36804
Nevada_900x350.jpg
Digital Combat Series: World

A DCS World megszületésével a DCS sorozat egyetlen közös magra építve, egy felületről lesz elérhető. Az eddig egyenként telepíthető DCS részek helyett egyetlen közös felületről lesz elérhető, így sokkal könnyebben lehet váltani az egyes kiegészítők között, egyszerűbb és könnyebb lesz a frissítés is. A DCS World folyamatos frissítésekkel, a grafikus rendszer, az AI egységek, AI logika, effektek, stb. együtt fejlődik. Minden ami a szimuláción kívüli repülhető gép, térkép vagy más fizetős tartalom. A jelenlegi DCS World még béta verziós, nem végleges. Az első kiadás ingyen tartalmazza a Flaming Cliffs 2-ből származó repülhető Szuhoj Szu-25T Frogfoot típust.(THX by Sanyo)

*-------*

Nem jogtiszta játék letöltésében, telepítésében és használatában nem tudunk és nem is akarunk segíteni.

Az ilyen jellegű hozzászólások válaszolatlanul lesznek, vagy minden további értesítés nélkül törlésre kerülnek.

HUNAF nyílt facebook csoport KATT IDE!

DCS OFFICIAL fórum KATT IDE!

A DCS HuNAF weoldala KATT IDE!

Szimulátor történelem KATT IDE!
  • gsg16
    #4865
    sukhumi városban áll egy URAL,valószínűleg az miatt nem engedi tovább.megadom a koordinátáit:
    43°02'46" N
    040°59'05" E
    más AI egység nincs arra,illetve ami van,az nem tartozik a küldetéshez.
  • DonZorro
    #4864
    "- Kék oldalon hajófedélzetről üzemelés 33asoknak. (talán kamovnak is megoldható."

    Az jo! Csak ne legyen sötét... :(
  • wittman
    #4863
    Az Operation SLA mission Sukhumi városánál és repterénél tart. Elvileg minden célpont meg van semmisítve, de nem megy tovább. Meglehet, hogy van valami, amit nem találtunk meg...
  • SnowFox79
    #4862
    Üdv All.

    Elkezdtem szerkeszteni a következő küldetést. Aki ismeri az előzőket annak van fogalma arról mit is várhat de nagyvonalakban a következőre gondoltam:

    - Oroszok és Amerikaiak és a Németek ezennel együtt veszik fel a harcot az ellenséggel ( Ellenséges lesz minden egyéb ország ami orosz technikával harcol)

    - Mindkét oldal játszható lesz

    - Az egész térkép ellenséges lesz. 1 reptér lesz kék oldalon de igazi partra szállási körülmények közt kell onnan a kékeknek üzemelniük (Tüzérségi támadás a reptér ellen, harckocsioszlopok támadnak, helikopterek jönnek miközben a partraszállás folyik és kétéltűek lepik el a partot nem messze tőlük. (igazi csatateret szeretnék csinálni.)

    - Kezdetben a tervek szerint a gépek és a fegyverzet is limitálva lesz, és csak a sikeres partraszállás után lesz rendes utánpótlás. (szabotálható!!!)

    - megszűnik az "ismerem az első X waypontot dolog. A feladatokat az AI és A Humán CA-s egységek ügyessége dönti el. Ezek mozgása és sikere alapján aktiválódnak és deaktiválódnak majd a feladatok, véletlenszerűen. (egyszerre kaphatsz 3 támadó oszlopot is célnak de máskor arra járva csak egy ütegsort...)

    - Folyamatos Tanker és AWACS jelenlét mindkét oldalon. (nem, ezeket nem lesz értelme megtámadni már megvan a módszer ez ellen)

    - Kék oldalon hajófedélzetről üzemelés 33asoknak. (talán kamovnak is megoldható)

    - A repterek elfoglalhatóak (és vissza is) az oda vissza foglalások számáról még nem döntöttem, de lesz egy pár esélye mindkét oldalnak.

    - Aktív frontvonal a sikeres partraszállás esetén ami követi majd az eseményeket. Azaz ha elfoglal valaki egy repteret, vagy rést vág az ellenség védelmén akkor ott támadás indul amit vagy felszámol az ellenséges oldal vagy megsz.....

    - Aktív JTAC támogatás (AI és Humám) a játék teljes időtartalma alatt.

    Sok dolgot kell majd megcsinálnom és az első tesztelhető verzió még odébb van. Amiben számítok a segítségetekre.

    Ötletek, ötletek, ötletek.... (ésszerű keretek közt megpróbálom a maximumot kihozni a játék és az editor adta lehetőségekből)

    Ha tesztelni fogjuk akkor itt meg lesz írva ekkor majd szükségünk lesz tesztelőkre mindkét oldalra (nem szeretnék hibás stuffot kiadni a kezem közül és a tesztelést is minél kevesebb alkalomra próbálom majd leszorítani de sajnos szükséges lesz)

    Köszönöm a figyelmeteket és ha van ötlet akkor jöhet ide vagy a fórumunkra:

    Fórum

    Üdv.
    SnowFox
  • Cancri55
    #4861
    Szuper felvétel, még sok ilyet!! ;)
  • gsg16
    #4860
    üdv!
    az nem tudom hiba-e,de a piros oldalon lévő SU33-ast,simán rá tudom küldeni a piros oldalon repülő SU25T-re,és le is lövi minden további nélkül.
  • wittman
    #4859
    Szia!

    Az AI légi egységek irányítási hibáját már jelentették a DCS CA fórumán.
  • gsg16
    #4858
    azt is bele lehetne írni,hogy amikor CA-ban én ülök a TOR-ban,és "green" módba van kapcsolva,akkor is simán el tudom indítani a rakétát a gépre,ha vizuálisan azonosítottam,és befogtam.és a rakéta teszi is a dolgát,bár a radar ki van kapcsolva.azt meg tudja valaki,hogy hogyan lehet az AI vezérelte légi egységeket mozgatni online játék közben?mert single módban működött a dolog,ha én csináltam egy teszt szervert,úgy is,de pl a VMH szerveren,a Józsi küldetésében,nem tudtam irányítani az AI légi egységeket.
  • wittman
    #4857
    Szia Gida!

    Tegnap este mi is hasonló anomáliákat tapasztaltunk, igaz nekünk ugrált össze-vissza a céljel, de a rakéták elmentek a levesbe, meg mi is úgy kaptunk indítást, hogy nem volt vészjelző hang az SPO-15-ben. A hajókkal valami baj van, de pontosan dokumentálom a hibát ma eset és jelezzük a Bug Report-ban. A videódat is mellékeljük!

    Üdv
    Witmman
  • DonZorro
    #4856
    Majdnem...

    Két messzi külön oldal AIvsP és ha összefutunk néha akkor PvsP...
  • Molnibalage
    #4855
    Jól értem, hogy PvP mini hadjáratot toltok?
  • Sanyo
    #4854
    Ga-Bika remek írása a JTAC-ról, avagy a DCS sorozat 8. része.
  • SnowFox79
    #4853
    Jelentem az Oldalunk kissé felfrissült.

    A további ötleteket várjuk vele kapcsolatban.

    DCSWORLD

    Üdv.
    SnowFox
  • gsg16
    #4852
    ha csak úgy nem... bár az egyik rotorlapát akkor is bent van a nappaliban
  • sure
    #4851
    Hát nyilván állóra fékezett rotorral!
  • gsg16
    #4850
    jól el vannak találva az arányok a játékban.a MI24-es nem ér fel egy családi ház ereszéig sem.az is érdekes,hogy hogyan tette le oda az AI rotortörés nélkül?
  • Sharks
    #4849
    [img=http://www.kephost.com/thumb/2013/3/16/a1_2013_3_16_jbrbbp6rq3_tn.jpg]

    [img=http://www.kephost.com/thumb/2013/3/16/a1_2013_3_16_ct73lxbi5e_tn.jpg]

    [img=http://www.kephost.com/thumb/2013/3/16/a1_2013_3_16_iip8q5c12i_tn.jpg]
  • Sharks
    #4848
    Egyre jobbak a leszállásaim:




    :)))))))))))))))))))
  • TG Gida
    #4847
    Cancrinak
  • InterC
    #4846
    Klassz Szép kis bogár
  • TG Gida
    #4845
    Tegnap volt egy bug, ami miatt le is lőttek minket vagy háromszor. Jött egy orosz romboló, megállt a repterünk előtt és elkezdett villogni, mintha grafikai hiba lenne,de emiatt még a H-58-al se tudtam befogni.Itt a videó:http://youtu.be/9D7DGnX_MFc
  • Siluro
    #4844
    Nekem is nagyon tetszett a tegnapi repkedés.

    Amit érdemes átgondolni mindenkinek:
    - Mindkét oldalra szükség van KA-50 pilótákra, vadászokra és csapásmérőkre is, mert így nem jutunk egyről a kettőre.
    - Amennyiben nagy létszámban és szervezetten tudunk dolgozni javasolnék 1-1 kijelölt műveleti parancsnokot, mert ő látja át egyedül, hogy hol mi történik, történt illetve fog történni.
    - Tegnap este elvesztettük orosz oldalon az AWACS -ot. Na ez az, ami nem fordulhat elő!
    - Maykoptól 40 kilcsire Strelák kereszt tüzébe kerültem. Ez megint csak egy olyan mozzanat volt, amit nem tartok megengedhetőnek. Túl közel jöttek a repülőterünkhöz, orosz oldalon semmiféle csapásmérő tevékenység nem volt, ezzel szemben NATO oldalon az A-10esek folyamatosan pucolták ki a földi egységeinket.

    Summa summarum, nagyobb összebeszélésre van szükség, hogy szervezetten repüljünk, mert a mission az nagyon jó, van benne lehetőség bőven, csak ki kell használni és fent kell tartani az erőegyensúlyt.
  • SnowFox79
    #4843
    Üdv all.

    Amin változtattam.

    - AWACS gépek kíséretet kaptak.
    - Ha ellenséges vadász támad az AWACS gépekre 4 vadászgépet kap ajándékba..
    - Hajók más útvonalat kaptak (kék oldal örülhet kis könnyítés)
    - A Combined Arms-os kellegák kapnak további nagy hatótávolságú egységeket (rejtve)
    - Combined Arms-al vezérelhető meglepetés támadás egy reptér ellen. (hogy melyik ellen az maradjon titok)
    - Kuzi már mozog.
    - Tankergép Vörös oldalon
    - Elfoglalt repterek körül saját egységek járőröznek, védik a területet.
    - Game master Slot mindkét oldalon

    Ami nem változik.

    Kuziról nem indítok 33-asokat. Ehhez nagyon át kellene szabni a küldetést mert a határvonal most másfelé húzódik és ez a Kuzi dolog eltolná az erőegyensúlyt amit nem volt könnyű felépíteni.

    Még hegesztem kicsit, de ezek lesznek az utolsó változtatások. Már megvan a koncepció a következőre. Az igazi háború lesz és nem lesz benne ez a fajta WP-ről WP-re haladás (legalábbis más módon), hanem nagyon sok dinamikus elem kap majd szerepet benne.

    Időm függvényében elkezdem de nem ígérhetem, hogy gyorsan kész lesz.

    Üdv.
    SnowFox
  • gsg16
    #4842
    az elmúlt esti repülés mozzanatai képekben:
    -levegőben állva reszkető stingerek:


    -ezeken a képeken pedig a pilóta uraknak,az én kezem által vezérelt légvédelmi egységekkel kiosztott,kiképző jellegű,atyai pofon végeredménye látható:


  • Sharks
    #4841
    Ja és kuzi soha nem áll... Érdemes vmi útvonalat adni neki, hogy élethű legyen.
  • Sharks
    #4840
    Engem még kevésbé ismersz, de nem ritkán szokta üres tankkal levitorlázni ;)
    Egyébként ma kicsit repkedtünk Ahb-al és én azt tapasztaltam, hogy csak az F-16oso mertek belénk kötni Maykoptól délre, az F-14esek nem lőttek, pedig simán megtehették volna.... 73-assal lettek leinvitálva. Eddig ennyi a tapasztalat részemről. Tetszik a mission.
  • Mozes
    #4839
    Király ez az új mission nagyon, de könnyűnek nem nevezném :)
  • Siluro
    #4838
    Szuper, 3kor csatlakozok! :)
  • GaBika6
    #4837
    Már nyomjuk az 59-en
  • Siluro
    #4836
    Természetesen én is csak ötletelek, ami nem vág ide, az később felhasználható lehet még más küldik során.

    Én is szívesen belevetném már magam ebbe a hadjáratba, a mai napomat szívesen rá is "áldoznám", ha valakinek lenne kedve egy nagyobb volumenű küldetéshez. :)
  • Sanyo
    #4835
    :]
  • gsg16
    #4834
    csak addig uncsi,amíg be nem tévedek a szerverre CA-al.onnantól kezdve már nem annyira az.tegnap Kennyéket a tunguska gépágyújával lőttem le,annyira meg tudtam közelíteni.több figyelem kell ezen az új mission-ön a pilóta uraktól,mert Kenny tegnap,kint a város határában,átrepült felettem,kint a mezőn még,és aztán kezdett el függeszkedni előttem kb 200m-re.csak alá kellet gurulnom,és a gépágyúval hosszában kettévágnom.
  • DonZorro
    #4833
    Köszi a munkádat Mester!!! Remélem hetekig fut majd és végre végig tudjuk repülni a darálóval az egészet... ;)
  • SnowFox79
    #4832
    Üdv.

    Na a restartok sajnos kellettek, mert teszt mission volt eddig, de most úgy néz ki Ez a final version ami most is fut ( SLA v2.2) Sajnos minden kezdet nehéz és ez kimondottam igaz az editorra... Ezért is próbáltam minnél több javítást belevinni egy verziószámba, de volt olyan, hogy 1.7-ről azonnal 2.0-ra ugrott a ver. szám, mert nem küldtem el az 1.8 és 1.9 verziókat hiszen közben ment a foltozás ezerrel.

    A mostaniban sok újítás van a megszokotthoz képest és remélem előnyére válik majd de ezt TI döntitek el, hisz TI játszátok amit ezúton is köszönök! Nagy köszönet illeti meg a VMH59-et is a szerver biztosításáért és az aktív segítségért amit Tőlük kapok/kaptam mind az editorral, mind a teszteléssel mind pedig a technikai oldal miatt!!! Respect!!!

    Siluro.. Az AI irányította vízi és légi egységek CA ban nem vonhatók irányítás alá és utasítások sem adhatóak nekik. Remélem ez majd egyszer meg fog változni.

    Ezt a küldetést már csak akkor fogom megváltoztatni ha tényleg szükséges lesz, addig szeretném a jelenlegi formájában futni hagyni, hisz sok dolog derülhet még ki a végéig és az emberek megunják ha sokat kell tesztelni. (Halkan jegyzem meg, hogy másfél hónapom ment rá erre a küldetésre és a finomításokra szeretném már látni hogy egyszer végigviszi az egyik oldal )

    De a következőt hamarosan kezdem hegeszteni. Addig meg csak kitart ez.

    Üdv.
    SnowFox
  • GaBika6
    #4831
    Kuzi-ról azért nem indul a su33, mert egyből startolhat, mig f15 reptérről indul és így könnyen betámadhatja az a-10-eseket. Ettől még aki Kuzi-zni akar leszállhat és gyakorolhatja a le és felszállást. Szerintem így fer...
  • wittman
    #4830
    Emberek!

    Ez a mod a mostani DCS World-el nem tökéletes, mert a 3D-s modelt lecseréli, de a textúra nem jó. Utánanézek és írok a fejleményről!

    Üdv
    Wittman
  • DonZorro
    #4829
    Akkor az király lesz!!! :)
  • wittman
    #4828
    Szia!

    Azért volt újraindítva a szerver, mert naponta jöttek a bug javítások és mindig a legfrissebb van fent. Ha beáll egy végeleges verzió, ami majdnem kész, akkor nem lesz szerver restart.

    Az 1.7-essel 3napig ment a szerver.

    Szóval nem lesz szerver restart, csak végszükség esetén!
  • DonZorro
    #4827
    Mondok egyet Mester!

    Ugye majdnem naponta újraindul a szerver. Kivégezzük az első várost, a másodikat majd restart. :(
    Másnap belépés és nem nagyon lehet tudni, hogy hol tartanak a srácok azóta. Így el kell indítani a helit, ABRIS-t bekapcsolni, hogy lássam hol a frontvonal. :$
    Erre találj ki valamit mert ez így nem jó. Kicsit uncsi mindig előlről kezdeni... :(
  • Siluro
    #4826
    Egy csata akkor jó, ha pörgős. Ha van Tanker és AWACS, akkor azoknak a védelmét is biztosítani kell, nem úgy van, hogy csak felküldjük, mert az első dolog levakarni őket az égről. Ahhoz elég drágák a gépek. :)

    A Kuzit továbbá javaslom felhasználásra, szerintem 4 db Su-33 elég a fedélzetre, ha az AI oda száll le attól még tudunk róla üzemelni. Az se baj, ha ott maradnak az üres gépek a fedélzeten, legalább "élő" hatása lesz az egésznek. :) Másrészről, ha túl sok gép lenne a Kuzin, akkor eltünteti a DCS.

    A tanker sosem árt, ha van. Tételezzük fel, hogy kijelölünk két Su-33 géppárt, hogy mérjenek csapást egy vasúti hídra (mondtam valamit...). Ha telepakoljuk fegyverekkel, akkor 100% üzemanyaggal nem fog tudni felszállni, tehát üzemanyagot kell vételeznie a levegőben.

    Kérdés: CA -val, vagy bármilyen formában meg lehet adni egy hajó, tanker, AWACS vagy bármilyen jármű útirányát játék közben? (Mission editorból gyenge vagyok :) )