5898
  • RJoco
    #5898
    Jó volt látni, hogy az elején arra mentél, amerre én is járok. Csak én nem tudok a sziklákon egyszerűen kimenni a partra, mint te. Pár méterrel odébb el lehet menni, csak kell egy másik verda, hogy áthúzzon a havon, olyan mély...
    Amúgy az 5 tengelyes Azov-val járkáltam arra. Mivel az eleje elég hosszú, így sok helyen elakad. A sziklák, melyeken te simán átmentél, nálam szenvedés.
    A végén azt a két nagy trélert nem is tudom, mivel tudnám elhúzni. A Zikz erős és stabil, de az a baja, mint az Azov-nak. Hosszú az eleje, minden vacakban elakadna.
    A Mac nem elég stabil, a ferde utakon gondom lenne.

    Pedig van sok szép feladat, csak alternatív útakat nem csináltak, mert azok vagy olyan vagy rosszabbak, mint az eredeti.
    Ahogy mondod, egy büntetés.
  • Jóózsf István #5897
    Ez kiválóan mintázza amit összefoglaltál. Ez egy tuningolt verda. Arra készítettem, hogy "ne legyenek problémáim"! És ennyit tudtam kihozni belőle. Persze ez egy csapda, de tudjuk jól, hogy a régió első két pályája erről szól. Csak egy büntetés az egész.
    Aztán a második kettő már mondható hangulatosnak.
  • Jóózsf István #5896
    18 ilyen üzenet volt. Megjelölve, mint olvasatlan.
    elméletileg lenne rá mód, hogy mindet kijelölve megjelöljem mint olvasott. Az nem ment.
    Vagy arra, hogy megjelöljem mindet...
    Az sem ment.
    Talán nem is baj, ha azt a szarkupacot bezárják és megpróbáljanak valami működőt összehozni. Ahova nem kell időről időre újra regisztrálni...
    És ahova írni is tudok anélkül, hogy vért izzadva köröket fussak és nem azt írja, hogy ki vagyok tiltva. (Mondjuk nem az lenne az első fórum... :-))
  • Jóózsf István #5895
    Ezt a fókuszon látom több helyen.:

    "Hi!

    Our forum is closing soon… because something even better is on the way!

    In just a few weeks, we’ll be launching a brand-new collaborative platform for our community, involving both you and the developers. Here’s a sneak peek of what you can look forward to:

    New ways to connect and collaborate

    Collect items and community points to personalize your experience

    Influence the future of your favorite Focus games
    Exclusive rewards

    …and much more! ?

    Stay tuned and see you soon!"
  • RJoco
    #5894
    Köszi a kanyart!
    Így elnézve a videót, ennek a mapnak tuti nem az áruszállítás a fő célja, hanem, hogy megtanítsa az embert összerakni egy jó verdát. Vanillával ez az útvonal nagyjából kivitelezhetetlen.
    A többi meg hasonló, mint X4-ben a terraformálós lehetetlen feladat. Bár az is csak azért volt néha lehetetlen, mert néha elszámolta magát a gép...
  • Jóózsf István #5893
    Visszafogtam magam! Mármint, bizonyos tekintetben. ;-)
  • Jóózsf István #5892
    Nem.
    Eleget büntettem már a világot a bénázásaimmal. :-)
    Tudod, mit? A következő kanyart csak miattad felveszem! :-D

    PagoX!
    Köszönöm. Szerettem volna tudni, hogy nem én őrültem meg.

  • PagoX
    #5891
    Megjelenéskor még benne volt. Tennessee után játszottam újra, de akkor már nem voltak. Gondolom, nem volt kedvük kijavítani, hogy amikor elmentél a rönkök mellett, azok több száz métert repültek a "remek fizikai szimuláció" miatt, ezért inkább törölték őket.
  • RJoco
    #5890
    De itt ott vagy már az alagútnál.
    Az anyázós útról nem csináltál videót? :))
  • Jóózsf István #5889
    Elsőre nem raktam púpra a cangákat. (anno) Van is róla dejó.
    De most nagyon okos akartam lenni, és felraktam a csaló rakoncásra két sort. Végiganyáztam az utat! És meg is sértődtem, amikor leborítottam a felső sort. Úgyhogy most pihentetem kicsit.
  • RJoco
    #5888
    Elnyelte őket a föld?
    Nálam már volt rá példa felborult pótnál, hogy egy szál eltűnt.

    Hogyan viszed a legutálatosabb pályához azt a sok anyagot? Nálam már az is macerás, nemhogy ott még elvinni ide-oda.
    Arra kíváncsi lennék, mikor megrakott málhásszekérrel mész az alagúthoz.
    Persze, a te verdáiddal ez egyszerűbb, de nekem még a nem megrakottakkal is gondom szokott lenni.
  • Jóózsf István #5887
    De igen. De nem volt egyetlen szál sem sehol.
    Már csak egy mentség van, hogy amikor körberohantam a járművekért hónapokkal ezelőtt, akkor összeszedtem. De hol vannak?

    Mindegy vége viszkónak. Rettegett AMÚR következik.
    Már kiszámoltam, hogy a legutálatosabb pályára milyen anyagok kellenek. Csak egyszer szeretném betenni oda a lábam!
  • RJoco
    #5886
    3.: Bocs! Tudod mióta nem jön gáz és az atomerőművek is állnak, azóta hideg van.

    Nem ez az a rész, ahol csak pár darab szál van mindenhol és úgy kell összetalicskázni?
    És itt jött elő az is, hogy az 1 a zárójelben nem egy rakományt jelent, hanem egy szálat, szóval nagyon is megszívhatja az ember, ha nem figyel.
  • Jóózsf István #5885
    Még mindig viszkó.
    Itt amásodik pályán vannak amolyan fűrész bakok. Rönk állványok, amiken az emlékeim szerint KELLENE LENNIE rönköknek. Amit csak úgy össze lehet szedni.
    NEDEMOSTNINCSENEK és becsszó nem én szedtem össze! A kérdés az:
    1.: Hallucináltam, vagy most teszem?
    2.: Lehet, hogy a bétában volt a kiadásban meg már nem?
    3.: Valaki közületek belépett a játékomba és összeszedte tüzelőnek?
  • Jóózsf István #5884
    Átkerültem viszkonzinba. Itt van ugye a papírgyár. Azon nem lepődtem meg, hogy sok motyó kell a helyreállításához. Bár a 12 vasgurigát nem nagyon fogadom el.
    De ennél van rosszabb. Mellette van egy vashíd amihez 6 HAT DARAB vasgerenda kell!! HOGYMI??? Azt ugyan mi a f.ért? Egy kutyaközönséges egy blokkból álló fityf.sz híd!
    Vájjá!!
    Attól nem messze van egy ugyanolyan közönséges fahíd. 8 deszka kell hozzá!

    Úgy tűnik ez volt a fejlesztők legelmebetegebb korszaka. 2021 február. Javában tombol a kovid. Hullanak az emberek a föld bolygó az apokalipszis küszöbén. Ja nem! :-)
  • RJoco
    #5883
    Szavak nincsenek rá.
  • Jóózsf István #5882
    Már elszállt a mérgem, mert azóta a régiót is befejeztem.
    De ennél ótvarabb fost életemben nem láttam! 20 perc után még viccesebb, de én nem röhögtem.

    Tényleg csodálkozom, hogy a katerpillár nem pereli be a játék fejlesztőit becsületsértésért. Ez szerintem ezeknek a járműveknek a megcsúfolása. És ez igaz az összes kater járműre ebben a játékban!
  • RJoco
    #5881
    Nagyon ügyes vagy!
    Én sem csinálhattam volna jobban ;)
  • Jóózsf István #5880
    És ha már PERSZE...
  • Jóózsf István #5879
    Persze mert...
    Amikor megszületik az agyadban, hogy egy lehetetlen járművel teljesítesz egy kihívást és viccből még a felvételgombra is rányomsz és még arany is lesz a vége, akkor bírd ki röhögés nélkül! Persze mert nekem... Persze! Mert nekem közel másfél perc is maradt az arany végéig! :-D
  • Jóózsf István #5878
    Megint nem gondolkozol komplexxen.
    A járműveknek nem is kell. A rajtuk lévő árunak kell és az én idegeimnek! :-)

    Szeretnék végre ezen a fos régión túllenni, hogy haladhassak tovább az élvezetesebbek felé. Ki is hagyhatnám, de akkor meg az nyomasztana.
    Mindegy felnőtt "férfi" vagyok. Kibírom! :-)
  • RJoco
    #5877
    Aszfalt?!?!
    De, hát olyan gépeid vannak, hogy azoknak aszfalt sem kell!!!
  • Jóózsf István #5876
    Igen. Az a zárószám.
    Érdekes, hogy nincsenek olyan nagyon rossz emlékeim erről a régióról, mint amennyire most szenvedek. Ez nyilvánvalóan a fogyatkozó türelmem miatt van.
    Az első pályán a rönkökön kívül megcsináltam mindent. A második pálya azért jobb, mert itt szinte mindenhova eljutok aszfalton, így tudok "logisztikázni."
    Várom már, hogy túl legyek rajta.

    PTS-nek se híre se hamva. Nehogy az a verzió lépjen életbe, hogy most a fejlesztők pihennek KICSIT, mert az az én olvasatomban minimum egy hónap.
    Ha így folytatják, akkor elérik az egy éves csúszást.
  • RJoco
    #5875
    Asszem itt pakoltam meg a hatos pótot 3 emelet magasra és vittem fel a dombra egy gyári verdával.
    Bár itt azért a mod tátra erő is kivette a részét egy darabon. El is intézte az utakat rendesen.

    Még mindig inkább ezt preferálom, mint Amur rettenetes útjait. Semmerre nem lehet közlekedni, mert mindenhol akadályba ütközik az ember.

    Amúgy az a kőszállító vagy mi a fene dömper nagyon tré volt. Alig sikerült elvonszolnom a szállítmányt. És asszem abból is két kör kellett?
  • Jóózsf István #5874
    Most megint havaztam és megnéztem a küldetéseket.
    Ez a bányának a MÁSODIK menete.
    Ez harminc egység.

    Ez meg ugyanazon a pályán a gyár első és második fázisa:

    4 vas
    6 deszka
    4 beton blokk
    6 fogyasztási cikk
    és két kabin

    6 vas
    2 beton lap
    8 üzemanyag
    8 tégla
    és a két kabin, de azt elég egyszer odarakni. SŐT lehet, hogy át is lehetne hozni a kabinokat a másik küldetésből...

    Ha összeszámolom, akkor 24 hely az első, plusz a négy helynyi kabin
    a második 32 hely!!!
    És ez csak a gyár. A bánya ugyanekkora szívás volt és azt fel is kellett hordani ótvar úton.

    Egy elmebeteg elme szüleménye ez a feladat kiosztás.
  • Jóózsf István #5873
    Hát ja.
    Mondjuk a 16 papírt már vanillában is meg lehet oldani két fuvarból, de Lyukon :-) a főbb küldetések mindegyike elmebeteg. És itt inkább okoskodva három kanyar. Ha indián módra csinálom, akkor meg idegbaj, mert százszor borul szét, még úgy is, hogy ragasztót használok!
    Most azon gondolkodom, hogy a játék ezen szakaszában a négy helyes jármű a tvinsztír volt, ami úton-útfélen felborult. ÉÉÉÉÉÉS nem tudott vontatni, csak kötélen!!!! Ami persze nem tartott vissza senkit. Legalábbis engem nem.
    Tehát, azt mondhatjuk, hogy ide egyszerre maximum hat helynyi áru jöhetett. Illetve... tizenkettő, ha két pótos szerelvényt összekötött az ember. Csak ahhoz meg nem volt túl jó az út, hogy zökkenőmentes legyen.
    Emlékszem, hogy anno itt nagyon vad dolgokat műveltem a tvinnel. Pöllö a hegy oldalában úgy közlekedtem, hogy fától fáig kötözgettem, hogy ne boruljon fel a rézsűn. És akkor még a pótkocsit is cibálni kellett a madzaggal. Na az volt csak igazán logisztika!
  • PagoX
    #5872
    Azért Wisconsinban a papírgyár se semmi! Amikor meg kész van, vigyél át a másik térképre 16 rakomány papírt a pályaudvarra.
  • Jóózsf István #5871
    Yukonban vagyok az újrajátszásomban. Itt valami elmebeteg írta meg a szállítási feladatokat. Még csak az aranybánya küldetések felénél tartok. Aztán még a gyárnak lesz kb annyi és a futószalagok. És ez még csak az első pálya a régióban!
    Se előtte se utána nem voltak ennyire elborultak a feladatok. (A REMOH pályákon szokott ilyen lenni, hogy szállíts le 8 - 10 - tizemplusz vasat. HÜLYE VAGY??? (Szerintem az a krapek időnként, vagy mindig túlszívja - lövi magát! :-) ))

    Ez volt az az ominózus régió, amiben a második pályára KÉTSZER TIZENÖT kabint kellett lepakolni! És ha jól rémlik, akkor megjelenés után is benne maradt ez a hülyeség EGY JÓDARABIG.
    Sírva könyörögtünk a bétában, hogy javítsák ki! :-)
  • RJoco
    #5870
    Ja, ez egy tanulságos GP.
    Sár nincs is. Sokkal egyszerűbb dolguk van. A kereket egyszerűen illesztik a talajhoz, akadályokhoz. És még így is van, ahol érdekesen néz ki. Nem néztem végig, bele-bele pörgetgettem.
    Bár van több útlehetőség, de mégiscsak egy zárt pályán haladunk szakaszokat.
    MR-t, SR-t biztos, hogy nem fogja kiváltani.
    Az a füst, amit a verdák okádnak. Nem hallottak még a DPF-ről?
    Bár a gyerek EA-val játszott. Azóta lehet, hogy ezt-azt megoldottak.
  • Jóózsf István #5869
    Ebből talán jobban kiderül.
    De remélem nem a fiatalember arcával fogják reklámozni, mert akkor máris kereshetnek maguknak új munkahelyet! :-)

    És akkor az ítéletem:
    Grafika -1
    Hang -10
    Fizika -1000 22:57-nél az álló helyzetben oldalra kúszó jármű nem sok jót ígér!
    És akkor nem is nézném tovább...
    Utoljára szerkesztette: Jóózsf István, 2024.07.01. 07:34:22
  • RJoco
    #5868
    Az értékelése nem az igazi.
    Szerintetek?
  • PagoX
    #5867
    Magasabbra emeltem, mint a rakomány platótól számító tetőpontja, így nem akadtak össze.
  • RJoco
    #5866
    Nahát, ilyen is van? És nem röpölt el a targonca vagy a kocsi, mert a cucc és a villa egybeolvadt?
    Amúgy én is csak egyetlen egyszer használtam. Kipróbálás gyanánt, mert éppen ott volt a gyártelepnél és a feladat cuccot a földre tette a játék.
    De sehova nem viszem oda csak azért, hogy felpakoljak vele, azért van a daru.
    Ezért írtam, ha kihasználnák a lehetőséget és a gyáraknál nem csak egyszerűen bezsákoljuk a rakományt, hanem fel kellene targoncázni és persze a targonca mindjárt helyben lenne, akkor azért van néhány kocsi, ami 4 helyes lesz, ha nincs daru. Jó, oké, sok targoncája lenne az embernek, nem mintha nagyon megdobná a vagyont, ha eladja az ember, vagy egyszerűen a ott hagyja, ahol találta.

    Traktoron bálahordó villa? Lehet a legelején még észrevettem, de mára teljesen elfelejtettem, hogy van ilyen. És igen, pont azért, mert minek. Ráadásul egy két férőhelyes platóra simán felpakolható 4 bála is.
  • PagoX
    #5865
    Én ki sem húztam. Egyszerűen a plató fölé emeltem jó magasra, majd átváltottam a teherautóra, ami érzékelte, hogy ott az áru, és mehetett a pack cargo.
    Egyébként a targonca az egyik legfeleslegesebb dolog a játékban, mondhatni egy elvetélt próbálkozás, ahogy a traktor bálahordó villája, mert a báláknak is ott vannak a rögzítési pontok, amit a daruval beemelsz.
  • Jóózsf István #5864
    Itt egyrészt azt írják, hogy nyári szünet és lagymatag lesz az élet...
    Aztán meg azt, hogy "Az önálló dlc munkálataival végeztek."
    Akkor az én olvasatomban. Mindenki kussol, mert nincs kedvük dolgozni és a 14. fázis majd megjelenik egyszer. TALÁN.
    Viszont a PTS meg mindjárt indul. Ami logikus és számítottam is rá, hogy július elején indul.
    Csak akkor minek írogatnak össze vissza?
  • RJoco
    #5863
    Már, hogy ne lenne értelme a lenyitható platónak?! Csak senki nem foglalkozik vele.
    Az egyik régióban direkt van egy gyár mellett egy targonca (villás emelő?)(valami villás cucc), amivel a cuccokat fel lehet rakni a kocsikra. Ráadásul a cucc, ami onnan kell, még raklapon is van. Szóval itt nagyon is van értelme a lenyitható oldalfalú pótkocsinak. Persze rögzített rakomány esetén csak akkor kell az oldalfal, ha esetleg nagyon megdőlne a pótkocsi és feloldana a rögzítés. Ilyenkor van némi esély, hogy nem borul a cucc és a rakomány sem hullik ki, vissza lehet rögzíteni. Oldalfal nélküli esetén viszont lecsúszik.
    Persze amúgy meg a raklap alját a pótkocsi falába akasztva ki lehet húzni a villákat és a rakomány a helyére kerül.
    Szóval lenne értelme, ha kihasználnák a benne rejlő potenciált.
  • Jóózsf István #5862
    Konkrétan a lenyitogatásnak semmi értelme. Mármint a jelenségnek.
    De annak, hogy elindulok egy oldalfalassal és ha mint a második dejóban is, fel szeretnék rakni egy olyan bicajt, (vagy bármit) ami nem férne be a falak közé és átkonvertálom lapos platóba, Nnna, annak nagyon is sok értelme van!

    Univerzális ÉS (!!!) hasznos.
    Azt is megjegyezném, de ez már csak ízlés kérdése, hogy az atom saját háromhelyes platója hosszabb, mint a három hely. Nem tudom mi vezérelte a fejlesztőket, hogy nagyobb térközöket hagyjanak... Ennél fogva viszont kicsit nekem furcsa a túlnyúlása hátrafelé. Valahogy esztétikailag nem adja ki.
    Ez a mod plató éppen három helyes. Mondjuk ez meg rövidebb... De ezt egy röpke ikszemel szerkesztéssel orvoslom. :-) Nem. Nem fogom, mert a rönk szállító felépítmény pont így fér el, hogy nagyon ne nyúljon hátra. És akkor nem akadályozza a pótokat bármilyen rönköt is teszek rá.
  • eta32 #5861
    Kár hogy sok értelme haszna nincs szerintem a játékban....ennek az oldal fal lenyitogatásnak.

    Lehet szidni az FS ,mert szinte 0 fizika van benn.
    Nem is szeretném össze hasonlítani ezzel a játékkal .
    De a SR-ben is néha égnek áll a hajam az úgymond fizikától ,vagy inkább a nem létező gravitációtól....
    Példának okáért a rakomány ,de sorolhatnám még....
    Jó tudom a rakomány a kezdetektől egy "mummus" a készítők oldaláról,de azért valami vagy ott van vagy nincs....
    De sorolhatnám még hosszan....
    Most akkor fenn???
    Pár perc múlva ....
    Vagy lenn van az a fa kocka???
    Tudom nem így kell szállítani...
    De a kocsikat sem úgy ahogy a vidin látszik.
    kb.45 fokos szögben megdőlve fel sem borul meg a ragasztó is rögzíti ....
    De ettől, meg az összes hasonló "szépségéért" szeretjük ezt a gémet....XD...

    Utoljára szerkesztette: eta32, 2024.06.27. 06:44:39
  • Jóózsf István #5860
    Érdekes szerzet! TÚINVAN!

    És a gyakorlatban.
    Kár, hogy elmálnáztam. Már elég fáradt voltam a mutatványhoz. :-)

    (22:55-kor indult a feldolgozás.)
  • eta32 #5859
    Azért kell ilyenekkel trükközni mert a készítők dilettánsok ,minden nagyobb frissítésnél az addig jól működő dolgokat el..ják.
    Még jó hogy szerkesztenem nem kellett csak ide oda másolni kb 1 perc...DDD.
    Persze így hogy már valaki megtalálta a megoldást könnyű dolgom volt.