36820
Nevada_900x350.jpg
Digital Combat Series: World

A DCS World megszületésével a DCS sorozat egyetlen közös magra építve, egy felületről lesz elérhető. Az eddig egyenként telepíthető DCS részek helyett egyetlen közös felületről lesz elérhető, így sokkal könnyebben lehet váltani az egyes kiegészítők között, egyszerűbb és könnyebb lesz a frissítés is. A DCS World folyamatos frissítésekkel, a grafikus rendszer, az AI egységek, AI logika, effektek, stb. együtt fejlődik. Minden ami a szimuláción kívüli repülhető gép, térkép vagy más fizetős tartalom. A jelenlegi DCS World még béta verziós, nem végleges. Az első kiadás ingyen tartalmazza a Flaming Cliffs 2-ből származó repülhető Szuhoj Szu-25T Frogfoot típust.(THX by Sanyo)

*-------*

Nem jogtiszta játék letöltésében, telepítésében és használatában nem tudunk és nem is akarunk segíteni.

Az ilyen jellegű hozzászólások válaszolatlanul lesznek, vagy minden további értesítés nélkül törlésre kerülnek.

HUNAF nyílt facebook csoport KATT IDE!

DCS OFFICIAL fórum KATT IDE!

A DCS HuNAF weoldala KATT IDE!

Szimulátor történelem KATT IDE!
  • gsg16
    #3160
    az miért van,hogy A10C-ben,amikor freetracket használva közelebb hajolok a HUD-hoz,hogy könnyebben célozzak a gépágyúval,akkor elkezd "emelkedni" az emberem,olyan,mintha elkezdene felállni asz ülésből.ezt akkor is csinálja,ha a FT programban letiltom az "Y" tengelyt.így egy bizonyos távolságból,már a gépágyú célzója eltűnik,mert annyira megemelkedik a pilóta.
  • Papa01 #3159
    Ez aztán az igazán jó hír! :)
  • HungaroJET
    #3158


    Akkor az utolsó két hozzászólásomat törölhetnéd LeonPapa, mert ez a kép beszúrás nem akar összejönni :( Az agyam eldobom, hogy ezt SG-n még mindig nem tudják vagy inkább nem akarják megoldani :(
  • HungaroJET
    #3156


    A jövő héten :)
  • LeonSilver
    #3155
    Ja. a 20 azért volt a fejemben, mert éppen most adtak el egy Tir4-et 20-ért.
    Mindenki azt csinál a pénzével amit akar ;) Az biztos, hogy ÉN még 10k-t sem adnék érte.
  • Razor18
    #3154
    20 szerintem is sok lenne, ezért beszéltem 15k-ról... A paraméterei meg nyilván nem a 3-asnak lesznek a legjobbak, ha már létezik 5-ös is, de logikusan épp ezért olcsóbb, kérdés, mennyivel.
  • LeonSilver
    #3153
    Valóban nem sokat tudom a háromról, lévén nekem az ötös van.
    Egyébként 27k egy új Tir4, ergo a 3-ért 20k sok.
    A háromnak például 33° a FoV míg a 4-nek 46° az 5-nek meg 51.7°
  • beci43
    #3152
    Szerintem ő sem tudja,csak mondott valamit...
  • Razor18
    #3151
    Mi miatt, ill. mennyi volna reális szerinted?
  • LeonSilver
    #3150
    Szerintem nem.
  • Razor18
    #3149
    OFF
    Hozzáértők véleményét kérném: 15k Ft reális ár lehet egy "TIR 3 Pro + Vector 6DOF kiterjesztés Vector Clip-pel együtt" használt, de hibátlan combóért?
    ON
  • HungaroJET
    #3148
    Úgy tűnik, lassan dűlőre jutok a problémámmal.
    Beraktam egy másik modellt, az összes bázis-textúrával a zip fájlban és azzal működik a dolog.
    Viszont nem az entry.lua-ban kell az elérési útvonalakat megadni, hanem a yxz.lua-ban, onnan szedi az összes Shapes/Liveries/Textures adatot, de gondolom lehet majd kombinálni is, de egyenlőre örülök, hogy látszanak a textúrák.
    Alakul immáron a sokadik modell, ás hála Istennek nem a TempTexturesbe kell pakolni a textúrákat.
    Így majd egy kattintásra lehet az egész Mods könyvtárat átvinni egy új-patch DCSW-be, ha a szükség úgy hozza - reményeim szerint.
  • Nesu
    #3147
    szia ez az 59th mód ,mindenkinek elérhető vagy csak vip tagoknak ?
  • HungaroJET
    #3146
    Érdekes, hogy a Liveries/description-eket beolvassa. A ME-ben, meg is jelennek a választható nevei a skineknek/századoknak (ez eddig is megvolt), de a textúrákat csak nem akarja hozzni :(
    A xyz géphez van külön xyz.LUA fájl. Repmodellel, pilonok, fények leírásával - na annak a fájlnak az elején indítottam a Shapes/Liveries/Textures elérési útvonalakkal, szóval most már kezdek egyre bizonyosabb lenni, hogy a Textúrákkal van valami xar.
    Wazze, de most már kezd hullani a hajam :D
  • 59th Ducky
    #3145
    Új gépnél a lényeg hogy pld.
    make_flyable('xxx' részből
    a Liveries könyvtárban az xxx könyvtárnak kell szerepelnie.
  • HungaroJET
    #3144
    Holnap megpróbálom, de gyanítom, hogy másképp működnek a dolgok egy már létező masinával-modellel, mint egy tök újjal.
    pl. Mi-24V, Mi-24D, Mi-24P-vel nincsenek ilyen gondjaim, mert ugyanazon, "bázis-textúra" nevekkel dolgozik a progi - shape-től függetlenül.
    Mi-24V Liveries könyvtárat átmásolom, majd átnevezem Mi-24D-re, "megigazítom" a description fájlokat, "false"-ha ugyanabba az alkönyvtárba rakom az új skineket, true-ha összecsomagolom őket zip-be - és megy minden faxán.
    De pl. egy tök új modellel nem tudom ugyanezt eljátszani :(
  • 59th Ducky
    #3143
    Na szóval szerény véleményem szerint a következőt sort tedd be az entry.lua fájlba:
    mount_vfs_liveries_path (current_mod_path.."/Liveries")

    Pld. MiG-29 mod esetén másold át az 59th mod-ból a Liveries/mig-29a könyvtár tartalmát a Mods/Aircraft/MiG-29A/Liveries/mig-29a könyvtárba.

    Mennie kell.
  • majonur
    #3142
    Ez melyik weather kieg lehet? a Real Environment Extreme v2?
    bocs az OFF ert
  • majonur
    #3141
    de kar,en is azt hittem hogy DCS, rogton bementem es ott keresgeltem a terkepen ezeket a csucsokat, nem lett meg :(
  • 59th Ducky
    #3140
    Nem akartam belevaúzni, de rögtön leszúrtam hogy ez nem DCS :)
    És a válasz egyszerű: A DCS-ben a domborzat kb 250m-es hálóosztásos átlagosan, és itt meg a gerinc az rendesen tagolt szóval FSX-re tippeltem volna rögöt elsőre + weather kieg + A2A P-51-re
  • LeonSilver
    #3139
    Lehet, nem tudom. Annyira én nem néztem meg. Csak letöltöttem meg feltettem.
  • Caterpillar
    #3138
    Ez a kép kizárt hogy IRL legyen, én FSX -re tippelek.
  • HungaroJET
    #3137
    Hát eddig nem sokat foglalkoztam a hangokkal, viszont ezt a "rádiózós-system" fájl-t, én is használtam annó.

    Olyan gyári-fülke hangot kell keresned, ami nem fordulatszám függő -azt le lehet cserélni.
    - vagy bele kell nézzek, mely hangok mitől lesznek gyorsabban vagy lassabban lejátszódóak.
  • LeonSilver
    #3136
    Csináltam anno egy videót róla, itt van. Qrva jól hallatszik, hogy mi a probléma.

  • LeonSilver
    #3135
    De ha már kérés, én is kérnék valamit Tőled.

    Először is. Hogyan tudnék berakni én, egy saját hangot egy eseményhez a DCS-be?
    Azt szeretném, hogy ha a Su-25T fékszárnya nyitva van, akkor legyen egy, folyamatos hang. Molni tudja, hogy a Falconban van ilyen (azt a hangot szeretném, ez egy pittyegés).

    A másik az, hogy van valahol nekem egy olyan (még FC1-hez volt asszem), hogy a háttérben folyamatos rádiózás megy (angolul, de ez lényegtelen). na most ezt be tudom rakni (ha jól emlékezem CocpitSystem a hangfile neve).
    Ez FC1-ben faszán működött, viszont most az a gond vele, hogy ahogy leveszem a gázt, lelassítja a hangot e az szar és a beszéd ilyen szar, vontatott izé lesz.

    Nos, ezt nem lehet valahogy kiküszöbölni?
  • LeonSilver
    #3134
    Ettől a linktől egyébként (szerintem) többen meg fognak "őrülni" :D Tényleg fasza képek vannak.
  • LeonSilver
    #3133
    Természetesen.
    Szemezgess bajtársam!
    És a többiek is. Qrva jó képek vannak fent :)

    ( nem akartam senki átverni :D mondjuk nem vagyok 100%-ig biztos, hogy IRL kép, csak gondolom)
  • HungaroJET
    #3132
    Ó basszus !

    Jól átvertél mindenkit :D Engem is :)

    Érdekes, mert a navigációs fények és a propeller elmosódottsága olyan DCS-szerűnek tűnt :O

    Tudnál linket adni, honnan jött a kép ?

    TY
  • LeonSilver
    #3131
    :)
    Neem, nem DCS. IRL és sajnos nem én fotóztam :(
  • HungaroJET
    #3130
    LeonPapa !

    Benyomtam a screenshotodat EDéhez.
    Többen érdeklődnek,hogy ez most DCS-ben készült ? :D vagy volt egy kis PhotoShop utómunka is ?
    Gondolom, nem hisznek a szemüknek :)
  • Sanyo
    #3129
    OFAB-100 leoldási teszt.
  • 59th Ducky
    #3128
    Okés este összekalapálok 1 MiG-29 sample mod-ot
  • HungaroJET
    #3127
    Igen, pont arra hivatkoztam lentebb: az rendben van és működik, mert az a Mods/Tech konyvtárból indít.
    Én meg nem jutok előrébb, ha a Mods/Aircrafts könyvtárból indítok.
    Persze az is lehet, hogy valami bődületesen triviális dolgot csextem el, csak már nem látok a pipától :(
  • 59th Ducky
    #3126
    Az 59th VAB modunkat ha megnézed ott találsz benne magyar festéseket repcsikhez, helikhez zip fájlba csomagolt dds megoldással MODS könyvtárból hivatkozva.
  • HungaroJET
    #3125
    Hát igen, az a bogár még zümmög :) a 2km vastag zárt felhőtakaró alatt látszódó füstök ugyancsak :D
    Most jön a brutál:
    Nézem külső nézetből: tekerek M1.6-val F-15C-vel pont a felhők tetején, ahol csíkos minden - by Reaper - a bekapcsolt magasság tartó automatikával 2500m magasan, majd gondol egyet az AP és -61 G-vel irány lefele.
    No, ilyet sem pipáltam még :D
    Persze egy szemvillanás alatt benne voltam a tejfölben, viszont a progi lefagyott még a talajfogás előtt :D
    Beleégett a képernyőbe: MÍNUSZ 61 G ! Wazze :D
  • Reaper
    #3124
    Mondjuk, hogy zárt felhőzet felett, ha közel vagy hozzá csíkozza a felhőket...
  • HungaroJET
    #3123
    LeonPapa ez nagy menő kép lett, muszáj tovább küldenem: Über király kép
    Ha megengeded felnyomom EDe lapjára is - de Te is megtehetnéd...:)



    Reaper melyik Zárt Felhőzetes bugra gondol ?

    és Ducky nem tudsz segíteni a 3117 kérdésben ?
    ha a modellhez használatos textúrák közül csak néhányat teszek bele - egyenlőre csak tesztelés gyanánt - a kapcsolt dds-zip csomagba lehet, hogy az okozza, hogy nincs semmiféle textúra ?
  • 59th Ducky
    #3122
    Ha legközelebb scannelsz, csapassál a képekre utólagosan +100% kontrasztot és akkor a lap tényleg fehér lesz a szöveg meg fekete.
  • beci43
    #3121
    THX!
  • Bögyörő
    #3120
    Szintén köszönöm, ez még hasznosabb voltmint az A10C könyve, abban számomra nem volt ujdonság, hacsak az esküvői torta szimbólum-ot nem számolom , de ebben már volt, a trim meg a stabilizáló rendszereket nem igazán értettem hogy müködnek, nem is nagyon ment a repülés, de mostmár remélem sikerülni fog.