36807
Nevada_900x350.jpg
Digital Combat Series: World

A DCS World megszületésével a DCS sorozat egyetlen közös magra építve, egy felületről lesz elérhető. Az eddig egyenként telepíthető DCS részek helyett egyetlen közös felületről lesz elérhető, így sokkal könnyebben lehet váltani az egyes kiegészítők között, egyszerűbb és könnyebb lesz a frissítés is. A DCS World folyamatos frissítésekkel, a grafikus rendszer, az AI egységek, AI logika, effektek, stb. együtt fejlődik. Minden ami a szimuláción kívüli repülhető gép, térkép vagy más fizetős tartalom. A jelenlegi DCS World még béta verziós, nem végleges. Az első kiadás ingyen tartalmazza a Flaming Cliffs 2-ből származó repülhető Szuhoj Szu-25T Frogfoot típust.(THX by Sanyo)

*-------*

Nem jogtiszta játék letöltésében, telepítésében és használatában nem tudunk és nem is akarunk segíteni.

Az ilyen jellegű hozzászólások válaszolatlanul lesznek, vagy minden további értesítés nélkül törlésre kerülnek.

HUNAF nyílt facebook csoport KATT IDE!

DCS OFFICIAL fórum KATT IDE!

A DCS HuNAF weoldala KATT IDE!

Szimulátor történelem KATT IDE!
  • Papa01 #1403
    Oki, köszi! :)
  • LeonSilver
    #1402
    De lehet, hogy van benne hiba. Majd megnézem és javítom.
  • Papa01 #1401
    A Mav. hatótávolságának maximámról, és egyből lehet kifordulni. :) Tényleg jobb így van idő a célkeresésre, befogásra.. én egyébként is mindig kínlódom a Mav. saját rendszerével, szerintem nem egy "felhasználóbarát" ... :D
  • macleody
    #1400
    Mit jelent az a nagyon messziről? :)
  • Papa01 #1399
    ááá, akkor nem tudom, mit nézhettem be, a bagoly csípje meg... :) Viszont akkor a leírásában nem hibás az utolsó mondat? Ott hosszú van.. :)
  • LeonSilver
    #1398
    http://www.sg.hu/listazas_msg.php3?id=1277564018&no=956

    "Közelíts rá (V-rövid), majd nyomj egy HOTAS TMS Up-ot röviden (arra figyelj, hogy mittudomén.. 25mérföldről nem fogja így sem befogni a célt)!

    Ha mindent faszán csináltál indíthatod is a cuccot."

    ;)
  • Papa01 #1397
    Forrás.
  • Papa01 #1396
    Leon mester!

    Emlékszel volt nekem nyűgöm a "No track launch IHBT" hibaüzivel... No rájöttem a megoldása... miután megvagy a hosszú V-vel és a Mav ráállt a célra, nyomni kell egy rövid LCtrl+Up-ot, és indítható is a cucc..

    Piszok hatékony, nagyon messziről ki lehet szedni a veszélyes célokat. :)

    EZT Sanyo oldalán olvastam. Te próbáltad már?
  • LeonSilver
    #1395
    Ezt éppen most leltem egy cikkben.
    "A felderítésen kívül a cél pontos eltalálásához lézeres megvilágítás – célmegjelölés - szükséges, és ahhoz pedig az előreküldött "spotters", vagyis célkijelölő szárazföldi egységek. "

    Szóval szerintem erre való az általad említett bigyula.
  • LeonSilver
    #1394
    No. Így belegondolva meg kipróbálva én arra a következtetésre jutottam, hogy ez nem arra való amire próbálod használni. Nem tudom, hogy így van e ezért a magam elképzelését írom.

    Előfordul a harcok során, hogy egy adott célt a földön harcoló alakulatok jelölnek meg lézerrel. Szerintem ennek a jelnek a megtalálására szolgál ez a kereső mód. Nézegettem a szerkesztőt de nem találtam olyan földi egységet ami ezt meg tudná csinálni pedig IRL létezik.
  • Papa01 #1393
    Jól néz ki! :)
  • LeonSilver
    #1392
  • Papa01 #1391
    Na, ezt nem is figyeltem fel.. :)
    A képeket mivel csinálod meg olyanra, mit a dokban?
  • LeonSilver
    #1390
    A Foxit teherautóról leesett darabjával. Kipróbáltam azt is amit mondtál de 6* nagyobb fájlt csinált (7.7mb) ugyan abból a doc-ból.
  • Papa01 #1389
    Nagyon jó lett, gratu és köszi! :)! Mivel raktad PDF-be?
  • mcsaba
    #1387
    Mindenféle gyakorló küldetést csinálok magamnak hogy a különböző rendszereket és fegyvertipusokat megtanuljam jól használni. Eddig mindig a szerkesztőben megjelöltem hova kell menni igy könnyen megtaláltam a célt és már csak potyogtatni kellett, most azt szeretném gyakorolni hogy megtaláljam a célt anélkül hogy azt előre tudnám pontosan hol van, olvastam hogy van lézerkereő ami az ellenég lézereit beméri és gondoltam ezt gyakorlom hogy lézer alapján keresem meg a célt de nem igazán sikerült. Valaki tudna ebben segiteni? Először is mi az ami lézert bocsájt ki? Én leraktam pár dolgot egy reptérre és arra repültem úgy hogy tudtam merre van a cél hogy lássam mi történik átváltottam lézerkereőre de semmit nem jelzett, lehet olyan dolgokat tettem le amik nem bocsájtanak ki lézert. A másik ami nem igazán világos hogy hogy is müködik ez a lézerkereső, milyen irányokból képes a lézert érzékelni, csak azokat a lézereket érzékeli amivel engem céloznak meg vagy azokat is amik teljesen más irányba néznek? Nem tudtam mozgatni mint a TGP-t, ez sem világos most hogy van, csak azon a területen keres ami látszik a képen ami elég érdekes lenne mert ha azon a területen ninc emmi akkor vissza kell váltsak más irányba állitani majd vissza ami elég érdekes megoldás lenne, vagy mindenfele keres és ha talál valamit akkor majd magától arrafordul? Most igy hirtelen ezekre kéne válasz de ha bármit tudtok a témáról irjátok meg vagy tudtok valami jó magyar irást annak is örülnék. A segitséget előre is köszönöm. Kellemes Húsvéti Ünnepet!
  • Papa01 #1386
    Ha gondolod, segítek is majd.. :) Voltaképpen még oldal sem kéne elég lenne egy csak egy sima link,... mint ez a két piros felül. :)
    Még annyi, hátha fontosnak tartod, van egy BULLZIP PDF Printer nevű kis ingyenes progi, ami nagyon szépen átrakja a Word doksi PDF-be, hiba nélkül. Így a Te munkád is PDF-be kerülne ki.
  • LeonSilver
    #1385
    Két dolgot gondolok.
    1) Igazad van papa
    2) lusta vagyok mint az állat :D
    13+1) Eccer majd megcsinálom. Ezt a mavericket is olyan docra mint a másik kettőt ;)
  • Papa01 #1384
    Leon, ezeket a leírásokat, (meg amit régebben csináltál), miért nem teszed ki egy mezei weboldalra? :) Az SG keresője egyébként sem egy nagy ász, és így minden egy helyen lenne, nem lennének ismétlődő kérdések sem...
    Mit gondolsz? :)
  • LeonSilver
    #1383
    Csak még annyi, hogy annak az MFCD-nek kell aktívnak lennie amin éppen machinálni akarsz. Tehát nem elég az, hogy átváltasz rá, ha egérrel csinálod akkor mégegyet "kattintani" kell a TGP gombocskájára :) Akkor lesz egy "keret" az MFCD-n ami jelzi, hogy az az aktív.

    A RALT+RIGHT illetve a RALT+LEFT billentyűkkel tudsz választani, hogy a TGP-n a meleg célok (neeem, nem a steiner kristóf, azegy másik meleg cél) fehérek illetve feketék legyenek az MFCD-n.

    Úgy tudsz a legkönnyebben gyakorolni ha használod az "Active Pause - Pause+LShift+LWin" bigyulát. Ilyenkor a gép áll a levegőben, nem mozdul. nem kell vele foglalkozni viszont minden végrehajtódik.

    Aztán ha már faszán megy minden elkezdheted kikapcsolt ikonokkal is gyakorolni.
  • macleody
    #1382
    Ha az aktív monitoron nyomsz egy "C"-t középre ugrik a "célkereszt". A HUD-on látni fogod, a TGP-nél egy kis rombusz, a mavericknél egy nagyobb kör, a közepén ponttal, alul-felül meg kétoldalt kis vonallal. Mint egy crosshair az fps-eknél.
    TGP-vel megkeresed a célt, befogod /BCTRL+UP/ kis négyzetnek kell lennie a célon és point feliratnak. Ha hosszan nyomod a bal control+felfelé nyilat megjelöli a célt. Átváltasz a maverick monitorra, nyomva tartod a "V"-t, ekkor a kamera a kijelölt célra ugrik. Ezt akár 20km-ről is megcsinálhatod. Én kb. 7-8km-re a céltól elkezdem nyomkodni a BCTRL+UP-t amíg a maverick be nem fogja a célt. De általában csak 6km alatt tudok lőni. Ha röviden nyomod a "V"-t vált egy fokozatot a nagyításon. A TGP nagyításán a HOME és az END gombokkal tudsz még pluszban változtatni.
    Ezeket persze az X52-n nyomkodom nem a billentyűn, csak nem tudom a HOTAS beállításokat, mert saját profilt használok.
    Ha van JATC az nagyban megkönnyíti a dolgot, mert megadja a célpont koordinátáit.
    Ha elírtam valamit majd jön Leon bácsi és helyre teszi a dolgot :)
  • repvez
    #1381
    odáig eljutok hogy a maverick és a tgp képernyön a keresöt tudom mozgatni, de azon tul semmit.Nem tudom mivel kell a célt befogni nagyitani a képen ill., hogy a Hudon vagy hol jelzi hogy merre jár a keresö fej , mert csak mozgatom össze vissza de nem igazán találom meg a célokat , pedig szabadszemmel látom hogy elöttem vanank de a keresöben egész máshol járok :(
  • LeonSilver
    #1380
    Már leírtam valahol, keresd meg. Ha nem megy szólj és szájbarágom ;)

    **--**

    Addig megy, hogy TGP-vel megkeresed, befogod és kijelölöd a célt?
  • repvez
    #1379
    tud valaki szájbarágos magyarázatot hogy mikor melyik gombot kell megnyomni a maverick inditsához?Egyszerüen nem jövök rá .
    A gombotak a HOTAS opcioknak megfelelöen mindent oda tettem ahol az eredetin is van(mármint a bot részen)Mert a gázgar az különbözik igy ha lehet ilyen leirás jönne jol hogy hogy megy a gyakorlatban ez.A maveriket ki tudom választani a listábol a szabadesésu Bombázás is megy CCIP modban , de a maverick sehogy nem indul.
  • Sanyo
    #1378
    Már a steamen is kapható a DCS: A-10C.
  • zsee69
    #1377
    Elsőre nem tudtam hogy mit kell csinálni de rájöttem és nekem is megy! Köszi a segítséget!!!
  • repvez
    #1376
    nálam az 1325ös hsz-emben lévö link megjavitotta.azota is minden gond nélkül megy
  • zsee69
    #1375
    Sziasztok! Nekem is hasonló a hibám mint a 1307.. Mit tegyek hogy jó legyen? (win7 32bit 2Gb ram AMD5200+ (x2) NV 9800gt512mb) Visual++, dx, nvidia driver, minden frissítve graf. levéve minimumra és még ígyis ezzel a hibaüzenettel dob ki 90% betöltés után:
    Probléma-aláírás:
    Problémaesemény neve: APPCRASH
    Alkalmazásnév: dcs.exe
    Alkalmazásverzió: 1.1.0.6
    Alkalmazás időbélyegzője: 4d70d4a8
    Hiba – modul neve: KERNELBASE.dll
    Hiba – modul verziója: 6.1.7600.16385
    Hiba – modul időbélyegzője: 4a5bdaae
    Kivételkód: e06d7363
    Kivétel – eltolás: 00009617
    Operációs rendszer verziója: 6.1.7600.2.0.0.256.1
    Területibeállítás-azonosító: 1038
    További információk 1: 138c
    További információk 2: 138c7a3b8fd0e76e064c3cca3e2707bd
    További információk 3: 73ea
    További információk 4: 73eac09b3d6b39ea56dbdbce62eade95

    Olvassa el online adatvédelmi nyilatkozatunkat:
    http://go.microsoft.com/fwlink/?linkid=104288&clcid=0x040e

    Ha nem érhető el az online adatvédelmi nyilatkozat, olvassa el az offline változatot:
    C:\Windows\system32\hu-HU\erofflps.txt
  • LeonSilver
    #1374
    Megpróbálhatjuk bár nekem nem lassú vagy nem lassabb az FW mint más.
  • Papa01 #1373
    Nagyon, nagyon várom! :))
  • Sanyo
    #1372
    Óh, elírtam. :) Köszi.
  • macleody
    #1371
    Csak egy észrevétel. Az 1.1.0.7 már megjelent.
  • Sanyo
    #1370
    Leon, a freewebről elég lassan jönnek le a grafikai elemek, szívesen adok neki tárhelyet, hátha gyorsul valamennyit. Mit gondolsz?
  • Sanyo
    #1369
    GAU-8/A Avenger.

    Készülget a cikk, ha minden igaz lesz benne egy meglepetés is. :)
  • Bögyörő
    #1368
    A TISL panellel tudja valaki pontosan mi a helyzet? Most tartok nála a manualban és az én angol tudásommal nem igazán értem, van egy olyan rész ahol azt irja hogy "This panel is not functionally implemented in this simulation" ez ha jól értem azt jelenti hogy nem működik, de ehez képest minden minden kapcsólóhoz tekertyűhöz és egyébb bigyóhoz leirja hogy mit csinál, máshol ha egy kapcsoló nem müködik egyszerüen odairják hogy "No Function", most akkor müködik vagy nem.
  • Sanyo
    #1367
    Basic Laser Guided Bomb Delivery.
  • macleody
    #1366
    Ne idegesítsétek már csoleet mert még azt mondja, hogy ez sem jobb gép mint a kamov és letörli az egész játékot. Akkor meg kivel fogok repkedni?
  • LeonSilver
    #1365
    Nem, nem figyeltem fel rá.
  • HungaroJET
    #1364
    Tudja azt Csolee :D Nem látod a Szmájlit amit benyomott a végére ?
    Lájkollak Leon
  • LeonSilver
    #1363
    Ha az RWR-re gondolsz akkor az nem radar tezsvírem.

    http://en.wikipedia.org/wiki/Radar_warning_receiver