónál tudom mi a 15-20 év, motornál nem
    nem akarok rá sokat szánni, csak guruljon, autó áráért pedig nem fogok motort venni, max a feléért
    ha bejön a rendelet hogy B-vel vezethető 125 akkor tuti felmennek majd a 125-ösök árai, szóval ha már biztosnak látszik a dolog akkor kellene venni, vagy akár most, de mikorra lesz elfogadva a B kategória?!?
    kezdem beleélni magam, csak aztán nehogy ne legyen belőle semmi, motoros jogsit meg tuti nem csinálok annyit nem ér nekem hogy motorozzak
  • G_ArchAngel #323
    azt dobta, most OVitya mellett O a Csak Norisz:)
  • neevous
    #322
    Az in-kal csak hobbi?
  • Pepsi Twist
    #321
    én pénzbehajtó? XDDD én is informatikus vagyok meg cisco papírom van emg ilyen marhaságok :D de emellett az autómon én csinálok mindent én vagyok a szerelő nem viszem szervízbe mert itthon minden szerszámom megvan de a pénzkeresés? hát az maradjon titok hogy mit csinálok :D
  • wander01
    #320
    nincs gond, mindenki megadja a kölöknek amit tud. én is meg fogom, persze módjával. de ha arra fogja magát verni akkor én meg majd jól nyakonvágom :) az én jogsimat is anyámék fizették, ki más fizette volna. viszont már fősuli második osztályában önellátó voltam szerencsére, öcsémmel jó bizniszt toltunk. most meg már komoly munkahely van, az arányok változnak hál istennek. viszont szerencsére a motorjogsim amit tavasszal fejeztem be, kijött egy százasból, ami azért vicces mert 10 éve a B jogsim majdnem ugyanennyi volt (pótórák nélkül). igazából megvolt a kapcsolatom ismerősökön keresztül hogy csak el kelljen menni a jogsiért meg motorozni egyet és kész, de nem fülött hozzá a fogam. inkáb végigtoltam az oktatást (ok a kreszt ellógtam, de a vizsga simán meglett), és nem bántam meg. sok okos dolgot mondtak a tanfolyamon. simán megérte. ja és még olcsóbb is volt mint "okosba", de nembaj, hogy lett közöm a mocihoz. Olajcserét pedig te sem csinálnál egy modern sokmillás verdán otthon lavórba szerintem, érthető okokból. pl egyszer a gyári tömítés a gyári olajszürőhöz egyszerüen nem volt jó. a szerelő ment és kotort egy másik, vastagabb átmérőjüt. ha berendeltem volna a unix-nál pl alvázszám alapján, és ez otthon derül ki, meg lettem volna lőve nem is kicsit. inkább olyanokra bízom akik már csináltak ilyet... mindenki csinálja amihez ért. én IT-s vagyok. Pepsi gyanítom pénzbehajtó lehet vagy hasonló XD te lehet hogy szerelő leszel. ennyi. én is szerelek, csak nem autót hanem blade meg ris szerokat, clustereket, laptopokat, és ez csak apró része a dolognak. utálom a gépzsíros, olajos, mocskos melókat, van aki szeret benne tapicskolni. ennyi. nem vagyunk egyformák. ami észt meg osztok, azt azért teszem mert van mi alapján. ha nem ismerném a témát, nem pofáznék róla mert az epic fail-ek nagy része így születik :)) ha a robogód pszeudo-neutrális fluxuskondenzátorának az üzemi hőmerséklethez tartozó sűritési arányát kérdezted volna vagy a gumikeverék összetételét biztos hogy meg se szólaltam volna :))) amúgy tényleg szájmenésem van. meg nincs kedvem dolgozni ... :/
  • Pepsi Twist
    #319
    xDDDDD

    "ha lesz egyszer gyerekem, énis neki fogom fizetni ezeket."

    igen apuciék pézeléséből :D
  • skate00
    #318
    Lehetne az a Neve hogy Wander szájmenése( ne nézz be )
    Arra vagy büszke hogy 30 évesen többet tudsz felmutatni mint én?
    #305 üzenet meg, hát.
    nekem a szüleim megtehetik hogy vegyenek nekem motort, és a jogsit is ők fizették. És akkor mivan? Valószínűleg ha lesz egyszer gyerekem, énis neki fogom fizetni ezeket. És avval akarsz menőzni hogy te mennyit dolgoztál egy GTi ért, hát Gratulálok sokra vitted.
    Az összes hozzászólásaid csak arról szól hogy Te mindennél jobbat tudsz, és hogy mennyire ismered az autókat, meg csak magadat fényezed.
    És a olvasni meg tudsz, pedig már leírtam hogy "HOBBI" a Robogó tuning, meg az autótuning. Mert sokak ebben látják az örömüket.(és nem abban hogy feljövök a fórumra, és oltok mindenkit, közbe meg nagy kocka vagyok, oszt csak a TDU-ban láttam még autót)
    És te vagy a nagy hozzáértő, közben meg Olajcserére hordod az autót.
  • Gerypapa 95
    #317
    legyen az a neve , hogy beszéljük ki a szutykokat
  • wander01
    #316
    igazad van, semmiben :) de elfogytak a nyálverő robogósok... :( nyitok is mindjárt valami másik topikot ahol másokat lehet szétgyalázni, van tipp? fócvágenes fikázás? suzukis? köcsög nagymotorosok? robogósjogsival nem vezethetek ürhajót és szupertankert? tippeket várok :)
  • wander01
    #315
    ja meg szerencsére nem sok ilyennel találkozok, csak elvétve látni 1-et 2-őt. akkor megy az integetés mint a sok hülye motorosnál :)) viszont kivétel nélkül mindegyik fehérember, nem bodzaszedő norvég üldözött mint az 5-ösök 80%-ában ^^ (lehet ez csak nekem számít)
  • neevous
    #314
  • G_ArchAngel #313
    es ez pontosan miben segiti a 125ccm-es motoron/robogon gondolkodokat?
  • wander01
    #312
    akkor biza MOCSKOSUL meglepődnél :)) nem egy 530D-t basztam már agyon vele lámpáknál a tulajok legnagyobb meglepetésére, ugyhogy utcán ne kötözködj a köcsög piroscsíkos fosvagányossal mert odabassza a bajor szarodat :P az a 400 kiló különbség nem a te javadra szolgál, hiába van több lovad (persze 140-től elmegy, nagy tüdő, több nyomaték, de baszhatod, 250-ig megy az is, ez is). amúgy én 530xd-t hajtottam meg egyszer-kétszer (azzal nem versenyeztünk mert akkor nekem még nem volt meg a gti, de sztem az kicsit lassabb a sima 530-nál). az enyémbe nagyobb hely van belül!! (szükebb elöl is, hátul is a bimmer), igaz a csomagtartó a fele se. szóval mikor-hol, bármikor szavadon foglak és porba alázlak :) ja és hogy a bömöst 15 ezrenként valami faszsággal szerelni kellett, nem sokat dobott a szememben rajta. nézegettem 325-ösöket meg 330-akat anno de jól tettem hogy nem olyat vettem.

    egyedül abban van igazad hogy hosszu gyors pályázásra sokkal alkalmasabb a bömös, pályán 170-180-ra ráállsz és 7-8 lityoval kimész a világból. ez igaz. ennyiben jobb :) ott nekem 400 km után porzik, nálam a 130-140 a gazdaságos, 7 lityóval kb.
  • Gerypapa 95
    #311
    enyhén átbasztak , 1 éve vettük a 530-as bmwket 6 millióért haver ! és nemondd nekem hogy a volksvagányod odaveri :) fogyasztásba és teljesítménybe is azért kimagaslóan jobb a bömös 140-nél 6 liter ? lófasz egy 3 ezres motortól !
  • wander01
    #310
    na legalább a lényeg lejött ^^
  • G_ArchAngel #309
    Hja, buzi vagyok...
  • wander01
    #308
    miért nőnék fel? sírjak hogy ennyi idős koromra sikerült csak egy ilyen verdára összeszednem és nem egyből a 19 szülcsynapcsimra kaptam egyet és járjak egy kibaszott octaviával? imádok autózni, sokat megyek, így legalább élvezem :) az hogy te most előadod itt a nagy szentfazekat, és azt állítod nem szerettél volna sosem egy jó verdát, amibe vigyorogva ülsz be reggelente a legfosabb időben is, hogy elhuzd a beled a kibaszott melohelyre egész napra gályázni, vagy bárhova máshova, akkor magadat csapod be sztem. vagy simán buzi vagy?

    ja és elég baj ha nem áll fel szerintem... valahogy nem normális. doki látta már?
  • wander01
    #307
    azt apukám, ÉN vettem meg tavaly ilyenkor :P általában 7-12 darab szokott fent lenni hahu-n. van sok ami rég fent volt már, évek óta, az abszolut felejtós. van ami már harmadszor, az is. az enyém anno 2 hétig volt fent 6 milláért, 2 évesen, tapis egérmozi nélkül full-full-on. 2 hét után levitték 5-re. másnap már megnéztem, vizslatás, harmadnap már enyém volt. az előtte való fél évben 3 másikat néztem meg. piros edition 30 rommátörve, kurvadrágán, szépen javítva. szolid szürke bőr nélkül fullos 5 ajtós majdnem megvéve, csak másnap reggelre mire mentem volna eladták. volt egy másik 5 ajtós is, az amerikai volt, 95-ös benyára kiirta hogy low octane. szuper. aztán egyszercsak megjelent a fekete, gyárinál nagyobb 18-ason guruló, 3 ajtós, belül koromfekete, full szürke bőrös maffiozo 29k km-el. lenyomozás, vizslatás, pacsi. vw ker-ből. nem bántam meg :)
  • G_ArchAngel #306
    "de azok se nagyon ellenfelek"

    Miben nem ellenfel? Fenntartasban? Fogyasztasban? Biztonsagban? Nem tudja a 140-et tartani autopalyan?
    Nojjel mar fel...
    Vagy legalabb ne jarasd le magad 25-30 eveskent, a legtobb embernek 20 eves korara mar arra nem all fel a farka, hogy mennyire megy egy auto, inkabb csajokkal foglalkoznak es dolgoznak...
  • wander01
    #305
    kiváncsiságból rákerestem, főleg nagyköbcentis prémium dízelek mindenféle, 70-80 %-uk :) fenntartás, fogyasztás, biztosítás bődület rájuk, batárnak jó bármelyik. pár 330, 530ci azok azért jók. pár v6 turbo benzin. persze hogy tudsz durvább verdát venni 9 misiből, bár ezek 95%-át egy jó kis kanyargós útszakaszon agyonbaszom (és ne keverd az uj árat a használttal öcsi, a te 9 millásod ujonnan 20 körül van, ahhoz vetitsd a 9-et. ugye?). autópályán elmennek persze, 130-150-től, de addig hátul vannak :)) oda viszont nem kell ész csak 47-es láb. viszont én 4,4-ért vettem anno, annyiért lofaszt kapsz, nem jo élményautót. dizel szarokat, apro szutykokat, vagy régi erősebb vasakat, de azok se nagyon ellenfelek.

    amúgy most veszem észre, hogy olyanok papolnak "élmény" autókról, meg sokmillás csodákról, akik valószínüleg még életükben nem vezettek semmilyen autót, nemhogy valami gizdát XD

    na ez már nagyon off
  • G_ArchAngel #304
    majd szolj ha 1,5-2 eves talaltal 4,5 milla alatt, keves kilometerrel:)
  • wander01
    #303
    mutass valamit... ^^

    és gondolkozzál már. másfél-2 évesen már kevesebb mint a feléből kijön
  • Gerypapa 95
    #302
    :DDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD
    9 milló ? 9 millióért olyan bmw-t vagy mercedest veszel hogy beszart és egy volksvagány azért közel nem ér fel hozzájuk :)
  • matyi0323
    #301
    Félreértettük egymást.
    A lehúzódást nem a padkára értettem, hanem arra, hogy a saját sávjában teszem azt mehetne a külső egy harmadban vagy beljebb, de azt pofátlannak tartom és fel is idegesít amikor bemegy teljesen a felezővonal mellé, aztán annyi nincs benne, hogy 20 centit húzódna.