5863
  • Jóózsf István #3662
    Amikor először megláttam, az első túlnyúlása miatt azonnal tiltólistára tettem, Aztán megtaláltam hozzá én is az aktív felfüggesztést, de még mindig nem lopta be magát a szívembe. Majd kipróbáltam a "Falu"-ban. Olyat csináltam belőle, mint amilyen képeket küldözgettünk az eladott öttengelyesed ügyében. Facsipesz - hosszú rönk foglalat.
    Sokat nem használtam, de végül is, meg voltam vele elégedve. Persze a túlnyúlás nem tudja meghazudtolni magát és még a tuti felfüggesztéssel is felorrolt itt-ott.
    Mivel én nem néztem és még némileg száműztem is a játékból a fogyasztást, így nem gondoltam volna, hogy jól fogyaszt.
  • eta32 #3661
    Már rég óta kedvenc és az is marad ,még így is hogy nincs meg az aktív felfüggesztése...
    A belső nézet is sokat dob rajt,meg sok mindent rá lehet aggatni a fogyasztása is jó,nem sérül oly könnyen
    Pont ezért akarok Visco után elmenni Amúrba, hogy meglegyen és még többet tudjam használni....
    Nem borul könnyen, erős,átlagos fogyasztás,sokoldalú,
    Igaz szűkebb fordulókba nagy hely kell neki, de a belső nézet is számomra nagyon adja.
    A múltkor mikor Donban toltam,a Nagy tátra még üresen is felborult...na gondoltam ezzel is sík terepen kell hogy menjek...
    Ide Viscoba át sem hoztam,csak a kis tátrát ezzel hordom a benyát a kapott tartályos póttal, a kedvencet a kis taygát használtam majd mindenre,a banditát itt vettem meg, miután eladtam az 5 tengelyes paytstart.
    Mint írtam is a Kolob az kötelező darab ide is hoztam ,igaz itt nem sokat használtam...nem nagyon kellett a plusz teljesítmény erő.
    Már csak a nagy fás küldik vannak és pár kisebb a 2 mapon na meg az idő futamok...
    Mos elég jól ki vagyok tömve lével ,igaz a korábbi mapokon a felesleges gépeket mind eladtam...na meg itt elég jól hoztak a küldik is a konyhára...
    Az üzemanyagon is közel 40-50 ezret spórolok mire végzek
    Utoljára szerkesztette: eta32, 2022.02.19. 08:30:10
  • Jóózsf István #3660
    Nehogy azt merd mondani, hogy az az öttengelyes kamaz profitábilis nehéz módban!
  • eta32 #3659
    Oké hogy 2x kell vinni ugyan oda ugyan azt, ugyan onnan ,ráadásul egy másik mapra,no de 3x az már túlzás...
    Ezért a második-harmadik fuvart össze kapcsoltam egybe....
    Vontattam a hátul lévőt ,már ahol bírta ,volt hogy annak is be kellett kapcsolnom a motorját.
    Vissza is ugyan így csak a kis pót nélkül a benya is pont elég lett....
    Költség és idő hatékony fuvar...
    Közbe ilyen megoldásokhoz is folyamodok....de nem ez az általános...
    Közel volt a hely és arra jártam...a lerakó is közel volt....
    Egy "szabálytalan" fuvar....
    Vagy így....
    Elfért volna még??
    Vagy esetleg így is lehet...
    Nem volt más választás...
  • eta32 #3658
    Igyekszem felnőni a feladathoz, azért tőled a te teljesítményedtől még messze van, igaz modokkal más a szitu...
    Ezeket messze nem kellett vinni így le sem rögzítettem és így egybe szépen elfértek.
    Megint csak picit ügyeskedtem...

    Utoljára szerkesztette: eta32, 2022.02.16. 06:31:20
  • eta32 #3657
    Nos a kicsi taygának is hamar sérül de nem csak a tankja így odafigyelős az is...
    De akkor ezek szerint a nagyé még inkább...
    Gondolkodok rajt hogy Visco után elmegyek érte abba a régióba és csak utána AMÚR,de a kis Tátra és a ami a lényeg számomra az Azov73210, 5 tengelyes aktív felfüggesztése is Amúrban van...sajnos.
    Egyszerűen szeretem azt a gépet a belső nézet is nagyon adja,no meg sokoldalú a kis tajga mellet...
    Na meg ugye a Zikz is ott van igaz sokkal többre nem használható mint a Kolob 74760 amit megint nagyon szeretek a kezdetek óta még ha nem is oly sokoldalú ,de minden akadályt leküzd és nem borulékony....
    Most a banditát is foglalkoztatom elég sokat a ballonos kerekekkel jól boldogul még póttal utána is...
    A kis Tátrát üzemanyag hordásra fogtam be a kapott póttal hordom a másik régióból az olcsó üzemanyagot..
    Ha nem is sokat de lehet spórolni vele....szerintem a végére meg lesz a 4 kanyar ami pluszba 32 ezret jelent ,mint ha az első régióban tankolnék ,sőt ott van egy 6 eurós benya kút is....
  • Jóózsf István #3656
    Szép kompozíció! Egy művész veszett el benned.
  • PagoX
    #3655
    Egyébként érdemes megszerezni a Tayga-Krazt, mert hiába csinálta meg a srác az összehasonlító videót az eredeti Taygával, rakománnyal sokkal jobban viselkedik a Kraz, szinte élvezet vezetni. Egy hibája van, nagyon hamar sérül az üzemanyag tankja, ezért belső nézetben nagyon oda kell figyelni.
  • eta32 #3654
    Ismét egy dupla fuvart vittem sikeresen...
    Dupla fuvar....
  • eta32 #3653
    Ja ja szoktam olyat is csinálni ,de a daru az a kocsin van és az fordul vele a kanyarokban így a póton nem biztos hogy tart, sőt van hogy épp letolja a rakományt...
    Én is az olyan helyekre csak a kamionnal megyek és kivonszolom majd fel a pótra.
  • PagoX
    #3652
    Ha legközelebb csinálod, ne állítsd vissza a darut alapállapotba, hanem nyújtsd ki teljesen, szorítsd le a rakományt, és hagyd beakasztva a legfelsőt megfeszítve a kötelet. Ha menet közben le is esne, akkor sincs semmi baj, mert nem tudod elhagyni. :)
    Az összeszedegetős küldiket is úgy csinálom, hogy optimális helyen leakasztom a félpótkocsit, s a daruval vonszolom oda az elvetemült helyeken lévő rakományt.
  • eta32 #3651
    Az st-vel keveset toltam,a kamera idétlensége miatt ,nagyon rüheltem....
    A Mr-el sokat mentem ,rég volt mikor utoljára elindítottam,de valahogy itt figyeltem fel erre a farönkös dologra most ,mert mint írtam is eddig a SR-ben nem csináltam a fás küldiket.
    De ha azt nézem hogy most nemrég kerültek bele olyan opciók amiknek már az elejétől benne kellett volna lenniük akkor nem is bánom...
    Már kezdem átvenni azokat néha amiket te szoktál csak nagyobba csinálni.
    Mert azért picit uncsi ugyan onnan ugyan azt 2-3x vinni
    Ahonnan ezeket hoztam több nem volt pedig raktam volna még rá,másik telep meg nem esett útba.
    A "3". sor már picit mozgott de ott csak 1 volt így gond nélkül vittem ezeket ,igaz azért lassan és figyelni is kellet....
    Fémtekercs szállítás ,picit másként...
  • Jóózsf István #3650
    A csörlőzés beakadásával ma találkoztam először. Még rá is csodálkoztam, hogy eddig ez nem volt (Nálam!)
    A motorleállás (Vezérlővel) szintén ismeretlen jelenség számomra.

    A mod térképeket sokszor több száz napig nem frissítik. Úgy, hogy közben több a működését befolyásoló változás volt a játékban. Egyszerűen nem értem ezt a jelenséget. Múltkor már fejtegettem a Kis Herceg teóriámat. Ha nekem lenne egy vagy több modom a kezem törném el, ha nem tartanám naprakészen!

    A farönkök valóban nem csak három méretben léteznek, mint ahogy a nevük is mutatja. Csodálkozom, hogy nem futottál még bele: Ha egy kicsit visszatekersz, az St-ben és MR-ben még több van!
  • eta32 #3649
    Nos akkor vannak érdekes dolgok....
    De a készítőket sem kell félteni ,ahogy írod is.
    Kb olyan régi ez a bud jelenség mint maga a játék amiről most írok...
    Talán volt idő mikor javították ,de természetesen vissza került ,a készítőknek hála.
    Mivel kormival pedálokkal tolom így nem tudom hogy controllerrel billel is van é ez ,de azért picit idegesítő ,de kezelhető ...
    Ha folyamatosan padló gázon tartom a pedált (ugye itt Viscoban ) vannak utak hozzá hogy lehessen haladni így,akkor egy idő után ,nem mértem menyi mert igazából mind egy is simán leáll a motor.....
    Anno a fórumon volt rá topic is foglakozott vele a nép nem keveset,de így maradt.
    Így aztán más nem tudok mint közbe picit vissza engedem a padlóról így aztán nincs leállás....
    Az meg hogy a csörlőzés benn akad és folyamatosan csinálja ,szerencsére nem mindig de elég gyakran előjön ...már nem is említem...
    Ez egy ilyen játék ....
    Gondolom a modderek is úgy vannak vele ó ilyen apróságot nem javítanak,amit írtál...gondolom a készítőktől merítették az ihletet...
    Most hogy fahordást is muszáj tolnom már ,igaz optikai dolog de valahogy fura...
    A medium log a kocsik mögött tuti nem olyan hosszú mint a medium traileren.
    Most képet nem mellékelek ,de szerintem ilyen...ha tévednék bocsi ,valamikor a teszt mapon kíváncsiságból azért még ránézek.
    Különösebb jelentősége egyáltalán nincs...
    Jó örüljünk hogy végre már ilyet is tud a játék ,de akkor is..na
    Akkor itt egy kocsi kiemelés küldetés igaz hogy ide feljussak és kimentsem 1 defekt és egy rugó törés kellett ,de megoldottam így kis daruval innen, a szakadék aljáról...
    Hummer mentés-kiemelés.
  • Jóózsf István #3648
    Rég hánytam epét, így azt gondoltam kicsit "törődök" veletek.
    Sok mod pályán (egyiken sem) jelenleg nem működik a kilátó funkció. (Nem jelenik meg a térképen, nem aktív és a többi.) Amire azt írják a modderek, "merthogy a fejlesztők elcseszték"
    Érdekes.
    Ugyanis ezen a mod pályán működik! Írja is a készítője a leírásában és én is tanúsíthatom, mert ezzel játszom épp. Az egy dolog, hogy a fejlesztőink olyanok, amilyenek, de egy moddertől több becsületességet és törődést várnék, mert ha nem, akkor minek csinálja? Miért nyúlna egyáltalán a játékhoz, ha nem azért, hogy javítson rajta, vagy hozzáadjon tartalmat.
    És én pontosan tudtam, hogy nem "ELCSESZVE" van, hanem csak módosítottak rajta valamit, amit a modderek agya vagy nem tudott feldolgozni, vagy egyszerűen csak leszarták, mert dolgozni kellett volna vele!

    Olyan rég játszottam vele, hogy rendesen elszoktam tőle. Esek kelek. Azt sem tudom,. hogy mihez nyúljak amikor fel kell akasztanom egy pótkocsit, vagy csörlőzni kell. Hihetetlen hogy ki tud esni az ember a gyakorlatból. Vagy csak én öregedtem megint tíz évet, az elmúlt pár hétben.
  • eta32 #3647
    Szerinted???....direkt szívatlak???....azért ennyire én sem vagyok elvetemült....
    De persze függetlenül a képtől, tudtam miről beszélsz....van szó.

    Utoljára szerkesztette: eta32, 2022.02.02. 21:52:01
  • Jóózsf István #3646
    Tényleg nem látsz semmit?
    Amit visszaküldtél nekem, Ugyanúgy látom, mintha én küldtem volna. Azon látszik az öttengelyes a csipeszes daruval és a hosszú rönkhöz szükséges felépítménnyel és póttal. Ebben a formában!
  • macleody
    #3645
  • eta32 #3644
    A tiéden is csak azt látom amit eddig ...semmit....
  • eta32 #3643
    Azért nem semmi volt hogy a "kis" Taygával talpra állítottam ezt a behemodot ,majd elvontattam a kért helyre.....
    Sokat nem is kellett kínlódnom....igaz jól eltaláltam a vontatási pontokat....
    Dávid és Góliát...
    Ja aztán megnyílt egy olcsó üzemanyag kút....
    Ennyiért vissza fogok járni ide....
    Olcsó üzemanyag.
  • macleody
    #3642
    Ezt.
  • eta32 #3641
    Nos hát igen annyi üzemanyag Hard modban kész ráfizetés elhiheted.ezért inkább eladtam.
    Megvettem a Banditát igaz nem tudja helyettesíteni,de 1-2 dologra jó lesz.
    De sajna ez is úgy dülöngél csavarodik ,mint ha papírból de legalább is műanyagból lenne....
    Jó ezt tudtam eddig is mert korábban is használtam.nem hard mod karrierben.
    Most eladtam az alaszkai gépeim is amiket Michiganben is használtam...
    Megvehettem volna a 200ezres tátrát ,de ott meg daru nincs megint és nincs alacsony nyereg...
    A meglévőkkel elkaristolok Viscoban,majd átmegyek Amúrba a Zikz-ért és a fejlesztésekért igaz a a Zikz is korlátozott de legalább erős ,jól elmegy majd mindenhol és ingyé lesz....
    A fa rakodást meg megoldom a foresterrel...valahogy.

    Ja igen a kép mit ábrázol ,mert nekem semmit...???!!!!
    Ennyit látok belőle...
    Utoljára szerkesztette: eta32, 2022.02.02. 06:40:10
  • Jóózsf István #3640
    Igen. Az a bicaj egy mostoha gyerek. AZ öt tengely ellenére imád elakadni, és se nem elég nagy, hogy hatékonyan lehessen vele szállítana, se nem elég kicsi, hogy gazdaságos legyen. Én sem használom. Ráadásul volt egy buta hibája, amit azóta javítottak. Ha a hosszú rönkhöz szükséges eszközt kötötted (Vagy bármit) utána, akkor a kötési pont rossz elhelyezése miatt csak egy igen szűk tartományban lehetett vele kanyarodni. Mert a vontatmány rúdja beleért az alvázába. Egyszerűen beljebb volt a vonószem, mint az alváznyúlvány két vége. Amolyan HóFutósan! Úgy oldották meg, hogy megnyírták az alváz hitboxát, így már át tud hatolni rajta a pótkocsi rúdja.
    Azért mondtam a hosszú rönköt, mert az az egyetlen értelmes felhasználási módja a járműnek, hogy csipegető és hosszú rönk pót. Így amolyan bázispontnak lehet használni. Vagy támogató járműnek. Nem kell a csipesz miatt egy külön autót ellőni. Imígyen!
  • eta32 #3639
    Nos mentem vele pár karikát ,de rá kellett jönnöm ez egy üzemanyag temető....
    Kell utána egy üzemanyag kút is.....
    Nem lenne rossz de így kuka....
    Annyit meg nem tud hogy fenn tartsam,így még ha fel is szereltem mindennel és fél áron el kellett adom, akkor is mennie kellett.
    Igen a International Paystar 5600TS amit ingyé kaptam Viscoban...
    Volt hogy 40l körül folyt bele a benya....
    Ennyiből inkább 2 Taygát etetek,de még nem döntöttem el mit is vegyek helyette.
    Amcsi gépekből ami a nehéz terepekre kell majd ezután igazából nincs 1 sem...
    Maradnak az Orosz gépek,de azokon meg vagy nincs daru vagy lópikulát lehet velük szállítani mivel nincs hozzá plató vagy alacsony nyereg.....
  • eta32 #3638
    Ja Ja igen sokszor előfordult nálam is....
  • Oldgamer
    #3637
    eta!
    Bizony, pàrszor említettük, hogy a fák belenőnek a szerelvényekbe esetenként, jàrtam már párszor így. Mikor a veztőfülkében láthatóak a leveles bokrok/bokormaradványok, na az is egy érdekes szituáció.
    Jàrtatok már így?
    Átgázolva kisebb illetve közepes bokrokon azok egy része felragadt a jármű elejère meg szélvédőjére, csodás látvány volt! Nevetni fogtok, de még tetszett is, nem akadályozott a haladàsban, igaz belső nézetben ez nem volt elmondható, de ez engem ugye nem érint.
  • Jóózsf István #3636
    Na ugyanez volt nekem a Tátra gyárban, amikor helyrehoztam a csövet. De láttam, hogy azóta áthelyezték az érkezési zónát, hogy ez ne fordulhasson elő.
    Vagy ötször már engem is megtréfált ez a hiba. Különböző formákban. Azt is idesorolom, amikor behúztam a kő textúra alá a pótnak a kerekét. Csodálatos élmény!
  • eta32 #3635
    Jó de azért ez már túlzás.....most akkor mit is vontatunk magunk után....
    Elég volt kiszabadulni a a fogságból,először azt hittem valami kőbe ütköztem vagy fatuskó akadályoz,(mivel belső nézetből tolom),majd külső nézetre váltva ,nini kinőtt a fa a pótkocsiból.....
    Nehéz a fa szorításából szabadulni
    Most már ez is bekerült a gyűjteménybe.....
    Új paci az istállóban...
    Amúgy tetszik Visco,jó még anno a PTS-en már 1x felfedeztem,igazából tudtam milyen ,de az már rég volt.
    Itt aztán lehet "craftolni" nem épp a legolcsóbb ,fogy a generátorból az üzemanyag rendesen.....
    Remélem amiket épületeket lebontok alapanyag miatt nem fognak kelleni valahova később...
  • Jóózsf István #3634
    Na végre! Emiatt nem játszottam ezzel a játékkal évek óta: Mert nem havasak a fák!!!
  • Jóózsf István #3633
    Nem közvetítem, mert kesze-kusza Inkább olvassátok el ennek a témának a végét.

    Hivatalosan SEMMI!
  • Jóózsf István #3632
    Puszi, ahova szereted!

    Nálam csak 812MB jön.
    De ez még csak 16.7 Franc se tudja, hogy mi lehet... Szerintem csak valami javítás az előzőhöz. Vagy annyira elfelejtettek számolni, hogy azt sem tudják merre vannak arccal!
    Utoljára szerkesztette: Jóózsf István, 2022.01.28. 12:04:30
  • eta32 #3631
    Valami nagyon nem jött össze az elsőnél ...most egy újabb 1.42 GB-os frissítés a PTS-en...
  • eta32 #3630
    Csak szólok a PTS 1 GB frissítést tölt le....
  • SirDannyL
    #3629
    Január 16-án volt élő stream,ezért gondoltam hogy javítva van. Tudom hogy tavaly sokáig nem működött. Hát akkor várok,újra. És lesem a fórumot amit lentebb linkeltek.
  • macleody
    #3628
    Mi 3-an toltuk két hete, nem volt gond vele. Tavaly viszont elég sokáig nem tudtunk játszani, sehogy nem akart összejönni. Portforwardingtól kezdve mindent próbáltunk de nem ment. Aztán egyszercsak megjavult.
  • SirDannyL
    #3627
    A helyzet,az hogy gondok vannak vele jó ideje,tudom. De nekünk egyetlen egyszer sem sikerült,ez több mint "gondok vannak" Azért merészeltem megpróbálni,mert durván 1 hete láttam egy videót arról,hogy coop-ban játszik 2 magyar.... Gondoltam megjavították. Így viszont egyáltalán nem világos,nekik hogyan sikerült,nekünk pedig 12 próbálkozásból 12-szer nem.
  • Jóózsf István #3626
    Per pillanat gondok vannak a kooperációs játékmenettel minden platformon. A játék nemzetközi fórumában tudod figyelemmel kísérni!
  • SirDannyL
    #3625
    Sziasztok! Epic games-es snowrunner. Coop-ot akartam öcsémmel kipróbálni, de mint egy korábbi verziónál is, most is "lost connection" üzenet jön. Hogyan lehet coopba?
  • Oldgamer
    #3624
    eta!
    Moddolt jàrművekre gondoltam, alap kocsiknál valóban nincsen mindenható járgány, és ez valóban így jó.

    Józsi!
    Ha lenne egyszer egy játék-elemző youtube csatornád, esküszöm feliratkoznék rá.
  • eta32 #3623