38
  • Merces
    #38
    -neem
    -dee
    -neem
    -dee
    -kurva értelmesen tudtok vitatkozni....
  • Hoz_Hun
    #37
    Alan Wake meg nem azért produkál gyatra eladásokat mert rosszul időzítették a megjelenést vagy mert gyenge volt a marketing. Hanem mert egyszerűen unalmas, egyhangú játék. Ha játszottál az első pályával gyakorlatilag játszottál mindel. Én legalábbis nem vettem észre különbséget. Grafikailag sem mutat fel semmi különöset. Éppen csak nem csúnya.
  • Hoz_Hun
    #36
    Akkor nézz be most. 80% konzol játék.
  • Hoz_Hun
    #35
    bla-bla-bla-bla...
  • zola2000
    #34
    Igen tavaly ota ok csinalnak videojatek statisztikat is, amit a gs le szok adni hirben, miert?
  • dronkZero
    #33
    Konzolos grafikával PC-n már 3-4 éve nem lehet villogni. Egy X360-nyi teljesítmény PC-n 2010ben picsafüst. Lassan az _irodai_ gépek is lenyomják hardverben a jelenlegi konzolgenerációt, pedig azok aztán végképp nem játékra vannak szánva.
  • vg
    #32
    Milyen Mahasz(Magyar Hanglemezkiadók Szövetsége), ember!!???!!!444négy
  • zola2000
    #31
    Amikor (tavaly előtt) voltam a győri 576 boltban, a boltban a játékok több mint a fele pcs volt, és a Mahasz mikor közli a magyar játékeladásokat, azt látni, hogy az összplatform top10ben a pc dominál, a konzolos címek csak néha kerülnek be a magyar top10be (a gamestaron meg a g365ön szokják kirakni hírbe).

    viszont amikor egy francia tescoban jártam, nem láttam pc játékot, illetve egy alsó polcra volt eldugva pár darab :)
  • vg
    #30
    Persze, azért megy olyan rohadt jól a 576 boltnak, mert senki sem veszi... nameg nyugaton kolbászból van a kerítés is, persze. PS3-ra nincs warez, xbox tulajok nagyon kicsi része flash-el a live miatt, mert az az igazi móka, pc-t meg tudjuk.
  • zola2000
    #29
    Ez hülyeség. Magyarországon nem vesznek a népek eredeti játékot ... semmire, a konzolboltban is ha valaki konzolt vesz első kérdés: lehet e chippelni (ez a magyar fizetések miatt félig-meddig érthető persze), nyugaton vesznek, de ott már könnyebben adnak ki pénzt konzolra is, ennyi.
  • Indigo
    #28
    Gyakorlatilag ezért nem is adnak ki PC-re semmilyen játékot...

  • vg
    #27
    Ne hülyéskedtél már. Gyakorlatilag senki sem vesz ma már PC-re játékot eredetiben!
  • Ry0K3N
    #26
    Ezt nem tudod bizonyítani.
  • kanduhr
    #25
    Biztos túl bonyolult a játék egy konzolos ember agyának.
  • Skynet
    #24
    De nem. Konzolon szokás szerint több met mint pc-n.:)
  • Kindred Blades
    #23
    Be tudnád nekem mutatni, honnan ezek a számok? Érdekel, hol van nyilvántartva, hogy milyen platformnál hogyan alakul a vásárlás és letöltés aránya, ha már az összes okostóni ezzel érvel.
  • Kindred Blades
    #22
    De.
  • Reg5
    #21
    Nem, azért nem jött PC-re mert plazmatv-n sokkal élvezhetőbb a játék mint holmi monitoron Legalábbis a Microsoft zseniális megmondóemberei szerint...
  • zola2000
    #20
    Hát, osztottak-szoroztak, egy portot megért a dolog, ezért kiadták.
  • Skynet
    #19
    "Persze, a PC-re megjelent Dragon Age, Mass Effect, Oblivion, stb mind bukta volt."
    Hát nem pc-n értek el vele millió fölötti eladásokat.:)
  • vg
    #18
    Nem is volt bombaüzlet... de ok, tegyük fel sikeres lett. Mi a siker? 10-ből 2-en vették meg, jó esetben. Boxra meg 10-ből 7-en vették meg, szar esetben. Melyik a jobb? Én nem adnék ki PC-re AAA játékot, az tuti.
  • RiSeForMuSiC
    #17
    Persze, a PC-re megjelent Dragon Age, Mass Effect, Oblivion, stb mind bukta volt.
  • fozerl
    #16
    Akkor már ketten vagyunk.
  • hiftu
    #15
    Biztos azért nem jött PC-re, mert az NVidia hiába fizetett volna a fejlesztőknek, nem volt olyan grafikus kártyájuk, amin rendesen elindult volna.
    Igy készülnek az összeesküvéselméletek... :)
  • tommygear
    #14
    érdemes volt lefeküdni az M$-nek mondhatom... grat
    remélem ezután elfelejtik a kiadók ezt az ostoba exkluzivitást
  • Seth
    #13
    Kb annyira kalandjáték mint a Resident Evil 5.
  • Alwares
    #12
    Pc-én single játékot nem éri meg forgalmazni!
  • galocza
    #11
    a cím az oka.
  • vg
    #10
    Persze, hogyne. Olyan kurva sokan vesznek ma PC-s játékot, biztos az mentette volna meg, főleg a Crysis géptábor csoportja. Ugyan, naiv vagy. Amúgy a játék jó.
  • gombabácsi
    #9
    plusz ez eléggé kalandjáték, ami szintén főleg a pc piacon eladható még manapság is
  • mutantleg
    #8
    Az exkluzivitás ott tett be a játéknak hogy ez egy grafika orientált játék, tehát a PC-s videó kártyával villogó emberkék (jaj-de-szépen-fut-a-crysis) lettek volna a fő vásárló réteg, az hogy rossz vagy nem rossz igazából nem számít hisz konzolra (is) bármit el lehet adni manapság ahogy elnézem, inkább arról van szó hogy a Xbox-os népségek erősen multiplayer függők, az meg ugye nem került bele. Szerintem ezeket figyelembe véve az 540 ezres eladás egész szép szám és ez pont a marketingnek köszönhető hiszen elég régen kezdődött a hype hozzá - gondolom azért akarják rá kenni a dolgot mert ők is érzik hogy kicsit túl korán kezdtek bele, vagyis elkéstek a játékkal.
  • Indigo
    #7
    Neked pedig, mint közel sem átlag hozzászólónak minden szar tetszik...
  • gombabácsi
    #6
    mennyi is volt a költségvetése? ha jól emlékszem elég sok és ahhoz bizony nem elég fél milla eladás...
  • Loverman
    #5
    átlag hozzászólónak minden szar manapság...
  • KillerBlue
    #4
    Az senkinek sem jutott még eszébe, hogy azért nem fogy a játék mert szar?
  • Visor
    #3
    Szerintem meg az emberek becsapva érzik/érezték magukat az exluzivitás miatt, mivel PC-re is jött volna. Én szerintem a marketing az igen ütősre sikerült, és emiatt érzi magát mindenki becsapva, de ettől függetlenűl jó lett a marketingjük. Szvsz ez az első számú oka, hogy nem fogy annyira az Alan Wake, hogy nem arra dobták ki mint amire tervezték.
  • ReVisor
    #2
    Elszámították magukat a gőggel telt fiúkák, ez nem jött be. Kíváncsi leszek, hogy mennyi idő alatt hegesztik össze a folytatást: 3-4 év? Nálam már a PC-s port lelövésével/tagadásával kihúzták a gyufát. (érzésem szerint ugyanis meg fog jelenni PC-re is)
    Méghogy marketing hiánya? Évek óta boxolják szét a fejünket az idióta promovideókkal, meg a vedd meg a négymagos procit, merazonmajd jól fog futni az Alan Wake Intel reklámokkal.
  • Jimmyke
    #1
    PS3-an jobban muzsikált volna. Boxról átportolt PCs játékok közös fórumain mászkálva elvesztem a hitem az emberiségben.