36807
Nevada_900x350.jpg
Digital Combat Series: World

A DCS World megszületésével a DCS sorozat egyetlen közös magra építve, egy felületről lesz elérhető. Az eddig egyenként telepíthető DCS részek helyett egyetlen közös felületről lesz elérhető, így sokkal könnyebben lehet váltani az egyes kiegészítők között, egyszerűbb és könnyebb lesz a frissítés is. A DCS World folyamatos frissítésekkel, a grafikus rendszer, az AI egységek, AI logika, effektek, stb. együtt fejlődik. Minden ami a szimuláción kívüli repülhető gép, térkép vagy más fizetős tartalom. A jelenlegi DCS World még béta verziós, nem végleges. Az első kiadás ingyen tartalmazza a Flaming Cliffs 2-ből származó repülhető Szuhoj Szu-25T Frogfoot típust.(THX by Sanyo)

*-------*

Nem jogtiszta játék letöltésében, telepítésében és használatában nem tudunk és nem is akarunk segíteni.

Az ilyen jellegű hozzászólások válaszolatlanul lesznek, vagy minden további értesítés nélkül törlésre kerülnek.

HUNAF nyílt facebook csoport KATT IDE!

DCS OFFICIAL fórum KATT IDE!

A DCS HuNAF weoldala KATT IDE!

Szimulátor történelem KATT IDE!
  • repvez
    #35559
  • sakkay
    #35558
    Ja bocs
    Én próbáltam, tényleg hoz egy komoly 20% ot-ami miatt nem használom, hogy multiban kiszűri mint mod
  • bunny
    #35557
    Magamnak válaszolva, találtam egy eredetinek tűnő forrást a vr optimalizált shaderre, eszerint van 2.7. Hátha másnak is hasznos a link.

    https://forums.eagle.ru/topic/183659-vr-shaders-mod-for-better-vr-experience
  • sakkay
    #35556
    https://www.zaccord.com/ velük csináltattam, és azt küldtem nekik ami hivatalosként találtam-de már nem tudom hol. 10k körül van, és kettőt küldtek. Ha felveszed velük a kapcsolatot, szerintem elmentették az adatokat prototipusnak
  • bunny
    #35555
    Új értelmet nyert a two more weeks :D Egyébként ez jófejség tőlük, üzletileg is megéri, mert így ha megtetszik valami 2 hét után megveszem próba után, eddig meg sokan -pl én is- úgy voltunk vele, próba nélkül tuti nem adok ki látatlanban ennyi pénzt.
  • bunny
    #35554
    Aki VR és stable, működik az eddigi VR shader a 2.7-es alatt is, vagy van már arra működő? Mert addig nem frissítek, amíg nincs 100% működő VR shader. Egyébként elég impresszív a lista a changelog-ban :)
  • Razor18
    #35553
    Bár még nincs a kezemben a cucc, de ez a FOV mod biztos fog érdekelni. Több néven is láttam futni ezt, xtreme, FrankenFOV mod, stb. A Tied az melyik "nevű" mod? Vagy tulajdonképp szinte ugyanaz mindkettő?
  • sakkay
    #35552
    A követés tökéletes-tényleg-igaz én ha már kicsit félhomály van, felkapcsolom a villanyt. Amúgy a touchoké' is nagyon jó, csak akkor van gáz ha sokáig a combod mellett, vagy az állad alatt fejed mögött tartod a kezed-de mint mondtam DCS hez 100%. Én használok face covert-nekem megérte az a 15 fok plusz. Egy céggel csináltam 3d nyomtatást-a párna rész meg összeraktam itthon.
  • repvez
    #35551

  • whiteskull
    #35550
    Ez azért kellemes meglepetés volt tőlük! :)
  • repvez
    #35549


    Mostantol bármikor ki lehet probálni bármelyik modult és térképet 2 hétig, majd fél év után ujra.
  • Razor18
    #35548
    Urak,

    aki HP Reverb G2-t használ (nem csak DCS-hez), a headset "saját" tracking-je mennyire stabil? Azt láttam, hogy a kontrollerek tracking-jére elég sok helyen panaszkodtak, de én DCS-ben nem is akarok a kontrollerekkel hadonászni, tehát az kb. pont nem is érdekes.
    Mennyire bírja a headset trackingje, ha a szobában inkább félhomály van, illetve a tracking pillanatnyi elvesztése (ha előfordul), mivel jár: ugrik egyet a kép, de aztán visszaáll középre (a la Rift CV1), vagy elmászik a center is ilyenkor, netán csak lassan mászik el, de folyamatosan, így időről időre újra centerezni kell, akárhogyan is használod?

    A szintén sokfelé említett FOV növelő mod-ok (vékonyabb arc-párna a kisebb szemtávolsághoz) mekkorát dob rajta (ha valaki használ ilyet)?

    Köszi előre is
    Utoljára szerkesztette: Razor18, 2021.06.10. 08:35:54
  • háromszív
    #35547
    köszi a tanácsot, de sajnos nem vált be. valami nagy kavarodás lehet, mert a left_win+num5 kombináció behozza ugyan a center view-t, de csak max zoom-al, és csak a szálvédő felső részét, és csak addig amíg nyomom a gombokat, mert hogy snap view. A megadott helyen stimmelnek az általad leírt értékek, még azzal is próbálkoztam, hogy a civil változat ezektől eltérő értékeit írtam át a harci változatban, de sajna semmi változás. Azért volt haszon a próbálkozásban, mert ilyen .lua fájlokban én még soha sem turkáltam, az elején még azt sem tudtam eldönteni hogy vízszintesen vagy függőlegesen, netán lólépésben kell -e olvasni, de aztán bele rázódtam. Szóval még egyszer kösz!
  • macleody
    #35546
    Próbáld meg a left_win+num5-öt. Ha nem jó akkor keresd meg az users/neved/saved games/dcs/config/view mappát. Ott a snapview fájlt megnyitod szerkesztővel, megkeresed a p51d-t - van egy sima p51d, meg egy p51d 30 na - nem tudom melyik a harcimarci. Ott a default view-nál ennek kéne lennie elvileg:
    {--default view
    viewAngle = 80.000000,--FOV
    hAngle = 0.000000,
    vAngle = -9.500000,
    x_trans = 0.120000,
    y_trans = 0.059000,
    z_trans = 0.000000,
    rollAngle = 0.000000,
    cockpit_version = 0,
  • háromszív
    #35545
    az lemaradt hogy ez csak a Musztáng harci változatánál jön elő, más gépnél nem.
    És ha esetleg valaki még azt is megírná, hogy a cockpit view kategóriában a "camera response mode" mit jelent, az nagy segítség volna. Előre is kösz!
  • háromszív
    #35544
    Sziasztok!
    Én leginkább csak olvasgatni szoktam itt, annál is inkább mert már elég régen nem repülök, de most újra kezdeném, és rögtön lett is gond. Valamikor a múltban valószínűleg megnyomhattam valami gombot a billentyűzeten, mert ha indítanám a Musztángot, az induló nézet olyan, mintha kitekert nyakkal a jobb vállam felett néznék hátra a magasba. Ha a visszacsalogatom középre a pilótafülke nézetet, akkor sem állítható be középre, kicsit jobbra van csúszva a nézőpont. Illletve akárhová nézek, ha megnyomom a Numpad 5-öt a centrum wiew helyett újra jön ez a váll fölött magasra nézet. Mellékelek két képet, hogy látszódjon is a gebasz

  • repvez
    #35543
  • LeonSilver
    #35542
    Mit is változtat ezen? Azt, hogy a Razbam csinálja és nem EDe.
    Én mondjuk nem is adnám ingyen. Ezt sem.
  • repvez
    #35541
  • repvez
    #35540
    igen ezzel tisztába vagyok, de ez mit is változtat? Syriát se ede csinálta.
    DE ez lesz az első ingyenes, az alap Kaukázus óta.
  • LeonSilver
    #35539
    A Falkland-szigetek a a Dél-Atlanti óceánon találhatóak és a Razbam készíti nem EDe.
  • repvez
    #35538
    nem tudom, hogy ez volt e az, mert abban az időben több térképről is volt szó. ez a Mariana szigetek lesz most, de hogy a Falklandi sziget mikor jön vagy más az nem tudni.

    Utoljára szerkesztette: repvez, 2021.05.29. 10:35:07
  • bunny
    #35537
    Ez az az ingyenes térkép, amit tavaly nyáron kapunk -volna- meg? :D
  • repvez
    #35536
    megjelenéssel kapcsolatban sztem még EDE sem tudja , hogy mikor, ha abbol indulunk, ki, hogy az f osnál 5 hónap telt el az első bemutatkozó és a cold start video között, most csak pár hét.
    DE a mai hirekben is irták, hogy nagyon közeli a megjelenés csak ugy mint az uj ingyenes térképnek .
  • LeonSilver
    #35535
    Egy kollégával a videók megjelenési gyakoriságából úgy kalkuláltunk (illetve Ő kalkulálta ;) ), hogy TALÁN június közepén adják ide az EA-t
  • PhantomAss
    #35534
    Igen, én is ebben reménykedem.
  • Klusi86
    #35533
    Szerintem meg 2 hét
  • beci43
    #35532
    Ha Matt már elkezdte feltenni a tutorial videókat, akkor hamarosan megjelenik, sztem kb. egy hónap.
  • repvez
    #35531
    remélem azt azért még megcsinálják hozzá, hogy indításkor elkezd billegni az egész törzs ahogy felveszi a fordulatot a forgószárny. az elég jellegzetes, nem ilyen statikus mint ami a videoban .
  • Razor18
    #35530
    JTAC coordináta MOD
  • PhantomAss
    #35529
    Ejj mennyit fogok ezzel repkedni. Csak jönne már :)
  • moho79
    #35528
    F16: ha a JTAC UTM-ben adja meg a a pontot de csak Lat/Long-ban tudok WP-ot létrehozni akkor mit tehetek? :)
  • repvez
    #35527
  • repvez
    #35526


  • beci43
    #35525
    Mi-24P bemutató.
  • repvez
    #35524
    ha hinni lehet ED-nek akkor nemsokára, talán megvárják ,hogy az 2.7es is stabil vonalra is megjelenjen és azzal egyidőben a Hornet is kikerül az EA státuszból.
  • flyinghigh
    #35523
    Egy modulnál a debutálástól számítva kb 3-4 év mire lekerül róla a E.A. vagy beta státusz.
  • bunny
    #35522
    Nem tudom pontosan mit szeretnél tudni, konkrét kérdés talán célravezetőbb lenne.
    Nekem 10600K, 32GB DDR4, M2SSD, 1080TI a gép és egy HP reverb-et használok. Le van korlátozva 45FPS-re, ebből lesz 90Hz. Perzsa öbölig vannak meg a térképek, addig nincs gond, többnyire F-18 és Huey-t repülök, ezekkel is stabilan hozza a 45fps-t kivéve supercarrier ahol beesik. Tudni kell beállítani szoftveresen, vannak rá videók, alap a VR shader, rákeresel ezerszer volt már linkelve általam is. Meg pár finomítás nem árt, pl. füvet kikapcsolva meg hasonlók lehet fps-t nyerni. És érdemes a stable verziót használni, mert a vr shader mindire rezetelődik a verzióváltáskor, ami ugye a beta / alpha csatornákon akár hetente is megtörténik.
    Én kizárólag VR-ben repülök. Kell rendes kontroller meg én gyártottam sajátot, mert ugye a billentyűzet felejtős. Kb. ennyi.
    Utoljára szerkesztette: bunny, 2021.05.22. 07:21:56
  • moho79
    #35521
    Nagyon is érdemes. :) Viszont SC-ben ne gondolkodj, sztem :) Nem éri meg.
  • Hiuuz #35520
    Early Access-ből mikorra sikerül kiemelni a projektet?