41
  • bippo
    #41
    Szóval röviden: szerintem van az a mértékű hiba, amivel kapcsolatban már érdemes visszajelezni (természetesen javító szándékkal), de ettől még nem lesz az a valaki nyelvtannáci. Aki pedig minden ilyenben nyelvtannácit lát, az pedig inkább tanuljon meg helyesen írni. Kb. ez lett volna a #27-es hsz-em tartalma.

    Ezt magamra vetítve akkor most elnézést is kérek, mert lehet, hogy nem kötekedésnek szántad a korrekciót, csak én vettem annak (mivel számomra egy zárójelhiba kb. azonos súlyú, mint egy vesszőhiba, és én mondjuk ilyenért biztosan nem is szólnék). Biztos volt benne egy fricska, hogy aki helyesírással dobálózik, az a saját hsz-ét ne rontsa már el. Emiatt jogos is volt, hogy jelezted.
  • bippo
    #40
    Most vesztettem el a fonalat. Nem értem, mire akarsz konkrétan utalni.
    A vesszőhiba ugyanúgy hiba, mint a rosszul leírt szó. Az egyik súlyosabb, a másik kevésbé. Az egyik jobban zavar, a másik kevésbé. Ez valóban az én gondom, hogy ezzel mit kezdek.
    Számomra az a grammar nazi, aki a legapróbb szarba is beleköt, és okoskodik. Aki javító célzattal, és csak a komolyabb hibákra reagál, azt én nem tartom annak. (Ez lehet, hogy csak az én skálám, nem tudom mennyire passzol a konkrét jelentéssel.) És az zavar engem ezzel kapcsolatban, ha olyankor is nyelvtannácit kiáltanak, amikor nem lenne indokolt. (Most mondjuk inkább az volt, csak most sikerült kifakadnom, mert alapból rühellem ezt a szót.)
    Ezért nem értettem a Te reakciódat sem, mert pont a mondanivalóm jelentése ellen sikerült cselekedned.
  • TreDoR
    #39
    "Aki rámegy a vesszőhibákra is, arra lehet haragudni, de akit idegesít, hogy tök alap, mindennapi szavakat elrontanak, arra nem tudok haragudni."

    "De egy zárójelezésbe belekötni számomra ugyanaz, mint egy vesszőhibába belekötni. Szóval még mindig te kötekedsz, nem én."

    Az a Te gondod, hogy mit tartasz hibának és mit nem.
  • bippo
    #38

    A legvégére akartam tenni még egyet, beágyazva a zárójeles megjegyzésbe még egyet. (programozási ártalom) Ez maradt le. De majd Te megmondod, hogyan szerettem volna.
    De egy zárójelezésbe belekötni számomra ugyanaz, mint egy vesszőhibába belekötni. Szóval még mindig te kötekedsz, nem én. (Azt azért bevallom, ciki volt úgy helyesírásról ugatnom, hogy én is hibáztam közben.)

    Csak próbáltam kifejteni a véleményem, hogy azok, akik általánosan használt egyszerű szavakat sem tudnak leírni, de javító szándékkal szólnak nekik, hogy hogyan kéne (hogy legközelebb ne égesse magát a delikvens), azok nem értem miért pampognak azonnal. Főleg ez a nyelvtannáci kifejezés az, ami kiveri nálam a biztosítékot.
    Mondjuk itt 'msstz' sem volt túl kultúrált.
    Nem szoktam belekötni az emberekbe, de amikor olyanokat látok, hogy tavaj, gója, új-ujj keverése, had , hidj, higyj, hadj, megfolyt, párfordulat, tanúlni, külömbség stb., akkor fogom a fejem.
  • TreDoR
    #37
    Mégis hol akartad lezárni? Közvetlenül utána újat nyitottál, ezért írtam, hogy nem gépelési hiba volt, szimplán elk*rtad. Én sem tudok helyesen írni, de legalább nem is jövök ezzel az "írni kell megtanulni" sz*rsággal mint te.
  • willcox
    #36
    "szociális vesztesek" - MEGALOL!
    A social network-öt miért fordítják szociális hálónak?
    Ebben az értelmezésben (mert hogy több jelentése/értelmezése is van a szónak) a social közösségit jelent!
  • bippo
    #35
    OFF:
    Neked valami bajod van? Lemaradt. Olvasd már el, mit írtam, és akkor értenéd, mi a véleményem a helyesírásról, a gépelési hibákról és azokról, akik ezt vagy azt szóvá teszik ill. azokról, akik azonnal grammar nazit kiáltoznak.

    Mert jelen esetben Te is csak kötekedsz, de kontstruktívat még nem szóltál hozzá.
  • Rotyoka
    #34
    Ez az ember teljesen sötét... Közösségi oldalak a legalkalmasabbak 1-1 rendezvény népszerűsítésére illetve egy összejövetel megszervezésére és ráadásul ingyen van. És ez így is lesz örökké, amg más ingyenes alkalmazás nem váltja fel... Na ennyit a hatalmas jövőkutatásról
  • TreDoR
    #33
    Nehezen, nem gépelési hiba volt.
  • lamer the true
    #32
    Jómagam nem használom ezeket, de sokan igen, és mondhatom elég kiábrándító látni, hogy valaki képes egész nap ezeket túrni, mellette csetelni, meg még ki tudja mit. Konkrétan a hugi. Hiába pofázok neki, hogy hagyd már azt a tré netet. Ő 26 én 32, infós mérnökként kellő dózist kapok a gépektől és lehet hogy ezért nem érdekel annyira, vagy csak az a 6 év különbség. De az biztos, hogy aki nem figyel oda azt besszippantják az online időrabló dolgok, akár ezek akár az mmo-k.

    De amikor mondjuk 20 éve még csak a mező meg a foci volt egész nyárra ma már ott a GÉPISTEN és nagyon nehéz lehet egy fiatalnak ellenállni neki :) Igaz, hogy így túl a harmincon kis pocakkal simán lefutok egy olyan mai 18 évest egy focimeccsen, aki a gyermekkorát a monitor előtt töltötte. Ja és hozzáteszem, hogy hiába nyomott le 10 évet a gép előtt semmivel sem okosabb, mintha focizott volna :D, a sok cod meg mmo facebook meg iwiw nem tanít meg semmire.
  • bippo
    #31
    Elvitte a cica.
  • Zoliz
    #30
    Végre valakivel egyetértek a megmondóemberek közül. Horx a spanom..
    Időpocsékolás az egész és csak az online marketing a lényege-
  • Andr0
    #29
    hát a cikkel nem értek egyet (mármint magyar viszonylatban), mert Magyarországon még csak most kezd a Facebook beindulni úgy igazán... én már lefutottam a körömet az Amcsikkal :D Másik meg Twitter, most az van nagyon felfutóban Amerikában so mindig lesz vmi őrültség, ami épp terítéken van...

    P.S: amúgy Twitter címem aláírásban.. :D:D:D
  • TreDoR
    #28
    Zárójel bezárása hol marad?
  • bippo
    #27
    Írni kell megtanulni, nem nyelvtannácit kiáltani.
    Aki rámegy a vesszőhibákra is, arra lehet haragudni, de akit idegesít, hogy tök alap, mindennapi szavakat elrontanak, arra nem tudok haragudni.
    (Engem is bosszant, ha valaki hülye, aztán még neki áll feljebb, ha kijavítják. (Ezeket inkább meg kéne fogadni, hogy legközelebb ne égesse magát a delikvens.)
  • exxile
    #26
    A futurológusok óriási baromságokat beszéltek 100 éve is. Az 50-es 60-as évek óta senki sem veszi őket komolyan. Azon csodálkozok hogy egyáltalán kapnak még figyelmet.
  • AgentKis
    #25
    Nelvtannáci!
  • hopp
    #24
    A "Facebook-kal" még egy egészen elfogadható forma a "Facebook-al"-hoz képest :D
  • msstz
    #23
    tanuljátok már meg, hogy

    az AMBLOK

    az EN BLOC

    és a Facebook-kal

    pedig Facebookkal

    bassza meg.
  • Normal
    #22
    Amíg nincs jó mobilnet, nincs soik mobileszköz-használó se.
  • bippo
    #21
    Szerintem Jules Verne lepipálja az összes futurológust.
  • MacropusRufus
    #20
    "Te, ennyi baromságot hogy tudsz összehordani?"
    miért olvastad el? Szeretsz baromságokat olvasgatni? :o

    "A futurológia nem jóslás, tehát bizonyos hibahatárral dolgozik, de rengeteg mindent eltalált, akár 100 éve is. "
    akkor ha beidéznél néhány 1910-ben tett futurulógus 5letet ami megvalosúlt az jó lenne. Csak 1-2 forrás megnevezésel (mert atz ismertem aki látta azt aki tudja, nem érdekel)

    "Ha én fent vagyok a Facebookon, akkor az csak komoly lehet."
    miért? Ki vagy te? Valami meghatározó pont, ahhol te ott vagy az komoly? Ahhol nem az meg vitzes?

  • Kara kán
    #19
    Te, ennyi baromságot hogy tudsz összehordani?
    A futurológia nem jóslás, tehát bizonyos hibahatárral dolgozik, de rengeteg mindent eltalált, akár 100 éve is. Hogy te ezekről nem tudsz, az csak a te butaságodat bizonyítja.

    A másik meg a Facebook-kal stb. kapcsolatos kijelentéseid.
    Ha én fent vagyok a Facebookon, akkor az csak komoly lehet. Ismerek olyan, a nevük előtt "dr."-t használó manusokat, akiknek ciki a Facebook, meg sok minden. Nos, ha ezeknek a körme alá néz az ember, akkor rájön, hogy "dr." címük ellenére alapvetően bunkók, buták, idióták. Ez pedig a "dr." adás hiányossága, meg úgy általában az oktatási rendszeré. Olyan ez is, mint a politika vagy a bankszektor: minél bunkóbb valaki, annál sikeresebb.
  • bippo
    #18
    Ebben igazad lehet. Bár a facebookban több fantáziát látok, mint a Second Lifeban.

    Mondjuk én tök átláthatatlannak tartom a facebookot, én nem tudom kibogarászni belőle a hasznos infót (ahogy a twitterrel is így vagyok), de a tendencia _most_ ez, hogy mindenki oda akar menni, mindenki ott akar megjelenni, stb.
    Ha használható infó kell, akkor közvetlenül a cég, újság, stb, oldalára megyek közvetlenül, ott legalább megtalálom az újdonságokat vagy amit keresek.
  • waterman
    #17
    ezek a közösségi oldalak valóban egyre idegesítőbbek. az egy dolog, hogy egyre mélyebben beékelődnek az ember mindennapi életébe, de valahogy hiába írogathatok én az üzenőfalra és láthatja mindenki, attól még mindig csak a monitor előtt töltöm azt az időt.
    szerintem az a leginkább aggasztó, hogy az adatainkat nem úgy kezelik ahogy illene. például milyen hülyeség az, hogy iwiw-en személyiségi jogokra hivatkozva már nem látható, hogy ki hívott meg, ellenben alapbeállítás szerint az utolsó "ismerősöm" is értesül róla, ha én megváltoztatom a személyes profilom, vagy új képet töltök fel. én feltöltöm, de majd aki valóban kíváncsi rám, az megnézi, de ne jelenjen meg alapbeállítás szerint az én személyes képem a falon. személyiségi jogok.. pah. már rég voltam wiw-en, van-e már olyan, hogy pár elérhetőségemen kívül minden más adatomat csak és kizárólag a belső kör ismerősei láthatnak? korábban nem volt. nem is adtam meg semmit magamról.
    személy szerint én csak és kizárólag azért tartok egy wiw profilt, hogyha valaki tudja a nevem, akkor valahogy megtaláljon. se több, se kevesebb hasznát nem látom jelenlegi formájában.
  • MacropusRufus
    #16
    Az, hogy a nagy cégek oda akarnak menni semmit nem jelent a jövőre vonatkoztatva ui. a nagy cégek a SecondLife-ba is bementek, majd kigyüttek, mert rájöttek, hogy ökörség.

    Az online közösségeknek az lesz a veszte, hogy személytelen. Nekem is van vagy 250 ismerősöm, de effektíve csupán kb. 20-al tartom napi szinten a kapcsolatott. És ebből a 20-ból van sztem 5-6 akire bármikor számíthatok.
    Hiába van a fészbúkon 300 ismerősöm, amennyiben a fele 4000km-nél messzebb van tőlem, semmit nem ér.
    Sok hasznos infót el lehet érni, de komoly használható tudást nem, mondjuk ez egy örök igazság: a tudás/információ = hatalom. Tehát olyan igazán ütős infókat ne is nagyon várjál a nettől. Ahhoz az internet2 kellene használnod, amihhez meg nincs hozzáférésed. (meg úgy senkinek, csak a kutató központoknak meg hasonló cégeknek)
    És egy kis infó: a magyar iwiw meg nem is online közösségi oldalnak indúlt, hanem egy szociológiai kísérletnek, nevezetes: jelneleg a Föld minden egyes lakosa elérhető 6 másik ember közbeiktatásával. Ez a minimum ami kell. Na az - eredeti nevén wiw - ezt akarta cáfolni, nevezetesen, a net közelebb hozta az embereket egymáshoz. Semmi köze nem volt az online közösség építéshez.
    Meg hát én speciel nem találom kellően komolynak azt az embert akinek a névjegyén egy májszépsz vagy fészbúk elérés is szerepel.


  • endrúdí
    #15
    Öreg már a Horx, nagyfater sem szereti a Facebookot, "nem kell nekem számítógép" :D
    http://www.horx.com/Bilder.aspx
  • bippo
    #14
    Normálisabb emberek számára már most sem arról szól a facebook, hogy valaki megmutatja az alsógatyáját.
    Inkább arról,hogy adott egy óriási felhasználói bázis, akit könnyen el tudsz érni. Hogy mit kezdesz velük és hogy őket hasznos vagy haszontalan információval bombázod, már csak a Te dolgod.
    Felhasználói szemmel pedig inkább arról, hogy egy csomó hasznos információt a facebookon is el tudok érni, hiszen már minden hírportál, cég a facebookra akar menni, emellett egy rakat embert el tudok érni, akár adott érdeklődési körrel is.
    A FB már az utóbbi időben is sokat változott a korai 'megmutatom a gatyámat' fázisból, szerintem a rugalmassága fogja meghatározni az életképességét.
  • MacropusRufus
    #13
    A futurulógiának annyi hátránya van, hogy nem lát a jövőbe. Tehát amit állítanak az mind a mostani jelenből kikövetkeztetet jövő, ami viszont nem számol a még ismeretlen dolgokkal. Tehát: ha 1900-ban megkérdeztek volna egy futurulógust, hogy milyen lesz a világ 2010-ben. Velószínleg, halvány lila finga sem volt pl. a myspace-facebook párosról, meg úgy amblok az egész online világról (egyáltalán arról a fogalomról, hogy online).
    Viszont vaszán válzolta volna, hogy mennyi rohadt sok ló lesz (ui. abban az időben a kocsit még nem igazán tartották komoly dolognak), meg ilyesmi. Ha akkor valaki megpendítette volna, hogy 110 évvel késöbb pl. lesz űrhajó, vagy esetleg egy globalizált világ. Szinte biztos, hogy kinevettek volna minket.
    Szóval nem eszik olyan forrón a kását, szinte biztos, hogy olyan jövő lesz amit senki nem tudott volna elképzelni 5 évvel ezelött sem.

  • okosan gyerekek
    #12
    De gusztustalan vagy! :S
  • 5c0rp330n
    #11
    en is jovokutato akarok lenni.
  • vasziszdasz
    #10
    Az igaz hogy a fészbúk egy fasság, már regelni is csak a lúzerek regeltek oda. Viszont a nettől elfordulással nagyon mellélőtt, olyan mintha direkt nem venne levegőt.
  • pixx
    #9
    Szerintem se lúzerek használják, egy olyan hely, ahol infórmációt lehet megosztani egymással, az, hogy ezt ki hogy tesz más kérdés...
    Internet ugyanaz, ettől nem mindenki lúzer, aki használja...
  • Ferrer
    #8
    Ez nem igaz, én pl. szociális vesztes vagyok, és éppen emiatt rettegek a közösségi oldalaktól. Szar látni, hogy emberek milyen jól elvannak egymással még az üzenőfalakon is.
  • Gascan #7
    nem "csak" a luzerek hasznaljak, aki ilyet mond az egyszeruen hulye...

    rengeteg ember hasznalja mas mas intenzitassal es fokusszal... az hogy egy ideje csokkent a latogatok szama meg siman magyarazhato azzal, hogy mar elertunk egy lelektani hatarhoz, ami utan mar csokkeno lesz a tendencia.. ugyan akkor a kozossegi portaloknak nagyobb szerepe lesz mint valaha
  • duke
    #6
    "Csak a szociális vesztesek maradnak a közösségi oldalakon?"
    Ja pontosan ezeket csak a luzerek hasznaljak.
  • endrev
    #5
    Fura, hogy Matthias Horx jövőkutató nem négydimenzióban gondolkodik... Nem számol a népesség fluktuációjával. Csak Magyarországon havonta kb. 8 000 új koponya jelenik meg a piacon. A globális számokat nem ismerem, de világviszonylatban az új koponyák mindig kicsit többen vannak a távozóknál, így növekszik az a teljes statisztika, amelyből kikerülnek a felhasználók (és manapság ez még csak növekszik, mert nem olyan régiek a közösségi oldalak), Magyarországon sajnos ez lassan, mégis túl gyorsan csökken. Lásd: KSH születési lélekszámadatok.
  • Vorpal
    #4
    Az iwiwről a facebookra való átállás véleményem szerint a hasznosságban keresendő - a fb hasznosabb, egyszerűbb ezért arra kapnak rá. Az ötlet ki kezd merülni és teret ad más ötleteknek.

    Ezzel nem értek egyet, hogy a szociális hálók nem kapnak szerepet. Sőt. csak ezek lesznek de sokkal hasznosabb formában mint most.

    Lásd. Alakitok a facebookon egy csoportot, megmutatom az uj kiskutyám - naés - mi ebben a hasznos? - igy ebben a formában nagyon kevés - ámde ha a közösség megkapja a megfelelő eszközöket hozzá, hogy kifinomultabban szervezkedjen azonnal hasznosabbá válik. Erre majd reagálni kell és oda áramlik az embertömeg.

    Az emberek egyre többet várnak el a közösségi médiától és ezért fordulnak el tőle. Valahogy nem hinném, hogy a net jövője az elszigetelődésben van, hisz akkor mi a haszna.
  • NessieGraf
    #3
    Akkor lehet, öreg vagyok, de az iwiw, facebook és társai az agyamra mennek. Viszont nem kicsit. Az iwiwre szavazók meg abban gondolkodnak: meg lehet találni régi ismerősöket. Ja. Csak aki nem volt rád kíváncsi esetleg évtizedeken át, az eztán se lesz. Az meg nem kapcsolat és nem barátság, ami arról szól, hogy "Kellemes Karácsonyt!". Legalábbis szerintem.

    Az az érdekes, hogy igazán jó társasági felületet pl. a Google kínál, viszont megközelítőleg se ott, ahol ő azt gondolja. A legjobb helyek nála a profil oldalak, különösen a blogprofil. Ott a saját érdeklődési köröm alapján találhatom meg, kinek, mi a véleménye, információja a dologról és fel is vehetem a kapcsolatot bárkivel a világon.
  • HM
    #2
    Mint ahogy anyagilag is többségben vannak a szegények(vesztesek), úgy szociálisan is többségben vannak a vesztesek. (Bár ez nem azt jelenti, hogy aki gazdag az szociálisan is az.)
    Így mindig lesz közönsége a facebooknak és társainak.