36806
Nevada_900x350.jpg
Digital Combat Series: World

A DCS World megszületésével a DCS sorozat egyetlen közös magra építve, egy felületről lesz elérhető. Az eddig egyenként telepíthető DCS részek helyett egyetlen közös felületről lesz elérhető, így sokkal könnyebben lehet váltani az egyes kiegészítők között, egyszerűbb és könnyebb lesz a frissítés is. A DCS World folyamatos frissítésekkel, a grafikus rendszer, az AI egységek, AI logika, effektek, stb. együtt fejlődik. Minden ami a szimuláción kívüli repülhető gép, térkép vagy más fizetős tartalom. A jelenlegi DCS World még béta verziós, nem végleges. Az első kiadás ingyen tartalmazza a Flaming Cliffs 2-ből származó repülhető Szuhoj Szu-25T Frogfoot típust.(THX by Sanyo)

*-------*

Nem jogtiszta játék letöltésében, telepítésében és használatában nem tudunk és nem is akarunk segíteni.

Az ilyen jellegű hozzászólások válaszolatlanul lesznek, vagy minden további értesítés nélkül törlésre kerülnek.

HUNAF nyílt facebook csoport KATT IDE!

DCS OFFICIAL fórum KATT IDE!

A DCS HuNAF weoldala KATT IDE!

Szimulátor történelem KATT IDE!
  • z0ty4
    #36806
  • z0ty4
    #36805

    eset rendben. mehet az update
  • Razor18
    #36804
    Bocsi, azt hogyan lehet ellenőrizni, hogy Insiderben van-e az ember, ill. ha igen, hogyan lehet kilépni belőle (hogy ne frissítsen automatán majd win 12-re)? Köszi !
  • repvez
    #36803
  • bunny
    #36802
    Én az ESET-től várok igazából javítást nem az EAGLE részéről. Ilyen esetekben ha elegen panaszkodnak szoktak finomítani a detektáláson.
  • beci43
    #36801
    Tedd a kizárások közé a mappát és jó lesz. Ne várj javításra, egyhamar nem lesz.
  • bunny
    #36800
    Sajnos közben kiderült, hogy az eset vírusírtó találta gyanúsnak és vágta karantéba, csak az jelent meg ilyen hülyén. Kicsit várok, hátha megoldódik magától, amúgy a javaslat, hogy vegyem ki a dcs mappát a figyelésből amit én azért nem tennék jószívvel.
  • repvez
    #36799
    van már hotfix patch is hozzá azt nem tudom,hogy ezt javitja e
  • PhantomAss
    #36798
    Nálam felment simán tegnap
  • bunny
    #36797
    Nektek felment az update? Mert nálam ilyen hibával elakad. A legutóbbi verzió van fent, az szűz telepítés volt a stable/beta összevonásnál, és persze működik is rendesen. Az updateer admin joggal futtatva.
  • PhantomAss
    #36796
    Várjatok, az FS csak a pénzügyi része miatt lett megemlítve a fórumokon, nincs mögötte semmi olyasmi hogy a DCS átállna valami hasonló technológiára. Ezt csupán én jegyeztem meg hogy ez adja el az FS-t, ahogy Molni is mondja ez almát a körtével esete.
    Az is csak az én meglátásom hogy a grafikai engine ronda és elavult, emiatt említettem meg hogy milyen jó lenne ha úgy nézne ki pl. a Georgia map mint az FS-ben, de tudom hogy ez nem megvalósítható egy ilyen komplex játék esetében.
  • repvez
    #36795
    nem látunk bele ,hogy miért alakult ki ez a helyzet, de elég komplex a kép, ha hozzávesszuk, hogy milyen fejlesztések mennek a háttérben a DCS-nél akkor lehet, hogy egy kicsit elszámolták magukat, mikor elkezdték a folyamtatot.
    Ha csak amikről eddig hallottunk, hogy a Vulkánra valo áttérés a dinamikus kampány a teljes globális térkép fejlesztés mind elég nagy falat.
    Az MSFS-el meg nem érdemes összevetni.
    Egyrészt nem is értem, hogy az FS azonkivül, hogy a teljes globális térképen szinte mindenhova el lehet repülni és AI gépmozgások is benne vannak másra nem igen jó, mert a repmodel elég egyszerü és a gépek kezelése se minden esetben olyan részletes.
    A DCS meg ha sikerülnek ezek a fejlesztések akkor lezárhat egy nagy folyamatot ami a különállo térképek gyártása és rámehet ,hogy jobban a hari részekhez kapcsolodo dolgokat fejlessze.
    Ha a logikai magon is sikerül neki a tobbszálasitás akkor jobban lehet majd optimalizálni és skálázni a különbözö PC konfigokra.
    Az MS ahhoz képest, hogy mekkora cég, a közelébe sincs annak mint amit a DCS-ben vagy akár más simeknél láthatunk .
  • Flanker27
    #36794
    Elég baj hogy ilyen helyzet alakult ki. Nekem is két repülőm van a Razbam-tól, és nem örülnék neki ha nem lehetne használni. ED-éknek sem lenne túl jó, biztos sokan jobban meggondolnák hogy érdemes 60-70 dollárt kifizetni egy repülőért aminek bármikor megszünhet a támogatása. Ahelyet hogy csábitanák a külsős fejlesztőket, ezzel csak elriasszák. Nagyon remélem hogy sikerül megeggyezniük akármi is van a háttérbe.

  • militavia
    #36793
    Azért ez körte vs dinnye. Az FS egy full statikus környezet, semmi sem rombolható, nem mozognak és lőnek rajta egységek, nem történik rajta semmi.

    A DCS-t még embert nem hallottam kopottasnak nevezni. A játék szerintem csodaszép, a célnak bőven megfelel. Azt elvárni, hogy egy 99%-ban valósághű és Föld bármely pontján neked akkurátus helyszíne legyen, az perpill sci fi. Ahhoz kb. a Mátrix kéne... XD

    De tényleg, a repüéőgépek még az alap Lock On-ban is olyanok, hogy én még annál alig jobbal is simán megelégednék, mert a célnak megfelelnek. A repszim töri írásba közben az alap Lock On maxra húzva és 1280x mittoménhányban is tetszett a szememnek, nem volt fájdalmas. Persze látszott, hogy nem 202x, de amikor az ember repül, harcol, ez nem tűnik fel neki.

    Eleve a bibi az, hogy valójában alapvető problémának tekinthető az FS esetén is, hogy egy hh-s környezethez hogyan passzol az? Vagy a DCS? Sehogy. Mert a MAI állapotú térképek vannak. Ez van, nincs végtelen erőforrás...
    Utoljára szerkesztette: militavia, 2024.04.08. 19:19:54
  • militavia
    #36792
    A videóban, ha jól emlékszem, akkor azt mondták, hogy 8 hónapja nem fizetnek. Ami azért durva.
  • LeonSilver
    #36791
    Asszem a redditen írtak róla. Bocs, de már öreg Sam ;)

    Nekem is megvan MSFS, nemrég megvettem a Chinookot. Hát mit mondjak?
    A repmodell egyszerű, mint a faék.

    Majd még kitalálják, hogy 10€-ért kapsz 12 mavericket meg 500 ágyúlőszert, oszt' ha elpuffogtatod fizethetsz..
    Utoljára szerkesztette: LeonSilver, 2024.04.08. 19:12:50
  • PhantomAss
    #36790
    Nem olvastam annyira utána, de általánosságban azt beszélgették a fórumokban hogy az ED üzleti modellje nem igazán jó, pénzszűkében vannak, és az MSFS példáját hozzák fel hogy az jól működik és olyasmi kéne. De szerintem eleve két teljesen különböző szimről beszélünk, egy civil gépet egyszerűbb lemodellezni FS alá mint egy harci gépet berakni egy komplett szisztémába ahol az online harcra van kihegyezve az egész. Az FS-t a lemodellezett világ adja el, az hogy ott repülhetsz a Földön ahol csak akarsz és megközelítőleg úgy is néz ki a levegőből, míg lássuk be ED rettenetesen le van maradva technikailag és még mindig ezt a sokéves motort hegesztgeti ami már se nem szép se nem jó, bár azért elég jól összerakták most. Csak az a gond hogy ha repülök egyet FS-ben utána sírok amikor meglátom a DCS-t olyan kopottas az egész.
    Ezen persze lehet vitatkozni, de én úgy látom a koncepció sem áll össze mindig hogy mit akarnak: most pl. kijön a La7, vagy ott van az I16, de ki ellen jó az? Vagy a Jak 52... csak úgy repülgetni az FS ezerszer jobb. A másik kérdés hogy milyen fizetési módban állapodtak meg a fejlesztővel, minden modul után kapnak vmit vagy egyszer kifizették azt csá, nem tudom.
    Mindenesetre a Razbamos fejlesztő azt mondta utoljára hogy megpróbálnak dűlőre jutni.

    Szerk: most látom Leon hsz-ét, ezt nem hallottam de simán benne lehet ez is a pakliban. Mindenesetre ha így van akkor furcsállom hogy a Razbam tette ki az üzenetet arról hogy financiális okok miatt nem folytatják.

    Utoljára szerkesztette: PhantomAss, 2024.04.08. 18:16:45
  • LeonSilver
    #36789
    Ha jól emlékszem EDe arra hivatkozik, hogy a Razbam megsértette a szerződés. Valami katonai dologról van szó, de nem emlékszem már pontosan.
  • Flanker27
    #36788
    Az nem jó. Arról lehet tudni valamit hogy miért nem fizetnek?
  • PhantomAss
    #36787
    Annyit olvastam hogy a Razbam bejelentette hogy nem dolgozik tovább együtt az ED-al mert nem fizetnek.
    Tegnap annyi frissítés volt hogy leültek tárgyalni és próbálnak vmi megoldást keresni de komoly a helyzet.
  • Flanker27
    #36786
    Hirtelen nem találom, pár napja több helye is láttam, de találtam egy youtube videót a dologról, amiből sajnos szintén nem sokat értek.

  • militavia
    #36784
    Linkeld kérlek a topikot.
  • Flanker27
    #36784
    Sziasztok, szoktam nézni az eagle dynamics fórumát, bár nem erősségem az angol. Most is olvastam hogy valami gond van a Razbam és ED között, de nem értem pontosan hogy mi a baj. Lehet hogy a Razbam modulok nem fognak müködni? Ha jól értem ezt beszélik, de az is lehet én értettem rosszul, vagy csak találgatnak. Tudtok erről valamit?
  • repvez
    #36783
  • militavia
    #36782
    Szimtöri 14. rész.
  • PhantomAss
    #36781
    Igen az MT előtt töröltem le anno a játékot, akkor nem igazán tetszett, és azóta beújítottam egy 4090-est is, szal bőven játszható kategória most a játék.
    Örülök hogy a fejlesztők tényleg dolgoznak rajta.
  • bunny
    #36780
    Sose mértem, de a tükör mindig offon van nálam. A sebesség jó kérdés, lehet a "régen" nálad még pl. MT előtt volt, az tuti azért dob meg igen a natív openXR meg azért csak javítgatják. Nálam most volt gpu csere is meg ugye jött az új főverzió stb nehéz megmondani minek mi a hatása, de most nálam is jól megy, persze a 4070TiS azért elég komoly ugrás volt, már önmagában sokat kellene számítania.
  • PhantomAss
    #36779
    Amúgy érdekes hogy én nem érzem hogy 1 fps-sel is kevesebb lenne a tükör miatt, és érzésre marha jól összerakták most a vr kezelését a dcs-ben. Régebben letöröltem a játékot mert szinte játszhatatlan volt, most visszaraktam és a natív openxr supporttal jobban fut mint az MSFS.
    Bár az még mindig látszik hogy egy ronda régi engine van alatta de legalább szépen fut, legalábbis nálam meglepően jól teljesít most vr alatt.
  • bunny
    #36778
    Amúgy is csak az fps-t lopja, az első dolog tipp mindig az, hogy "kapcsold ki a tükröt" ha szeretnél több fps-t. Mondjuk sose mértem ténylegesen mennyit számít...
  • repvez
    #36777
  • PhantomAss
    #36776
    Alapból ki kell pipálni, és utána lehet M-mel ki be kapcsolni. Nekem nem volt kipipálva és azért hiába kapcsolgattam ki-be a tükör megjelent de nem tükröződött benne semmi.
    Amúgy azt hittem jobban meg van oldva, amikor vr-ban belenézek és mozgatom a fejem a tükörben a világ csak xy tengelyen változik és így nincs sok értelme.
    Utoljára szerkesztette: PhantomAss, 2024.03.16. 10:54:33
  • macleody
    #36775
    De azt hiszem az csak akkor működik ha bent van a pipa a menüben.
  • beci43
    #36774
    De ha játék közben nyomogatod az "M" billentyűt. azzal is be-kikapcsolható.
  • PhantomAss
    #36773
    Köszi!
    Csomószor átnéztem a system beállításokat, azért se ott van a mirror :)
    Így már működik.
  • repvez
    #36772
  • krisztian005
    #36771

    A beállitások, gameplaynél van a tükör, de van oéyan gépahol rákattintol a tükörre vagy az M betüvel is előhozható.
  • PhantomAss
    #36770
    Nem tudja vki miért nem működnek a tükrök? Nem találok erre külön beállítást a menüben, a yt videókban nincs gond másoknál, nálam meg nem tükröződik semmi.
  • feca1229
    #36769
    Köszönöm, megpróbálom!
    Hhetelen hogy ilyen apró semmiségeket neked kell megoldani és nem a gyárban agyalnak rajta, hogy rendesen működjön a cucc, érthetetlen ez a pitánerség a Saitek részéről, nem hiszem, hogy nem tudnák, hogy problémás a pedáljuknak ez a része, és mégis évekig vagy évek óta így gyártják a pedáljukat, hiszen már több helyen is olvastam róla, hogy ugyan az a bajuk mint az én pedálomnka! Köszönöm mégegyszer!
  • repvez
    #36768
    ha ez nem válik be akkor ki kell cserélni a potit és visszaforrasztani a 3 vezetéket .
  • feca1229
    #36767
    Üdv emberek!
    Lenne egy olyan problémám, hogy a Saitek pedálomnak a bal oldala ha csak a féket akarom használni akkor nem érzékeli, hogy lenyomom a pedált, az oldalkormányok azok működnek mind a két irányban, a jobb oldali fék is viszont ha a bal oldali fékbe lépek bele mintha le sem nyomtam volna aztán magátol befékezi a bal oldalt, ha mozgatom a pedálokat a két végpont között akkor kienged a fék de aztán random módon ujra befog a bal oldali fék, volt másnak is ilyen problémája ha igen akkor hogyan oldotta meg? Gondolom valami érzékelési problémája van esetleg a kábel ment belül szarrá. Meglehet javítani, vagy szerezzek be egy másik pedált?