501
  • Permissive
    #101
    nem szabad ilyen kicsinyes dolgokon fennakadni:)))))))))))))
  • Oláh Herkules
    #100
    Így van. Érdekes ám hogy tudják úgy befolyásolni az embert, úgy hogy még csak nem is tudnak róla, méghozzá olyan dolgokkal amiről az ember azt gondolná hogy kizárt hogy ez befolyásolja. Persze nem minden emberrel működik ez, van aki mindenben szkeptikus, csak a tényekre támaszkodik, nem lehet befolyásolni, de fura hogy vannak olyan emberek akiket játszva lehet.
  • vlahol
    #99
    Mar orvosolva volt az egyel korabbi verzioban is. Nekem az nem tetszik az sms-ben hogy azt nem irja ki hogy mikor kuldtek el, hanem azt hogy mikor kaptad meg es azt sem mindig.
  • Oláh Herkules
    #98
    Az ellenszenv az apple fanok, és sj felsőbbrendűségi kirohanásai miatt alakul ki, ugyanis ez nem túl szimpatikus vonás. Az illogikus gondolkodás az apple fanokra jellemző (multitask nemkell szar vs mostmár van iphoneban akkor most jó, antenna tökéletes semmi gond holott a tények nem ezt igazolják, minden ami akár egy kis vonásban is hasonlít az applere másolat, holott ezek a dolgok nem apple találmányok, ők is másolták, vagy pl az hogy aki nem vesz apple cuccot az: -csóró -hülye):
    -volt gyerekszobám, saját
    -nem molesztált senki
    -nem gondoltam rá hogy nő lennék
    -szüleim még most is együtt élnek
    -kielégítő a közösségi életem, kívülállókról meg ugye esetemben nem lehet beszélni, nem vagyok szektás
    - nem
    - minden iskolában vannak faszagyerekek, bár én simán hülyének néztem őket, nem tudtak nagyon hatni rám, mert mindig visszaszóltam/ütöttem, és tudtam hogy idióták nem érdemes foglakozni velük.

    Most éppen nincs jobb dolgom... apropó neked nincs? Sületlenségekről az apple fanok részéről lehet beszélni, a kívülállók csak a tényeket mondják, és vélhetően jól szórakoznak ahogy a szektások próbálják kiforgatni ezeket a tényeket, megmagyarázzák hogy ami szar az igazából jó. Én legalább is jól szórakozom :)

    "Nem tartjátok ezt valahol betegesnek?"
    Hatás-ellenhatás. Az egész dolog úgy indult, hogy más steve jobs által eretnek dolognak kikiáltott dolog témájába jöttek az apple fanok hirdették istenük igéjét, és hogy ők milyen felsőbbrendűnek érzik magukat, mindennél jobbak az apple cuccok, és aki mást mond az hülye :)
  • Permissive
    #97
    ma volt szerncsém tezstelni egy samsung s-t, és bevallom nagyos szép kis telefon, de valahogy a samsung nem bír normális szoftvert írni, ua bugos szoft mint kb 3 éve, pedig a teló az hasítana.
    bár ez nem ide tartozik, csak szimplán megjegyeztem:)
  • vlahol
    #96
    "Hát nem, ez pont azt jelenti, hogy a windows több dologra jó, ergó aki azt használja nem azért teszi mert "csicsás", hanem mert használható."

    Ez a kijelentes peldazza nekem legjobban azt hogy megint vissza tertunk a melyik a jobb a linux vagy a windows vitahoz.
    De most az az erdekes hogy a windows lepett a linux helyebe es az Apple termekek a Windows helyebe.

    Annak idelyen nagyon sokan montak nekem hogy linuxon ennyi meg annyi mindent lehet allitgatni, meg nyitott rendszer ...
    De en azert hasznaltam a windows-t mert nem kellett sok mindennel bajlodnom a beallitasoknal es rengeteg jatek volt ra. Lehet hogy az ingyenes Linuxhoz kepes nagysagrendel dragabb volt de ugyis mindenki a feltort ingyenes valtozatot hasznalta.

    Most tok ugyan ez van. Lehet hogy az iPhone a dragabb, a masikakon tobb mindent allitgathatsz. De en nem akarok mindent at allitani (de azert jo ha par funkcio felett megtarthatom a manual override funkciot) Es rengeteg app van ra ami a hibanyossagokat helyesittik vagy valamilyen szinten karpotoljak.

    Pl en is utalom ezt az iTunes zene/film szinkronizaciot. Es ezert szerettem bele a Spotify-ba ami a zenei reszt nekem tokeletesen helyetesiti.
  • Ulkesh
    #95
    "a felbontás növekedésével nő a számítási teljesítmény nem hitted el nekünk"

    Látom már az sem tiszta miről is volt szó :D

    "mikor alienware-t hasonlítottad apple-egyvidkaris géphez fogyasztásban "

    A példában felhozott alienware egy GPU-s volt :)

    "vagy hogy zenét nem lehet normálisan pc-n csinálni."

    Ezt nem én mondom, hanem a szakmabeliek. Valahogy aki kicsit is komolyan foglalkozik a témával, az nem legoPC-n tolja az ipart.

    "Kb olyan mint a multkor azt mondtad a Samsung galaxy S szar képernyővel rendelkezik."

    Azóta megnézted a tesztoldalt amit linkeltem?
    Nem szar, csak éppen gyengébb mint az iphone 4 kijelzője. Gyengébb felbontásban és színhűségben.
  • vlahol
    #94
    "szóval te tipikus példája vagy sztem annak amit a cikben leírnak. :)"
    Szerintem meg mindenki az. Es most nem csak az iPhona-ra ertem. A marketing ott van mindenben es meg csak eszre sem veszed. Olvasd el a Hidden Persuaders-t. Nem kell hozza diploma hogy megertse az ember, mert nagyon egyszeruen leirja es valtozatos peldakkal hogy cegek hogyan koltenek marketing kutatasokba milliokat. Hogy a legalapabb szinten befolyasoljanak.

    Pl: szinekkel kiserleteztek. ugyan azt a mosoport beletettek 3 kulonbozo szinu dobozba. Kekbe, sargaba es zoldbe ha jol emlekszem. Az emberek kiprobaltak HANSULYOZOM UGYAN AZT A PORT es azt mondtak hogy ami a sarga dobozban volt az tul eros es szedszette a ruhakat, a zold tul gyenge es a kek volt a megfelelo. Es most csak szinekrol beszeltunk.

    Amikor valaki a tv-ben, ujsagban, interneten meglat egy iPhone, HTC Desire vagy barmilyen reklamot maris a marketing reszeve valik.Befolyasolt lesz. Olyan tudat alatti donteseket fog meghozni amik a termekhez fuzodo erzelmeit a legalapabb szinten befolyasoljak.

    Es az itt most tok mindegy hogy mennyi penz van elkoltve reklamra. Amint meglatod befolyasolva vagy!
  • sathinel
    #93
    Ja mikor apple fanboy megjelenik android hírnél és apple terméket fényezi az mi? Miért jelenik meg a retardált más cikkeknél és miért nem csak apple? Ja tényleg ez egy fórum ami az informatikáról szól. És miért csak apple fanok sírnak hogy nem szeretik a hőn áhított terméküket?
  • sathinel
    #92
    Ember pont te kérdezed? a felbontás növekedésével nő a számítási teljesítmény nem hitted el nekünk csak mikor valamelyik haverod mondta idefenn azután hitted el. Még mondtad is hogy nekem nem hiszel....

    Ja akkor kérdem honnan ez az elvakult hit SJ iránt? Kb mikor alienware-t hasonlítottad apple-egyvidkaris géphez fogyasztásban vagy hogy zenét nem lehet normálisan pc-n csinálni. Igaz a Roland, és más gagyi cégek mégis pc-n csinálják a zenét, de te értessz hozzá mindenki más hülye:D

    Tehát mi az ami miatt elvakultan hisz egy apple fan az istenének SJ-nek?

    Kb olyan mint a multkor azt mondtad a Samsung galaxy S szar képernyővel rendelkezik...:D Azóta utánnanéztél legalább mi van benne?
  • Ronny
    #91
    Engem is érdekelne, hogy mi késztet arra egy felnőtt embert, hogy kényszeresen kommentáljon minden Apple-el kapcsolatos hírt vagy blogbejegyzést, ami fellelhető a magyar nyelvű oldalakon? Nem lenne jobb inkább az asszonyt reszelgetni?
  • Ulkesh
    #90
    Viszont már jó lenne elemezni hogy mitől alakul ki az apple anti fanboy gondolkodás, a hihetetlen ellenszenv, és az illogikus minden más érvet kizáró gondolkodás.
    A kérdeseim, amire minden apple anti fan jó lenne ha válaszolna:
    -volt-e gyerekszobátok
    -szülők vagy bárki más molesztált-e
    -gondoltatok-e arra hogy inkább nők lennénetek mint férfiak
    -elváltak-e a szüleitek
    -milyen a közösségi életetek a kívülállókkal (érsd nem apple anti fanok, ebben lehet HTC, Nokia tulajdonos is, csak megszállott nem)
    -részesültetek-e gyerekkorotokban szülőktől avagy más emberektől történő rendszeres verbális megalázásban
    -voltatok-e áldozatai az osztály "faszagyerekeinek"

    Ja és még kettő: tényleg nincs jobb dolgotok mint egy olyan termékről szóló cikkhez kommenteltek sületlenségeket, amit nem használtok, nem is használnátok soha és még a szagát is utáljátok?
    Nem tartjátok ezt valahol betegesnek?
  • Permissive
    #89
    hmm, eme kommentek talán lassan elrugaszkodnak a cikktől:)))
  • Oláh Herkules
    #88
    Többre nem tellik mint az "akimondja másraaa az mondja magááraa" szint? Na próbálkozz!
  • Ulkesh
    #87
    Mivel ezen kérdések nálad felmerültek, így gondolom ezen témakörökben súlyosan érintett lehetsz..
  • Oláh Herkules
    #86
    Ja és még
    - milyen anyagi körülmények között éltetek gyerekkorban, és most milyenben
  • Oláh Herkules
    #85
    nem talált ez sem. Viszont már jó lenne elemezni hogy mitől alakul ki az apple fanboy gondolkodás, és ez a hihetetlen ragaszkodás, a logikátlan részrehajlással.
    A kérdeseim, amire minden apple fan jó lenne ha válaszolna:
    -volt-e gyerekszobátok
    -szülők vagy bárki más molesztált-e
    -gondoltatok-e arra hogy inkább nők lennénetek mint férfiak
    -elváltak-e a szüleitek
    -milyen a közösségi életetek a kívülállókkal (érsd nem apple fanok, ebbe lehet apple tulajdonos is, csak megszállott nem)
    -részesültetek-e gyerekkorotokban szülőktől avagy más emberektől történő rendszeres verbális megalázásban
    -voltatok-e áldozatai az osztály "faszagyerekeinek"

    Ennyi lenne.
  • Permissive
    #84
    azzal nincs is semmi gond ha valakinek az iphon tetszik, nekem semmi bajom a készülékkel ( azt leszámítva hogy semmivel tartom különbnek más gyártók telefonjánál ), de nem kéne piedesztrára emelni csak azért amiért. akinek nem inge, ne vegye magára.
  • Ferrer
    #83
    Engem se az első rápillantás nyűgözött le, hanem a mindennapi használat során a kezelhetőség és a programok minősége.
  • Ulkesh
    #82
    "szögezte le Markus Giesler, aki egyébként egy Mac és egy iPhone tulajdonosa."

    Ezek szerint egy önértékelést olvashattunk :D
  • Ulkesh
    #81
    "A technikai teljesítmény nem meghatározó az átlagos Apple-fogyasztók számára. Sokkal inkább érzelmi döntésről van szó"

    Ez tetszik, de akkor a Nokia vásárlók mennyivel érzelmesebbek :D ott aztán technikai teljesítményről nem nagyon beszélhet az ember.

    "Az Apple termékei ugyanis soha nem voltak fantasztikusak."

    Nem bizony, végül is csak iparágakat állítanak fejre, de semmi fantasztikus nincs bennük. Történetesen ez igaz, hisz bármelyik másik gyártó kijöhetett volna 97-ben egy iPhone minőségű és tudású készülékkel, vagy akár az iPadet is kihozhatta volna más. A technológia adott volt, csak éppen mégsem tették. Utólag meg lehet filozofálni, az eredmények és az Apple eszközeit másoló gyártók nem feltétlenül ezt igazolják.

    " Az iPodnál például mindig gondok voltak az akkumulátorral"

    Amennyiben az első generációs készülékről beszélünk, ez teljesen igaz. Mikor is volt az? 10 éve?

    "Ez a dolog csak most, az iPhone 4 esetében csúcsosodott ki."

    Rohadtul. Szép nagy médialufit kerítettek a dolognak. Akit bővebben érdekel az olvasgassa a Mobilarena tesztjét.

    "A cég kommunikatív védekezési stratégiát választott, ezt lehetett látni a beszállítóknál történt öngyilkossági hullámnál is."

    Ez érdekes dolog, az ominózus beszállító dolgozik a HP-nek, Dell-nek és még tucatnyi más cégnek is, az Apple volt az egyetlen, amelyik odaküldött egy csoportot kivizsgálni a problémákat és megpróbált tenni ellene, a többi cég magasról ejtett az egészre. Innentől az egész cikk komolytalanná és hiteltelenné válik.

    "Az Apple-nek mindenesetre most egyértelműen egy problémával kell szembenéznie."

    Ez tény, jelenleg komoly problémákat okoz nekik az, hogy képtelenek annyi terméket legyártatni, amennyire igény van. A konkurens cégeknek meg komoly problémákat okoz, hogy hiába rendeznek ellenkampányokat, az Apple forgalmán ez egyáltalán nem látszik meg (ellenben a sajátjukon igen, lásd. Nokia)
  • Permissive
    #80
    DDDDDDDDDD, Neked sem a lábad fáj:))))))))))))))))))
  • Ferrer
    #79
    "Ezért pár cég lassan rájön hogy hagyni kell ezt a szektás buta agymosott réteget és a többi épelméjű emberre kell koncentrálni, akik bár nem fizetnek annyit, de sokan vannak, és a sok kicsi sokra megy. "

    Ez a no comment kategória. Elég elkeseredett ember lehetsz. Nem vagy véletlen tagja annak az árpádsávos klubnak (nem tudom az aktuális nevét)?



  • Oláh Herkules
    #78
    Igen, ha már kipróbáltad és nem tetszett akkor csak így lehet a szektások szerint :)
  • Permissive
    #77
    de biztos bennem van a hiba:)
  • Permissive
    #76
    mivel volt már egy pár darab a kezemben ( ismeretségi körben is van ), ezért nem értem a nagy imádatot, mert engem semmi sem nyűgözött le benne.
  • Oláh Herkules
    #75
    akkor mindjárt megkapod hogy "nem is használtad azért nem tudod" mert úgy általában az életben mindenről csak akkor mondhatsz véleményt, ha használtad.... ja nem ez csak az apple cuccoknál van így. Viszont a htc android, ms cuccokról meg lehet mondani használat nélkül is hogy szar :D
    Nem véletlen hogy az apple userek általában "liberálisak" ugyanúgy pofánköpik magukat, kettősmércéznek, ítélkeznek mindenről tapasztasztalat nélkül amit imádnak, viszont anyáznak ha más ezt teszi az ő eszméikkel, imádott termékeikkel.
  • Permissive
    #74
    végre egy normális komment:) respekt!
    sosem értettem mi a szart lehet imádni az iphonon.
  • Oláh Herkules
    #73
    Akkor a dosban is volt multitask, ott is futott a háttérben a himem.sys, meg a trainer, meg a hálókártya driver, hangkártya stb...
    Dejó akkor most át kell írni a számtech könyveket.
  • Oláh Herkules
    #72
    Persze mert az érintőképernyőt IS az apple találta fel :D sőt a telefont is, a digitális telefont is, a videot és a zenét is :)

    Szegény gyártók próbálják az applet utánozni, mert úgy hiszik ha sikerül leutánozni mindenben, nyernek egy rakás hülyét akik többszázezret kifizetnek egy kétes minőségű termékért. De sajnos nem lesz ez így, ilyen termékért csak akkor fizet az a rakás hülye ha azon apple logo van és steve jobs azt mondja. És a konkurens cégek nem használhatják a logot, steve jobs meg nem fog mást mondani.

    Ezért pár cég lassan rájön hogy hagyni kell ezt a szektás buta agymosott réteget és a többi épelméjű emberre kell koncentrálni, akik bár nem fizetnek annyit, de sokan vannak, és a sok kicsi sokra megy. Bár a hülyeség terjed, így az apple fanság is, hiszen minden médium ezt árasztja.
  • coolbboy83
    #71
    WOW.... Végzett kutatásokat ez a fickó nagy cégekről...hahahaa.... és olyat mint ez??? akkor mi jött ki pl a BMW-re ??? az hogy érzelmi alapon veszik akik megtehetik?? :-) vagy az hogy szar cég a BMW, mert szervíz téren drágább, mint egy suzuki??

    Azt kellene felfogni, hogy senki nem kényszerít senkit... semmilyen termék megvásárlására !! Aki nem fogja fel ezt az egyszerű tényt, az simán egy droid....

  • coolbboy83
    #70
    Ez igaz lehet részben.... nekem 2 fontos progi van amit használok a munkám során.... sajnos nincsenek Androidra, pedig a Motorola Droid X tetszene nekem...... iPhone vannak ilyen progi, ami természetesen iPad-on is fut..
    Nem kell feltétlenül ez az alkalmazás, de sokszor jól jön, hogy meggyorsítsa a munkám!
  • coolbboy83
    #69
    Te meg magadnak küldözgesd az az ikont, hogy ki vegyen vissza haver !

  • FtranX
    #68
    A push notification egy vicc. Az nem igazi multitask, ha pl. egy IM kliens nem tud a hatterben uzenetet fogadni.

    Amugy igazad van, az Apple inditotta be a fejlodest, de a sajat hujesege (bezartsag) ugyan ugy marginalizalodni fog, ahogy anno a PC piacon.
  • Sir Ny
    #67
    A felbontás csicsa? Lefogadom a te telefonod kb 1x1 felbontású. D az igazán elvakult apple gyűölők, amikor meghallották, hogy nagy lesz a felbntás, azt mondták, hogy nem is kell felbontás mert az csak csicsa, és visszaváltottak a jó öreg kijelző nélküli telefonokra.
  • gombost
    #66
    "Ami kell, az tud a háttérben futni, a többire meg ott van a Push Notifications."
    Pontosabban, amit SJ engedélyezett, az futhat a háttérben, a többire pedig (feltételezem) "senkinek nincs szüksége", mert a push notification sok minden lehet, de nem multitasking.
  • Ferrer
    #65
    "Szerintem okostelefonról nincs értelme ott beszélni, ahol nincs multitask. Értelmetlen, felesleges minden más funkció az alaptelefonok képességein felül, ahol nincs multitask"
    Látszik, h még életedben..... áh mindegy :P
    Az Iphone- an VAN multitask. Ami kell, az tud a háttérben futni, a többire meg ott van a Push Notifications.
  • Justil
    #64
    te meg vegyél vissza
  • Doktor Kotász
    #63
    Vagy például a Hi-Toro Inc Amigája.
    Az igaz, hogy őket felvásárolta a Commodore, és egy évet csúsztak a bevezetéssel, mert a Commodore visszatartotta a piacralépést, da az Amiga Workbenche cooperatíve-multitask helyett preemtív volt.
  • Ferrer
    #62
    +1
    Nekem egybk. meggyőződésem, h az itt fikázók 90%-a imádná ezt a telefont, csak nem merik bevallani maguknak, és inkább úsznak az árral szemben, hogy "faszagyerekek" maradjanak :)