124
Ismeretlen, de jó helyek fóruma, azoknak akik már unják a Balatont
  • manome
    #83
    Az tényleg egy jó program, bár mi csak később megyünk nyaralni és a tervek szerint a Fertő-tóhoz.
    Persze kocsival, bár szívesen mennék a Railjettel is (mert még sose utaztam azzal a vonattal), de a kocsi mégiscsak kényelmesebb, több szabadságot ad.

    Riddin, ti kocsival mentek? Én egyszer busszal voltam ott, de az is kínszenvedés volt, hosszú út, meleg, tömeg, cuccok, átszállás.. szóval elég macera úgy. Az mondjuk élvezetes volt, mikor lovaskocsival taxiztak át bennünket egyik faluból a másikba.. ezekért a hangulatokért mondjuk megéri otthon hagyni a kocsit ;)
  • riddin
    #82
    És ha most mentek Tapolca környékére, akkor épp a Művészetek fesztiválján találjátok magatokat, szerintem kár lenne kihagyni, még ah nem is érdekel annyira a program, bár elég sok program lesz, akkor ott a Balaton... A hétvégén úgy is szép idő lesz.
  • smith09 #81
    kocsival , mivel a bringákat mással elvinni nem tudjuk.
  • warnjames
    #80
    Ezt a Pelion Hotelt majd megnézem, mert most mi is Tapolcára szeretnénk menni. Rengeteg szép hely van arra,Szigliget az egyik kedvenc:) Ti autóval mentek főleg nyaralni vagy vonat/busz?
  • smith09 #79
    egyetértek veled. mi panzióban alszunk de mondjuk a reggeli mindheol fejenként 7 -800 ft, annyit meg nem ér. meglehet oldani másképp is.

    A tengert én is sajnálom.:-(
    Én a Balcsi mellett lakom, tavaly sopron idén szentendre. jövőre nem is kis pénz sporolás , és remélem Holt tenger.
  • kamilla6666
    #78
    Én is szeretem Magyarországot, rengeteg gyönyörű hely van, amit érdemes megnézni! Egy csomó ismerősöm jobban ismeri a külföldi látványosságokat, mint a hazaiakat, ami szerintem elég elszomorító..
    Én mondjuk az apartmanokat jobban szeretem, mint a szállodát, mert ott tényleg a magam ura vagyok, nem köt a reggeli ideje, nem jön a takarító kora reggel..

    Az egyedüli amit sajnálok, hogy nincs tengerünk, mert azért tényleg külföldre kell menni.

    És igen, én is kocsival megyek, ezt egy rossz tapasztalat után megfogadtam, annyi pluszpénzt megér.
  • smith09 #77
    Nem bánom h idén is itthon nyaralunk nekem semmi baj a hazai turizmussal! Éttermekben jól főznek, bringa utak vannak bőven.
    Na jó Milánó azért tetszett ! :-)
  • f4ember
    #76
    Mostanában a legtöbb ember úgyis belföldön fog nyaralni, mert a legtöbbünk megérezte a gazdasági válságot. Legalábbis a ismerősi körömben, mindenki itthon nyaral. Mondjuk lehet, hogy ugyanannyira jönnek ki, mert drágább hotelbe mennek, tehát azt a pénzt ráköltik a szállásra, amit az utazással megspórolnak. De ez így jó, Én is jobban szeretek, mondjuk egy 3-4*os szállodába megszállni, mint egy viskóba :)
  • fantomas11
    #75
    én totál azt mondom, hogy egy belföldi utazásra mindenképp kocsival menj, mert nincs is jobb, mint egy lágy kellemes vezetés után egy jó kis benzinkúton kávézni.és ott kényelmesen elpihenni, mielőtt továbbra is vezetnél..bár akár érdemes egyben levezetni azt a pár 100 kilométert, és akkor ott a helyszínen a szállodában fogod tudni hip hop kipihenni azt a pár óra megpróbáltatást, amit a kocsiban ülés okozott..amúgy érdemesebb bérelni egy autót egy ilyen utazásra, mert úgy mégsem a saját autódat terheled agyon..
  • katakpult
    #74
    hát ha különleges alkalom(van egy pár tippem, hogy mi lehet :D) akkor a Pelion szerintem tökéletes választás, 4 csillagos szépen felújított karbantartott hotel, az embernek egy szava sem lehet rá, aztán ott Tapolcán mindenképp érdemes megnézni a tavasbarlangot
  • Thaison
    #73
    Tapolcán én ugyan még nem voltam de már nagyon sokat hallottam róla az ismerőseimtől így most nyáron biztosan le fogunk nézni oda is. Amúgy ahogy írjátok én is inkább a kocsi híve vagyok mert azzal tényleg ott állunk meg ahol akarunk. Amúgy aki volt már Tapolcán az hol szállt meg? Mert nekem a Pelion nevű szállodát ajánlották, persze ez egy különleges alkalom lenne azért mennék egy ilyen fullos helyre:)...de a részleteket nem mesélem el,túl nyálas lenne:)
  • f4ember
    #72
    Taplocán tavasbarlang van. Miskolc-Tapolcán van a barlangfürdő, amit te említettél. Különben mindkettő nagyon szép hely érdemes megnézni őket. Sima Tapolca azért jobb, mert ott van egy köpésre a Balaton. Kezd egyre felkapottabb lenni Tapolca, szóval gyorsan kell cselekedni, míg el nem özönlik a turisták.
  • kamilla6666
    #71
    Én jártam Tapolcán, voltam a barlangfürdőben, ami elég egyedülálló, nagyon szuper volt!!
    Egyetlen problémám az volt, hogy tömegközlekedve mentünk, és ez nem kis macera. Legközelebb biztos, hogy csak kocsival!
    Amúgy az egész környék nagyon szép, érdemes felkeresni!
  • tudomhollaksz
    #70
    ez a borkocsonya felkeltette az érdeklődésemet.. Még nem is hallottam róla eddig, de nagyon kíváncsi vagyok! Biztos jól készítik el ott helyben az ilyesmiket.
    Mindenesetre én sosem fogom megunni a Balatont, bárki bármit is mondjon, de kell néha a változatosság, mászkálni a környéken.
    Tapolcára van most valami játék is, ahol nyerni lehet utazást, majd utánanézek
  • f4ember
    #69
    Kocsi mindenképp kell, mert egy csomó szép helyet kihagytok amiatt, mert messze van, és ezért inkább nem gyalogoltok el odáig. Helyi járattal meg kész katasztrófa utazni. Azért a nagy melegbe nem rossz lógatni a lábadat a balcsiba :) Tapolcáról csak 12 km, így simán meglehet azt csinálni, hogy leugrani egyet hűsölni, majd folytatni a kirándulást.
  • DzsungelDzsáó
    #68
    Én a családdal elég gyakran nyaralok a Balcsin, de egy idő után már unalmas... nem jó egész nap a lábadat lógatni a vízbe..így ha úgy van foglyuk magunkat be a kocsiba és irány a közelben lévő városnak.Egy kis történelem néha amúgy sem árt, meg ahogy " tudomhollaksz" is mondta a borok arra felé isteniek... csak a borkocsonyával vigyázat :D
    Tapolca nagyon jó hely én csak ajánlani tudom ha kirándulni akartok a Tapolcai-medence bazalthegyei tökéletesek erre a célra,de ott van Nagyvázsony is, romos várakat is láthatunk stb. Így nekem praktikusabb autóval menni, és ha tehetitek ti is azzal menjetek mert így sok szép dolgot láthattok. :P
  • tudomhollaksz
    #67
    imádom én is nagyon a Balaton északi részét, a Badacsonyt, és főleg a Badacsony északi hátát. Tele van jó kis borospincékkel, meg hangulatos eldugott kis vendéglőkkel. Senkinek sem szabad kihagynia. Tapolca és környéke azért is nagyon jó, mert bármikor válthatsz és ha eleged van a kirándulgatásokból, pár perc alatt lent vagy a Balcsiban
  • haraposlo
    #66
    Én éppen ma nézegettem a Spirit wellness hotelt, ami sárváron van. Nekem Nagyon nagyon tetszik :P-
  • bagdadigiliszta
    #65
    Tapolca nagyon szép és látványos hely. Pár éve volt ott a család.Megnéztük az összes nevezetességet pl a sírkertet,a Hősök terét, a tavasbarlangot és kirándultunk egyet a Balaton-felvidéki Nemzeti Park területén.Tervezzük hogy újból elmegyünk ide :)
    f4ember neked is nagyon tetszett?
  • f4ember
    #64
    Tapolcán ott van a tavasbarlang, aztán van ott 4 csillagos wellness szálló is. Meg persze nincs messze a Balaton se, hogyha arra vágyna az ember. Szerintem, nincs olyan hely amit meglehetne unni, mert, ilyen 3-4 napos nyaralás esetén nem tudod megismerni annyira a környéket.
  • Gladiator
    #63
    Badacsony, meg a Tihanyi-félszigetnél, miután felérsz a "csúcsra", ott mész tovább, és olyan délután 5-6 fele marha jók a fények, meg a Balaton, meg a szőlő ültetvények, stb. Utána pedig Balatonfüred fele menve, tök közel mész a Balcsihoz, az is jól néz ki.
  • f4ember
    #62
    Balaton fele merre tudtok olyan utat, ahol érdemes menni? Idén nem csak napozni szeretnénk, hanem kirándulgatni, megnézni helyeket, meg autókázni, azt legalábbis Én :P Valami jó szerpentines helyet, ahol meglehet hajtani a kocsit :)
  • dixennem
    #61
    Szerintem is jó hely és egy Fiesta-val simán megjárhatod, és szerintem még a környéket is mivel igazán fogyaszt sokat a kocsi.
  • Gladiator
    #60
    szentem romi hely és simán megjárod.
  • smith09 #59
    múlt héten 3 nap a balaton körül bringával, ajánlom mindenkinek / főleg a révfülöpi kempinget , szerintem tökéletes /
    meg majd augusztus végén szentendrén egy 4 napos bringa túra / pilisbe, visegrád, szentendrei sziget /
  • novaria
    #58
    És tapolca nem uncsi már? Vagy még nem voltatok? Hol szálltok ott meg? Amúgy persze, meg lehet tenni egy tankkal, ha csak nem 3db 400kilós disznó van a csomitartóba miközben 170el próbálsz repeszteni az autópályán a kis fiestával :)
  • mentopes
    #57
    Sziasztok, párommal romantikus hétvégét akarunk csinálni, autóval mennénk itt magyarországon, én Tapolcát néztem ki, szerintetek jó hely?, pestről telitankkal meglehet járni?(ford Fiesta)
  • Gladiator
    #56
    Megkérdeztem pár szolnoki ismerősöm és aszonták ott nincs diszkó. de mind1, meguntam, megyünk abádszalókra, ha szar is, 4 napot kibírunk:D
  • jacky87
    #55
    sziasztok, egy oldalt szeretnék ajánlani, ahol szállást tudtok foglalni akár online is. http://nyaralasitthon.com
    Ha reklám akkor bocsi, de sztem ebbe a topikba belefér! :)
  • Slayerboy
    #54
    Azért ez túlzás :D
  • Gladiator
    #53
    itthon is.
  • 89
    #52
    maradj otthon sok a szúnyog
  • Gladiator
    #51
    Na ja, csak mondjuk Szolnok 100km-re van, a horvát tengerpart meg vagy 600-ra. És mivel ez csak egy 3 éjszakás nyaralás lesz, így nem nagyon éri meg olyan messzire menni. Piát meg amúgy is Tescóból, azt dizsiben már csak szinten kell magunkat tartani.
  • Rage47
    #50
    Őrtilos
  • RaZoK
    #49
    már nem azér, de olcsóbban kijössz ha a szomszéd országokban keresgélsz :)

    tavalyi ár: 0,33 Tuborg Siófokon 650 HUF

    idén mennyi lehet 1000? :D

    és a szállással sincs ez másképp =)
  • Atomreaktor
    #48
    Győr.

    fürödni lehet, kajakozni lehet, bulizni lehet.
  • pxxl
    #47
    siófok szar. csak azért jó, mert látni onnan az északi partot
  • Kongy
    #46
    Siófok. Nem unom a balatont.
  • ReTeK
    #45
    Hajdúszoboszló télleg jó, a nyári estéken néha annyian vannak a főutcán (téren?) hogy lépni nem lehet :-S
  • jazzy
    #44


    Szerintem Szolnok nem jó hely nyaralni.