5697
  • Jóózsf István #2813
    Valójában kiküszöbölhetők ezek a "hibák". Csak jobban oda kell figyelni. Az a baj, hogy néha a mod kezelés nincs a helyzet magaslatán és bár létezik figyelmeztetés, hogy gond lehet az adott állás betöltésével, de valahogy ez most nem volt elég hatékony. Szóval annyira az én hibám is... A játék meg nem hülyebiztos!
  • Oldgamer
    #2812
    Én a konzolos verziónál egyszer jártam úgy még a kezdet kezdetén egy évvel ezelőtt, hogy eltűntek járművek, azóta ilyen hiba nem történt. Ahogy olvasom, ezek a visszásságok a pc-s verzióknál tapasztalhatóak leginkább.
    A konzolos játék más tekintetben bosszantó, ez pedig a minőségi probléma.
  • Jóózsf István #2811
    Az a baj, hogy a MÉH-ben vegyes fémként veszik vissza, de azért próbáld meg...
  • RJoco
    #2810
    De hát az egész játék bosszantó vagy nem?

    Most már értem, hogy miért olyan drága egy VGA. Ez baromi nehéz. 1555g :) Csak nehéznek tűnt.
  • Jóózsf István #2809
    Hogy az ég szakadjon erre a tetves játékra. Másodszor törli a módosított Tátrámat, ami teljesen felszerelve 250 játékpénz. Így összesen fél milla bukó. Nyilván vicc az egész, de amikor a pályákról lehúzgálom és eladom az összes pótkocsit, hogy apránként kuporgassam össze a vagyonkámat, akkor már kifejezetten bosszantó!
  • RJoco
    #2808
    Ez azért elég durva.
  • Jóózsf István #2807
    Nyugi! Napokig bíbelődik vele...
  • RJoco
    #2806
    Szerintem nem fogja feldolgozni.
    Bár délelőtt még mindig azt írta, hogy dolgozik a HD-n.

    Mégsem lesz 4K monitorom, mert kiderült, hogy csak 28". Viszont van a pincében egy 2K 27", lehet megnézem azzal majd.

    Hordod a maszkot? Tesztet is csináltatsz, ha menni akarsz valahova?
    A nép meg van nevelve. Erről nincs mit beszélni.
    Ha találsz fuvart másik bolygóra, akkor szólj. Nekem sem tetszik ez a mentalitás, ami ma megy ezen a bolygón.
  • Jóózsf István #2805
    Még nincs feldolgozva. Addig meg sem próbálom.
    Miért törölnéd? Azé' van a jücsüb, hogy ott tárolgassuk a lomokat, ne a gépen!

    Én másképp közelítem meg a vga ár kérdést: Ha a gyár azt mondja, hogy ennyiért még hasznod is van rajta paraszt, akkor add annyiért. De a sok teleb.szott mocskos gané szatócs és a kriptogyökerek, elcseszték a mókát, de ha azt képzelik, hogy ez az ár maradhat a világ végéig, akkor én inkább elköltözöm egy másik bolygóra, mert szarháziakkal nem óhajtok együtt élni!
    Ideológiát lehet gyártani mindenhez! Még az óvodás csoportba kamionozáshoz is, csak hát, nehéz lesz lenyomni a nép torkán!
  • RJoco
    #2804
    A kolléga egy OLED TV-t vett és el van tőle ájulva.
    Én még sosem láttam, csak képeken. Az meg ugye fotosopp. Amíg nem lesz ténylegesen opció egy ilyen vásárlása, addig fölösleges nézegetnem. Persze, ha épp olyan helyen járok, ahol láthatom...
    A TV-nek is lehet jó a frissítése. A kollégáé 120 Hz legalább. 4K-n. 55".
    A válaszidőre tényleg csak monitoroknál figyelek, de ott is inkább csak mítosz és amolyan "ki mit mért éppen" dolog. Ha tényleg komolyat akarok venni, akkor csak tesztek alapján.

    Utoljára 360 forintban váltottak 1 eurót. Szóval, ha itt 1000 euró is lesz egy VGA, Magyarországon közel sem biztos. A 300-as szabály már rég elmúlt. Emellett Magyarországon minden drágább. Sokan az étolajon szörnyülködnek. Itt megkapod úgy 1 euróért, otthon meg 7-800 forintért. Magyarországon gyártottat.
    A gyári ajánlottal meg nem kell foglalkozni. Egyszerű agymosás.
    Az ember azért veszi az ilyen dolgokat, mert élvezni akarja. Akinek van kerete rá, már hónapokkal előbb élvezheti, mint mások, akik arra várnak, hogy lemenjen az ára. Van, akinek ez megéri.
    Vásárlás után már nem kell nézegetni az árakat.
    Múlt héten amúgy kicsit csalódott voltam, hogy 6900XT, ventis van már 1600-ért, 6800XT, ventis meg 1500-ért, míg a folyadék blokkos is ennyiért ment. Most azért jó volt látni, hogy megnőtt az árkülönbség. Számomra jó irányban.
    Nem kell sem házat, sem tápot cserélnem. És vizet sem építenem.
    Ha hangos lesz, akkor max lecserélem a proci AIO-t a legerősebb noctua-ra és lezárom a ház tetejét.

    A videót sikerült megnézni vagy inkább töröljem, mert élvezhetetlen?
  • Jóózsf István #2803
    Az OLED-től én még egy kicsit fázom!

    A monitor arra van kihegyezve, hogy a frissítése jó legyen. ez a ficsőr nem kell a tévébe, ezért ki is hagyják belőle. A tévékben van viszont egy olyan kunszt, hogy összemossa a képet. Szó szerint átb.ssza az ember agyát. Sok konzol fanatikus erre mondja, hogy a konzolok képe sokkal jobb, mint a pécéké!

    "Hétvégén jön." Meg merjem kérdezni...? Jahhh, közben tovább olvastam... Mégis muszáj megkérdeznem, mert itt inkább 2000 felett vannak 760 és társai.
    Sokan azt mondják, hogy nem fognak lemenni a VGA árak a normális szintre soha többé. 300 körül. Merthogy ugye az a gyári ajánlott ár, amiben a szomszéd asszony tamponja is benne van!!!!
    Nnnna, ha ez így van, akkor nekem sosem lesz új vga-m
  • RJoco
    #2802
    A túl nagy sem jó. Sok infó van a széleken, amit esetleg már pont nem lát az ember. Tapasztalom az 55-ösön.
    Az FPS leginkább az FPS játékoknál lényeg.
    Amúgy, ha 60 FPS megvan, akkor már jó.
    PS5-ön sem tudja mindegyik játék a 60-at.
    A TV-m viszont igen.
    A monitoraim 144 Hz-esek. Gondoltam jó lesz lövöldözős játéknál. Ott úgyis csak 1-et használtam volna. De azóta sem lövöldöztem.

    MSI 6800XT Gaming X Trio lesz az új kártyám. Hétvégén jön.
    Azért ez, mert ezen van 3 DP és egy HDMI kimenet. Pont jó lesz a 3+1 monitorhoz. És árban sem volt rossz. Tényleg estek egy kicsit. Múlt héten még 1500 körül mentek. Most meg vannak 1300-ért is. A nagytesó legalább 500-zal drágább.
  • macleody
    #2801
    Én is tv-n tolom a kis játékaimat, nem cserélném le ezekre a csoda 144Hz-es freesync, gsync, mittomén milyen csoda cuccokra. Igaz csak 50", de egyelőre tökéletesen megfelel.
  • RJoco
    #2800
    A TV nézőpont kérdése. Ahogy a monitor is.
    Úgy látom, hogy ma már igazán csak a tuner választja el a kettőt egymástól. Meg esetleg a beépített hangcucc, annyira nem néztem utána a nagy monitoroknak.
    Én a TV-t monitorként használom. A tuner nincs is bekötve a fali aljzatba.
    Az egyik csatin PC csüng, ezen nézünk minden filmet, sorozatot, yt-t. Reklám és hír mentesen.
    A másik csatin meg a PS5 van.
    Mivel ez egy "okos"TV, így van rajta egy csomó extra nyavaja, amire egyáltalán nincs szükségem. De megszabadulni sem lehet mindegyiktől.
    Ha ezt a TV-t cserélem egy monitorra, akkor az lesz a TV.
    Aki bejön a nappaliba, az TV-nek fogja nézni. Mert a nappaliban van. És nagy.
    Én tudni fogom, hogy monitor, de aki nem ért hozzá, az nem.
    Azért okosTV-ztem le Pista bá monitorát, mert az pont annyit tudna, ami nekem kell és nem többet. Vagyis nem idegesítene időnként sem, mint a mostani.
  • RJoco
    #2799
    Ha már kicsinyesség.
    Akkor inkább a kettő közül valamelyik.
  • RJoco
    #2798
    Hi. Kösz! Ez lehet, hogy most be fog csúszni.
  • chris0000
    #2797
    hi. Steamen most 17.99€ a Snowrunner! üdv.
    Utoljára szerkesztette: chris0000, 2021.08.24. 21:24:35
  • macleody
    #2796
    Yep, mivel Pista bának válaszoltál, tényleg úgy jött le, mintha a linkben szereplő monitort tv-nek tituláltad volna. :)
  • Jóózsf István #2795
    Úgy lehet érteni a reakciód alapján, hogy te leokostévézted a monitoromat. Erre reagált Macleody imigyen...
  • RJoco
    #2794
    Azt tudom.
    Nem értem hozzászólásod lényegét.
  • macleody
    #2793
    Amit Pista bátyánk linkelt.
  • RJoco
    #2792
    Mi?
  • macleody
    #2791
    Az egy monitor baszki
  • RJoco
    #2790
    Okos TV, de király!
    Ha legközelebb TV-t cserélek, akkor monitort veszek.
    Ezeket a smartos butaTVket utálom. Azt hiszik magukról, hogy okosak, közben inkább csak idegesítőek.

    Közben felment a videó is.
    Egyelőre csak 360p van. A HD még feldolgozás alatt. Nem tudom, hogy sikerül e nekik, mert már vagy 6-7 órája feldolgozzák.
  • Jóózsf István #2789
    Franc sem beszélt TV-ről!
  • RJoco
    #2788
    Nem kell nekem TV. Akkor vehettem volna PS5-re a játékot, az TV-n van. 55-ösön. Amúgy is megfordult a fejemben már egy szép 2 méteres OLED 4K TV, de, akkor mit kezdek a mostanival? Amúgy a 4K-s Samsung monitor csak 100 lesz. De nem forintban. Nincs egy éves, a kolléga PS5-höz használta, de most vett egy 55-ös OLED-et, amitől majd el is ájult. A röhej, hogy a TV-je így is olcsóbb volt, mint a VGA, amit nézegetek.
    A videó várat még magára, újra kell konvertálnom, mert a képméret nem lett jó.
    A gyökér betömörítette egy 1920 szélességbe és köré rakott 2*1920 szélességű feketét. Természetesen a magasságát is ilyen arányban kicsinyítette.
    3 monitoron 1 monitornyi képet foglalt, 1 monitoron meg harmad akkora volt.
    De én voltam a hülye, mert nem csináltam tesztet mondjuk 1 perccel.
    Most megvolt a teszt, jónak kell lennie a teljesnek. De majd csak holnap, mert ezt is pont olyan lassan tömöríti.
  • Jóózsf István #2787
    Ne legyél már kicsinyes! Tudok egy tuti 55-öst ami közel fél-gurciba kerül!
  • RJoco
    #2786
    Csináltam egy szép szélesvásznú videót.
    153 GB lett nyersen. Ezt kicsit átkonvertáltam, így csak 4,1 GB.
    A procinak annyira már nem örültem, bár valószínű, hogy a vágó programmal van a gond. nem használta ki az összes magot, így jó 2 és fél óra volt a konvertálás, az amúgy 1 óra 41 perces videóból.
    Emellett most már csak 1 monitoron jelenik meg, kicsit összetömörítette a képet. Ami azért érdekes, mert a vlc szerint a felbontás nem változott. Lehet, hogy ennyi feketét tett köré?
    A feltöltés majd csak most jön, aztán kiderül, hogy fölöslegesen dolgozott a gép vagy sem.
    Pár hét és nem lesz gond, veszek egy új VGA-t és jönni fog egy 32 colos 4K monitor is. Felvételhez szerintem jó lesz.
  • Jóózsf István #2785
    Ne törődj vele. Jöjjön szélesben!
  • RJoco
    #2784
    A mostani pályával szerencsém volt. 1 óra 20 perc alatt meg is volt.

    A videóval az a gond, hogy 3 monitoros felbontást nem kezel jól a youtube, illetve nagyon kicsi lesz a kép, aki csak 1 monitoron nézi. Ha csak a középsőt veszem fel, akkor jó pár dolog lemarad róla. Ha meg a kurzor körüli FHD felbontásnyit, mint X4-nél, akkor szintén nagyon tré lesz. Hol az egyik oldalon a kurzor, hol meg a másikon.
    YT-ozás szempontjából nem ideális a 3 monitor. Különben szívesen csinálnék egy-két videót neked.
  • Jóózsf István #2783
    Profi runner lettél három nap alatt. Feltehetnél pár ilyen mozzanatot. Nosztalgiáznék én is egy kicsit.
  • RJoco
    #2782
    PS kontrollerrel nekem nem megy.
    Beállítottam, hogy akkor kontroller, de semmi reakció rá.
    Mondjuk a képen XBox kontroller van. Lehet majd megnézem azzal is, de most is jó volt a bill+egér. Nem volt kedvem vacakolni.

    Közben rájöttem, hogy miért kell nekem mindenhol felszednem a fát és nincs automatikus bekérés, mint az első pályán.
    Mert hard-on ilyen. Viszont van egy nagyon jó kamion, amire fel tudok rakni egy teret kis fának és lesz darum a végében, majd mögé csapok egy közepes vontatmányt, amit elérek a daruval. Aztán felpakolok 8 közepes fát rögzítetlenül és ezzel meg is van a 8 pont, ami egy feldolgozónak kell :D
    Utoljára szerkesztette: RJoco, 2021.08.22. 17:08:17
  • Jóózsf István #2781
    A kormányom. Nálam meg a fülese.
    Ő a járvány miatt retteg, de egyébként sem volt semmi dolgunk egymással. Minden nap kommunikálunk. Van, hogy együtt tolunk valami játékot. Most pöllő a CsillagPolgárt.
  • Oldgamer
    #2780
    Józsi!
    ..." màsfèl éve nem voltam nála... "
    Nos, mert kerül az illető, nála van a kontrollered.
    Vicc vót' na. :)
  • Jóózsf István #2779
    Egyetlen dolgot állítottam a kontrolleren. A többi jó úgy, ahogy van.
  • RJoco
    #2778
    Hát a mocsaras haladás nem a kedvenc időtöltésem, úgyhogy naná. Ott ahol lehet, sumákolás lesz.
    Bill-egér, igen.
    Kicsit furi a kormányzás, de nem vészes. Kormányom nekem is lenne, 700 km-rel odébb. Megvettem autóversenyhez, aztán alig használtam.
    Még Joy+Hotas-on gondolkodtam, de ahhoz is fel kellene szerelni ezt-azt az asztalra.
    És még arra is lusta vagyok, hogy a nappaliból átvigyem a PS5 kontrollert és rákonfigoljam a játékot.
    Pedig lehet, hogy a szélesvásznon sokkal jobb lenne, mint a váltótól vinni a bal panelig a kurzort.
  • Jóózsf István #2777
    Látom a sumákolásba hamar beleszoktál!
    Bill-egérrel tolod?
    A hófutó érkeztével én is beláttam, hogy ez nem megy gombokkal. Beneveztem egy kontrollerre és megdöbbentem mennyivel szórakoztatóbb a játék vele! Gondolom egyel jobb kormánnyal, de ahhoz vissza kéne szereznem a haveromtól... Ötszáz méterre lakik. Másfél-két éve nem voltam nála. Nehéz ügy!
    Utoljára szerkesztette: Jóózsf István, 2021.08.21. 20:03:33
  • RJoco
    #2776
    Kezdem megszokni a váltót.
    Bár az még mindig elég zavaró, hogy vagy váltót kezelek vagy kamerát. Plusz, ha a váltón az egeret túlhúzom, akkor elengedi a kart. Vagyis vagy R-et nyomhatok megint vagy rá kell klikkelnem a karra, hogy megint váltani tudjak.
    Na meg ugye, ha így teszem hátramenetbe, akkor is W-vel megyek, mint előremenetben. Mint ahogy a kocsiknál, minden esetben a gázt nyomod, mindegy milyen irányba mész. Csak itt eléggé zavaró tud lenni, mert nem ehhez szokott az ember.

    Most egy olyan pályát fogtam ki, hogy 3 óra volt megcsinálni.
    Egyrészt nem voltak utak, csak ösvények. Azt is pár helyen elmosta a víz. A géppark igencsak szegényes volt, nem volt normális rakodó-szállító jármű. A falerakat meg nem a kocsit tömte meg, hanem olyan hosszúságút tett a bakra, amilyet kértem. Aztán nesze nekem, tegyem fel daru nélkül.
    Úgyis készültem hosszú fára, viszont már nem volt kedvem annyit kocsikázni, így rádobtam 4-et és rögzítés nélkül elvittem a feldolgozóhoz. Oda vittem a közelből egy rakodót (nem darus), amivel leszedtem kettőt, majd visszatettem, miután a másik kettőből szállítmányt csináltam és leadtam.
  • flyinghigh
    #2775
    A sebességváltás csak ennek a foshalmaznak a gyenge pontja, az előzőekben egy valamire való kormányszett esetén rendesen működik a H váltó és vezérlőeszköztől függetlenül lineárisan skálázható a kuplung csúsztatása.
    Ez a verzió a nagyobb felvásárlópiac és a magasabb ár miatt elsősorban konzolra készült ls hordozza is fogja annak az össze gyökérségét. Az hogy UE4 alatt jól néz ki az nem érdem. UE4 alatt nagyon el kell baszni valamit hogy szarul nézzen ki, a havokot már közel sem sikerült úgy felprogramozni ahogy azt korábban tették így a jól működő fícsör helyett inkább a váltó tipusa szabja meg hol milyen hatékonysággal lehet érvényesülni. Ezáltal a sorozat legszarabb része.
  • RJoco
    #2774
    Ahogy Laci-Géza-István-József játsza, úgy biztos, hogy lassú.
    MR-ben a váltó hasonló. Van az automata. Ezzel nincs dolgod, bár felettébb érdekes.
    Aztán van az 1, aminek 3 fokozata van. Érdekes, hogy ez az 1 legmagasabb fokozaton nem olyan, mint az automata 1-ese.
    Van az R, szintén 3 fokozattal. Amúgy ezek a fokozatok a lassútól a még lassabbig mennek. Ellenben adott esetben ki tudnak húzni a sárból.
    Aztán van az 1+, ami kicsivel gyorsabb, mint az 1 és úgy vettem észre, hogy kevesebb üzemanyagot is fogyaszt. Viszont ebben elindulni nem lehet, lefullad a motor.
    A kinézet meg:
    1 1+
    |---|
    R A
    Automatán azért feltolja 5-ig is, ha van rajta. Viszonylag egész gyors, így meggondolandó, hogy rövidít az ember póttal és megpakolva sáron keresztül vagy kerül egyet leginkább aszfaltos úton.