5778
  • RJoco
    #3054
    Ezt próbáltam ki.
    Egy másik verzióját imádtam MR-ben.
    A másik, meg talán ez lehet. De nem biztos, a játékban kellene megnéznem. Az biztos, hogy a 240L tank és offroad stimmel.
    Mivel Alaskában császkálok még mindig, ezért elég korlátozottan elérhetőek a kamionok. Főleg amcsik vannak. Kivétel a pár darab DLC-s, amit megkaptam mindjárt az elején.
    Nem is tudom, mi lenne velem a Tátra nélkül.

    Utoljára szerkesztette: RJoco, 2021.10.02. 10:43:26
  • Jóózsf István #3053
    Egy kis kedvcsináló - elvevő
    Vannak benne érdekes pillanatok.
    Ez egy orosz mod. Négy pályából áll a fő pálya kissé bizarr és nem túl ötletes, de két másik egész jól sikerült a negyedik meg említésre sem méltó. Vannak benne megátalkodások is. De mégis elvagyok vele.
    A kedvencem az, (és ez példázza a játék fejlődését is,) hogy van olyan rész, ahol (nem küldetésre) készíthetsz magadnak hidat betonlapokból. Éééééés megjegyzi a játék, hogy odaraktad őket!!!! Ez nem is olyan régen, még nem volt egyértelmű!
    A nyomaimra is rácsodálkoztam épp tegnap, hogy: Jé meg tudom számolni hányszor jártam erre, mert mind a három nyompár itt van MÉG MINDIG!!!

    Jocó!
    Néha adhatnál kicsit jellemzőbb ismertető jegyet is a szóban forgó járműről, mert így olyan Egri Jánosos. Vagy épp Vágó Istvános.
    Az első jármű, amire gondolsz, igen nagy valószínűséggel a Twinsteer. (Négy hely, nem köthetsz rá semmit!) Annak a módosított verziójával grasszáltam itt pár hete, hordó kerekekkel és utánfutóval. De, hogy hasonló lett volna MR-ben?!?!??!? Hacsak nem a kései amerikás verzióban, amivel már nem nagyon nyomultam.
    A másikat nem tudtam beazonosítani Vágó úr! Amerikai? Hány tengelyes? A Banditáénál minden teherautó tankja nagyobb!
    Darut és platót mindenre tehetsz a Tajgán kívül! Csak legfeljebb nem akaszthatsz mögé pótot, mert beleérne a platóba. (Istenem! Mennyit téptem emiatt is a számat!?!?!)

    A nyolc helyes vontatmányt nagyon fontold meg, mert nem könnyű vele! Párszor én is belefutottam egy-egy kiadósabb pofonba, amikor lustaságból azt alkalmaztam.
    De hát mire való az általam favorizált hat helyes rakoncás (effektív 12 helyes) mod félpót, ha nem erre?!
  • RJoco
    #3052
    Érdekesek ezek a gumis dolgok.
    Van amiből az I-es jobb, másikból a II-es, a III-asok meg valahogy kimaradnak.
    Általában úgy vagyok vele, hogy aszfaltra minek. Előbb-utóbb úgyis le kell mennem róla.
    Kipróbáltam az MR-ben hőn szeretett kamionom. Illetve, mint kiderült ez nem is az.
    Nem lehet a hátsó részt variálni. Baromi hosszú, 4 férőhelyes platója van és ennyi. Semmit nem lehet hozzákötni, max csörlővel.
    Úgyhogy megnéztem egy másikat. Na erre már felment egy daru, meg mögé egy plató is.
    Ha a platót akasztóra cserélem, akkor akár 8 férőhelyes vontatmányt is ráköthetek. Durva.
    Stabilabb, mint a Bandita, nagyobb a tankja, de sajnos zabálja is az üzemanyagot.
    A nevére sajnos nem emlékszem :)

    Játék elején a Tátra megint borult...
    Aztán a Marshall is a Tátra mellett...

    Ez az új brutál járgány, ami lejjebb volt a videóban, hogyan elérhető? Mod jármű esetleg?
  • BmwMan86
    #3051
    Elkészítette a videót, hogyan kell beállítani a Joy-t. Ide is beteszem, hátha valakinek jól jön.
    https://www.youtube.com/watch?v=GfnFSbxK-mc&ab_channel=Savino
  • BmwMan86
    #3050
    Ezt már letöltöttem, de nem tudtam hogyan kell beállítani. Köszönöm a segítséget, megpróbálom a leírás módján.
  • RJoco
    #3049
    Amúgy aki keres az talál.
    1. találat
    2. találat
    3. találat

    Mindegyik ugyanazt a programot ajánlja, ami egy X360 kontroller emulátor.
    Utoljára szerkesztette: RJoco, 2021.09.28. 15:12:48
  • RJoco
    #3048
    Valamit biztos mókolt a játékon.
    Nekem egy Force 3D Pro-m van. Ez elvileg a tied elődje, ebben van még erővisszacsatolás.
    Most előszedtem, hogy megnézzem.
    A Logitech Gaming Software nem látja. A G Hub meg nincs fenn.
    A win látja. Annak ismeri fel, aminek kell és a vezérlők is működnek.
    Ahogy írtam, a játék beállítása ezen a téren igencsak szegényes.
    Amit István írt, ott csak nagyon minimális dolog konfigurálható.
    Konkrétan a daru mozgatását egyáltalán nem lehet konfigolni, csak a kötélét. És azt is csak a kormánynál találtam meg.
    A joy-ról egy vezérlőt sem fogadott el a játék semelyik beállítási lehetőségnél.
    Aztán gyors kipróbáltam X4 alatt. Nem konfigoltam, de a joy működött, még, ha nem is voltak jó helyen az akciók.
    Bár az X4 sem lát minden játékvezérlőt. Sajnos.
    Úgy látszik SR még annyit sem. Legalábbis alapból. Van pár lehetőség, amire a készítők gondoltak, a többit meg mindenki oldja meg, ahogy tudja.
  • BmwMan86
    #3047
    Pedig valakinek meg működik ugyan ilyen Joy-al ami nekem is van. Biztos átírt valamit, vagy nem tudom, de ráírtam egy kis segítségért. Hátha válaszol... Ha sikerül berakom ide is.
  • Jóózsf István #3046
    Elméletileg bármilyen vezérlőt lehet konfigurálni a játékban ott, ahol egyedileg mondhatod meg, melyik parancshoz milyen vezérlő elem kapcsolódjon. Legyen az kar irány, vagy gomb.
  • RJoco
    #3045
    Igen, a kontroller vezérlés eléggé elhanyagolt dolog náluk.
    PS5 kontrollerrel egyáltalán nem működik.
    Az Xbox-ét meg még mindig lusta voltam rádugni.
    Asszem én már maradok bill+egér párosnál.
    Mondjuk így a joy-ról eszembe jutott, hogy vajon milyen lenne HotasX-el játszani.
  • eta32 #3044
    Itt a joystick-ot elfelejtheted,jó ha a kormányok működnek vele.....
    Én speciel az Xbox controllert használom, daruzásra tökéletes.
    Vezetéshez természetesen kormányt használok szigorúan belső nézetből...a megjelenés után hónapokig a G27 kormit sem tudtam használni......
  • Jóózsf István #3043
    Közben dobtam azt is! Nagyon REMOH pálya volt. Például egy módosított F750-el felgyorsítottam egy 50 méteres szakaszon és utána nem tudtam bevenni egy kanyart aszfalton (!!!!!) A legcombosabb gumival is csak úgy, hogy négykerékbe tettem, de akkor meg volt olyan, hogy felborultam. Elegem van ebből a modderből! Bojkottálni fogom a munkáit!

    Bakker Jocó!!!
    Most esett le a "kulapács"!
  • BmwMan86
    #3042
    Logitech Gaming Software és win is látja. Más játékokban működik, pl: FS19
  • RJoco
    #3041
    A darut billentyűzettel kell mozgatni. Legalábbis nálam.
    Ha a G Hub nem látja, akkor ott valami gond van a joy-jal.
    Működik az rendesen más játékokban?
    Win látja?
  • RJoco
    #3040
    Ha borítani kell, akkor nincs lehetetlen.
    A Marshall-t szombaton az orrára állítottam. És nem borult el róla. Visszaállítást nyomtam rá.
    Aztán tettem rá elektromos vonót.
    Majd az úton száguldozva nagyon irányíthatatlan, fel is borultam. Pár percig elszórakoztam, mire sikerült talpra állítani a vonóval. Már kezdett idegesíteni a dolog.
    Azt a kulapácsot talpra állítottam és elindultam vele felfedezni. De ezen még mindig nincs elektromos vonó, viszont a fejlesztett vonóval jó messzire ki tudok nyúlni. Nagyon hasznos.
    Aztán valami érdekes, sötét helyen egyszer csak elborult az oldalára. Értetlenül ültem a gép előtt. A kamerát forgatva láttam is, hogy mi lehetett az oka. Instant kilépés és gépleállítás lett a következmény.
    Most pihen egy kicsit a játék.
    Talán holnap előszedem. De az is lehet, hogy csak a hétvégén.
  • BmwMan86
    #3039
    Sziasztok!
    Régóta olvasgatom a fórumot és sokat tudtam meg a játékról tőletek. Ezt köszönöm! :)
    Eddig nem írtam, de most van egy kis gondom.
    Van egy Logitech Extreme 3d Pro joystick-om és sehogy nem tudom működésre bírni a játékban. Lényegében a Logitech G Hub sem látja. Valaki találkozott ilyen problémával, vagy esetleg van valami ötletetek? Kormány mellett szeretném használni a darukar mozgatásához, mert csak kényelmesebb lenne mint egérrel.
    Előre is köszönöm!
  • Oldgamer
    #3038
    Bocsesz, elfelejtettem, hogy te mindenre képes vagy, nincsen előtted lehetetlen.
  • RJoco
    #3037
    Youtube-on találtam egy csatornát.
    Mr Outfit névre hallgat.
    A videóiban van jó pár olyan bevágás, ami miatt az ember sírva fakadna a játék fizikáját látva.
  • RJoco
    #3036
    No Problem.
  • Oldgamer
    #3035
    Ezt burítsátok fel srácok!
    https://youtu.be/LB6f9o6_e9o
  • Oldgamer
    #3034
    Értem.
    Ezzel a "szmokis " térképpel szemeztem a mod listában, de nem szavaztam neki bizalmat eddig. Tudod, nekem a köd az egy szitokszó!
    Kíváncsi vagyok mi lesz róla a véleményed minden szempontból, aztán adok neki egy bizalmi letöltést, bízom az ízlésedben, szakértelmedben.
    Jelenleg még zombikat irtok hard fokozaton, levezetem a SR feszkót. :) ( TLOU 2 )
    Mikor lenyugszom/megnyugszom újra tolni fogom.
  • Jóózsf István #3033
    Igen a Lake Coap-ra. Magával a pályával nincs is gond a küldetéseken kellene csiszolni picit.
    Hiába jó a pálya, ha nyolcadszor mész ugyanarra, akkor már semmi nincs benne, csak a munka. A a kabinos fiaskó csúnyán elbarmolta a lendületemet.
    Azóta töröltem két másikat is. De azok csak eshetőségek voltak. Nem jöttek be.

    Most azzal próbálkozom, aminek a része a kedvenc iszapos völgyed. Csak épp az egész régióval...
    Utoljára szerkesztette: Jóózsf István, 2021.09.26. 15:47:22
  • Oldgamer
    #3032
    Józsi!
    Melyik pályára rágtál be? Az új Lake coap-ra? Előzőleg dícsérted...
    Egyébként pont javasolni szerettem volna neked ( megelőztél ) hogy tedd le a game-et 2-3-hétre. Én sem véletlenül tettem így... Mikor érzi az ember a kapkodást, türelmetlenséget, az az élvezetes szórakozás rovására mehet, ezt meg kell előzni.
  • Jóózsf István #3031
    Próbáltam sörrel. Nem megy. Semmi türelmem. Hacsak nem jön valami béta, kiveszek én is pár hét szabadságot a játékban.
    Persze, van borom is. Talán majd délután...
  • RJoco
    #3030
    Olyan jó, mikor az ember teljesen biztos valamiban, aztán jól pofára esik. Illetve oldalára.
    A Kulapáccsal felment egy jó nagy hegyre. Lefele jövet gondoltam, hogy rövidítek a szakadék felé. Úgyis az elektromos csörlő van a kocsin. Legalábbis én azt hittem. Megnézni természetesen max a garázsban lehet.
    Némi bukfenc után le is értem hamar a hegy aljára. Talpra nem sikerült borulni. Az oldalán áll a kocsi. Aztán kiderült, hogy nem elektromos csörlő van rajta, mert nem tudom használni. Kicsit forgattam a kamerát, majd kiléptem és ittam egyet.
    A nagyon okosok erre mondják a tévében, hogy nem az útviszonyoknak megfelelően vezetett.
    Én meg ilyenkor elküldöm őket melegebb éghajlatra, mert az útviszonyok mindig adottak. Nem a kocsi képességeinek megfelelően vezettek.
  • RJoco
    #3029
    Túlságosan alacsony a véralkohol szinted.
    Igyál párat és a környezeted hisztije mindjárt vicces lesz.
    Vezetni is sokkal érdekesebb, de csak tét nélkül.
    Ha borulsz és zavar, akkor iszol még egyet.
  • Jóózsf István #3028
    Megint benéztem egy küldetést. Töröltem a pályát! Már annyira görcsösen csináltam, hogy csak arra tudtam gondolni, hogy gyorsan kivégzem a feladatokat és legyen már vége! Ebben így semmi szórakozás nincs.

    Nem tudom mi van velem a héten, de tiszta hülye vagyok! Meg a munkatársaim is. Egy merő hiszti a környezetem.
  • Jóózsf István #3027
    Nem emlékeztem, hogy mi volt pontosan a "hiszti".

    Nem tudom pontosan, hogy mikor jött be a játékba a legyártós móka. Tényleg nincs az elején.
    Lehet, hogy az első ilyen a Yukon térségben van és pont kabint kell előállítani?!?!? Aztán majd lesz olyan is, hogy csöveket, vasgerendákat és a többi...
    Igen. Yukon után minden régióban van gyártás.
  • RJoco
    #3026
    Nem a tartalmat nem találtam, hanem olyan csomag nincs, amiben az összes DLC benne lenne.
    A steam-en sokkal jobb táblázat fenn van, hogy az elérhető 3 verzió mit tartalmaz.
    A legnagyobból is hiányzik 4 DLC.

    Az ingyenest nem számolom, mert az ingyenes. Mármint az a szülinapos a cat-okkal. Azt az alapjátékhoz is megkapod.
    Amúgy pont nemrég szedtem össze egyet. Sajnos csak 3 felépítményt lehet rátenni és egyik sem daru. A csuklós mivoltával nekem nem volt gondom.

    Kicsit tepertem a H2-essel. Egész tűrhető jármű lett így, hogy kapott rendes terepgumit, meg fejlesztett winch-et.
    A Marshalltól azért elmarad, de kihúztam egy szerviz járművet a sárból az útra és onnan a leadási helyre, meg egy másik Hummert is elvittem a kijelölt helyre.
    Felfedezni tényleg nem rossz vele.
    És mindennel együtt 160 liter üzemanyaggal tölthető fel.
  • RJoco
    #3025
    Ezek a gyártásos, meg éppen csak annyi anyag van dolgok csak modolt pályán vannak?
    Én még eddig nem találkoztam semmi ilyennel.
  • Jóózsf István #3024
    Na most jól felk.rt ez a csodapálya! Rendesen megcsinálta a púzómat!
    Történt ugyanis, hogy az egyik küldetéshez, egészen pontosan ahhoz amit azóta is csinálok, hogy megnyissak egy gyárat, kell két darab kabin. Meg majd egy másik küldetéshez is fog kelleni egy darab. De ne szaladjunk előre.
    Természetesen ezt a kabint elő kell állítani. Eddig semmi újdonság nincs benne. Van is egy gyár, ami megteszi, három alkatrészből. És én meg is néztem, hogy mi kell hozzá.
    2 darab SSP
    2 fa
    és egy darab túlméretes konténer. Itt már vadul csengett a csengő a fejemben, hogy mi a szarért kell egy k.rva kabinhoz túlméretes? De ha ez kell, hát legyen. Össze is logisztikázom a három darabhoz a cuccot, le is gyártom, (Bár mostanában nem szoktam előre legyártani a motyót, mert hátha változik a terv és akkor ki lehet venni az alkatrészeket a gyárból) De most egészen biztos voltam magamban és le van gyártva a három b.szott nagy kabin. Egyet le is szállítottam a helyszínre ott pótkocsit is kellett cserélnem, mert a kedvencemre a nagy nem rögzíthető, de megoldottam. Megyek a lerakóra és nem tudom lerakni. Nu kak? Kioldom, hogy mutassa a feladat jelző, hogy igen ott van nálam, de nem mutatja!
    Mi a tosz?!?!? Megyek a gyárba pörgetem a termékeket és ott már tudat alatt sejtettem, hogy mi lesz.
    HOGY MÁR KÉT FAJTA KABIN VAN a játékban!!!!! A kicsi normál két helyet foglaló és a nagy ami négyet foglal. És ez a nyomorult mind a kettőt betette, bár a nagyra semmi szükség, mert mind a három (illetve négy mert már korábban leadtam egy talált kabint) KIS KABIN!!!!
    amihez csak egy fa kell, egy ssp és egy KARGÓ KONTÉNER. Rohadtul nem mindegy!!! Már csak azért sem, mert most kezdhetem elölről a logisztikázást. Amit nem kell ecsetelnem, hogy mennyire szeretek feleslegesen dolgozni...!
    Hogy száradt volna le a keze, amikor ezt elkövette!
    Annyira megsértődtem, hogy el is halasztom mert sík ideg vagyok és ilyenkor minden megtörténhet és nem szeretném a kontrollert belevágni a monitorba egy újabb kellemetlenség mián!
  • Jóózsf István #3023
    Fakk! Én voltam a birka. Ha nem mondod a bejelentkezést... Tök természetes volt, hogy amikor nyitom az oldalt, már be vagyok jelentkezve. Le sem esett, hogy az újra is be kellene!
    így már látom is, hol van olvasnivaló, hol nincs!
  • Jóózsf István #3022
    Nem működik rendesen az új oldaluk, mert nem "jegyzi meg" (Nem beszéli meg a böngészőmmel), hogy az adott témát olvastam, vagy sem, illetve van-e újabb hozzászólás. Eddig úgy volt, hogy ha van valami friss a témában, akkor kék a címe és fekete, ha mindent olvastam. Most folyamatosan kék, hiába olvastam el mindent benne.
    A törzscsuklóssal az a baj, hogy nem tudja eldönteni, hogy az eleje legyen a főnök, és ahhoz képest mozduljon el a hátulja, vagy fordítva. Annyira rapszodikus, hogy képtelenség normálisan, békésen közlekedni vele, mert egyik pillanatban erre akar kanyarodni a másikban meg arra.
    De ez ősi sárdagasztó probléma A régi traktort sem, szerettem (K700???) Képtelenek jól belőni a tulajdonságait.
  • eta32 #3021
    Na a reg megoldódott...
    Olyan rég toltam hogy csak most töltöttem le egy 7.6GB-osfrissítést(15.0)...
  • eta32 #3020
    Köszi.
    Megint regisztrálhatok...egy vicc,valamiért a régivel nem engedett be....de az új reget sem fogatta el.....be is kaphatják....
    Ami a Cat-eket illeti....
    Még csak most jöttél rá hogy mind egy rakás kaka....nem véletlen ingyé osztották....
    Mondjuk a Nagy derékba csuklós még néhol bevethető erre arra ,de csak a nagy hasmagasság és a kerekek miatt ,már húzott ki a KÉK hóból
  • Jóózsf István #3019
    Új fórum.

    Jocó!
    Volt szó valami tartalomról, amit nem találtál. Illetve méltatlankodtál, hogy nem kaptál meg mindent.
    Itt van a hivatalos tartalom a bérletekhez.
    Az rémlik, hogy hiányoltad az utolsó sorban levő járműveket.

    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!

    Q: How can I get additional content for SnowRunner?
    You can get additional content by purchasing the Premium Edition, the Year 1 Pass and/or the Year 2 Pass.

    Premium Edition includes:

    Base Game
    Year 1 Pass

    Year 1 Pass includes:

    Season 1 “Search & Recover”
    Season 2 “Explore & Expand”
    Season 3 “Locate & Deliver”
    Season 4 “New Frontiers”
    Derry Longhorn 4520 Sabertooth Livery
    High Roller Pack
    Loaded Dice Vinyl Wrap
    Scorched Vinyl Wrap
    True Colors Vinyl Wrap

    Year 2 Pass includes:

    Season 5 “Build & Dispatch”
    Season 6 “Haul & Hustle”
    Season 7 “Compete & Conquer”
    Season 8 “New Expansion”
    Burning Bright Vinyl Wrap

    Free DLC - Redeem it through your platform's store page : Anniversary DLC (CAT 681 & International HX 520)


    Ehun-e!

    Amúgy, csak úgy vitaindítóként: Az összes Caterpillar jármű ebben a játékban SZAR!!!
    Most ezen a pályán kaptam egy törzscsuklóst és egy ilyen 681-est is. A csuklós egy irányíthatatlan fos a sima teherautót meg kétszer borítottam fel daruval.
    "Sima ügy!" mondhatnátok, de ehhez a járműhöz nincs magas felfüggesztés. Sík terepen (aszfalton) történt és eddig soha a játék történelme alatt nem borítottam fel daruzás közben járművet, ha csak nem azért, mert lehetetlen terepen, vagy lehetetlen műveletet akartam végrehajtani. Mondjuk felemelni egy naprendszert 45 fokos rézsűn, ami egy merő latyak.
    A többit meg magyaráznom sem kell. A targonca beázik egy pocsolyában is a nyerges vontató, meg mihaszna, terepképtelen lom.
    Ha én a CATER embere lennék, beperelném a játék fejlesztőit, mert rontják a cég hírnevét!
  • eta32 #3018
    Ha meg lesz linkeld már be lécci,én sem találom...
  • Jóózsf István #3017
    Endy is erre gondolt, hogy azt a pótot le is kehet akasztani...
    Vagy nem.

    Azt amúgy meg szólt valakinek a játék fejlesztője, hogy elköltözteti a honlapokat? Két napja nyomkodom a könyvjelzőjét és semmi. Most gondoltam utánaolvasok, hogy mi van erre...
  • RJoco
    #3016
    Szerintem akkor te nem érted, hogy mire gondoltam.
    Azt el is felejtettem írni, hogy egyesével csomagolni sem lehet, illetve mindent csak egyszerre csomagol be.
    Tehát, ha össze van kötve a kocsi az utánfutóval, akkor is minden árut becsomagol vagy épp ki.
    Viszont ez adott egy ötletet, amire korábban nem is gondoltam.
    Ha az utánfutót leakasztom, akkor csak a platón fogja kicsomagolni az árut. Amikor visszaakasztom, akkor pedig az utánfutóról fogja leszedni. Mert előtte természetesen mindent becsomagoltam.
    Az is szomorú dolog, hogy a feladatnál nem mindegy a sorrend.
    Hiszen a híd is csak azután épült meg, hogy leszállítottam neki a kért anyagokat. Nem volt köztes építkezés. Akkor meg nem mindegy? Viszont ezt jó tudni, mert eddig nem tudtam. Csak mázlim volt.

    De ugye az egész abból indult ki, amit Oldgamer írt. Ha az általam írtakat eddig nem tették bele, akkor az általa írtakra vajon mennyi esély van?
    Utoljára szerkesztette: RJoco, 2021.09.23. 17:08:22
  • eta32 #3015
    "De a lényeg, hogy leadásnál nem mondhatom meg, hogy ne a platóról szedje le"
    A lényeg, már az elejétől így van a játékban ,csak "Becsomagolt árut" lehet leadni, értelem szerűen a platókról...
    Mindig meg kell nézni melyik az első áru a küldiknél felcserélni nem lehet.
    Jól van ez így annak aki már megszokta aki meg még nem majd megszokja vagy megszökik....