34638
Nevada_900x350.jpg
Digital Combat Series: World

A DCS World megszületésével a DCS sorozat egyetlen közös magra építve, egy felületről lesz elérhető. Az eddig egyenként telepíthető DCS részek helyett egyetlen közös felületről lesz elérhető, így sokkal könnyebben lehet váltani az egyes kiegészítők között, egyszerűbb és könnyebb lesz a frissítés is. A DCS World folyamatos frissítésekkel, a grafikus rendszer, az AI egységek, AI logika, effektek, stb. együtt fejlődik. Minden ami a szimuláción kívüli repülhető gép, térkép vagy más fizetős tartalom. A jelenlegi DCS World még béta verziós, nem végleges. Az első kiadás ingyen tartalmazza a Flaming Cliffs 2-ből származó repülhető Szuhoj Szu-25T Frogfoot típust.(THX by Sanyo)

*-------*

Nem jogtiszta játék letöltésében, telepítésében és használatában nem tudunk és nem is akarunk segíteni.

Az ilyen jellegű hozzászólások válaszolatlanul lesznek, vagy minden további értesítés nélkül törlésre kerülnek.

HUNAF nyílt facebook csoport KATT IDE!

DCS OFFICIAL fórum KATT IDE!

A DCS HuNAF weoldala KATT IDE!

Szimulátor történelem KATT IDE!
  • Leon77
    Szia! Köszi a választ! Nálam előfordult, hogy egy szerkesztett pályát elsőre betöltött, második alkalommal már nem, csak a loading felirat látszott (úgy emlékszem, hogy a warehouse-t is próbálgattam ilyenkor). A többi fagyás valószínű, hogy a jelzett CBU miatt lehetett.
    Gratula a Su-25T -s taktikához, ügyes!
  • wittman
    Az igen...ez nagyon állat!
  • GaBika6
    Ezt mikor csinálják meg nekünk is?

• Solt
  • LeonSilver
  • wittman
    A taktika lényege az alapos elméleti tudás használata.

- F-15C ismerete
    - AIM-120 ismerete
    - ECM helyes használata
    - SPO-15 besugárzásjelző alapos ismerete
    - Vezér-kísérő tudatos összedolgozása.

Nem utolsó sorban természetesen benne van az F-15C-t irányító humánfaktora is.

A "bátor" F-15C vadászok FC2-ben előszeretettel alkalmazzák az a 8db AIM-120C loadout-ot. Ez sem mindenható rakéta. Vannak előnyei meg hátrányai. Az hátrányait kihasználva több rakétája célt tévesztetett, így egyre közelebb került a támadó. Mikor már a besugárzás jelző azt mutatta, hogy "full mínusz egy klikkre van"(a SPO-15 besugárzásjelző összes lámpája ég egy kivétellel a fő besugárzás felől), akkor szétváltunk a kísérőmmel. Ilyenkor már mi mindent fegyver terhet leoldunk a gépről, csak a légiharc rakétánk marad fent. Így sokkal könnyebben manőverezhető a Su-25T is.

Szétválás után hamar kiderül kire "ragad" a támadó. Folyamatosan kommunikálva a vezér és kísérő keresnek egy könnyen azonosítható vizuális célpontot, ahova a támadó behúzhatjuk. Ilyenkor még közelről is indított a támadó és az aktív lokátoros AIM-120 jeleit is látjuk a besugárzásjelzőn, így láthattam, milyen irányból jön rám a rakéta. Ilyenkor alapszabály, hogy lapos kúszásban nagy sebességű 90fokos fordulókkal szecskát szórva ki lehet manőverezni az AIM-120-ast.
    Mikor kifogyott a rakétából az F-15C, akkor került bele a saját csapdájába. Kerestem egy vizuálisan jól azonosítható tereptárgyat, ami jelen esetben egy nagyobb tó volt. Odacsaltam a vadászt és húztam magammal fel 1500m-re. A kísérőmnek szóltam hol található meg a támadó, így ő továbbra is alacsonyan maradt és kereste a célt, amely magasabban volt velem együtt. Mikor gépágyú lőtávolságban volt a támadóm, a gázkart visszahúztam alapra, féklapok ki, így a támadó elhúzott felettem a sebességtöbblet miatt, ám ekkor már a kísérőm jelentette hogy látja a vadászt és szóltam hogy tüzelhet nyugodtan, mert eltávolodtam annyira, főleg magasságban a vadásztól, hogy az R-73-as nehogy rám forduljon.
    Így felkerülhet egy újabb F-15C sziluett a csapásmérők falára és 59th_HiFly Su-25T gépére is.

Természetesen hozzátartozik a szerencse is, meg jelentősen az F-15C-t irányító emberke rossz F-15C és AIM-120C használata. Ha lett volna rajta AIM-9 vagy AIM-7, akkor nem biztos, hogy sikerült volna, de Ő az úgynevezett amraam shooter-ek családjába tartozott... :)

Több ilyen esetünk volt, hogy géppárban vagy 3-as trojkában szedtünk le F-15C-t vagy Su-27-est. Készültek is szép célfotók...
  • wittman
    Szia!

Sajnos van még mit javítani a DCS World-ben, sokszor kifagy mindenkinek akár egyszerre is, de a szerver meg tovább is megy. Azt megfigyeltük, hogy csak a szerverhez csatlakozó klienseknél jelentkezik a hiba, a szervernél nem.

• macleody
    Még jó hogy itt nincs MM.
  • csolee
    hi All!
    megerősítve: a media m-ben BS2 3999ft
  • LeonSilver
    Jaja.
  • Leon77
    Köszönöm! Ha majd lesz javítás, nekifutok ismét a programnak.
  • GaBika6
    CBU! Már elvileg tudnak róla és javítják.
  • Leon77
    Urak! Kérdéssel több: a DCS World 1.1.2.1. (A10-C modul) fagyott valakinek? Ha igen, milyen körülmények között?
  • Caterpillar
    Szem becsuk, visít, lő... :D

Természetesen ez így nem igaz, de majd az illetékes leírja...
  • Solt
    Az igen! :) Ha van kedved leírhatnád, hogy mi volt a taktika... :)
  • LeonSilver
  • wittman
    "Úgymond funolni mert másra nem méltatom azt a gépet."

Még jó hogy ez csak a te véleményed...

Csak halkan jegyzem meg, hogy jó pár "vadász" is így gondolta komolyabb szervereken, aztán a csapatmunkának köszönhetően a csak AIM-120-ast ismerő 100km-es "lőtávolságban" brutálisan bátor vagyok F-15C-vel repülő emberkéket húztuk be a csőbe és R-60-as vagy éppen R-73-as rakétával szedtünk le.

Aztán jött a csodálkozás az ultra brutális vadászoktól, hogy csináltuk...

Szóval ne becsméreld le a Su-25-ös típust még itt a szimulátorban sem, mert komoly potenciál van benne, csapatmunkával igen komolyan be lehet húzni csőbe a vadászokat is.

Íme egy célfotó, amin 2db Su-25T csőbe húzott egy F-15C-t, melyet a kísérőm lőtt le, mai nem AI volt, hanem egy "AIM-120-as vitéz":

Szóval látogass komolyabb szervereket, ahol fél dinamikus missionok vannak, a jelszókat ezekhez a szerverekhez is meg lehet kapni, csak egy kicsit nyomozni kell.

• GaBika6
    Nagyon ott van, jó munka...
  • 59th Ducky
    Egy kis csemege az 59th-s munkákból. Jack bátyó meg már fanatikusan tolja a PS-ezést :D

• GaBika6
    Lehet csemegézni...

Red Flag Scanner Audio
  • Leon77
    Csak nem...
  • Leon77
    Csatlakozom az előttem szóló véleményéhez. Bár időigényes, de megéri a befektetett energiát, ne fogd vissza a kreativitásod. :)
  • 59th Ducky
    Bíztam benne hogy Molnibalage-nál nem lesz rosszabb, de új trónkövetelő a láthatáron...
  • LeonSilver
    Miért ne kezdenél bele? Egyrész senki sem úgy kezdte, hogy hót profi volt. Másrészt meg semmi kárt nem csinálsz.
    Én is sokat kínlódtam annak idején, mire (magamnak) elfogadható szkint csináltam RoF-ban.
    Állj neki! Lehet, hogy viszonylag sokáig fog tartani de amire rájössz, amit megtanulsz így, azt mindig tudod majd hasznosítani!!
  • Shifty
    Sajnos nem tudok hozzászólni, mert nem értek hozzá. Én csak kedvelem a játékot.
  • Leon77
    59-eseknél tutibiztos, én még nem estem bele, nem tudok segíteni. BS1-hez kontárkodtam már skint, de azt hiszem, azzal nem jutsz előrébb.
  • GaBika6
    Remélem ezt Vittman nem olvassa...
  • killbull
    Su 27 ben is és mig 29 esben is már akkorban volt olyan elektronika az alaptípusokban is ami figyelte a hidraulikát a gépben hogy ne billegjen. Su 25 re értettem ami a játékban van mert szoktam vele szórakozni hogy az oldalkormánnyal instabillá billegtetem. Úgymond funolni mert másra nem méltatom azt a gépet.
  • LeonSilver
    Engedelmeddel azt majd én eldöntöm, hogy milyen a totyik! :)))))
  • GaBika6
    Skin szerkesztésével foglalkozik valaki? Konkrétan a-10c skint szeretnék csinálni, csináltatni. Megvan mit akarok csak nemtom belekezdjek-e...
  • Shifty
    killbull!

Akkor apukád azt is elmondta, hogy a repülőket instabillá tervezik és ha nem volna tele számítógépekkel, nem maradna a levegőben sem?
  • killbull
    Maradjunk kérem a DCS World témánál. Ez nem zene totyik! :)))))

Egy dolognak nagyon örülnék DCS Worldben. Ha benne lenne az orosz gépekben is mint való életben is a G limiter kapcsoló gomb más néven fly by wire felülbírálás.
  • Leon77
    Pü ment, várom a választ a VML-es szervergondoddal kapcsolatban. :)
  • 59th Ducky
    És hogy billegnek a gépek :D :D :D
  • LeonSilver
    Fszüccssség oldásnak egy kis józene, jó röpcsikkel, mégjobb felvételekkel.. ;)

• 59th Ducky
    A Combined Arms-ról sajnos nagy a csend még tocsik se nagyon indult róla.
    Erősen jővő évi projectnek érzem.
  • hooah
    Azt lehet tudni, hogy az erőforrás kezelés fogja érinteni a szárazföldi egységeket? Jó lenne ha egyszer bekerülne mondjuk a combined arms-al, mert sokszor egy nagyon rossz tud lenni, hogy irányított rakétája van minden APC/IFV nek.
  • LeonSilver
    Su-25T rulez
  • killbull
    Tárgytalan az egész mert olyanok adnak tanácsot akik maguk szerkesztett missiokba röpködnek. Bocsi hogy beleszóltam e csendes és ingerektől mentes szekta életébe. Kívánok mindenkinek szép estét. :)
  • GaBika6
    Az én apukám erősebb... Nem ezt kérdeztem, de komolyan jó játék lehet az hogy 100km-ről lövöldöznénk egymást? És akkor ki nyerne, akinek előbb elfogy a rakétája és túléli? Én vadászkodtam sokat még anno lock on-nal kezdtem. 59-esekkel repkedtem nagyon sokat és igen jó volt a móka. És be lett bizonyítva az is, hogy mig29a-val meg lehet verni f-15c-t ebben a játékban. Szal van kihívás, csak tudni kell repülni, bújni rejtőzködni, stb... Most már csak a-10c-vel repülök és nem azért, mert azzal könnyű repülni és ölni. Sajnálom, hogy idiótákkal repkedtél eddig és rossz véleményed lett a játékról.