78
Módszerek, ezközök, alapanyagok beszerzése
  • NessieGraf
    #78
    Ittam belgát is, meg egy miskolci cégét is, utóbbi volt a jobb. infót köszi!
  • csigahal
    #77
    -
  • MR ME
    #76
    a földekről
  • geo91
    #75
    házisör recept
    na de honnan lehet árpát és komlót beszerezni?
  • NessieGraf
    #74
    Egy kis sörtörténet és sörismertetés
  • polarka
    #73
    hátha vki hasznosnak találja:
    basic brewing
    show, ahol kipróbálnak recepteket
    és még guglin lehet találni jópár hasonlót, meg receptgyűjteményt fórummal
  • MR ME
    #72
    meg az h 15k az alapanyag hozzá amiből elvileg olyan 3x28 üveg sör jön ki ha jól értelmezem
    szal jó nagy átbaszás :D
  • chopin42
    #71
    Ezzel a géppel a legnagyobb baj, hogy pont azt veszi el, ami a sörfőzésben élveztet: hogy magad választod az alapanyagokat, végigköveted a folyamatot, és szíved lelked benne van (attól még hogy kalap fos).
  • neevous
    #70
    Kvasz az gecijó...legalábbis a bolti:)
  • Monoton
    #69
    #1
  • shaba23 #68
    Otthoni sörkészítő gép
  • sz4bolcs
    #67
    Aha, meg jó szar íze lehet...
    Az ilyen házi trutymókat nem az ízükért isszák.
  • MR ME
    #66
    Orosz kvasz



    Hozzávalók: rozsliszt, rozskenyér, mentalevél, cukor, víz.



    A rozslisztet leforrázzuk, majd 3-4 órán át kelesztjük. Felforraljuk a vizet, és beleteszünk sütőbe pirított rozskenyér darabokat, mentalevelet, és ízlés szerint cukrot. Szobahőmérsékletre lehűtjük, és hozzáadjuk a rozslisztből készített kovászt. 24 órán keresztül erjesztjük.


    ez jól hangzik, csak a leírás elég szar :/
  • geo91
    #65
    addig is itt van pár érdekes kvasz recept
  • geo91
    #64
    receptedet megosztanád velünk, érdekelne. :) tudok találni én is persze, de érdekelne a tiéd, mert ezek szerint az egy jó recept ha többször csináltad már. :)
  • Montanosz
    #63
    én kvászt szoktam készíteni, azt az orosz kevés alkohol tartalmú sört/üdítőt amit kenyérből készítenek (sok kieső szárazkenyerem volt,aztán sajnáltam kidobni és így hasznosítom)
  • R420
    #62
    Előbb kitapasztalja az izét ,hogy mi hiányzik.
  • geo91
    #61
    na ez nem hülye ötlet! csak kevés fér bele, de kezdetnek elég is lesz annyi az is igaz. :D
  • NessieGraf
    #60
    Igen, a volt férjemnek. Remek sört főz otthon. Múltkor voltam náluk vacsorázni, akkor kóstoltam. :)
  • gabber_saviola
    #59
    én kuktában csinálnám.
  • gabber_saviola
    #58
    :Ddd
  • DanielT
    #57
    Ok, még annyit, hogy azt a lentebbi kukoricás okádékot pláne felejtsd el.
  • Spészgószt
    #56
    így van ezért van minimális íz különbség is a csapolt és a sima között!
    Ez minden sörnél így van a hordóban nincs szénsav csak a palackozottban!
    sőt íz különbség főleg a co2 palac fogyásánál érezhető durván, minél gyengébb a co2 benne (apróbbak a buborékok jobban beoldódik a szénsav) annál savanykásabb íze van a kicsapolt sörnek (a sör ugyan az csak a szénsav más :D ) úgyhogy ilyenkor nem a sört kell köpködni meg hibáztatni hogy szar, me "a vége a hordónak" köze nincs hozzá a co palack van kifogyóba :DDD ezt sem árt tudni! ;)
  • Sir Quno Jedi
    #55
    Ergó tudnak szénsavas és nem szénsavas sört is gyártani, ugyanabból a sörtípusból.
  • geo91
    #54
    köszi, mehetsz is, ha csak ezt tudod fújni
  • DanielT
    #53
    NEKI nem lesz benne. Garantálom.
  • Spészgószt
    #52
  • geo91
    #51
    szerintem még a héten nekikezdek, ha lesz kedvem lemenni a boltba kukoricadaráért. képeket majd mindenképpen rakok be. :D
  • sirdond
    #50
    pl engem :)
  • Spészgószt
    #49
    a cél érdekében mindent! ;) az eredményre én is kíváncsi vagyok! majd posztold! de akár a folyamatot is lehetne, hogy nyomon követhesse, akit érdekel!
  • geo91
    #48
    ja igen, köszi.
  • Spészgószt
    #47
    Úgy látom még mindig nem érted, te is olvasd el figyelmesen és meglátod hogy LESZ benne szénsav!
    Persze megfelelően kell tárolni!
  • Spészgószt
    #46
    egy korábbi hozzászólásban volt az a "dugó" na az a jó, mert azt nem lövi ki a keletkező szénsav, de el se engedi mintha nyitva hagyod!!!!
    de ha nagyon érdekel kémiailag a dolog és nem hiszed, akkor fedd le valami lufi szerű dologgal és meglátod hogy felfújja a keletkező co2 !
  • DanielT
    #45
    Olvasd el és értelmezd a kommentet amit írtam. Pont azt pofázom, hogy nehogy arra számítson, hogy buborékos lesz a sör, mint ahogy rendesen kellene. Egy FOS lesz.
  • Spészgószt
    #44
    háát nem is tudom...férfi létére az ember legalább ennyivel legyen tisztába...!
    De legalább most tanult valamit ő is!
    Ez a topik legalább értelmes dologról szól...sör!
  • geo91
    #43
    akkor mikor majd a kukoricasört erjesztem egy hétig, jól lezárva tartsam?
  • Hegi90
    #42
    Tök jó, hogy felvettem múlt félévben a barátságos mikrovilág c. tárgyat kreditért, mert jókat tudok röhögni az ilyen posztokon :DDDDD

    Mármint amikre te is válaszolsz.
  • Spészgószt
    #41
    "Az alkoholos erjedés során cukorból az alkohol mellett szén-dioxid is keletkezik, ami vízzel reakcióba lépve szénsavat ad. Ilyen módon kerül szénsav pl. a sörbe és a pezsgőbe. " wiki... meg egyébként is alap kémia
    Sokan benézik és azt hiszik, a palackozóban nyomják fel patronnal a sört!
    (tévesen kiindulva a csapolt sörből)
  • Spészgószt
    #40
    A csapolt sör máshogy készül!!! Azért nincs benne szénsav mert a hordók szétpukkannának, vagy kispriccelnék az összes sört a szállítás miatt! Ezért kell hozzá külön CO2 palack a söröshordó mellé! Amit te "főzni tudsz" az a hagyományos üveges sörhöz hasonló! Az üveges dobozos, stb sörbe NEM utólag teszik a szénsavat!!! Ne tévedj el!
    Én már többször végigjártam a Borsodi(Bőcs) és Dréher (Pest) sörgyárat, sőt a tesóm a Pécsisörnél dolgozik!
  • Sir Quno Jedi
    #39
    Ettől fügetlenül utólag kell szénsav a sörbe, a csapológép is emígyen műxik, sör és széndsavpatron KELL hozzá. Ettől fog habzani/gyöngyözni a jó szénsavas sör.