36820
Nevada_900x350.jpg
Digital Combat Series: World

A DCS World megszületésével a DCS sorozat egyetlen közös magra építve, egy felületről lesz elérhető. Az eddig egyenként telepíthető DCS részek helyett egyetlen közös felületről lesz elérhető, így sokkal könnyebben lehet váltani az egyes kiegészítők között, egyszerűbb és könnyebb lesz a frissítés is. A DCS World folyamatos frissítésekkel, a grafikus rendszer, az AI egységek, AI logika, effektek, stb. együtt fejlődik. Minden ami a szimuláción kívüli repülhető gép, térkép vagy más fizetős tartalom. A jelenlegi DCS World még béta verziós, nem végleges. Az első kiadás ingyen tartalmazza a Flaming Cliffs 2-ből származó repülhető Szuhoj Szu-25T Frogfoot típust.(THX by Sanyo)

*-------*

Nem jogtiszta játék letöltésében, telepítésében és használatában nem tudunk és nem is akarunk segíteni.

Az ilyen jellegű hozzászólások válaszolatlanul lesznek, vagy minden további értesítés nélkül törlésre kerülnek.

HUNAF nyílt facebook csoport KATT IDE!

DCS OFFICIAL fórum KATT IDE!

A DCS HuNAF weoldala KATT IDE!

Szimulátor történelem KATT IDE!
  • 59th Ducky
    #2839
    A 1 man "team"-et nem hasonlítanám össze a fejlesztő csoporttal.
    A 9 hónap a 3rd Party korszak előtti "átlagos" fejlesztési időként
    lett meghatározva, de ugye a tapasztalat, hogy lett belőle 1 év meg egy pici. EDéék tudnak ám csúsztatni :D
  • Molnibalage
    #2838
    Az ilyen becslésekkel csak óvatosan. A saját modom elkészítésére saccoltam anno 6-7 hónapot. Valóság? 17 hónapig tartott.. Bár volt, hogy hónapokig szüntetelt a munka, de akkor is. Ugye a DCS-hez is 9 havonta jön új pit ugye? Ha a 3rd party felé nem nyitnak, akkor ebből 9 év lett volna...
  • Papa01 #2837
    Ez nagyon jó hír, köszi az infót! :)
  • 59th Ducky
    #2836
    Hivatalosan is megerősítve hogy kb. 3 hét a Razbam AV8B modelljének konvertálása DCS alá. Gondolom a külső modell és a kabinról lehet szó.
    És akkor ugorhatnak neki a LUA scriptelésnek :D

    We have scheduled to convert the mesh from FSX format to DCS format in 3 weeks, so that´s the time frame for real DCS pics

    Prowler
    3rd Party Developer
  • HungaroJET
    #2835
    A 21bis igaz, hogy már 3 éve készül, de ne felejtsük el, hogy eddig Laci mindent EDe nélkül ért el.
    Innentől kezdve az a nagy kérdés mennyire van "készen" az az SDK, amit a "3-as fejlesztők" használhatnak, bugos-e, képes-e arra, amit egy Harrier vagy egy Tomcat igényel vagy az SDK-t is foltozni kell állandóan, mert még mindig nem az igazi.
    ...és az is nagy kérdés, hogy mennyire segít EDe a "3-as fejlesztőknek".
    Adnak egy "egyenlőre ez van kezdj vele amit tudsz" csomagot vagy -
    lehetséges, hogy rendes, jószándékú, segítőkész fazonok, de kérdés van-e idejük és elég tudós emberük akik "kiszolgálják/támogatják" a fejlesztőket. Nem haladják-e meg pl. a repmodell igények a jelenlegi tudásukat amit az AFM-SDK-val nyújtani tudnak?
  • HungaroJET
    #2834
    Hát Kutter az AFM lesz az egyszerűbb része. Beprogrammozzák a 6 irányú légellenállást, inerciális adatokat, törzs+szárnyvégi fúvókákat és a hajtómű adatokat kb. úgy mint az SFM-nél, a vektorális rész pedig összekapcsolódik a hajtóművel és 2-4 forgatható konnektorral a beállított tömegközéppontban.
    Nagyjából ennyi a lényeg, persze a mechanika, hidraulika stb. még ugyancsak bekerül a tágabb értelemben vett AFM-be, de semmivel sem lesz bonyolultabb mint a Varacskos repmodellje, ami már ugyancsak vektoriálisan számítja a hajtómű adatokat ugyancsak konnektoron keresztül.
    A kemény rész az lesz amit Ducky is írt.
    Szerintem 2013 vége reális lehet egy alfát illetően, béta talán jövő tavaszra. Kérdés hányad dolgoznak majd az ügyön, mert ha kb. párhuzamosan akarják nyomni az FSX-vel a DCS fejlesztést akkor kb. amit írtam. Ha full (teljesen befejezett) FSX után jön majd a DCS akkor inkább 2014 :(
    Szerintem...
  • 59th Ducky
    #2833
    PeterP gyerkőc rámozdult DCS World-ben az egérrel kattintható Radio Menü-re.
    Nem tudom hasznos-e, de akinek tetszik annak hajrá :)

    http://forums.eagle.ru/showpost.php?p=1522695&postcount=16

  • 59th Ducky
    #2832
    Végül is az 1 év az kb. reális is lenne ha nulláról indulnának,
    de a külső FSX modell kész a kabinnal már a végén járnak.
    Ezután max-ba átirogatni az animáció argumentumokat már csak hetek kérdése.
    A hosszadalmasabb meló inkább a lua scriptek DLL-be írogatásával fog eltelni, na ez valóban lehet akár 1 év is ;)
    Mondjuk a MiG-21bis már lassan 3 éve készül :)
  • LeonSilver
    #2831
    FSX-hez van már nagyon fasza Harrier!
  • LeonSilver
    #2830
    Jaja!
  • Caterpillar
    #2829
    Arra leszek kíváncsi, hogyan fogják megoldani a hajtómű vezérlést, fúvóka állítást, és mit fog ezzel kezdeni az AFM? :)
  • Molnibalage
    #2828
    Ez most FS nem? Ebből évek telnek el, mire lesz valami DCS cucc.
  • 59th Ducky
    #2827
    Fúúúúúú Leon alakul ez :)

  • HungaroJET
    #2826
    Ááá, én semmi különöset nem csinálok, csak összerakosgatom a kirakós darabkáit.
    Pl. itt is van néhány jó kis 1-2 hónapos hír:
    http://en.rian.ru/world/20120614/174025983.html
    http://www.examiner.com/article/pentagon-insists-on-purchasing-russian-helicopters
    Namost, ha a Varacskos és a MiNyó-17 pilóták együtt akarnak "gyakorlatozni" csapatszállító és egyéb harcjárművek kísértében akkor most már megtehetik World alapon, mindenféle gond nélkül akár néhány Notebook használatával.
    Mellesleg Nevadai terep ~~~ Afganisztán.
  • Molnibalage
    #2825
    Tehát a DCS World csak azért van, mert a keményebb piact ugymond multiplatform modellezést akart?

    A többi hír is jó/érdekes. Köszi. Sokkal mélyebben belelátsz a széria lelkébe, mint én. Az ziher.
  • HungaroJET
    #2824
    A videót még GGTharos "szivérogtatta" ki, március végén: 353. post

    http://forum.lockon.ru/showthread.php?t=80468&page=36

    Itt, ezen épültek fölött repült a Minyó valódi fülkével, a kocsik is ott voltak a parkolókban.
    http://forums.eagle.ru/attachment.php?attachmentid=59215&d=1321993202

    Másnap már törölték a videót:
    http://vimeo.com/37725667

    Eagle Dynamics\DCS A-10C Beta\Scripts\Common\EagleFMPlugin.lua

    wsType_Level4 = {
    A_10C = 58, -- A-10C
    MI_8MT = 151, -- Mè-8ÌÒ. Ðîññèÿ/Óêðàèíà
    MI_24W = 152, -- Mè-24B. Ðîññèÿ/Óêðàèíà
    KA_50 = 155, -- Ka-50. Ðîññèÿ
    }

    FMPlugin =
    {
    [wsType_Level4.MI_8MT] = {name = "Mi8.dll"},
    [wsType_Level4.MI_24W] = {name = "Mi24.dll"},
    [wsType_Level4.KA_50] = {name = "Ka50.dll"},
    [wsType_Level4.A_10C] = {name = "A10.dll"},
  • Sanyo
    #2823
    A Minyó+Nevadáról most hallok először. Előfordul, hogy lemaradok a forró cuccokról, de sajnos nem tudok naponta több órát a fórumokon nézelődve tölteni.
  • HungaroJET
    #2822
    Előbb-utóbb lesz minden mi szem-szájnak ingere: F-111 is. :)
    F-111 modell van a régi Flanker2-ből ami elég gagyi-molyrágta, de FSX-ből "elég gyorsan" össze lehet ügyeskedni egy szebb 3D "részt"
    kb. még 5-6 év és nagyon tuti lesz MINDEN a DCS körül.
    Már pár éve prognosztizáltam az FC3-at és a Harckocsis-CA váriációt is. (miután lecseng a BS1 és a WH)
    Persze nem azért mert hatalmas jövőbe látó Jedi lennék :D, csak azon oknál fogva, hogy ez volt a leglogikusabb lépés és volt néhány erre utaló "jel" egy csomó fájlban.
    Lesznek hajók is - ami szerintem még összetettebb lesz mint egy repülő, de addig még sok víz lefolyik a Dunán. Nagyon sok minden függ egy katonai megrendelőtől és hogy az mit enged meg majd EDének - kidobhatja-e "tesztelésre" nekünk a "butított/leegyszerűsített" változatott (WH)
    Egyébként meg EDének is muszáj változnia. (míg rájönnek, hogy nem lesz mindenből katonai alkalmazás, és addig is meg kell élniük valamiből)
    Természetesen a fő célcsoport szerintem még most is a katonai felhasználóké - még mindig vallom, hogy mi mindannyian csak nekik tesztelünk - ,de azt már kezdik belátni, hogy kellemes, izgalmas (és változatos!) multiplayer nélkül nem lesz BestSeller egyik termékük sem - katonai oldalon sem.
    No ezért kellett a World első lépésként, hogy egybe lehessen gyúrni mindent.
    Nem utolsó sorban pedig szerintem már van DCS Mi-8 és Mi-24 is, csak azzal is kivárnak még. Lehet, hogy 3D fülke még nincs, mert a jelenlegi megrendelő/felhasználó valódi fülkével "repül", de az tuti, hogy a (véletelnül?) felkerült Minyó+Nevada videót nagyon gyorsan törölték.
    ...tényleg: valaki nem mentette el a videót ?

    és utolsó bekezdésként, még az is lehet, hogy gondok vannak EDe háza táján - széthúzás, fejlesztők kiválása, betegség, stb.
    Valószínűleg még remélik, hogy Ők aratnak majd az új Scenery-kkel (is), míg be nem látják, hogy már nem győzik az egyre komplexebb és szerteágazóbb melót.

  • 59th Ducky
    #2821
    Jelenleg amit sikerült elérnem hogy Su-25T kabinnal mindegyik repcsi repülhetővé tehető hacsak videó készítéshez kell ez a funny megoldás.
    Az oldtimer motyók is jók ha vannak, de a nagy gond a röghöz kötött fekete tenger és környéke. Aki tolta anno a Nevada beta2-vel az tudja hogy jóval kisebb terület van kidolgozva. Pedig tapasztalatból mondhatom hogy scenery-t fejleszteni jóval egyszerűbb és gyorsabb mint repcsiket, heliket.
    Na de az EDe remélem tanul a Microsoft Flight sikertelenségéből.
    Ha nem nézem az arcade jelleget pont a bővíthetőség (SDK) hiánya adta a pofont...
  • Molnibalage
    #2820
    Nekem tetszik, hogy az oldtimer technika is bekerül.

    A DCS Worldben lehet repülhetővé tenni egyéb gépeket? Mert, ha sok-sok régi cucc lesz, akkor már lehet hidegháborús videókat összehozni. Kéne még F-111F, Raven és már kb. meg is lennék, ha nem érdekel a teljes valósághűség. :)
  • Molnibalage
    #2819
    Akkor sajnos paff. :(
  • 59th Ducky
    #2818
    Sajnos Balázs a DCS-ben pont fordítva van, a kapcsolható kabin LUA scriptek megírása borzalmas mennyiségű időt, erőforrást igényel.
    Tapasztalt, az adott repcsi típusban jártas tesztelők nélkül meg kiváltképp kemény meló. A HUD és MFD képek megjelenítése mindkét "szint" esetén kötelező minimum.
  • LeonSilver
    #2817
    Lecserélve.
  • LeonSilver
    #2816
  • LeonSilver
    #2815
    Majd keresek valami, mert a buzi noob is szar már néhány napja.
    Az iaro meg azt ígérte, hogy el fog indulni, bár ez már elég erősen kétlem.
  • Molnibalage
    #2814
    Skacok, az iaro-s linket nem cserélitek ki másra? Hónapok óta nem működik, szerintem már nem is fog soha.
  • Molnibalage
    #2813
    Szerintem a kikkelhetőség sokkan kisebb probléma mint az, hogy a típusspecifikus műszerek, HUD és MFD képek működjenek. Nekem legalábbis ez a tapasztalatom a Falconból. Az, hogy valam mozgathaó legyen és tartozzon hozzá funkció nem nagy szám. A nagy szám az, hogy az exe-hez kell valahogy heggeszteni minden egyediséget.
  • LeonSilver
    #2812
    Hát a lényeg, hogy faszák legyenek a cuccok! Egyrészt azért ugye beczl qrva magara teszi a lécet. Már akkor is, ha "csak" a 21bis modot nézzük. Már az sem piskóta. Amit a DCS-hez hegeszt az meg .... Nem is tudom mit mondjak rá. Nekem a többiektől elég az is, ha a repmodell fasza! HA nem klikkelhető, hát nem. Bár csípi a zuzám azt is. De engem elsősorban az érdekel, hogy kihívás legyen a röppenés. Mint a Musztáng például.
    Ha a Rarrier hasonlóan jó lesz, már boldog leszek :)

    Szerintem is DCS mind a kettő. Más (nem DCS hanem mondjuk Lokkon) már nem is lesz . Nem?
  • 59th Ducky
    #2811
    Remek viták futnak a portolással kapcsolatban az ED fórumon.
    DCS szintről, meg FC3 szintről "vitatkoznak" amit pindurkát nem értek.
    Az én olvasatomban mind a kettő DCS ;)
    Szerintem meg a két szint:
    1: Kapcsolható kabin + AFM (A-10C, Ka-50, P-51)
    2: Nem kapcsolható kabin + SFM (Su-25T, és jelen állás szerint az összes repcsi FC3-ból)

    Én is hajlok arra hogy csinálják meg első körben 2. szintet ami kezdésnek talán nem is lenne rossz, aztán hajrá az 1. szintnek.
  • LeonSilver
    #2810
    Semmi probléma Papa, és igen - qrvára várom :)
    Remélem hamar megcsinálják. Először FSX-re és utána állnak neki átportolni DCS-re.
  • Papa01 #2809
    Hopp, Sanyo oldalán is ott van hírként, bocsi a sok post-ért.. :)
  • Papa01 #2808
    Véletlenül a 2. oldalát linkeltem a fórumnak.. :)
  • Papa01 #2807
    Leon, szerintem EZT nagyon fogod várni... :)

    (Azt nem tudom, h DCS tag lesz -e, vagy "csak" SFX..)
  • GaBika6
    #2806
  • Sanyo
    #2805
    Sikeres MiG-21bisz támogatás, aki esetleg nem olvasta volna.
  • GaBika6
    #2804
    THX! Átnézem...
  • 59th Ducky
    #2803
    Ga-bika, LeonSilver !
    Skin készítő mestereknek egy kis segítség az EDM modellek tükröződéses (specular) textúráinak elkészítéséhez.
    Nagyon tetszenek a srác példái, egyszerű, érthető, szájbarágós.
    Érdemes kicsit beleolvasni:

    http://forums.eagle.ru/showthread.php?t=88855
  • Feró Flex
    #2802
    Akkor ez van.
  • 59th Ducky
    #2801
    A hanggal nálam is vannak anomáliák,kapcsolgatva kabin/külső nézet között
    van hogy a külső nézet hangja megkukul :)
  • LeonSilver
    #2800
    Hát nem tudom, de ez a 1.2.0 valahogy el lett baszva. Nekem is fagyott már meg, van amikor eltűnik a hang.. Az árnyék a kabinban egy katasztrófa.