36818
Nevada_900x350.jpg
Digital Combat Series: World

A DCS World megszületésével a DCS sorozat egyetlen közös magra építve, egy felületről lesz elérhető. Az eddig egyenként telepíthető DCS részek helyett egyetlen közös felületről lesz elérhető, így sokkal könnyebben lehet váltani az egyes kiegészítők között, egyszerűbb és könnyebb lesz a frissítés is. A DCS World folyamatos frissítésekkel, a grafikus rendszer, az AI egységek, AI logika, effektek, stb. együtt fejlődik. Minden ami a szimuláción kívüli repülhető gép, térkép vagy más fizetős tartalom. A jelenlegi DCS World még béta verziós, nem végleges. Az első kiadás ingyen tartalmazza a Flaming Cliffs 2-ből származó repülhető Szuhoj Szu-25T Frogfoot típust.(THX by Sanyo)

*-------*

Nem jogtiszta játék letöltésében, telepítésében és használatában nem tudunk és nem is akarunk segíteni.

Az ilyen jellegű hozzászólások válaszolatlanul lesznek, vagy minden további értesítés nélkül törlésre kerülnek.

HUNAF nyílt facebook csoport KATT IDE!

DCS OFFICIAL fórum KATT IDE!

A DCS HuNAF weoldala KATT IDE!

Szimulátor történelem KATT IDE!
  • Molnibalage
    #2541
    Hű, 100 oldalas fórum. Asszem nem nézem végig. :)

    Az erőfeszítés látszik.
  • 59th Ducky
    #2540
    Software Developement Kit
    A publikus részét innen: http://www.militaryphotos.net/forums/showthread.php?84527-Gripen-News-Thread
  • Molnibalage
    #2539
    Mi az az SDK?

    A Gripenhez az infókat honnan szeditek? Egyébként bitang jól fog kinézni, ez már most látszik. Aziránt még nem éreklődtek?

    Egyébként lassan ott tartnuk, hogy valakik "összegányolnak" valamit, a rajongók meg befejezik vagy teljessé teszik azokat, vagy simán olyan 3rd party modokat írnak hozzá, hogy a bokájáig sem ér az alapmű...

    (Csak RPG vonalon már vagy fél tucat ilyet látok / láttam.)
  • 59th Ducky
    #2538
    Igaz ez FC2-be készült Modolásunk, de DCS Worldbe nagyságrendekkel egyszerűbb ezt megvalósítani. Az SDK készül és public lesz ;)



    A Gripent én animáltam xD



    És igen minden fog működni, valahogy ilyen formán:



    Ezt is én csináltam és FC2-ben a szűkös lehetőségekhez mérten hoztuk ki, de DCS-ben ez is laza pipa lesz ;)
  • Molnibalage
    #2537
    A bárki berakhasson gépet szemlélettel több baj is van. Szerinted ki ért hozzá úgy, hogy ne gányolja szét és működjön is? Vagy az exe-nek kell olyan jónak lenni, hogy mined "hülyegyerek" berakja a modelljét. Ehhez tool is kellene.

    Attól, hogy valaki megcsinál egy 3DS modellt, azt valahogy bele is kellene itegrálni a játékba úgy, hogy műödjön. Ha új MFD, HUD stb. szimbolikát akarsz, akkor azt is bele kell tenni, FM-mel összehangba hozni, AI és use számára is repülhetőnek kell maradni. Ezen felü a jelenlegi fegyverekt kezelnie kell és tudnék még írni egy baromi hosszú listát. Tehát igazából az 'akárki' kategória nem létezik. Még, ha tool létezne és publikus lenne, akkor is sanszosan kötött lenne a forma, hogy milyen lehet a 3D modell, ahogy tudjad animálni...

    Egyre erősödik bennem az érzés, hogy nagyon nem látod át a helyzet súlyát. Csak a jóég tudja, hogy ez a kód mennyire támogatja a modularitást, mert minden fényezés ellenére egyes részei még mindig az ősrégi LOMAC-ből származhatnak.
  • 59th Ducky
    #2536
    Szép öcsém könyörgöm OLVASD az ED fórumát, nagyon szépen kérünk, könyörgünk !!!
    DCS Mods structure : How to create your plugin from scratch
    Kocogj oda az első posthoz, töltsd le a zip fájlt és másold be a benne lévő könyvtárt a DCS World Mods könyvtárába.
    És mekkora saját repülhető gép van a játékba :D :D :D
    Innen már csak idő és pénz hogy készíts saját repcsit és cockpitot és leprogramozd a LUA fájlokat.
    De csak halkan jegyzem meg hogy Bezl Mig-21-ese 2,5 éve készül, persze 1 emberes project nem lehet gyors, főleg ha közben még tanulni is kell a tutit :D
  • killbull
    #2535
    Lehet nem lenne ebben a játékban annyi feszültség ha nyitottabb lenne az ED afelé hogy bárki rakhasson bele gépet. Csak ugye itt közbeszól az érdek hogy akkor nekik ebből nem lesz pénzük ha ingyen jobbat gyártanak a játékosok.Emiatt hőbörgök elég sokat itt fórumon.

    Még egy videó. Direkt linkelem így ne legyen offos videókkal a fórum.

    http://www.youtube.com/watch?v=R55lnxjSIVA

  • 59th Ducky
    #2534
    Na ebben igazad van, hiába húzom pöcsre a joyt csak nem jön a G-effect,
    de már szóltam az öcsémnek hogy ilyenkor rohanjon és préseljen a székbe
    aljas mód :D
  • 59th Ducky
    #2533
    Érdekes dolgok 01:30-tól :)
  • Molnibalage
    #2532
    ATtól függetlenül köze nincs a valósághoz...
  • Caterpillar
    #2531
    Lájk gombot SG -re... xD
  • 59th Ducky
    #2530
    Csak említsd már meg legyél szíves hogy milyen idős vagy itt valami árulás van ;)
  • killbull
    #2529
    EZ OVT :DDDDD Nah télleg off. Kár vitatkozni, nekem úgy is fun az egész lock on ahogy van.
  • Caterpillar
    #2528
    Mert ez azt k*va realisztikus mi? xDDDDDDDDDDDDDDD
  • killbull
    #2527
    én egy ilyennek bőven örülnék FC3 ban. Évekig ellennék vele airshow szervereken, egyszerűen mesés ez a videó.

  • Molnibalage
    #2526
    Igen, az X-Plane-nél láttam a videót.

    Nagyon jól tudom, hog az A-10C nem PC-re lett fejlesztve a publikumnak, hanem arra lett butítva.
  • Molnibalage
    #2525
    Kevered a szezont a fazonnal...

    Ahhoz, hogy egy kabint pontosan modellezzél nem kell gyártási dokumentáció...
  • 59th Ducky
    #2524
    Vagy csak figyelmeztet hogy ne lépj az elvakultság ősvényére :)
  • killbull
    #2523
    F22 re írtam meg a modernebb gépekre. 2516 os HSZ ben. Komolyan kár ide írnom mert mindenki lehurrog.
  • 59th Ducky
    #2522
    @Killbull:
    Légyszíves olvasd el a hivatalos fórumokon a fejlesztők által írtakat és akkor nem beszélsz sületlenséget. Le van írva hogy az adott modelleket a publikusan megszerezhető információk alapján készítik, titkos dolgok persze hogy nem kerülnek beépítésre, bár A-10C esetén is ez nem teljesen igaz.
    @Molnibalage:
    Az A-10C-re tett kijelentés abszolút nem állja meg a helyét. Gondolom ismered Matt Wagnert (CIA hírszerzési elemzőként szerelt 1998-ban), de ha mégsem olvasd el a vele készült interjút hogy képbe kerülj:
    Interview With DCS: A-10C Warthog Producer Matt Wagner
    Az Eagle Dynamics az A-10C Destop Trainer és C-130 Desktop Trainer katonai szimulátor fejlesztője az amerikai hadseregnek és abból lett a DCS series kipuhítva civileknek is ;)
    A légáramlásos dologra pedig jó példa az X-plane 10 ahol már használ ilyen képleteket, de ott is csak akkor működik a dolog ha az adott repülőt nagyon részletesen lemodellezik (pld. a szárny nem 1 objektum hanem sok-sok szegmensből áll) és akkor látni fogod milyen szépen "mocorog" adott esetben.
  • killbull
    #2521
    Ezért írtam hogy nincs olyan szimulátor. A teljes leírást meg arra írtam hogy szerintem nincs 100% ig pontos, minden részlete publikus. A kínaiak is úgy tudták lemásolni az oroszok su27 esét és építeni maguknak j10 est hogy szétszedték azt amit az orosz eladott nekik. Ha elérhető lenne minden leírás akkor nem venne egy ország se haditechnikát hanem legyártaná magának. Viccesnek látszik de ha belegondoltatok amit írtatok akkor miért költ többet minden ország ha maga is legyárthatná. Valószínű mert azok hiányos adatok.

    Bocsánat az offért!
  • Molnibalage
    #2520
    De most tényleg, ilyet leírni, hogy "full realasztikus". No offense, de nekem ez azt mutatja, hogy aki írta nemigen merült el soha a repszimekben és katonai repülésben, de úgy a fizikában sem.

    A kereskedelmi repszim mindig "csak" a lehető legvalósághűbb lehet, alapvetően a hardver miatt. Én nem tudok arról, hogy lenne olyan szimulátor, ahol szuperszonikus repülsénél a valós áramképet számolná. Egyes kereskedelmi gépeknél láttam már ilyen próbálkozást és videót erről.
  • GaBika6
    #2519
    Kár vitatkozni.

    F/A-18C vagy nem vesszük meg és punktum!
  • Molnibalage
    #2518
    Szerinted az A-10C hogyan készült? A kisujjukból szopták a HUD meg MFD szimbolikát?

    Egyébként meg de.

    http://www.eflightmanuals.com/search/searchResults.asp

    Az F-16C-ről 2004 magasságában kiadott FM is elérhető. a görög gépeké, tehát Block 52+. Ez nem szándékos volt asszem, hanem kiszivárgott.

    Az F-15C-ről is temérdek anyag elérhető. Mit gondolsz, az eredeti Lock On F-15 HUD és fegyerzetkijelző szimbolika miért olyan pontos?

    Egyébként akkor mondj egy full realisztikus modern jet szimet. Egyáltalán hol húzod meg a határt, hogy mi a "full realisztikus"? Bizonyos képességeket soha a büdös életben nem fog modellezni egy szim, mert pl. az EW részét nem is értik. Nem fizika alapokon nyugszik a modell a legtöbb eseten, hanem empirikus, közelítő modellezés van.

  • Molnibalage
    #2517
    A IRIS csapat vagy ezt ajánlotta fel, vagy ezt tudják könnyen megcsinálni. Erről őket kellene megkérdezni.

    Játéktechnikai szempontból az F-16C és F/A-18C a legideálisabb. Teljesen multirole gépek és már a '80-as évek végén is repültek. Ha moduláris a DCS, akkor "csak" "MFD" moddal a F-16C Block 25-52 tartomány modellezhető, ha a minimális 3D pit eltérésektől eltekintünk. F/A-18C gépek kabinja is gyak. változatlan. Full multirole gépek, TGP, SEAD képesség, amit akarsz. Az egyik naval gép. Tökéletes választás mindkettő. Az F-15E és F-14 is kicsit féloldalas, mert kétszemélyesek ezen felül az egyik nem mutirole a másiknak meg nincs SEAD képessége...
  • killbull
    #2516
    Látjátok én régebben itt közutálatnak voltam kitéve mert elleneztem ezeket a dolgokat amit most csinálnak. Csupa lehetetlen dolgokat próbálnak megcsinálni. F22? :D Titkos program. Vagy a többi típus. Nem vagyok pesszimista hogy szinte az összes HSZ em negatív meg kritika de kötve hiszem hogy bármely fejlesztőnek konkrét papírokat adnak egy hadrendben lévő gépről vagy akár olyanról ami nem üzemel.Én egy értelmet látok ebben hogy miért csinálják. Tipikus orosz virtus, hogy nem szeretik ha megmondják mit csináljanak. Dolgozni nem szeretnek. Ha csinálnak is valamit akkor azt ők döntik el mit. Európai része arra való a felhasználóknak hogy utald nekik a pénzt semmi más.
    Ez a játék sose lesz full realisztikus maximum részletekben. Akinek meg elég hogy elszórakozgasson vele annak tökéletes.
  • Caterpillar
    #2515
    D esetében valószínűleg semmi, de kérdem én, miért nem F-16? Vagy F-15C? Vagy F-18C? Vagy Typhoon? Vagy Mirage 2000? Oroszt direkt nem mondtam mert arra úgyis mások fognak vállalkozni...

    Tehát tulajdonképpen a kérdés és hőbörgésem oka az, hogy minek csinálnak kétüléses gépet ha a 2 ülés igazi előnye ki se jön, mindkét pozíció teljes embert kívánna... Mind1 úgyse tudok mit csinálni, max nem veszem meg... :)
  • Molnibalage
    #2514
    Valószínűleg van manőverező légiharc üzemmódja a gépnek, ahol az indikátornak semmi szerepe nincs, csak a HUD-nek. Az F-14D kaibjánban 2 db MFD van, ergo nem vágom, hogy mi gátja lehet az radarkép megjelenítésének. Az F-14A/B az már más tészta...
  • Caterpillar
    #2513
    Legutolsó információim szerint az első gép az F-14 lesz, ami kétüléses típus, ahol is a hátsó pozícióban helyetfoglaló illető kezeli a fegyverrendszereket. Mivel a DCS:W -ben az 1 gép 2 két játékos rendszer nem megoldott, tehát ahogy Ducky az előbb írta #2510 hozzászólásában, az 1 darab játékos váltogathatja tetszése szerint az éppen neki tetsző pozíciót.

    Nah most ugyan ezt sétarepülés helyett légiharc közben, hát sok sikert biztos nagyon élvezetes lesz....
  • Molnibalage
    #2512
    ?
  • Caterpillar
    #2511
    Hát ez a kapcsolgassuk a kabint, dolog ez elég nagy PFFFFFF, megnézem majd ki lesz az az állat aki a Tomcat -en légiharc közben majd kapcsolgatja a kabit, márcsak azért is mert mintha a pilótának még lokátor indikátora se lenne emlékeim szerint... xD

    Pfff és még 1x Pfffff
  • 59th Ducky
    #2510
    Igazából 5:30-nál van az első érdemleges kérdés a two seater megoldással kapcsolatban.
    A válasz az hogy egyenlőre 2 modelles megoldást fognak alkalmazni,
    tehát első üléses cockpit modell és hátsó üléses cockpit modell között lehet majd reppenés közben kapcsolgatni, de egyenlőre 2 játékos 1 gépben
    lehetőség nem megoldott, ehhez ED-nek kell megírni az új netkódokat.
    A pali 4 gép fejlesztéséről beszél, de konkrétat nem mond mire gondol, de sejtésem van hogy P-51D mellé lesz itt valami kis sumákolás.
    Illetve kérdezik hogy helikopteres vonalban gondolkodnak-e, de nem.
    Kb ennyi, a többi az protokol nyalakodás xD
  • Molnibalage
    #2509
    Ez miről szól? Tegnap éjfél körül megpróbáltam végighallgatni, de csak az jött lett, hogy "blablabla". Semmi konkrétum, arról, hogy milyen feature, hogyan, modellezési szint, meg FM, stb.
  • 59th Ducky
    #2508
    Spanky kollega az IRIS Simulations-tól nyilatkozta, hogy az első repcsiük amit elkészítenek az F-14D cicus lesz, de közben közös projectként dolgoznak az F-15E repcsin is ami jelen állás szerint DCS: F-15E Strike Eagle-ként fog megjelenni a jövőben.
    Hozzátette hogy ez lesz a leghosszabb a fejlesztési időt tekintve.
    Az F-22-esük meg jelenleg tárgyalás alatt van mivel az AFM-be a Thrust Vectort alkalmazásához az ED-nek további fejlesztéseket kell majd a DCS World-ben eszközölni.
  • 59th Ducky
    #2507
    A #2502-es postban lévő vidi lett volna ;)
  • Sidewinder
    #2506
    Molni, ebbe a kommentedbe írtál,vagy beszúrtál valamit? Csak mert én semmit sem látok.
  • 59th Ducky
    #2505
    Sir Yes, Sir !
    Akkor az elb...ott postjaim törölheted ;)
  • LeonSilver
    #2504
    Ja. Amúgy nem tudok belejavítani a posztba, csak törölni tudom.
  • LeonSilver
    #2503
    :D Ne kézzel írogasd be Ducky, mert mindig csak elbaszod :D

    Ott a --> videó beszúrása <-- használd azt ;)
  • LeonSilver
    #2502