380
mikor fogadja el az országgyűlés? mi az akadálya? hol tart a dolog? lesz-e valaha?
  • Keroz1n
    #41
    Nem kell bevonni semmit,aki tud biciklizni az tud robogozni is par ora gyakorlas utan,egyszeruen hozza kell tenni a 125os kategoriat is ennyi az egesz.
  • CharrDen
    #42
    Én nem tenném itt hozzá, aki akar 125öset, az menjen el oktatásra, de ha a kresz díjat (ha már megvan) nem kéne kifizettetni, elég lenne csak a rutint, forgalom és vizsgát.
  • CharrDen
    #43
    Ja és hozzátenném, hogy sajnos Budapesten lakok, itt nagyon veszélyesen közlekedik néhány ember, főleg azok a vérpistikék, akiknek bizonyítaniuk kell a haverjaiknak.
  • wander01
    #44
    sok idiota kiskoru pöcs veszekedését látom itt csak, akik jogsit még nem tehetnek, de mennének mint az ökrök. mint pl ez a vesedonor itt alább, én videóztam nemrég. egy fos aprilia robogon ült a csóka bukóban, pólóban, rövidgatyában, edzőcipóben. ha eltaknyol előttem, és átmegyek rajta, még meg is vertem volna asszem (ha életben marad), nevelő jelleggel.

  • CharrDen
    #45
    Múltkor megyek haza a Velencei tóról, és mit látok? A főúton kb 110-el hajt el mellettem egy opel, és az ablakon kifele állnak 2en (bennt áll, de a felsőteste kilóg az ablakon) és a kocsi tetejébe kapazkodik. Normális?
  • wander01
    #46
    lol, akkor neked ismerős kéne hogy legyen az alábbi videóban a táj :D
  • CharrDen
    #47
    öö igen ismerős, agárd-budapest szakasz, 7es út azthiszem
  • Keroz1n
    #48
    En ebben meg benne is lennek valamilyen szinten,folosleges x ora KRESZT kifizetni,ha mar valaki vegig ulte 1x,az en esetemben 2x...
    Rutinbol viszont nem kell 10 ora,szvsz az lenne a legjobb megoldas hogy mindenki annyit menne amennyit jonak lat,en pl 1 max 2 ora utan valszeg mar meg tudnam jegyezni h hogy kell korbemenni azon a palyan,aztan lehetne mar vizsgazni...forgalombol is folosleges a 30 ora..B-re meg M-re mar megvolt,azota nem valtozott sokminden,ami meg valtozott azt meg elmondja a tanar es kesz...persze ez soha sem lesz igy,mert ebben nincs lehuzas.
  • wander01
    #49
    azaz, fehérvár-agárd közti szakasz. kis buzi ott veretett 130-140-el a szarával. nyakonbasztam volna szó nélkül.
  • Keroz1n
    #50
    Meg mindig jobb igy,mint 40el arra varni mig elcsap egy fasz...es hozzatennem hogy ezert is csak azert van mert ugye robogoval bun 40 felett menni,mert meg veletlenul megelozol egy biciklist..
    Nem mondom h normalis dolog 130al repeszteni,en mindenesetre nem mennek annyival ha lenne alattam egy ilyen robogo,de a 90-100at mindenkepp tartanam.
  • wander01
    #51
    egy robogo nem arra való hogy ilyen sebességgel menjél vele. kis keréktáv, lofasz kerekek, nulla rugozás. egy szaros kavicsba is elperecelsz. ja és nagy légellenállás. mivel már próbáltam mindent, tudom miról beszélek. olyan mintha trabanttal akarnál tartósan 170-180-at menni. szted az egészséges? sok kis idióta pöcs. városban meg nyomatják egykeréken mert az úgy póz. amikor meg perec van és röhögök rajtuk a lámpánál még nekik áll feljebb.
  • CharrDen
    #52
    robogóval félnék eleve 100fölött menni... egyszer próbáltam, kb 5 perc elég is volt.. a robogó nem nekem való, lassú, meghát ha ott a kocsi akkor minek, rövid távra ugyis bkv-zok, mert máshol dugó van
  • Sir Quno Jedi
    #53
    Oké, tételezzük fel, MA nem öllek meg!

    Megaztán moci ügyben meg egyet is értünk!
  • Tinman #54
    130-al mész 90 helyett... leszarom mit csinált a motoros, egy fokkal nem vagy jobb, sőt az egyik kezed elfoglalt volt, mert videóztál.

    Szarjál sünt, de tényleg.
  • Sir Quno Jedi
    #55
    De kövér sünt?
  • Tinman #56
    Egy vemhes, elhízott sünt.
  • G_ArchAngel #57
    Azert remelem erzed, hogy a felsovel a 17 eves gyerek nagy valoszinuseggel tulel egy balesetet, mig az alsoval kisebb koccanas is komoly serulesekkel jarhat...
  • tigeroo
    #58
    azért ne szard le, ha beleelőz téged egy kanyar előtt a motoros és szemből elkapálják abból valszeg még teis kapnál...
  • DanielT
    #59
    Igen, nagyon érzem, ellenben 50 köbcentivel is lehet 50+ felett menni, halálos baleset pedig biciklivel is érhet, azon pedig még a sisak sem kötelező.



  • DanielT
    #60
    "sok idiota kiskoru pöcs veszekedését látom itt csak"

    Aha. 90-es főúton 130-al videózni az bezzeg nagyfiús dolog ugye?

    Továbbá a kiskorú pöcs a te fejedben van, ha egyből csak a "száguldás" jut eszedbe a 125 köbcentiről. Mint mondtam, nekem a halkabb hang a szempont és hogy dinamikusabban venné fel a forgalom ritmusát városban. 50-ig. Mert annyival szabad menni ugye.

  • wander01
    #61
    haha, lol :D sztem nem érzed a különbséget :) azt javaslom sose ülj se motorra se kocsiba :) a 900-as kawammal sem megyek 100-110 felett mert már lefuj a szél róla. és az nem egy fos libakergető, valamint menne 170-et is. próbálj már meg kategorizálni. szted mi marad a csókábol ha befékeznek előtte? neked kellett volna rajta ülnöd :)
  • wander01
    #62
    sztem semmi nagyfius nincs benne, de hát másba nem lehet belekötni igaz? vagy büdös kicsit mert valszinü rólad is lehetne ugyanilyet csinálni mi? :)))

    szerk:

    amúgy el vagytok tévedve. én is szeretek gyorsan menni, tudok is gyorsan menni, mind kocsival, mind motorral. azért vesz erős és nagy autót meg motort az ember mert valszinü szeret gyorsan menni. nekem a bajom az, hogy az ilyen faszfejek nulla motoros tudással veretnek így a forgalomban. és én érzem rosszul magam ha bemegy az autóm alá egy kanyarban (igazából nem, de ha meghal hogy vasalom be a kártéritést?) mindenki ugy végez magával ahogy akar, igazából ez egyéni szoc probléma.
  • DanielT
    #63
    Rólam ilyet? Hisz jogsim sincs, motorra gyűjtök nyári munkából. Tudod. Kispöcs vagyok.
  • n3whous3
    #64
    kicsit túl sok az enter egy-egy hozzászólásod után, nem úgy gondolod?
  • DanielT
    #65
    Pedig nem nyomok 3-at, ott ahol ez látszik. Nem értem.
  • wander01
    #66
    25-30 vagy az adatlapod szerint, jogsi nélkül ezek szerint, és igy osztod az észt. hm :) legalább próbálkozol motorjogsival vagy te is csak B-re mész?
  • DanielT
    #67
    Csak próbálok megfelelni a képnek amibe igen gyorsan kategorizáltál bennünket, 125 köbcentire áhítozó kispöcsöket.
  • tigeroo
    #68


    (szvsz)
  • Tinman #69
    Más szabálytalansága semmire sem jogosít fel.

    A "csóka" előtt ha befékeznek, akkor ráfutásos baleset történik, mely ebben az esetben 100%-ban a motoros hibája lett volna... de mivel te 130 helyett a megengedett 90-el mentél, biztonságban meg tudtál volna állni a bekövetkező balesettől meglehetősen távol.

    Egyébként IT cégnél dolgozom éppen 2 perce néztük a fogyasztásom... egy hét alatt 780 km-t tettem meg és ez nem ám autópálya ahol tempomat, meg kényelem. Nem. Kb. 30%-át városban, maradékot országúton.

    És ez csak a céges vezetésem lassan 5 éve. Tavaly magán ügyben 2700-3000 km-t tettem meg/hó.

    Az eddigi legnagyobb motor amit vezettem országúton az pedig egy 650-es Burgman volt.

    Hogy hova üljek és hova ne azt szerintem ezzel tisztáztuk is... főleg, hogy az életkorod alapján picit több éve van jogsim, mint neked.
  • Sir Quno Jedi
    #70
    Mind1, egy szó mint száz, nekem NINCS 1-2 hónap szabadidőm és 100K forintom arra, hogy 20 év vezetési tapasztalat után mostmár 125cc-s kisagyfaszt is vezethessek (húúúha, az milyen durva gép má)! Kapják be és KÉSZ! Ennyi, nem több.
  • G_ArchAngel #71
    Akkor most en is megmondom!

    17 eve vezetek autot, soha nem akartam motorozni, mert fostam tole.
    Az elet ugy hozta, hogy suli mellett nem tudtam rendes melot vallalni, igy pizzafutar lettem.
    Az erdekes reszlet, hogy Londonban.
    Soha nem ultem motoron elotte, Londonban autot sem vezetek gyakran, de itt kellett megtanulnom egy nap alatt - ennyi a CBT vizsga, amit B-s jogsi melle le kell tenni - kozlekedni a 'furcsa oldalon'.

    A CBT azt jelenti, hogy max. 125 ccm-es motort hasznalhatsz, nem vihetsz utast, nem mehetsz autopalyara es mindig van a motorodon egy bazinagy 'L' tabla elol es hatul.
    A CBT vizsgat 2 ev mulva ismetelni kell.
    A vizsga elmeleti oktatast tartalmaz, ami nem okoz nehezseget egy autos KRESZ-t ismeronek sem, illetve minimalis elettapasztalattal abszorvalhatoak a kerdesek - pl. esoben miert nem egeszseges kanyarodni es/vagy fekezni aknafedelen es felfestesen...
    Ezutan jon egy rutinpalyas oktatas, ahol inkabb a reakciodra kivancsiak az oktatok: gyors parancsokra kell pillanatok alatt reagalni.
    Elotte megkerdezik milyen motorod lesz, tehat ha pl. 125-os automata Vespat fogsz hajtani, nem szopatnak egy dobozos pizzafutar motorral (Suzuki Address 125), ami nagyobb, nehezebb, esetlenebb es nem automata.
    Aztan egy oras tekerges forgalomban, majd megkapod a papirt.

    Nem ismerem a magyar szabalyokat, de a legfontosabb az volt, hogy a motor autonak szamit, azaz nem szabad lehuzodnod balra (ertsd: jobbra tartas helyi valtozata), hanem a sav kozepen kell haladnod.
    Ezt az autosok is tudjak es nem nyomnak le.
    Legtobb helyen automatikusan mehet elore a motoros a lampanal, egy nagy felfestes jelzi is a helyet, ahova autoval nem alhatnak.
    A legszebb az, hogy figyelnek rad, en egy ev alatt megtanultam bizni az autosokban, pedig 2 balesetem volt csak iden figyelmetlen vezetok miatt.
    (mindket esetben magasabb rangu uton haladtam, mikor kikanyarodtak elem - egyik esetben belecsusztam az autoba, PUG 206 osszetort, motornak es nekem nem lett bajom, masodik esetben inkabb elfekudtem es kicsusztam, egyedul a kabatom es nadragom kopott ki, mas baj nem lett).

    Amit a tapasztalataimbol leszurtem:
    Egy minimalis vizsga/oktatas kell.
    Varosban robogozni/kismotorozni tamogatni valo dolog, de aki hulye, az biciklivel es gyalog is az.
    Sokan szabadnak erzik magukat motoron, pedig sokkal nagyobb kotottseget jelent: ha autoban illik 100%-ban koncentralni, akkor motoron 120%-ban kell azon autosok es egyeb kozlekedok miatt, akik figyelmetlenek. Es ilyenek mindenhol vannak.
    Ha pedig motoroskent nem vagy 100%-os minimum, akkor fel se ulj.
    Ez alatt ertem a masnapossagot, egyszerubb gyogyszereket vagy akar nathat is, mert minden ember becsukja a szemet tusszentes kozben, ami motorozas kozben egyenlo a balesettel.
    A motorozas megkonnyitene a nagyvarosi kozlekedest, akar az aglomeraciobol is konnyen be lehet jutni egy nagyobb varosba egy 125-os motorral, viszonlylag jo tempoban.

    Szoval en tamogatom, hogy tanfolyammal vezetheto legyen a 125-os kategoria.
    Jah, es azert 125, mert az 50ccm csak mozgo akadaly, talan meg a bringasoknak is.
    Kisebb emelkedon meg a forgalom tempojat sem lehet felvenni veluk, tenyleg csak falura jok, horgaszni jarni:)

  • DanielT
    #72
    Ennyi. Járogasson a tököm hetente többször okulni, amikor 75 köbcentivel kevesebbel mehetek már akár a motoros iskolába is.

    És ismét a lényeg: A nagyobb lökettérfogat NEM egyenlő a száguldozással, mert a rohadt sebességhatárok mindenre vonatkoznak, be kell tartani őket. Aki nem tartja be, az nem a jogsi megléte, vagy meg nem léte miatt teszi.

  • n3whous3
    #73
    Miért ne lenne szabadidőd? :D Énnekem pl úgy kéne letenni jogsit valamikor a közeljövőben, hogy dolgozni kezdek és már nincs suli, ahol el lehet tengeni. És mégis megoldható.
  • wander01
    #74
    cuki vagy :) kötözködhetsz, a lényegen nem változtatsz. Én is IT cégnél dolgozom (végülis ez egy kibaszott kocka site nem?), és pl kurvára nem értem hogy jön ez ide :) más nem tud fogyasztást számolni? gondolom egy Gábor Dénes kell hozzá :) amit irsz nem egy nagy durranás, én vidékról járok fel bp-re melozni, egy év alatt megyek kb 45 ezer km-t. és? akkor mi van? ettől még nem fogsz tudni motoron életben maradni B-s jogsival, mert ugye innen indult a vita. a többi csak nyálverés.
  • n3whous3
    #75
    Ez igaz, továbbá némely kis kávédarálóba is bele tudnak erőltetni annyi kakaót, hogy lehagyjon egy-egy nagyobb (picivel nagyobb) gépet.
  • Sir Quno Jedi
    #76
    Namost én két helyen melózom, hétvégén is. Ha választanom kell a fizetésem és a hobbimotorkressztanulásközött, akkor gondolom egyértelmű a választás. Innentől a zöldek fel is köthetik magukat! Miért nem azért harcolnak, hogy lehessen több motoros 1xűbben, he?!?

    Még én is szemeztem ezzel a lengyel elektronyos nagyrobogóval (VX-1), de vaze nem fogok szenvedni, hogy egyáltlán RÁÜLHESSEK. EZ fasizmus!
  • wander01
    #77
    az a baj, hogy ha te még így is állsz hozzá a dologhoz, sajnos a maradék 99,7% nem. vérbe borulnának az utcák. a fiatalok felelőtlenek. csak csajozni meg vagánykodni lehessen, az a lényeg. lehetsz te kivétel, de nem váltod meg a világot.
  • wander01
    #78
    igazából ha a B-hez járna egy minimális motoros oktatás (legyen mondjuk 8 óra plusszban), akkor tőlem a 250-esig is mehetnének. azok is gyikok, azoknak is 100 felett nem sokkal vége van, de már nem halálfélelem mert addig megy rendesen. aki meg mondjuk nem akarja megcsinálni, robogóra se ülhessen.
  • DanielT
    #79
    A javaslatom az volt, hogy 5 éves jogosítvánnyal(komoly kihágás nélkül), lehessen 125ccm-ig motort is vezetni, alatta pedig 50ccm, ahogy most is van.

    Szerinted egy MINIMUM 22-23 éves ember, csajozni, meg vagánykodni venne egy 125-ös foskazalt? Há' szeretnék én ott csajozni, ahol ez számít, itten a nagyvárosba' ehhez nem árt egy Ferrari. (amit 17 évesen is lehet vezetni ugye)
  • n3whous3
    #80
    ja ok az kemény