51
avagy az istenek hangszere
  • Match
    #11
    Sztem azt a boltot ne zaklasd :)

    Salvi Diana - 18 ezer dolcsi

    Salvi Prima - 3 ezer dolcsi

    És ugye a dollárt nem 1-1-ben váltjuk :)

    Hol sikerült kipróbálni ilyen olcsóbb (300 dolcsis) hárfát?

    Valamint amúgy hogy van hangolva egy hárfa? :)
  • Pistike 007
    #10
    Ennyire kezdő nem vagyok ám:PPP
    Am írtam mailt arra mit Te is mutattál, meglátjuk mit lépnek. Majd megírom a számokat amiket írnak:D
  • MerlinW
    #9
    Itt is találsz üzleteket, oktatókat, stb
  • Pistike 007
    #8
    Ja ezt én is láttam, csak egyrészt nem pont ilyet keresek, másrészt a képek alapján nem merek e-mailben árat kérdezni:DD
  • Pistike 007
    #7
    Hát igen..
    Gitárt csinálom egy ideje, mondjuk tanár nélkül, de megvagyok elégedve magammal:D Aztán hogy hárfán mennyire nehéz az alapokat megtanulni nemtudom. Pozitívum hogy Youtubeon vannak fent lessonok:D
    Hát, nem hányjuk a pénzt.^^
    De úgy vagyok vele, hogy annyira gyönyörű és karizmatikus hangszer, hogy még a szobába akár simán el tudom képzelni. De akkor már ki bírja ki hogy ne nyúljon hozzá?:) Volt már amúgy ilyen a kezem alatt, és beleszerettem.
  • MerlinW
    #6
    Magyar bolt, válogass:)
  • Match
    #5
    Hát, itt már kicsit beüt hogy nem értek hozzá, de nekem gyanusak ezek az abszolút noname cuccok. Ok, hogy ez a 15 ezer dolcsis hárfákhoz képest ingyen van (meg harmadakkora), de azért 300 dolcsit se szívesen dob ki az ember (persze ha a hátsó kertben vasvillával hányjátok a pénzt, akkor nyugodtan :)).

    2 okból ajánlom hogy inkább keress fel egy tanárt (az se lesz olcsó), és próbáld ki magad:

    - Tud tanácsot adni, hogy érdemes e megvenni egy ilyen hangszert

    - Lehet pár óra után rájössz hogy annyira nem is akarod ezt (ami mondjuk egy gitárnál kit érdekel, a kezdő vesz max 50 ezer körül egy gitárt, ha megunja, egyszerűen tovább tudja passzolni...egy hárfa meg nem is 50 ezer, és nem is olyan könnyű lepasszolni, mondjuk porfogónak szép :)).
  • Pistike 007
    #4
    Vannak! E-bayen ha megnézed eléggé korrekt hangszerek vannak.
    Na most hozzáteszem hogy nekem nem ilyen csicsás 4méter magas hatezer húros aranyozott templomi hangversenyes darab kell...:) Hanem amit könnyű (magához képest...) szállítani és nem olyan sok húros a bonyolultság elkerülése érdekében stb:)
    Nem értek hozzá, de ilyesmire gondolok:)
  • Match
    #3
    Pont a világ egyik legdrágább hangszerét sikerült kiválasztani? :)

    Tudtommal hárfázni nem saját hangszeren szoktak kezdeni a tanulók (ahogy pl oboázni, szaxofonozni se, pedig azok nagyságrendekkel olcsóbbak).

    Nem akarlak elkeseríteni, de örülj ha egyáltalán tanárt találsz hozzá, saját hangszeren pedig akkor tudsz gondolkozni, ha már legalább 1-2 milliód van rá (inkább a 2).

    Ha mégis hülyeséget beszélek, és kiderül hogy vannak budget kategóriás hárfák, akkor már megérte benéznem :)

  • Pistike 007
    #2
    Egyik kedvenc előadóm, nem csak hárfán, Loreena McKennit

  • Pistike 007
    #1
    Üdv!
    Tulajdonképpen hárfavásárlás előtt állok. A bibi csak az, hogy szinte egyik hangszerbolt kínálatában sem találok szó szerint semmit. Külföldi hangszergyártók jöhetnének szóba, csak hát nem értek nagyon a dologhoz, így tapasztalatokat, ötleteket várnék ezzel kapcsolatban, esetleg a tengerentúli rendelésről, mert ott már lehet találni többféle szép hangszert.
    Meg persze videók, játékstílusok, egyedi hangszerek képei is jöhetnek.
    Meg mindenki akit megragadott a hárfa hangja:)