36807
Nevada_900x350.jpg
Digital Combat Series: World

A DCS World megszületésével a DCS sorozat egyetlen közös magra építve, egy felületről lesz elérhető. Az eddig egyenként telepíthető DCS részek helyett egyetlen közös felületről lesz elérhető, így sokkal könnyebben lehet váltani az egyes kiegészítők között, egyszerűbb és könnyebb lesz a frissítés is. A DCS World folyamatos frissítésekkel, a grafikus rendszer, az AI egységek, AI logika, effektek, stb. együtt fejlődik. Minden ami a szimuláción kívüli repülhető gép, térkép vagy más fizetős tartalom. A jelenlegi DCS World még béta verziós, nem végleges. Az első kiadás ingyen tartalmazza a Flaming Cliffs 2-ből származó repülhető Szuhoj Szu-25T Frogfoot típust.(THX by Sanyo)

*-------*

Nem jogtiszta játék letöltésében, telepítésében és használatában nem tudunk és nem is akarunk segíteni.

Az ilyen jellegű hozzászólások válaszolatlanul lesznek, vagy minden további értesítés nélkül törlésre kerülnek.

HUNAF nyílt facebook csoport KATT IDE!

DCS OFFICIAL fórum KATT IDE!

A DCS HuNAF weoldala KATT IDE!

Szimulátor történelem KATT IDE!
  • Bögyörő
    #1443
    Nálam 1024-en vannak a cockpit képernyők de ha nagyitok a térképen ilyen lessz:
    Kép1

    Kép2

    Még a kifutó sem látszik rendesen, épp azon állok. A Black Sharkban még a gurulóutak meg az apró épületek is látszottak ha nagyitottam.
  • macleody
    #1442
    Ha beállítod az optionsban a cockpit cuccot 1024-re akkor nem lesz homály a térkép. Bár valószínűleg veszítesz vele néhány fps-t.
  • Bögyörő
    #1441
    Ha már az összehasonlitasnál tartunk, én nem vagyok kibékülve az A-10 TAD térképével, a Black Sharkban azzal eggyut hogy egy orosz tipus és elég régi fülke, nem az új modern MFD-s, az ABRIS térkép nagyon jól kivan dolgozva. Az A-10-en eggyik-másik térkép egy nagyitáson tul már csak egy nagy homály, és vannak olyan részek ahol mintha két különböző térkép lenne egynás mellé téve. Ez vajon a valóságban is igy van?
  • LeonSilver
    #1440
    Nemigazán. Éppen ezért ha valaki már vágja akkor igazán csinálhatna egy tutoriált.

    Bögyörő, barátom. Pedállal összehasonlíthatatlanul jobb a Shark, igaz ő azért úgy sem egyszerű, valószínűleg ezért sem lett befutó IRL. Viszont amit írsz ("nekem ez a rész nagyon tetszett a Black Shark-ban, imádtam ahogy lassan életre kelt") az tényleg nagyon-nagyon fasza a BS-ben!
  • macleody
    #1439
    CDU-t egyébként pötyögi valaki? Már azon kívül, hogy a JTAC által megadott koordinátákat beviszi. Repülési útvonalat már csináltam Flight Plan-ben de azt is csak szórakozásból.
  • Bögyörő
    #1438
    Eggyes dolgok sokkal könnyebbek az A-10-en, például maga a gép irányitása, igaz én pedál nélkül kinlódtam a Black Shar-al és elég sokat káromkodtam, mióta megvan az A-10 azóta nem is inditottam el, pedállal biztos sokkal könnyebb.
    A gép inditása, sokkal kevesebb lépésből megvan az A-10en, bár nekem ez a rész nagyon tetszett a Black Shark-ban, imádtam ahogy lassan életrekelt.
    Szerintem a fegyverkezelés sem olyan vészes, legalábbis alapból, de elég sokmindent lehet állitani a fegyvereken amit egyenlőre még én sem értek, Ami még nehéznek tünik az a CDU é az UFC, egyenlőre ezekröl sem tudok sokat.
  • SgtChris
    #1437
    Amíg nem olvasgattam a manualt, addig azt hittem, hogy egyszerű lesz átpattannom a jól megszokot Blackshark fülkéjéből az A-10C-be, de mostmár úgy gondolom, nem fog ez olyan egyszerűen menni.... Elég bonyolultnak tűnik és összetettnek...de lehet hogy csak öregszem...vagy csak lusta vagyok :-P Pedig szépen fut...
  • Sanyo
    #1436
    Na, az akkor nagyon baba. :)
  • Papa01 #1435
    Vannak ilyen kódok láttam a manual-ban.. :)
  • Sanyo
    #1434
    Még annyit tennék hozzá, hogy a lézernek többjegyű "számkódja" van, amit a JTAC-nak közölnie kell a disznó pilótájával, különben az LGB nem tudja követni. Ez élesben így megy, de a DCS-ben nem biztos, mivel az LGB indításáig még el sem jutottam. :)
  • Scottt
    #1433
    Valamennyire igen,én Falconoztam egész sokat,és elég sok minden hasonlít MFD-k kezelése stb,hisz digitalizált cuccok ezek,gyakorlatilag hasonló szoftverekkel.
  • Bögyörő
    #1432
    Ezt nem tudom biztosan, de ha van is különbség nem hiszem hogy olyan nagy lenne.
  • Papa01 #1431
    Nem igazán konkrét műszerekre gondoltam, hanem pl, ha itt megtanulom az LGB bombák használatát, akkor az F-18-asban is ugyanígy kell majd kezelni a rendszert?
  • Bögyörő
    #1430
    Vannak olyan müszerek amik a valóságban is alkalmaznak több gépben, pl HSI, VSI, mühorizont, magasságmérő, rádiók, besugárzásjelző. Az F-18 az eléggé különbözik müszerezettég terén, de azért minha lenne egy két müszer itt is ami ugyan az mint az A-10ben, VSI, RWR, magasságmérő, legalábbis képek alapján nekem úgy tünt. A szimulátorban szerintem sokkal könnyebb a helyzet, mert sokkal több minden használható némi modositás után.
    A következő gépről még semmi hivatalos infó nincs? Épp nézegettem Sanyo kollega oldalát ahol a Ka-50 netes megjelenése után már nemsokkal képek is voltak fent az A-10-ről, még az első patch és a DVD megjelenése előtt. Most nem értem mi ez a titkolózás, ha már biztos hogy egy merevszárnyu amerikai gép lessz akkor már biztos hogy mi lessz a következő csak nem mondják el.
    Azt nem tudjátok hogy minden fegyvert betettek a szimbe amit az A-10re lehett aggatni, vagy akadnak még más fegyverek vagy egyébb cucc ami a valóságban igen de a szimben nincs benne.
  • GaBika6
    #1429
    Valami ilyesmiről lehetett szó nem?
    Elég életszagú:

  • Papa01 #1428
    Urak, ez lehet hogy hülye kérdés, de ha következő gép pl a 18-as, akkor az A-10-hez kifejlesztett rendszerek egy részét egy az egyben átteszik, és a kezelése is ugyanúgy történik majd? Pl Mav, LGB, GBU bombák.. Illetve ez valóságban is így van? Tehát egy adott rendszert minden gépen ugyanúgy használnak?
  • Papa01 #1427
    Leon kolléga, a GBU38-as írásoddal kapcsolatban, talán annyi, hogy ha a bomba oldható, akkor megjelenik a "MAN REL" szöveg a HUD-on.
  • Papa01 #1426
    A kifutópályás módszert én is csinálom!! :)) De szerintem pl egy városban, vagy erdőben lehetetlen észre venni egy harcjárművet.
  • mcsaba
    #1425
    Ez jól hangzik, csak én a CDU használatához még nem jutottam, esetleg valaki aki már érti a müködését irna egy rövid leirást magyarul.
  • macleody
    #1424
    A dragonos tréning csomagban is van jtac. Ha nem jelöli meg a célt megadja a koordinátáit, amit ha beviszel a cdu-ba ráállhatsz tgp-vel.
  • mcsaba
    #1423
    Nem erősségem az angol de ha jól értettem akkor ez akar valami hasonló lenni, hogy a foldről segitenek meg megjelölik a célt nekünk.

    link
  • mcsaba
    #1422
    Régen a Lock On-ban eleinte csak cimkével repültem, és még úgy is legtöbször lelőttek, idővel azért sikert finomitani a teknikámon és mostmár cimke nélkül használom, az A-10C-t sosem használtam cimkével, de még csak saját küldetéseket repülök mert még főleg csak gyakorlok és szinte mindig tudom mi hol van, persze igy is előfordult hogy nem találtam meg amit szét akartam lőni, ezért mostanában úgy gyakorlok hogy az ellenség mindig egy kifútópályán van, igy azért elég könnyu megtalálni és ráérek a fegyverekkel foglalkozni, de mostmár próbálkoznék kicsit realisztikusabb küldetéssel, ezért gondoltam hogy talán lézerrel meglehet őket találni.
  • Papa01 #1421
    Jah, így sokszor csak bolyongok én is.. Ti címke nélkül repültök egyébként?
  • LeonSilver
    #1420
    Kár, hogy a küldetésszerkesztőben nincs ilyen egység, kipróbálnám szívesen.
  • LeonSilver
    #1419
    Jaja. Adott esetben kommunikálnak egymással a földi és a támogató egységek. Csak gondold el, hogy egy tisztogatás alkalmával mondjuk találnak egy jól védett bunkert amit a földi egységek csak nagy veszteségek árán tudnának kiiktatni. Jön a disznaja de mivel nincs a bunkerről felderítési adat fingja sincs róla, hogy hol van. Ilyenkor szól neki a gipsz jakab, hogy megjelöli a célt lézerrel. A disznó megkeresi a jelet és dob rá némi csomagot oszt jónapot.
  • Papa01 #1418
    Úgy látom neked is az a nagy problémám, mint nekem.. :) A célok azonosítása, megtalálása.. én nem is értem valóságban hogyan csinálhatják.. :)

    Szerintem sok esetben rádión keresztül segítik a pilóta munkáját a földi egységek.
  • mcsaba
    #1417
    Értem, akkor én gondoltam teljesen másra mint amire való, teljesen abban a hitben voltam hogy ezzel az ellenséges lézereket lehet kiszurni és igy megtalálni őket. Szóval akkor ez ugyanúgy célmegjelölésre való mint ha a TGP lézerjét használnánk csak nem mi jelöljűk meg a célt hanem egy földi egység. De gondolom akkor nagyjából kell tudni merre van a cél mert ez nem találja meg ha nem jó környéken keresünk.
  • Papa01 #1416
    Beállítottam, nagyon pöpec, gyorsan lehet így a célokat támadni...
  • macleody
    #1415
    Bakker Leon, ezt mondhattad volna hamarabb is :)
  • Papa01 #1414
    De jó, köszi szépen! :)
  • LeonSilver
    #1413
    A profil szerkesztőben nem lehet neki funkciót adni. Viszont ők hárman a 27-28-29-es gombok. Magában a játékban lehet használni.

  • Papa01 #1412
    A joy szoftverével tudtad elérni azt a 3 gombot? :) Illetve magukat az MFD gombokat hogyan tudod joy-hoz rendelni? Vagy mindegyiknek van egy billentyű kombinációja? :)

    Köszi a segítséged! :)
  • Papa01 #1411
    Végül is igaz... :) ehhez kell egy jól fel programozott joy... :) Viszont nem is tudtam, hogy az a 3 szürke gomb is programozható.. ezzel nagyon megleptél. :)
  • LeonSilver
    #1410
    Én mostanában már úgy csinálom, hogy csak a jobb mfcd-t használom a tgp és a maverick basztatására. A baloldalit meg csak a fegyver menedzselésre illetve az útvonal figyelésére. Az X52 gázkar részén van három gom amivel elvileg az órát lehet állítani meg stopper meg mittudom én. Na ezekre ráraktam a jobb mfcd 14-15 -ös gomját illetve a bal mfcd 15-ös gombját. Így egy gombnyomásra vált, mégegyre meg aktív.
  • Papa01 #1409
    Nagyon jó lett, köszi szépen! :)
    Talán annyi, de emiatt már ne rakd újra, hogy sztem a jelöléshez használj alakzatot, tudod csináltad a videós cikket a ROF-hu-ra... na abban én a képeket kijavítottam olyanra, de ez tényleg apróság.

    A másik hogy ha a jobb oldali MFD kezd, esetleg bele zavarodhat, hogy a Mav-et a baloldalin nem tudja kiválasztani, tehát előbb a balon kell egy TGP, és ezután a jobbon a Mav.
    Vagy a baloldali MFD-én kezdi az egészet, és akkor nincs ilyen gond.

    De ez sem annyira fontos dolog, örülök nagyon ezeken a tutorial-oknak, remélem lesz még! :)
  • LeonSilver
    #1408
    Majd nézd át Papa bár asszem ez már jó. Vagy valami..
  • LeonSilver
    #1407
    Javított DCS_A10C_Maverick.pdf
  • macleody
    #1406
    Hmm... micsoda pazarlás :D
  • Papa01 #1405
    Sikerült! :)


    Állat ez a képfeltöltő, nem kér kódot.. :)
  • Papa01 #1404
    Urak, LGB bombákat párosával nem lehet oldani?