36810
Nevada_900x350.jpg
Digital Combat Series: World

A DCS World megszületésével a DCS sorozat egyetlen közös magra építve, egy felületről lesz elérhető. Az eddig egyenként telepíthető DCS részek helyett egyetlen közös felületről lesz elérhető, így sokkal könnyebben lehet váltani az egyes kiegészítők között, egyszerűbb és könnyebb lesz a frissítés is. A DCS World folyamatos frissítésekkel, a grafikus rendszer, az AI egységek, AI logika, effektek, stb. együtt fejlődik. Minden ami a szimuláción kívüli repülhető gép, térkép vagy más fizetős tartalom. A jelenlegi DCS World még béta verziós, nem végleges. Az első kiadás ingyen tartalmazza a Flaming Cliffs 2-ből származó repülhető Szuhoj Szu-25T Frogfoot típust.(THX by Sanyo)

*-------*

Nem jogtiszta játék letöltésében, telepítésében és használatában nem tudunk és nem is akarunk segíteni.

Az ilyen jellegű hozzászólások válaszolatlanul lesznek, vagy minden további értesítés nélkül törlésre kerülnek.

HUNAF nyílt facebook csoport KATT IDE!

DCS OFFICIAL fórum KATT IDE!

A DCS HuNAF weoldala KATT IDE!

Szimulátor történelem KATT IDE!
  • Sanyo
    #1726
    A rádiózásnak mindig azt a részét fogom leírni, amit éppen használni kell. Vagyis a felszállásig csak a hajtóműindítással, gurulással és a felszállással kapcsolatos rádiózásról lesz szó. A JTAC bőven ráér később is. :)
  • LeonSilver
    #1725
    A sorrend szerintem pont jó, annyival egészíteném ki, hogy a kommunikációt is előre kellene venni (röptérrel, másik géppel, JTAC-al, +CDU bazirgálás) és ha ezek megvannak majd utána jöhetnek a fegyverek.
  • Solt
    #1724
    Nagyon várjuk, és köszönjük... :))
  • Papa01 #1723
    Hűha, nagyon várom, főleg a navigációs részt, nekem az az amivel nem nagyon boldogulok.. :) Szerintem a fegyverrendszerek bemutatása jó ötlet lehet, pl a GAU–8 Avenger gépágyú.. :)

    A komplett típusismertetőt is nagyon várom! :)
  • Sanyo
    #1722
    Nagyon sok más dolgom volt, de úgy tűnik, hogy ma elkészül a cikk 3, része: hajtóműindítás, kigurulás és felszállás. Ezután jön a TACAN, navigációs ismeretek és a légitankolás. Merre haladjak tovább?

    A komplett típusismertetője ezektől függetlenül készül, lesz benne pár érdekesség. :)

    Tudom, hogy néhányan már sokkal messzebb jártok mint én, de nekem sajnos (szerencsére) nem csak ez az egy témám van. Egy nap pedig itt is csak 24 órából áll.
  • LeonSilver
    #1721
  • gryphus
    #1720
    Sziasztok!Lehet arról tudni valamit, hogy Mo-n megjelenik-e valamikor dobozos verzióban?
  • GaBika6
    #1719
    Ócccóóó tesssszék vásszzzárolnyi...
    DCS A-10Cjavascript:linkIt('url')
  • LeonSilver
    #1718
    Ööööö izé.... használd a BlueSoleil virágbóti verzióját.
  • Kapido
    #1717
    Nem tud valaki egy ingyenes bluetooth programot Wii motion és Pc kapcsolathoz, mert a gyári csak részben ismeri fel.

    Tökéletesen működik a freetrack-em a DCS: A-10-zel és Black Shark-kal is, eszméletlen jó és nem is egy nagy dolog összerakni!!! Csak egy próbaverziós BlueSoleil-om van az pedig 2MB-után megszakítja a kapcsolatot a Wii motion-nal. Esetleg helyette vmit?!

    50.000Ft-os TrackIr helyett 5.000Ft az összköltségem!
  • SzKrisztian
    #1716
    Köszi, kipróbáltam, igy jól müködik, a PTR kapcolót nem is próbáltam még de nagyon jó, az mondjuk még mindig nem világos hogy miért ir 80 fokot a manualban ha 68 fok a jó, lehet irja ebben de még nem olvatam el, nem erősségem az angol, majd ha több időm lesz megbirkózok vele.
  • Wampa
    #1715
    Katt

    Nem voltam benne biztos,hogy kijelzi a HUD,de nem ugy látom nem is,ugyhogy szvsz ne keres.a Lock On ban volt,most vagy az nem volt valós,vagy itt is van,vagy majd valaki megmondja:)Amennyire tudom a 16/18 nál pld van,több régebbi szimoban is leszimulálták,hasznos dolog.
    Az ADI -n jelenik meg a két csik
    A course selektornál,68 fokra kell állitani,nem 80 ra,itt a leirás szerint
    és a PTR kapcsolót Able re kell állitani,akkor jelenik meg az ADI n a két sárga vonal,ami kimetszi az ideállis bejövetelt,a távolságmérő a TACAN jeladóé ha igaz.

    Kipróbálom majd én is,de egyelőre próbáld ki a leirás alapján,68 foknál
    Utvonal áttervezés nekem abszolut nem megy.
    Éjjelre van fasza éjellátóm,eddig senki nem tiltott le mert lekapcsolt fényekkel jövök be,mint Luke Skywalker,de ha valaki beszólna a reptéren,kirugnám:)






  • SzKrisztian
    #1714
    Akkor félreértettük egymást, én az ILS-től vártam hogy ha 80 fokon repülök akkor legyen középen a mutató, mert a manual azt irja hogy a Kutaisi reptér ILS megközelitéssel 80 fokon kell repülni.

    Itt egy kép arról ami nem stimmel:

    Ugyan ez a HSI kinagyitva:

    Egy nagyon kicsit jobra voltan a pálya közepétől, ezt jelzi is a HSI de a probléma az hogy az egész nyilegyenesen felfele kéne mutasson, hiszen pont előttem van a kifutó, ezzel szemben jobra van fordulva, ami azt jelzi hogy rösz szögben közelitek a kifutóhoz.
    Amit irsz a TACAN-ról az inkáb az ADF re hasonlit nem a VOR-ra.
    Én ezelőtt a Flight Simulátorral repkedtem egy keveset, ott már értettem a navigációt, ezért próbálom ahoz hasonlitani a dolgokat, amúgy én is szoktam a fegyvereket is próbálgatni, mert hát végülis az a lényege ennek a szimnek, de mivel ez egy profi szimulátor szeretnék én is mindent a legjobban csinálni és ehez úgy gondolom először a navigáció mindenféle körülmények közt az eggyik legfontosabb amit érdemes megtanulni. Gondolom éjszaka vagy erős ködben nem sokat repkedsz ha nem használod az ILS-t, de én szeretnék és ezért is akarom megtanulni. Irtad hogy a HUD-on is kijelzi a siklópályát, ezt tudod pontosan hogy kell, mert én nem tudtam rájönni hogy hol lehet beállitni. A GPS-rő azt persze tudom hogy mindig kiirja a pontos helyzetet, de gondolom lehet vele utvonalat is tervezni meg hasonlók, amihez azért nem árt tudni pár dolgot, erre mondtam hogy nem értek hozzá.
  • Wampa
    #1713
    Amit irsz hogy az iránytünek 80 fokon kell mindig lenni, az eggyeltalán nem úgy müködik.

    Én nem ezt irtam,ott van hogy"ha",azt vettem ki a posztodból,hogy te irsz ilyesmit,vagyishogy azt várod a TACAN jeladójától,hogy 80 fokra álljon be,holott ő a saját mindenkori irányát adja meg (és távolságát)ez pedig a te mindenkori helyzetedtől függ,mármint hogy pld 210 fokon és 15 mérföldre van.
    Ezek szerint nem értettelek.
    Őszintén szólva az ILS el kapcsoltban sem nagyon értem mi a gondod,igaz,nem is próbáltam még itt az ILS t.
    Amennyit tudok róla,hogy a kifutó közepétől való eltérést és az ideális siklópályától való eltérést jelzi és ezt a HUD egy üzemmódjában ott is kijelzi,két glide line-al,ez nekem elég.Mintha több jelzés is lenne,itt is ir egy outert és egy innert a manual,bizonyos távolságnál átvált.

    GPS navról sok mindent szerintem nem is kell tudni,gyakorlatilag min 4 műhol (ha kell magasság is,pedig jó ha van:)kimetszi a pillanatnyi helyzeted,gondolom az uj katonai cuccok szinte centire és a többi a számitógépen mulik.
    De itt én ki katapultálok,van itt kompetensebb is


  • SzKrisztian
    #1712
    A TACAN-ról én se tudok sokat se a GPS navigációrol, de érdekelne, ha valaki ismeri őket jó volna ha leirná hogyan müködik. Én egyenlőre az ILS rendszerel bajlódok mert úgy tünik mintha nem lenne jól megcsinálva, de az is lehet hogy én nem csinálok jól valamit. Amit irsz hogy az iránytünek 80 fokon kell mindig lenni, az eggyeltalán nem úgy müködik. Röviden van egy reptér aminek mondjuk 10 fokon van a kifutója akkor a müszeren be kell állitani a 10 fokot és a müszer azt jelzi hogy ettől jobbra, balra, előtte vagy utána vagyunk, ha van DME adó akkor a távolságot is jelzi, ez VOR navigációnál van igy ami ha jól tudom nincs a szimulátorban, az ILS is olyan mint a VOR azzal a különbséggel hogy az ILS nél még mutatja a siklópályát, vagyis azt hogy ha le akarunk szállni egy kifutóra akkor az optimális magasságnál feljebb vagy lejebb vagyunk. A TACAN ha jól sejtem az is valami olyasmi mint a VOR, de még nem minden világos, ha valaki jobban tudja akkor javitson ki.
  • Wampa
    #1711
    Mármint nem topikot rombolni járok,hanem szétlőni mindent ami mozog,érted:)
  • Wampa
    #1710
    Üdv

    Én veled ellentétben szinte semmit nem tudok se a TACAN se a GPS navigációról,rombolni járok a szimulátor virtuális világába,de érdekelne,hogy te mint fix pont szerepelsz a történetben ?Azonkivül ha te akárhol vagy ,az iránytűnek mindig 80 fokon kell állnia hogy elérj egy adott repteret,mi a búbánatnak vannak a TACAN jeladók,ha meg vannak,hogy csinálják,azok repkednek körötted?
  • SzKrisztian
    #1709
    Sziasztok, nemrég kezdtem repülni az A-10-el, egyenlőre még csak ismerkedek vele, de pár dolog már most nem világos. Nekem úgy tünik a navigációval nem stimmel valami, a Kutaisi reptérre a 08-as pályára akartam repülni, vagyis a kifutó 80 fokon kellene legyen, de ha a szimben ráklikkelek a kifutóra akkor azt irja hogy HDG 71, és miután leszálltam a kifutó közepére ha 066-ot állitottam be akkor volt középen az ILS-t jelző. Enyire hibás lenne a szim? A 1.1.0.8 patch van fent.
  • Sanyo
    #1708
    Az 1.1.0.9-es patch javításainak előzetes listája.
  • LeonSilver
    #1707
  • Mozes
    #1706
    Sziasztok!

    Átállítottam a CCC-t és töröltem a options-t és most tökéletes.:)

    Köszönöm a segítséget! :)
  • HungaroJET
    #1705
    Nálam csak kikapcsolt HDR-nél csinált ilyeneket, de csak azért, mert a CCC-n az Anti-aliasing-nél az Application managed nem volt beállítva :o
  • macleody
    #1704
    Elég lesz csak a config mappában lévő options.lua-t törölni szerintem. Valószínűleg a HDR miatt csinálja. Nálam akkor volt ilyen mikor kikapcsoltam.
  • GaBika6
    #1703
    Töröld ki Win7-ben a "Mentett játékok/DCS Warthog" mappát és menni fog...
  • Mozes
    #1702
    Sziasztok!

    Nem tudjátok miért lehet, hogy felraktam a 1.1.08. patch-t és azóta amikor bejön a game (cockpit) akkor zöld képernyőt látok. Azt hallom, hogy megy alatta a játék csak teljesen zöld a kép.

    Köszi :)
  • GaBika6
    #1701
    Rájöttem, hogy jön vissza az eredeti térkép, ha dupla bombázást alkalmazol FPM-ben. A lényeg, hogy FPM bombázás után válasszuk ki az eredeti programot az 01-est, majd a STEER PT kapcsolót állítsuk MISSION-ról vissza FLTPLAN-ra és megvan a térképünk újra.
  • LeonSilver
    #1700
    Ahogyan az UTM kodot, csak L/L modban kell hagyni a bevitelt.Most mobilrol vagyok, majd este vagy holnap megnezem ha addig mas nem valaszol.
  • GaBika6
    #1699
    Kérdésem hogy van hosszúsági és szélességi értékem, hogy tudok ebből bevihető koordinátát csinálni? pl: mm234567 Vagy hogy találom meg vele a célterületet? Nem is értem miért így adták meg a multi-ban. Ezért gondolom, hogy valahogy lehet...
  • Wampa
    #1698
    A10 es kérdésem van....maradtam Nevadán,miota ugy szállok fel,ahogy HJ tanácsolta ált.sikerül....de néha befigyel a baleset.Tegnap leszakadt az orrfutóm:)apró malőr,de mivel lassan tölt be,folytattam,amugy is akartam egy hasra szállást,bár éppenséggel lövésem nincs,hogy kell a kerot kiereszteni....na mindegy,két Mark 83 volt fent,MA felkapcsolva,bomba kiválasztva,CCIP módban,odaérek
    a célhoz,nyomom a gombot,erre nem old le.....gondolom a sérült futó miatt,bár érdekes,egy vészjelző nem villogott....ezt felül lehet irni valahogy,hogy tudjak ilyenkor is hősiesen küzdeni?
  • Wampa
    #1697
    Köszi....közben utánanéztem,lol,hát az interneten olyan nehéz hülyének lenni,de nem adom fel:)
  • Sanyo
    #1696
    Az UPS egy amerikai csomagküldő, mint a FedEx vagy a DHL.
  • Solt
    #1695
    Ez... :)
  • Wampa
    #1694
    USP ről már hallottam:P
  • Wampa
    #1693
    Hali

    Teljesen jó ár,én is gondolkozom egyben,ennyiért rá is repülnék....de (bocs,ha iskolás kérdés)mi a fene ez az UPS?Hogy működik ez?
    Privátban is jöhet,ha nem gond,mielőtt Leon befordul:)

    Repvez
    Nekem a tablettel nem is a kijelző a gond,a kis PDA imtól csak jobb lehet (nagyobb)és én szeretek sötétben olvasni,de a tablet falja az akksit,ez meg csak lapozáskor fogyaszt.
  • Sanyo
    #1692
    A leírás azt mondja, de eddig csak vásárolt ebook és pdf-el teszteltem.
  • Papa01 #1691
    Az tök jó ár, sima TXT és HTML fájlokat is megnyit? :-)
  • Sanyo
    #1690
    26 volt postával együtt, kedden rendeltem meg és ma délelőtt hozta az UPS.
  • repvez
    #1689
    föleg ha még valahogy a tabletet össze lehetne a géppel ugy hozzni hogy 2. monitorként használva beállithato lenne az MFD képe és körbe a nyomogombok vagy hogy futna rajta a touchbuddy akkor jol lehetne kiegészitenni egy HOTAS-t.
  • Papa01 #1688
    Azt meg lehet kérdezni, hogy árban mennyi egy ilyen? :)
  • Sanyo
    #1687
    Mostanában rengeteget olvasom és nincs türelmem 1-3 hétig várni a postást. Így max 1 perc és már olvashatom is a kinézett könyvet. :) A flight manual kinyomtatva és lefűzve is megvan, a pdf-et csak a teszt kedvéért töltöttem fel.

    Van okostelóm, a tablet felesleges lett volna és a kijelző hosszabb távon fárasztja a szemem. Az e-ink tökéletes. Még szoknom kell, hiszen fél nap használat aligha nevezhető hosszú távnak. :)