36807
Nevada_900x350.jpg
Digital Combat Series: World

A DCS World megszületésével a DCS sorozat egyetlen közös magra építve, egy felületről lesz elérhető. Az eddig egyenként telepíthető DCS részek helyett egyetlen közös felületről lesz elérhető, így sokkal könnyebben lehet váltani az egyes kiegészítők között, egyszerűbb és könnyebb lesz a frissítés is. A DCS World folyamatos frissítésekkel, a grafikus rendszer, az AI egységek, AI logika, effektek, stb. együtt fejlődik. Minden ami a szimuláción kívüli repülhető gép, térkép vagy más fizetős tartalom. A jelenlegi DCS World még béta verziós, nem végleges. Az első kiadás ingyen tartalmazza a Flaming Cliffs 2-ből származó repülhető Szuhoj Szu-25T Frogfoot típust.(THX by Sanyo)

*-------*

Nem jogtiszta játék letöltésében, telepítésében és használatában nem tudunk és nem is akarunk segíteni.

Az ilyen jellegű hozzászólások válaszolatlanul lesznek, vagy minden további értesítés nélkül törlésre kerülnek.

HUNAF nyílt facebook csoport KATT IDE!

DCS OFFICIAL fórum KATT IDE!

A DCS HuNAF weoldala KATT IDE!

Szimulátor történelem KATT IDE!
  • DonZorro
    #4588
    Kedvcsináló:

  • wittman
    #4587
    Ez pontosan így van.

    A jelenlegi motor 2db CPU magot használ ki.
    Az Edge motor már több magos CPU-t kihasználja.

  • macleody
    #4586
    Jut eszembe, meg kéne próbálni lekapcsolt HT-vel. Azt mondják az FSX is jobban fut ha le van kapcsolva. Feltolom a GPU-t 1000MHz-re megnézem úgy is.
  • macleody
    #4585
    Nem mindegy? Menjél :D
  • gsg16
    #4584
    mit,és hol?
  • DonZorro
    #4583
    Gyertek TESZTELNI!!!
  • DonZorro
    #4582
    Nyitott Wargame! (VMH59)

    Mindenki jelentkezhet bátran!

    Mission type: Wargame / Targetbox AI
    Date: 2013.02.24
    Real time: 19.30-22.30
    19:30 - Briefing
    20.00 - Departure
    22.30 - Debriefing
    Communication: Hungarian

    JELENTKEZÉS: LINK
  • sure
    #4581
    "A proci is bírna még többet, 4 mag/8 szálnál nem a gigahertz kéne számítson" - ezt úgy értem, hogy az össz CPU kihasználtság, ha mind a 8 szálra van affinitás adva a DCS-nek, akkor 13-20% körül mozog, maximum 25% ott is, ahol a VGA sem megy maxon. Akkor is, ha 2 szálra, vagy 2 teljes magra van neki adva affinitás. Ebből számomra az következik, hogy csak 2 szálat kezel, és azt se rendesen.
  • DonZorro
    #4580
  • DonZorro
    #4579
    Na mindjárt meglesz... :)
  • gsg16
    #4578
    EZT használd
  • DonZorro
    #4577
    MÉ NEM lehet ide képet beilleszteni Skacok??? :(
  • gsg16
    #4576
    kemény munka a demokrácia védelme
  • DonZorro
    #4575
    Nekem sem jelenik meg... :(

    De van itt valami helyette:

  • gsg16
    #4574
    ez másnak sem jelent meg,vagy csak nekem nem?
  • sure
    #4573
    Pff, akkor nekem tulajdonképp örülnöm kell, hogy úgy fut egyáltalán, ahogy, a mobil Core -740QM-en meg HD5730-ason...a vicces az, hogy gyakorlatilag nincs különbség minimum FPS-ben városok felett a high scenes meg vis. range és a medium között, és mindegy, mekkora antialiasinget állítok be (a játékban+kakalisztben app controlled módban). Így sincs mindig 90% fölött a VGA használat, legtöbbször csak 60-70%-ra van leterhelve, úgyhogy tényleg maga a játék nem használja ki rendesen még a gyenge vasat sem.
    A proci is bírna még többet, 4 mag/8 szálnál nem a gigahertz kéne számítson, és sajnálattal látom, hogy még 4+ gigahertzes CPU-val is tökölődni kell vele. Remélem, azért HDR-rel futtatjátok, mert kinézni bitang jól néz ki, cold colours nagyon ütős, bár HDR nélkül is látható szép fejlődés FC2-höz képest.
  • DonZorro
    #4572
  • Solt
    #4571
    Igen, így van sajnos... bár ez szerintem nem driver, vagy legalábbis nem csak driver kérdése. Egyszerűen a fejlesztők (főleg a keletiek) nem igazán optimalizálnak sikeresen az AMD kártyákra... igaz ez főleg a DX9 alapú játékokra. Anno amikor ennek az alapjai is elindultak még kő kemény NV uralom volt, így inkább arra gyúrtak rá... most meg már túl nagy meló lenne... ( szerintem )

    Ettől függetlenül, ha ezt így dokumentálni tudod, akkor le kell adni hibajelentésben mind a két fél felé... hátha...

    Vicc, hogy a 4.8GHz-n ketyegő i7k-m mellett sincs meg a 100% gpu kihasználtság... persze csak itt... No meg az sem egyszerű, hogy 75 fps-ről leesik 45-re csak azért, mert mondjuk a napba nézek... :D
  • wittman
    #4570
    Jó az AMD proci és vga páros is játékra, csak nem DCS:World-re.
    Intel jobb munkára, főleg azokhoz a szoftverekhez, ahol több magot is kihasználja, valamint lebegeő pontos számításoknál, az Intel még mindig jobb, mint az AMD.

    AMD+Nvidia is nyerő páros bőven játékra meg DCS-hez is, mert mint ahogy írtam, a GTX560Ti GPU-val 95-99% aktivitással dolgozik...

    Viszont pl egy GTX660Ti bő 20ezerrel drágább és a HD7870 szinte mindenhol veri, kivéve Battlefield 3 és DCS:World.

    Jó vas ez a HD7800-as sorozat, de az a fránya driver...
  • macleody
    #4569
    Igen nálam is a max fps lett több. Nemhiába mondják, hogy játékra Intel+Nvidia a nyerő páros, munkára meg AMD. Sokra nem megyek a "8 magos" procival ha a játékok nem támogatják. Csak valahogy az AMD szimpatikusabb :) Egyedül a C.A.R.S-ban láttam 100% GPU kihasználtságot. RoF-ban is olyan 70-80%-on megy.
  • gsg16
    #4568
    köszönöm a választ!
  • wittman
    #4567
    Nekem is hasonló értékek vannak. Eddig max a GPU 54%-on volt, A Vram használat meg 1900MB-ot is túllépte párszor.

    Ugyanígy grafikai beállítás mellett jobban ment a Nvidia GTX560Ti GPU-val, ami 95-99%-os kihasználtságon volt, és max 1013MB Vram fogyasztás.

    Második monitoron figyelem a paramétereket.

    Ennyivel meg nem erősebb a HD7800-as széria, hogy csak ennyire terheli le. A procimat felhúztam 4GHz-re, semmi változás, nem ment jobban. Volt egy kis GPU tuning ia 10% 1GHz@1,1GHz, de a max FPS tartósabb és magasabb, de a minimum még mindig a béka segge alatt (19-20), ahol az Nvidia-val, bőven 30 fölött volt, pl Anapa leszállás közben. A tuning csak max FPS növelte meg, de a minimum maradt.
    Ha kikapcsolom a műszerfalat a régi kabinokban, akkor egyből helyreáll minden, mert a 19-20FPS helyett 30FPS a minimum.

    Jótékony hatással volt, hogy a viz megjelenítést is visszavettem low-ra, de GTX560Ti-vel mediumon high-on sem volt probléma.

    Most beszerzek egy használt Nvidia GTX580-at, igaz azon csak 1,5GB Vram van.

    Akkor melyik gyártó GPU-t használja is jobban a DCS:World...

    Tegnap nem volt időm tesztelni a 13.2 beta 6-ost, majd ma.
  • macleody
    #4566
    Olyan fura nekem ez a CPU, GPU kihasználtság.

  • csolee
    #4565
  • krisztian005
    #4564
    Nem tudom ez mennyire hiteles, de itt azt irják hogy a Huey májusban jelenik meg.
  • macleody
    #4563
    Köszi, meglesem.
  • z0ty4
    #4562
  • Klusi86
    #4561
    PÜ ment.
  • csolee
    #4560
    a pcpiloton lévő a10c leírások (1-8) megvannak vagy megkaphatóak vmi egységes, letölthető verzióban? (pdf)
  • wittman
    #4559
    Látom Hungaro marketinges lettél az ED-nél! A sámán beszéljen belőled! :)
  • wittman
    #4558
    macleody!

    Újabb 13.2 beta driver! 6-os számú. Igaz a release notes nem beszél DCS World-ről, de a lockon fórumán többen jeleztek javulást.

    AMD Catalyst 13.2 beta 6
  • HungaroJET
    #4557
    Hali Reaper...elvileg este elérhető leszek.
    GSG, az új patch szerintem a hétvégéig kijön ! ! !
    Már nagyon az utolsó simításoknál járnak...persze egy "kis" +++ csúszás bármikor lehetséges, de remélhetőleg már nem lesz...tudom-tudom, a "kis" csúszáson már régen túlhaladt a késés :D
    Mellesleg kapunk egy új és gyönyörű Su-27 modellt, és van még EDe tarsolyában egy csomó alakuló félben lévő dolog (nem mostani ügy) amiknek MINDENKI nagyon fog örülni. ;)
    Türelem.
    Hamarosan tényleg eljön az a korszak, mikor 9 havonta (vagy sűrűbben) jönnek majd az új modulok.
  • wittman
    #4556
    Talán a hétvégére...
  • Reaper
    #4555
    Hungaro!

    Leszel valamikor mostanában Skype-on? Beszélnünk kellene.
  • csolee
    #4554
    én simán eltudnám viselni hogy egy wargame alatt egy célt sem semmisítek meg ... csak szállítmányozás vagy extrém helyzet = pilota kimentése idegen területről
    ebben a helyzet is a legfontosabb a csapatmunka - vadászok és csapásmérők biztosítják a behatolási utvonalat... tök sirály
  • gsg16
    #4553
    az új javítás mikorra várható?van esetleg valami időpont közölve már?
  • Caterpillar
    #4552
    A Huey egy tech demonstrator ként kell felfogni, ez lesz az első olyan repülő eszköz amiben több pozíciót is el lehet foglalni, és előbb utóbb ez lesz az első multiban több ember által irányított gép is.
  • Mozes
    #4551
    Mondjuk én a Huey-nek sok értelmét és használhatóságát nem látom egy ilyen játékban jelenleg, single-ben főleg, de multiban is kétséges mire lehet használni.
  • HungaroJET
    #4550
    Friss Hír: Jön a Huey !
    A Belsimtek-nek sikerült megállapodni a Bell-vel/Textron-val, és nekifogtak az installáló motyónak :)
    Ja és Ők már az 1.2.5-nél járnak :D
    http://forums.eagle.ru/showpost.php?p=1679635&postcount=296
  • HungaroJET
    #4549
    Az öt tuti befutó legnagyobb valószínűség szerint ebben a sorrendben:
    MiG-21Bis - Studio BeczL
    UH-1H - Belsimtek
    F-15C - E.D.
    Su-27SM - E.D.
    F/A-18C - E.D.
    Természetesen minden fülke Full klikkelhető lesz árnyékokkal a kabinban.
    Über repmodell és minden egyéb ami a DCS szériához illik: Az A-10C-t tudom etalonként említeni.
    Valószínűleg ezek után következnek majd :
    Focke-Wulf FW-190 - E.D. ... a Mustang ellenfeleként (verzió-típus nem ismert és az sem hogy ki a készítő de valószínűleg/szerintem ez lesz)
    F-86F - E.D.
    L-29 - ???
    Mi-8MTV2 - Belsimtek
    AH-1G - Belsimtek
    Mi-24 - E.D.
    OH-58 - E.D.