51
avagy az istenek hangszere
  • htr93
    #51



    :D:D:DD
  • Pistike 007
    #50
    No megjött a válasz arról a drága oldalról amit néztünk.
    alap modell 3.300.000 HUF
    A félhangot pedállal lehet váltani rajta.
    De nem izgat:DD
  • Pistike 007
    #49
    <3
  • Pistike 007
    #48
    jah, zongorán meg főleg. vannak arcok akik összeszedtek már több mint negyedmillió viewet, jól tolják
  • tigeroo
    #47
    gecijók ezek a nightwish coverek
  • Pistike 007
    #46
    Gyönge olvasmány...:D Na majd holnap meló után egy kávé mellett:)
    köszi:)
  • USAMEN POWER
    #45
    Ha valakit érdekel. Lehet tölteni is.
  • Match
    #44
    A félhangok biztos nincsennek színekkel jelölve, mert akkor szép szivárvány lenne a hárfából :)
    Az F-ek vannak még feketével jelölve, de több infót nem találtam.

    Érdekességek a hangolásról.
  • Pistike 007
    #43
    Na ha már akkor:D



    Kicsit még gyakorolni kell hogy dinamikusan menjen, meg mintha egy húr hamiskás lenne az alsó szólamnál de nagyon szépen hangzik:)
  • Pistike 007
    #42
    Szégyenlem magam hogy nem is tettem be, kedvenc zenekarom ahh
    köszi:)
    Most találtam neten egy orosz CD-t, 100 darab szám van benne, egy része hárfa. Ilyen mesék alá tudnám elképzelni őket. Dobok, lant, hárfa, fuvola... Nagyon jóóó:)
  • Atkamon
    #41
    Van egy nagyon szép Nightwish szám, amiben elég sok hárfa van, gyönyörű benne. Főleg az elején lehet benne jól hallani, meg a legvégén a számnak nagyon szép a lezárása. Ez mondjuk csak a nagyzenekari verzió, a rendesben van gitár, meg dob, meg ének, meg minden :D
  • Pistike 007
    #40
    Na tanulmányoztam videókat, nagy hárfán csaj játssza a holdfényszonátát és mikor félhangot kéne játszani állít egyet saccperkábé a hangolókulcson (gondolom fél hangal emel vagy csökkent)... Mondjuk ja:D

    http://www.youtube.com/watch?v=HNtNFaXeYQ4
  • Pistike 007
    #39
    Áú.
  • Phat Smoker
    #38
    szeretem a hársfát, tea formájában, sok mézzel! ;)
  • Pistike 007
    #37
    Michal Flatley neve alatt fut ez is:)
    És nem is olyan nehéz talán:)
  • Pistike 007
    #36
    Ja azt láttam hogy színnel van jelölve valamelyik húr
    szóval ott kezdődnek az oktávok akkor.
    Amúgy a félhangok is húrozva vannak? Meg pedál is van a komolyabbakon ha jól tudom. Gondolom az meg a hang tompítására nyújtására való, mint zongorán.
  • Pistike 007
    #35
    Alizbar
    Lemezt adott ki ha minden igaz:)
    Nagyon még nem ismerek előadókat akik albummal rendelkeznek, ha valaki talál szúrja már be:)
  • Match
    #34
    Találtam egy valakit youtubeon aki oktatóvideókat csinál.

    ITT

    Most már tudom hogy a C és oktávjai pirossal vannak jelölve :)
  • USAMEN POWER
    #33
    Csinálsz a csayodból.
  • Sadist
    #32
    Én is hárfa vásárlás előtt állok. Nem tudja valaki, hogy ilyet hol lehet rendelni?
  • USAMEN POWER
    #31
    Hallod, nem játszok semmilyen hangszeren, nem is fogok, de a zongora hangja után ez most egy kedvenc lett.
    Esetleg albumot tudnál beszúrni valamilyen előadótól ? :)
  • Pistike 007
    #30
    És?:)
    Nem értelek.
    Vagyis értelek, csak ezek szerint nem ugyan úgy látjuk a világot:)
  • tigeroo
    #29
    dedurva mintha 2 ember gitáron játszaná :D
  • Rettenthető
    #28
    Iron Maiden - The Trooper in the harp
  • Tinman #27
    Hárfázni a nők szoktak, meg furulyázni is...

  • Pistike 007
    #26
    hogy érted?
    pont ezt magyarázom, hogy nekem ilyen kell...
  • tugyiti
    #25
    Nekem mindig a szex jut eszembe mikor a lábuk közé veszik a csajok :(
  • RIZLA
    #24
    hát... ha elolvasnád a paramétereit, rájönnél miért kerül ez ennyibe...
  • Pistike 007
    #23
    meg eleve a nyakuk is olyan mint egy gerenda-.- grr
  • tigeroo
    #22
    mondjuk annyi, hogy nekem SX westerngitárom van:D 16ropiért vettem anno...baszottvastag fémhúrokkal, és azon megtanultam 1-2 dolgot...de tényleg, ha azon tudsz játszani akkor már ami a kezedbe kerül, ibaneztől kezdve gibsonig mindenen :D hálisten hamar átnyergeltem bassgitárra (abból kicsit komolyabb példányom van, de sajna azsem egy fender...)
  • tigeroo
    #21


    ámen
  • Pistike 007
    #20
    jah, ígylesz főnök^^
  • Match
    #19
    ez aranyos, csak kb olyan hangja van mint egy ukulelének :)

    Pláne hogy ez után hallgattam a #17-ben lévő videót.

    Magánvélemény, de ezt a hangszert kisebbe nem tudom elképzelni, mint pl a #17. Alapból egy viszonylag vékony hangú hangszer, de azért van teste, ha ezt még leviszik kicsibe...Tényleg ukulele, vagy ha több húr kell, akkor yamaha gutalele, annak sincs sok hangja :) (amúgy egy végtelenül aranyos cucc, tervezem a beszerzését valamikor a jövőben).

    tigeroo: az SX-nél sztem a legkisebb gond hogy szarul van beállítva (és tényleg az F dúr csontig hatol). A nagyobb hogy esélyed nincs beállítani, valamint ha kicsit használni akarod (ráteszel egy vastagabb húrt pl, mert blues-ozni akarsz), ráhúzod a nyakat, és máris van egy visszacsapóíjjad.

    Olcsó húsnak híg a leve, de azért ahogy 100 ezer alatt is lehet találni korrekt gitárt (50 körül már lehet), biztos hárfát is lehet találni, csak ott nem 100 ezerről beszélünk, hanem 2 milláról :)

    Pistike: Tényleg ajánlom hogy mielőtt vásárlásra adod a fejed, nézz utána. Kutatgass neten a hangszer után (ha már gitározol, akkor valamennyire látni fogod mi hogy működik), keress valakit aki bevezet az alapjaiba, és amikor tényleg ott vagy hogy márpedig neked kell egy ilyen hangszer, akkor vedd meg.
  • Pistike 007
    #18
  • MerlinW
    #17
    Jó nézni Anna lányt ahogy beleéli magát:)
    (0:50-től nagyon fincsi a muzsika)



  • MerlinW
    #16
    Jópofa a "tájékozódás", ahogy hüvelykujjal tartja honnan indult:) Illetve, ahogy kezét végighúzva érzéssel keresi a megfelelő pontot:) Jópofa hangszer ez, és valóban gyönyörű hangja van.
  • Pistike 007
    #15
    Ha már a méret a lényeg:
    http://www.youtube.com/watch?v=FBv2UXj-K-Y&feature=related
    Ez eléggé kicsi, valami hasonlóval is kiegyeznék:) Logikus hogy ezen a magasabb hangok részesülnek előnyben:)
  • Pistike 007
    #14
    Hát SX-et sajna ismerem:D

    Ma Kapolcson volt szerencsém Őt meghallgatni. Szellemi gyógyító zenéi vannak, olyan kisugárzása van a fickónak hogy hihetetlen.:)Élőben (is) szenzációs.

  • tigeroo
    #13
    hú szerintem ez fél év alatt úgy megvetemedne...rá se ismernél :D

    kb. olyasmi szint lehet mint szólógitároknál az SX (pár tízezerért hozzádvágnak erősítőt, gitárt, heveder, hangológép stb csak sajna egy F dúrt nemtudsz lebarrézni rajta akkora a húrtávolság az első bundnál)
  • Pistike 007
    #12
    Na most már mindegy, majd megköszönöm nekik szépen^^
    Régebben voltam olyan előadáson, ahol ilyen mindenféle különleges hangszer került bemutatásra, aztán volt ott is kisebb hárfa kíséretnek mondjuk, de volt. Gyönyörű színtelen lakkal kezelt fa, faragással... Aztán ki lehetett ezeket próbálgatni. Aztán felhasználva zenei múltamat megpengettem és... Hát egy zeneszerető embernek nem kell ezt magyarázni:)
    Itt most nem arra játszunk, hogy gyönyörűséges stúdióminőségű hangja legyen, hanem hogy bele lehessen tenni a lelkedet abba a hangszerbe:)
    Hangolás... Jó kérdés. Abban sem vagyok biztos hogy végig lehet-e skálázni mindent rajta, lehet hogy ki vannak hagyva hangok..? vagy nemtudom... Vagy az hogy milyen "kicsi" egy hangszer az a játszható oktávok számát határozza meg:) Azt tudom hogy valamelyiken van hangolókulcs, némelyiket pedig egy kis szerszámmal lehet állítani:)