36807
Nevada_900x350.jpg
Digital Combat Series: World

A DCS World megszületésével a DCS sorozat egyetlen közös magra építve, egy felületről lesz elérhető. Az eddig egyenként telepíthető DCS részek helyett egyetlen közös felületről lesz elérhető, így sokkal könnyebben lehet váltani az egyes kiegészítők között, egyszerűbb és könnyebb lesz a frissítés is. A DCS World folyamatos frissítésekkel, a grafikus rendszer, az AI egységek, AI logika, effektek, stb. együtt fejlődik. Minden ami a szimuláción kívüli repülhető gép, térkép vagy más fizetős tartalom. A jelenlegi DCS World még béta verziós, nem végleges. Az első kiadás ingyen tartalmazza a Flaming Cliffs 2-ből származó repülhető Szuhoj Szu-25T Frogfoot típust.(THX by Sanyo)

*-------*

Nem jogtiszta játék letöltésében, telepítésében és használatában nem tudunk és nem is akarunk segíteni.

Az ilyen jellegű hozzászólások válaszolatlanul lesznek, vagy minden további értesítés nélkül törlésre kerülnek.

HUNAF nyílt facebook csoport KATT IDE!

DCS OFFICIAL fórum KATT IDE!

A DCS HuNAF weoldala KATT IDE!

Szimulátor történelem KATT IDE!
  • Sanyo
    #2786
    Basszus nem hiszem el, végre elkészültem a navigációval. :D Még néhány példa és kép, remélem még ma ki tudom tenni.
  • Molnibalage
    #2785
  • gsg16
    #2784
    ilyen nekem is kell!!!ez nagyon jó!
  • Caterpillar
    #2783
    Hehe, Cougar botot mire lehet használni:

  • Molnibalage
    #2782
    Akkor holnap megtörténik, aminek meg kell.
  • HungaroJET
    #2781
    Az érdeklődőknek:
    Most írta Becz Laci, hogy 5 nap múlva ZÁRUL a MiG-21Bis előrendelés.
    Itt lehet előrendelni, különböző variációkban:

    http://www.indiegogo.com/projects/150836

    PayPal-val is lehet fizetni.
    Létre kell hozni egy (ingyenes) Paypal számlát.
    Unicredit Bankban lehet PayPal számlára Forintot is befizetni/utalni amit USD-re váltanak (adott árfolyamon).
    Majd lehet a PayPal-ról, USD-vel az Indiegogo -ra "kampányolni"


    "Sajnos közvetlen utalást a Licensz szerződés miatt nem fogadhatok el, mivel az ED-nek minden beérkezett öszeg után %-ot kell fizetnem, és ennek az alapja az indiegogo-s, vagy később a Starfors-os statisztika amire nagyon figyelnek. Ezért nem lesz az indiegogo kampány után elérhető pre-orderben a program, csak a végleges verzióban. Sajnos ez van. :-(

    A kampány lezárta után majd csak a véglegeset lehet majd megvenni, de az már lényegesen drágább lesz mint a jelenlegi kampányban."
  • 59th Ducky
    #2780
    Én a Luckybob9 haver srác edModelViewer fejlesztését használom, ami innen szedhető: ftp://ftp1.files.eagle.ru/mods/model_viewer/
    Ez folymatosan követi az ED fejlesztését, tehát 2012.07.20. 16:23:00-kor
    a DCS Word fejlesztői verziószáma: 1.2.0.63566 volt.
    Sajnos nálam a 62806-os pluginnel készített EDM modellek látszódnak még,
    az újabb változatokkal készültek viszont mind hibaüzivel láthatatlanok.
  • LeonSilver
    #2779
    "Itt nem kell fényezni EDét :D"

    Vazze Hungaro, ez az év mondása!!!! ÉS milyen igaz...
  • HungaroJET
    #2778
    Köszi, Ducky ;)
    Ezért is írtam EDe fórumom, hogy nekem (még mindig) az 1.1.1.1 verzióban kihozott ModelViewer az etalon, azzal nincs gond.

    Csak érdekes volt, hogy mindenki hálálkodik a Bugfix miatt, én meg bénázom, hogy csak nekem nem látszik a mozdony, más-mindenkinek meg jó a modell ?
    Ezért is dobtam fel ide a kérdést. Itt nem kell fényezni EDét :D
    Persze szerintem Ők már az 1.2.2 körül tarthatnak a tesztelésben, ott meg már lehetséges, hogy jó a cucc.

    Ha pedig még azt is megírnám EDének, hogy (már régóta) van még jobb Lada-Samara VAZ modell, forgó és forduló kerekekkel (csak az okosak nem a Shapes könyvtárba tették hanem a DCS World 1.2.0\Bazar\Terrain\Structures\High\EDM könyvtárba VAZ-2109 néven) akkor a gatyájuk szárát is öxexarhatnák szégyenükben :D
  • HungaroJET
    #2777
    Köszi, Ducky ;)
    Ezért is írtam EDe fórumom, hogy nekem (még mindig) az 1.1.1.1 verzióban kihozott ModelViewer az etalon, azzal nincs gond.

    Csak érdekes volt, hogy mindenki hálálkodik a Bugfix miatt, én meg bénázom, hogy csak nekem nem látszik a mozdony, más-mindenkinek meg jó a modell ?
    Ezért is dobtam fel ide a kérdést. Itt nem kell fényezni EDét :D
    Persze szerintem Ők már az 1.2.2 körül tarthatnak a tesztelésben, ott meg már lehetséges, hogy jó a cucc.
  • 59th Ducky
    #2776
    Hali !!!
    Na akkor a válaszok:
    - A .cfg módosítás remek megoldás és műxik is ellentétben a Wags által kiadott frissítésben ahol a vaz.edm (Lada) model egy üres model fájl lett ami programozói szempontból sem elegáns megoldás, mert így a civil trafficban sem látszik, bár a legtöbbünk azt kikapcsolja.
    A teplowoz.edm valóban nem látszik, de ugye belekukkantottál a dcs.log-ba és rögtön kiszúrtad hogy a következő sor égtelenkedik ott:

    00014.482 ERROR NGMODEL: The following exception was caught: Wrong version of model file vfs:///models//teplowoz.edm.. During loading of: vfs:///models//teplowoz.edm.
    00014.482 ERROR NGMODEL: The following exception was caught: Can't read model from file.. During loading of: teplowoz.
    Már régóta rágom folyamatosan luckybob9-et a plugin hibája miatt, de nem minősítem a válaszait. Szóval nálam is hibás a dolog.
    Ennyi.
  • HungaroJET
    #2775
    Hali Mindenkinek !
    - csak egy röpke kérdés:
    1.2.0-hoz Mustang feltöltött egy javítást a dízel mozdonyhoz.
    Másnak sem látszik az új modell, vagy csak nekem nem ? :o
    http://forum.lockon.ru/showthread.php?t=91718

    A vagonok közötti Vaz-Samara javítás pedig itt van:

    go to
    ...\Eagle Dynamics\DCS World 1.2.0\Bazar\Terrain\Routes\RouteTypes.cfg
    edit row 90
    from
    types = {"Coach cargo", "Coach cargo open", "Coach a platform", "Coach a tank"};
    to

    types = {"Coach cargo", "Coach cargo open", "Coach a platform", "Coach a tank yellow"};
    or
    types = {"Coach cargo", "Coach cargo open", "Coach a platform", "Coach a tank blue"};
    ...no more VAZ cars between railway wagons
    note: "Coach a tank blue" is nicer than "Coach a tank yellow"
  • Papa01 #2774
    Köszi az infókat! :)
  • wittman
    #2773
    Na akkor Su-25T és lézeres rakéták rávezetése.

    Tudjuk, hogy FC2-ben a mozgó célokra csak úgy lehetett hatásosan használni az S-25L, H-25ML és H-29L rakétákat, ha folyamatosan előretartással kellett a target boxot változtatni, hogy a rakéták telitalálatot érjenek el vagy nagyon közel csapódjanak be.

    Elég részletesen leteszteltem a DCS World mindkét beta változatát és most az 1.2.0-t is.

    A konklúzió az, hogy lehetőleg a gyorsan haladó(40-50km/h) járműveket szemből ne támadjuk, mert a rakéták így mögé csapódnak.
    A helyes támadási irány hátulról történjen vagy hátulról oldalról. Így megnő az esélye a telitalálatnak, sőt az M1, T-72-es és T-80-as harckocsiknak elég egy Vihkr rakéta a megsemmisítéshez, ha ebből az irányból éri a telitalálat.

    Figyelembe kell venni az időjárási tényezőket. Ha elég komoly szélerősség van(8-10m/s), akkor ezt is számításba kell most már venni, mert elég erősen el tudja "fújni" a rakétákat, ha oldalszélben indítjuk azokat. Mivel remek füst modok a vannak ár a DCS_World-hoz, így könnyen megfigyelhető a felszínen uralkodó szélirány és erősség.
    A dinamikus időjárás bekapcsolásánál ezzel mindig számolni, mert akár bevetés közben is változhat a szél iránya és erőssége.
    Az említett lézer vezérlésű rakéták, mellett már a Vihkr-nál is figyelembe kell venni az időjárási körülményeket.
    Nem is beszélve a szabadesésű "buta" bombákra és irányítatlan rakétákra.

    Részemről nekem tetszik, hogy ezekkel is számolni kell már. Még jó hogy Su-25t-nél használható KAB-500kr bomba már nem olyan "buta"...
  • 59th Ducky
    #2772
    Az mit jelent hogy harmadszorra teszi fel ?
    Legyen mondjuk Su-25T esetén.
    Behozod a Rearm ablakot, beállítod a pilonokon a fegyverzetet vagy kiválasztod a kész payloadot, OK gomb és aztán vársz.
    És ekkor nem pakolja fel a kívánt fegyverzetet ?
    Ez saját mission-ben volt, vagy szerveren játszottál ?
    Ha szerveren játszottál akkor induláskor szarakodott vagy tettél egy kanyart és utánna nem akarta a mókát.
    Volt elég fegyó a Warehouse-ban amit akasztgatni akartál ?
  • Leon77
    #2771
    Igaz, ott a pont. Tehát A10-C és Su-25T típusoknál biztosan tapasztalt dolog.
  • Caterpillar
    #2770
    Igen ez nem rossz felvetés, mert pl Su-25 nél nincs különösebb teendő "bal alt + Á" és lehet fegyverezni, a műszakiak meg felrakják, ellenben A-10C -nél előbb Intercomra kell állítani a rádiót (Ű) másképp nem hallják a műszakiak.
  • 59th Ducky
    #2769
    Urak !
    Gondolom a többiek is egyet értenek vele, hogy mivel ugyan a DCS: World alatt futnak a repcsik, mégiscsak külön modulokról beszélünk, a kérdéseket célirányosan tegyük fel.
    Konkretizáljuk ha lehet a kérdésekben hogy melyik repcsinél volt tapasztalható a problémás jelenség vagy ha mindegyiknél akkor írjuk úgy...
    Már csak azért is mert akkor az EDe fórumán célirányosan tudom/tudjuk keresni az esetleges válaszokat.
    Remélem menni fog ;)
  • Leon77
    #2768
    Oké, köszi!

    Más. A refueling/rearming funkció nálatok is hibásan működik? Ritka az, amikor elsőre hajlandó a kívánt fegyverzetet feltenni a gépre. Inkább csak harmadszorra sikeres a művelet. Vagy csak a karbantartók veszik ennyire lazára? :)
  • Leon77
    #2767
    Oké Papa01, köszönöm!
  • Caterpillar
    #2766
    Ühüm! :)
  • LeonSilver
    #2765
    Akkor eddig szar volt (fc1-fc2) és most működik jól?
  • Caterpillar
    #2764
    Mea culpa, kicsit félreértelmeztem a dolgot, ugyanis az S-25L -t is el lehetett indítani mozgó célra, csak mögé esett, és valóban kézzel kellett elé tartani, ami a DCS-ben megoldódott.

    Ellenben a Padlocknak tuti nincs hozzá köze, az csak a fejedet rögzíti a célra.
  • Papa01 #2763
    Ok, köszi! :)

    @ Leon77: Kipróbáltam, egy menetoszlop utolsó tagját támadtam. Befogás után hagytam időt, hogy tovább menjen a menetoszlop, de a rakéta így is eltalálta. A célt a Shkval "követte" folyamatosan.
    A Padlock ki van kapcsolt állapotban volt.
  • 59th Ducky
    #2762
    Jaja. Ennyi.
  • Papa01 #2761
    Ez nagyon jó hír lenne! :) Ugyanis egy jó barátommal repkednénk közösen egy kicsit a közeljövőben, és neki nincs vásárolt DCS terméke. Ugye akkor nincs más dolga, mint:
    - Feltelepíteni a DCS World 1.2-őt.
    - ITT pedig egy regisztrációt csinálni, a multis, játékhoz.

    @ LeonSilver: Igen, erre gondoltam. :) (Ha jól emlékszem az S-25L használatára a korábbi verziókban.

    @ Leon77: Köszi megnézem, de úgy emlékszem a Padlock ki van kapcsolva. :)

  • LeonSilver
    #2760
    Össze &vissza olvasol és válaszolsz vazze :D

    Papa egy szóva lsem mondta, hogy aVkhir nem találja el a moszgó célt.

    Kh-25ml-ről szó sem volt ;) S-25L -ről volt szó és emlékeim szerint azt nem lehet(ett) "használni" mozgó célok ellen (csak ha kézzel a célon tartottad a markert). Papa szerint most viszont lehet.
  • Leon77
    #2759
    Emlékeim szerint a "padlock" opció kikapcsolásakor kell folyamatosan célponton tartani a kurzort. Próbáld ki. ;)
  • 59th Ducky
    #2758
    HOPPÁ, hoppá, hoppá !!!
    Papa01:
    Az 1. pontban leírtak nem fedik a valóságot.
    Ha van accountod és nincs hozzá semmilyen kulcsod akkor is beenged a Master Serverre multiban és be is ülhetsz Su-25T-s missionokbe.
  • Papa01 #2757
    Köszi mindenkinek a válaszokat és a MOD-ot! :)
  • Caterpillar
    #2756
    3. Nem fér el, akkora lenne a légellenállás hogy gurulni se lehetne vele....

    4. A Vkhir is simán eltalálja a mozgó célokat meg a h-25ml is... mindegyik eltalálja a célokat.. A markert a shkval viszi magától nem kell azt mozgatni, és eddig se kellett....
  • 59th Ducky
    #2755
    1. Multihoz csatlakozás feltételei:
    - Legyen az illetőnek aktív ACCOUNT-ja a master serverhez.
    - Az account-hoz tartozzon legalább 1db vásárolt modul (Ka-50,A-10C,P-51D,CA) CD kulcsa, ezesetben lehet SU-25T-vel multiban repkedni.

    2. A játékban alapból angol rádió-kommunikáció van telepítve, de létezik MOD amivel oroszul is karattyolhatnak hozzád amennyiben Su-25T-vel reppensz. LETÖLTÉS: Russian voice comms pack for DCS World

    A 3. 4. kérdésedre nem tudom a választ, majd a szakavatottak segítenek.
  • Papa01 #2754
    Köszi még egyszer, működik! :)
    Még négy kérdésben tudnál segíteni?

    - Az is tud csatlakozni a multihoz, aki nem vásárolt meg semmilyen terméket, csak az ingyenes Sz-25T-vel rendelkezik?

    - Miért van az hogy a cockpit language-t oroszra állítottam, mégis angolul szólal meg?

    - Vikhr rakétákból miért nem lehet 2x2 feltenni? (A belső pilonokra is.) Túl nagy lenne a felszálló súly?

    - Miért van az, hogy a S-25L simán eltalálja a mozgó célokat? Ha jól emlékszem a régebbi verziókban (FC)a markert folyamatosan rajta kellett tartani a célon, mozgatni kellett.

    Köszi a válaszokat,
    Papa
  • Papa01 #2753
    Köszi szépen a javaslatokat, kipróbálom! :)
    A default.cfg átírása lesz a legjobb megoldás. :)
  • 59th Ducky
    #2752
    Először is ellenőrizd az Options-ban a Controls fülön a General kategóriában hogy a Pause-hoz milyen gomb kombináció van rendelve,
    de gondolom az alap és így azt kell mondanom hogy érdekes.

    De akkor egy elegánsabb módszert javaslok:

    - Bemész a Scripts/net könyvtárba és megnyitod szerkesztésre a default.cfg fájlt.
    - A 63. sorban találod a következőt: pause_on_load = true,
    fogod és a TRUE helyett FALSE írsz

    Így a szerver indításkor nem pause-olja le a játékot, hanem rögtön indul,
    gondolom ez lehetne egyébként is az alap beállítás.
    Ennyi.

  • Papa01 #2751
    Urak, próbálok szervert (DCS World) indítani, de sajnos nem megy.

    A probléma mindössze annyi, hogy miután elindult a szerver a jobb felső sarokban villog egy Pause jel.
    Próbáltam Pause/Brake-et,P betűt, de semmi. Alt+Tab után sem.
    Mit csinálok rosszul?

    Köszi a válaszokat! :)
  • DonZorro
    #2750
    KÖSZI DUCKY MESTER!!!
  • macleody
    #2749
    Szép munka, köszönjük :)
  • 59th Ducky
    #2748

    Az előző postban az ikonra jobb katt kép mentése a TIF formátumú.
  • 59th Ducky
    #2747
    A fanatikus DVD polcon villant mókereknek összekalapáltam 1 borítót csak úgy nagy vonalakban ;)



    Remélem tetszik majd a popsija xD