5863
  • Jóózsf István #3782
    Késik.
    Illetve annyira nem, de furcsa, hogy semmi hír róla. Elméletileg május végéig "kell" megjelennie, ha tartják az ütemtervet. Előtte minimum másfél hónappal kint KELL lennie a bétának, tehát április közepéig húzhatják.
  • PagoX
    #3781
    Valami hír a hetedik fázisról?
  • Jóózsf István #3780
    Amire te gondolsz az CSAK a LÁTVÁNY. Ha elállítod a rádiusz offszetet, akkor olyan, mintha puhább lenne a gumi. Jobban deformálódik.
    Maga tapadás itt van, ahogy te is írtad:
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!

    12.3. <WheelFriction>

    Friction of the wheel.

    BodyFriction="3"
    * Friction with soil, with bare terrain without dirt, and with other collision objects.
    Default value: 1, Value range: [0.1;10].

    BodyFrictionAsphalt="1.5"
    Friction with the road. Default value: BodyFriction, Value range: [0.1;10].

    SubstanceFriction="1.2"
    * Friction with dirt. Default value: 1. Value range: [0;10].

    IsIgnoreIce="true"
    Whether or not the ice surfaces should be ignored. For example, this parameter is used for tires with chains.



    Bevallom hősiesen, hogy olvasgatom vagy egy órája az általad linkelt oldalt és már az elején elvéreztem. Illetve inkább az elején. Ugyanis fingom nincs hol vannak azok a Mesh-ek, fbx-ek és a többi.
    Az initial.pak-ban lévő dolgokat álmomból felébresztve is tudom, de ezek kifogtak rajtam.
    Utoljára szerkesztette: Jóózsf István, 2022.03.23. 07:04:10
  • Phara
    #3779
    ami alapján például leengedtem a gumikat ami látszik is a játékban. RadiusOffset="0.02" Értéktartomány: 0-0.25
    0.25-ön a legpuhább
    Utoljára szerkesztette: Phara, 2022.03.22. 09:07:12
  • Phara
    #3778
    Nem, ez csak a 'talajfogás' ezeken a felületeken. Van a kerék fájlban vmi soft rész is.
  • Jóózsf István #3777
    Ezt nem kísérleteztem ki, azt hiszem azokat is felhúztam. Biztos ami biztos alapon.
    Ezekre gondolsz?
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!

    <HeavyMudtires
    BodyFriction="5.7"
    BodyFrictionAsphalt="5.5"
    SubstanceFriction="5.0"
    UiName="UI_TIRE_TYPE_MUDTIRES_NAME"
    />
    <Chains
    BodyFriction="5.0"
    BodyFrictionAsphalt="6.5"
    IsIgnoreIce="true"
    SubstanceFriction="5.0"
    UiName="UI_TIRE_TYPE_CHAINS_NAME"
    />
    <Allterrain
    BodyFriction="6.0"
    BodyFrictionAsphalt="6.5"
    SubstanceFriction="5.0"
    UiName="UI_TIRE_TYPE_ALLTERRAIN_NAME"

    SZERINTEM beleszámít.
  • Phara
    #3776
    A kerék puhaság értéke valóban beleszámít a sárban való haladásba a sár érték állítása mellett ,vagy inkább csak esztétikai dolog?
  • Phara
    #3775
    Nem úgy gondoltam. Hanem ha van 6-os félpót magas nyereghez. Annak a vonótüske pozícióját átírni.
  • Jóózsf István #3774
    Ezzel az ufóval még tartoztam!

    Phara!
    Azt akarod mondani, hogy a sima kis nyerges pótot írjam át magas nyeregre? Akkor többe kerülne a hús, mint a leves. Amit nyerek a magas nyereggel, azt bukom azzal csak magas nyerges vontatóval használhatom és annyit nem hoz a magas nyereg, hogy magát az átírási macerát végigcsináljam.
    Ha nem így gondoltad, akkor nem értem.
  • Phara
    #3773
    De ha át tudod írni nincs magas nyerges 6-os félpót kipróbálnod?
  • Phara
    #3772
    De magas nyereggel ki lehetne küszöbölni.
  • Jóózsf István #3771
    Azt ne akard, mert elvész a terepképessége a szerelvénynek. Ha nagyon előre nyúlik a félpót, akkor rátámaszt a gépre és...
    A kedvenc hatos félpótomat úgy csinálta meg a modder, hogy előrenyúlik. Nekem kellett a vonótüskéjét előrébb tennem, mert állandóan összeakadt a géppel. Azt szerintem már linkeltem, de ha ez a vágyad... A legutolsó (alsó) pótkocsi lesz a Shopban!
    Utoljára szerkesztette: Jóózsf István, 2022.03.19. 20:04:53
  • Phara
    #3770
    Azt nem értem a nyerges pótoknál miért nem nyúlik előre semelyik pót a nyergen túl (a fülke és a nyereg közt). Ott elveszik minegyiknél közel kb 3/4 slot ,majd a negyeddel kipótolva hátrafelé minden nyerges pót megnőhetne 1 slottal.
  • Phara
    #3769
    Most már kezd nekem is gyanúsan átmenni mindenen az RNG Zetros/crew cab ahogy a modnál is írta valaki,hogy kb aszfalton megy akkor is mikor sárban van.Néha én is látom h a közepes sziklákon egyszerűen átmegy a kerék mintha ott sem lenne. Talán vmi más után kell néznem...
  • Jóózsf István #3768
    Ahogy mondod.
    De a modokhoz is jön rendszeresen frissítés, hisz alkalmazkodniuk kell a játék fejlődéséhez. És ha rendes gazdája van, akkor karbantartja.
  • Phara
    #3767
    A mod járművekhez nem nyúl a játék mikor jön frissítés ugye? Azokban is át vannak írva a gumik értékei.
  • Jóózsf István #3766
    Ezt a teljesítmény súly arányt valahol olvastam, de már nem tudom mi volt pontosan. Azt hiszem annál a moddernél, aki az alvázakat tette hajlékonyabbá (Mielőtt sikítófrászt kapnátok, a létra alvázak valóban tekerednek!) És ő volt az, aki megreformálta a felfüggesztéseket is, mert azt mondta, hogy nem attól nem borul fel egy jármű, ha kemény a felfüggesztése, hanem ha puha és én azóta híve is vagyok a lágy felfüggesztésnek. Már csak azért is, mert a lágy felfüggesztés kerekei követik a talajt és ÍGY VAN TAPADÁS, azaz hajtás!!!!!
    Meg van egy másik iskola is, miszerint az autók, de főleg a kerekek súlyát kell növelni. De ebbe már nem mentem bele.

    A tankerek tömegét, azaz a tartányos félpót és a kisebbik zsámolyosra gondolsz? Mindkettő a initial.pak\[media]\classes\trucks\trailers -ben van. Lásd semitrailer oiltank és trailer oiltank
    A súlyuk pedig: (Ez a félpót)
    <PhysicsModel Mesh="trucks/trailers/semitrailer_oiltank">
    <Body
    CenterOfMassOffset="(0; 0; 0)"
    ImpactType="Truck"
    Mass="4000" <---------------EZ AZ!!!
    Persze nem csak ez, mert az összes ezután következő mass érték hozzáadódik. De én csak ezt szoktam változtatni. Mellesleg ez a négyezres érték nem kevés. Ha azt mondom, hogy a kedvenc hat férőhelyes félpótomat 2000-re EMELTEM FEL!!! Azt hiszem 1200-ról. Persze ez az üres pótra vonatkozik. Lásd alább...

    Ez meg a zsámolyosé:
    <PhysicsModel Mesh="trucks/trailers/trailer_oiltank">
    <Body Mass="1300" ModelFrame="BoneChassis_cdt">
    Itt nincs tömegképpont érték, ami ne zavarjon! Én abban szoktam nagy előszeretettel megváltoztatni a középső értéket -0.6 és -0.9 között hangulattól függően. Mondjuk egy tartályosnál pont pozitív értéket kellene adni, mert úgy lenne valósághű! De csak annál, mert egy rendes pótnál a játék számol a rakomány súlyával. Csak a löttyökével nem. Cserébe az üreset is telinek veszi!
  • Phara
    #3765
    Legalább egy hete alig játszom a játékkal, mert modolgattam. Ugyanis az volt a terv, hogy az USA gépeket kicsit kiegészítem pár hasznosabb mod géppel h ne legyen annyira elmaradva az oroszoktól. Keresgettem tesztelgettem, mi nem túl OP, mi nem illik oda stb. Most 4-et tartottam meg (2 mercedes Zetros, gwc goliath, hummer H1) Közben ezeknek meg mindennek átírtam a kerék tapadásait. Az ugye olyan volt, hogy belépés rosszat írtam át kilépés, tesztelés h milyen belépés, kilépés(nem-e túl OP stb). Aztán felraktam a realism overhault. Abban volt ami tetszett, de összességében nem jött be uh töröltem. Most felraktam a realistic cargo weight modot és most próbálnám átírni a tankerek tömegét, csak még nem tudom hol keressem. De lehet h kellenek majd erősebb motorok is így. (2 small pipe-al és az utánfutóval 5-ös lett a teljesítmény-súly arány a white western star-nak ami nem volt olyan megnyerő)
  • Jóózsf István #3764
    Az előző kérdésedre az a válasz, hogy mert leszarja a játék, hogy miben mennyi lötty van. Talán még a tartálykocsiknál sem veszi figyelembe. Magának a folyadéknak nincs is tömege. (Szerintem)
    Ettől függetlenül mindennek lehet növelni a tömegét, aminek van értéke. A pótkocsiknál én is eljátszottam már ezt. Mert ha megnövelem a tömegét és lejjebb viszem a súlypontját, akkor stabilabbak. Némelyik rém bután tudott viselkedni. Lásd: közepes rönköt szállító zsámolyos pót.

    Honnan jött az ötlet nálad? Mi volt a trigger? Szóval, miért akarod ezt csinálni?
  • Phara
    #3763
    Az üzemanyag addonok és a trailerek tömegét is növelném.
  • Phara
    #3762
    Attól, hogy átírom az üzemanyag addon-t 1800 literről 18000 literre hh nem változik a súlya?
  • Jóózsf István #3761
    A folyóban egyértelműen. Hogy a sárban merre van az arra, azt nem figyeltem meg.
  • Phara
    #3760
    Nem tudom számíthat-e de pl. mély sárban vagy folyó sodrásában néha csak hagyom rövid ideig egyesen menni a gépet amerre viszi az adott szakasz. :) Talán mintha ilyenkor a kissebb ellenállás felé haladna jobban mikor vezeti a gépet a természet. De lehet csak beképzelem magamnak :)
  • Jóózsf István #3759
    Ahhoz képest, hogy nehéz gépek, valóban elég gyengék. Főleg a "NAGY MOTOR VISSZAFEJLESZTÉS" után. De ugye ezt is könnyen lehet orvosolni.
  • Phara
    #3758
    Én mondjuk kukáztam az összes alap Pacific-et. Egy hosszú rönkkel nem képesek felmenni egy kaptatón. Majd talán vmi tuninggal előveszem őket újra.
  • Jóózsf István #3757
    Nem. Én magam keverem a valóságot az üstömben!
    Ma például a P12-nek tettem a helyére a kerekeit, mert elfuserált módon voltak behúzva az alvázhoz!
    Nem is érdekelt volna a dolog, de egy mod pályán kaptam, hogy kezdjek vele valamit. És rohadtul nem tetszett, hogy olyan béna!
    Helyretettem egy 131-es Zil-t is.

    Amúgy ez a pálya nem rossz, de nem is jó. Kilométereket lehet rajta kocsikázni dögunalomban. A küldetései szedett-vedettek. Főleg úgy, hogy egymást akadályozzák. Ezt jobbára össze szokták hangolni és akkor mintegy sztorivá áll össze.
    Az éppen folyamatban lévő küldetés meg tipikus esete a rönk butaságnak a játékban. Köteg, vagy szál?!?!?! És a ha szál, akkor hogyan gondolta a továbbhaladást, valamit miért nem egyértelmű? Ha tudom, hogy szál, akkor beleteszek hármat egy közönséges félpótba és kiszórom, ahol kell...
    Na mindegy. Ezzel próbálom az időt tölteni, mert este 6-kor X4 DLC!
  • Phara
    #3756
    Realism Overhaul V2 Modon gondolkodom felrakjam-e. Esetleg próbáltad már?
  • Jóózsf István #3755
    Ha az SnowRunner\en_us\preload\paks\client\initial.pak-ba pakolsz valamit, az a következő frissítésnél ugrik! Egy fájl ellenőrzéssel könnyen el is lehet távolíttatni.
    Továbbá ezt a játékban már nem kell aktiválni, mert egyenesen beleírod a játékba, mintha mindig is a része lett volna. És ez azt is jelenti, hogy esetleg felülírsz egy már meglévő fájlt, amiből ESETLEG problémád is származhat!

    A másik verzió, "GONDOLOM" az, ha a külső média mappába pakolsz... Arról fogalmam sincs!
    Utoljára szerkesztette: Jóózsf István, 2022.03.12. 12:43:01
  • Phara
    #3754
    Valahogy annyira nem egyértelmű , hogy a manuális install modokat hogy kell telepíteni. Találtam egy ilyet: A mod leírásban semmi útmutató. Az oldal útmutatásában 2 opció is van. Ami nekem megint nem egyértelmű. (egyik a clientbe írja a másik meg a media-ba) A játékban meg kell ezeket külön aktiválni vagy nem azt se tudom. Nem akarom mindenfelé pakolni a fájlokat aztán meg ottmarad szanaszét minden ha rossz helyen van.
    Utoljára szerkesztette: Phara, 2022.03.12. 11:42:50
  • Jóózsf István #3753
    Nem. De én azokat felrakom a rakoncás, hat férőhelyes kedven félpótomra... Ami innen van.
  • Phara
    #3752
    Más. Tudsz olyan konténer trailerről ami nem sima (flat) hanem rendesen konténerre van szabva? 2 kicsi vagy egy nagy ráférjen. Esetleg hasonlít a valódihoz.
  • RJoco
    #3751
    És már a fejed közepén jár?
  • Jóózsf István #3750
    Elindult felfelé a szemöldököm, hogy még mindig nincs béta.
  • Phara
    #3749
    Közben winrar-al megoldódott Köszi + Istvánnak is.
  • macleody
    #3748
    Próbáld meg hogy tömörítési aránynak 0-t adsz meg, az ets2 modjait is úgy kell tömöríteni.
  • Phara
    #3747
    Én is vmi tömörítési problémára gondolok.Persze h nem fut közben.
  • Jóózsf István #3746
    Biztos, hogy a TC cseszi el!!!
    Tegyél fel egy winrart. Én is a TC-ből nyitom meg, de be van állítva, hogy ezt a típusú fájlt a winrar nyissa meg.
    Imígyen


    Ja várjál! A játék UGYE nem fut közben????!?!?!?
  • Phara
    #3745
    És csak simán eltűnik a játékból az a gumi. Nem értem
  • Phara
    #3744
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    <_templates Include="trucks">
    <TruckTire>
    <Offroad _template="Medium">
    <WheelTracks _template="Offroad" />
    <WheelSoftness _template="Soft" />
    </Offroad>
    </TruckTire>
    </_templates>
    <TruckWheels DamageCapacity="50" Radius="1" Width="1.118">
    <TruckTires>
    <TruckTire _template="Offroad" Mesh="wheels/tire_heavy_mudtires_single_tayga_1" Name="mudtires">
    <WheelFriction _template="Mudtires" SubstanceFriction="2.9"/>
    <GameData
    Price="9400"
    UnlockByExploration="false"
    UnlockByRank="12"
    >
    <UiDesc UiDesc="UI_TIRE_MUDTIRES_DESC" UiName="UI_TIRE_MEDIUM_MUDTIRES_SINGLE_ACTAEON_1_NAME" />
    </GameData>
    </TruckTire>
    </TruckTires>
    <TruckRims>
    <TruckRim Mesh="wheels/rim_heavy_mudtires_single_tayga_1" Name="rim">
    <GameData>
    <UiDesc UiDesc="UI_RIM_MEDIUM_MUDTIRES_SINGLE_ACTAEON_1_DESC" UiName="UI_RIM_MEDIUM_MUDTIRES_SINGLE_ACTAEON_1_NAME" />
    </GameData>
    </TruckRim>
    </TruckRims>
    </TruckWheels>
  • Phara
    #3743
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Mármint a TC-vel tudok belépni az initial.pak-ba (mivel ott vannak a tömörítő programok) Majd az xml fájl szerkesztése jobb klikk után. Ekkor megkérdezi :A kiválasztott fájlt csomagoljam ki a TMP mappába, majd szerkeszted? IGEN Ezután átírom 2.9-re ahogy te is és mentés majd bezárás. Ezután kiírja h az xml fájl megváltozott, és h az initial.pakot újracsomagolod? IGEN Ezután viszont eltűnik a gumi az ankról.