3874
\'Samsung
Samsung GT-I9000 Galaxy S - 4-inch Super AMOLED!
  • Alien!
    #191
    evvel én is sz*pok egyelőre...:) várom a megoldást.


    egyébként a háttérben való automatikus szinkronizálást is kapcsold ki, az drámain szívja az akksit.
  • Magiszter
    #190
    Köszönöm a választ.

    Közben újratettem a telefont és most már emberes az üzemideje. pár napot simán kibír ha nem nyomorgatom össze. Nyomorgatás mellett 1, talán 2 nap is lenne, de ugye este megy a töltőre.
    Szóval szerintem volt fent valami Widget vagy program ami szívta az aksit rendesen. Most 10 óra alatt jó ha 5-7%-ot merül (~140 óra/~6 nap wifi-vel, 2G-n). Így már azért kellemesebb. :D

    Arra tudtok valami megoldást hogy ne kiabáljon az éjszakába mikor feltöltötte az aksit? Csak mert hajnali 2-3 fele kiesek az ágyból mikor megszólal a jelzés hogy 100%-ra töltődött. :D Némítani próbáltam de akkor is felzizeg, ami szintén hangos (fejemtől 30 centire van az éjjeliszekrényen).
  • Alien!
    #189
    az a baj, hogy ez a mértékű túlzás teljesen elfogadott jelenség. Példának okáért nézz meg egy 54/108 mbites wifi routert. Mennyit is tud valójában?!? Megadnak mindenféle elméleti adatot, aztán gyakorlatban lóf*szt se tudnak.

    Rengeteg az a megadott készenléti idő, lehet laboratóriumi környezetben a telefon alapfunkciókkal, minden szolgáltatást kikapcsolva talán elérné, csak ez nem életszerű. Nekem az tökéletesen elég, ha egy teljes napot kibír aktív basztatás mellett, mert éjjel úgyis megy a töltöre. Konnektor meg mindenhol van.



    ami a médiascan problémádat illeti, azokba a mappákba, ahol ilyen fájlok vannak, de nem akarod, hogy betallózza, hozz létre egy .nomedia nevű fájlt, és másold be. így azokat figyelmen kívül hagyja.

  • Magiszter
    #188
    Motonav (fizetős) simán felmegy rá és működik.
  • jaszy
    #187
    Sziasztok!
    A Galaxy-s re felmegy valamilyen offline navigáció?
  • 10S
    #186
    Hálás köszönetem, valóban megtalálta. :) Pedig néztem már, csak még nem volt egyértelmű, hogy van egy belső sd kártyája. :)
  • Landor
    #185
    névjegyek / egyebek / importálás
  • 10S
    #184
    Próbáltam egy régebbi telefonomról az összes névjegyet átmásolni. Sikerült, de csak az elsőt teszi be a névjegyek közé. Az egyész vcard a bluetooth mappában van. Hogyan lehet onnan átemelni a névjegyek közé (ha lehet egyáltalán)?
  • Landor
    #183
    Jó lenne ha abbahagynátok mindketten, vagy moderátor fog segíteni! :p leszarom kinek adsz igazat
  • Aquir
    #182
    Jó lenne ha abbahagynátok mindketten, vagy moderátor fog segíteni! :p én Magiszternek adok igazat
  • Landor
    #181
    már megint pampogsz :D
  • whiskeyman
    #180
    nagyon gyorsan meríti az akkut a wifi, sőt a 3G is
  • Magiszter
    #179
    Pampogok?! Szerintem te valamit nagyon félre néztél! Mi volt a pampogás? Az hogy ledöbbentem amiért Ilyen k.va nagyot hazudnak a gyártók? Mert tudom, hazudnak. De hogy az állításuknak csak 4% valóságtartalma legyen az még 2010-ben is rohadtul durva dolog!!!

    Erre te jössz itt a müzliszelettel, én válaszoltam egy másikkal.

    Aztán jössz a pampogással hogy kérjek egy 3310-est. Még értelme sincs! Vagy talán te ismersz olyan 3310-est ami ugyanazt tudja mint az I9000, csak nagyobb as akku ideje? Ha igen, akkor ne fogd vissza magad! Ha nem akkor meg nem kell lehurrognod, csak mert fel merészeltem tenni egy kérdést! Ha nem tudsz normális választ adni egy kérdésre, akkor inkább meg se szólalj!

    Részemről a vita lezárva!
  • Landor
    #178
    igen a 174esre a 173as függvényében, mégpedig azért mert még te linkelgetsz vissza nekem, mikor te döbbentél rá (és pampogsz) 2010ben hogy fals adatokat adnak meg a gyártók.
    jóreggelt.
  • Magiszter
    #177
    Biztos hogy a 174-esre adod ezt a választ? Mert ha igen nem sok értelme van :D
  • Landor
    #176
    nincs, vidd vissza a telefonod és kérj egy 3310est, annak nagyobb a készenléti ideje
  • Magiszter
    #175
    Illetve a médiakeresést hogy lehet manuálisan elindítani? Vagy esetleg kivételeket tenni hozzá? Mármint hogy van olyan mappa amit nem szeretnék látni a galériában...stb.
  • Magiszter
    #174
    Kérdés megint:
    Létezik valami alkalmazás arra vonatkozóan hogy hálózaton keresztül nézzek filmet? Azaz: Hálón van egy "Filmek" megosztott mappa és azt telefonon megnyitni és lejátszani a benne lévő filmeket.
  • Magiszter
    #173
  • Landor
    #172
  • Magiszter
    #171
    Legközelebb az hazudják hogy a dobozban van telefon, holott nincs is? Azért álljon meg a rohanás!!!
  • Landor
    #170
    Hazudnak. Durván. Évek óta teszi ezt az összes gyártó. ennyi :D
    1250est találtam csak itthon. Külföldi oldalakat nem néztem.
  • Magiszter
    #169
    "te még hiszel a mesékben?"

    Az egy dolog hogy kerekít, vagy füllent egy pár órát, de az kb olyan mintha egy Ladára azt mondanák hogy ha odalépsz neki akkor megy az 2-3000 km/h-val is. Holott ha kijön belőle a 100 már esik szét az egész :D
    De mint mondtam, a hazudott teljesítmény 4%-át produkálja nálam. Lényegében vettem egy vezetékes telefont, mert folyton töltőn kell tartani. Nem lehet valahol beszerezni hozzá egy 3000mAh körüli akksit? Azzal talán bírná két napot a nélkül hogy hozzáérnék.
  • Landor
    #168
    "Holott a specifikációkba ezeket írják:"

    te még hiszel a mesékben?

    1-2nap a készenléti idő.
    ha belehúzol (100% CPU, játék, videó, zene, BT, WLAN) akkor 1 nap.. :D

    megoldás?
    én speciel vettem egy 1250mAh utángyártott akksit pótnak ;D
  • Magiszter
    #167
    Nah lenne két kérdésem azokhoz akik szintén rendelkeznek már eme telefonnal:

    - Milyen gyorsan merül az aksi? Nekem Wifi bekapcsolva, lockolva, hozzá se érve 10 óra alatt 33%-ot fogy az aksi. Azaz 18 percenként 1%-ot merül. Ezt tovább víve 30 óra alatt lemerül a telefon úgy hogy hozzá sem érek.
    Holott a specifikációkba ezeket írják:

    Alap akkumulátor 1500 mAh-s lítium-ion
    Készenléti idő 750 óra (2G) / 576 óra (3G)
    Beszélgetési idő 13 óra 30 perc (2G) / 6 óra 30 perc (3G)


    Ezeket a számadatokat figyelembe véve a telefonom a jósolt üzemidő 4%-ával rendelkezik. Holott az akkumulátor állapotára "Good"-ot ír ki. Tehát nem az akksi rossz. Most vagy a becsűsök fantáziája szállt el vagy megint a telefonommal van gond. Csak mert kétlem hogy a bekapcsolt WiFi 96%-al gyorsabban fogyasztaná az energiát mint amúgy.
    Még ki fogom próbálni hogy resetelem a készüléket, mert lehet én tettem fel valamit ami folyamatosan zabálja a kakaót, de ha nem akkor szerintetek mit lehet tenni? 30 órányi üzemidő 2G hálózatban csak mert be van kapcsolva a WiFi az édeskevés.
  • 10S
    #166
    Köszönöm
  • Magiszter
    #165
    Akkor adok pár programot amit telepítettem és elnyerte a tetszésemet :)

    File Expert: (FTP szervert tudsz csinálni vele és WiFi-n áthúzni fájlokat ide-oda)


    Goggles: (Fotózol valamit, beolvassa és rákeres neten. Lehet az vonalkód, logó, kép, tájkép...stb. Szerintem marha jó :D )


    MapDroyd: (Offline térkép. Van benne Magyarország is, bár a kisebb települések csak jelzés értékkel.)


    Sense Analog Clock Widget: (Bazinagy óra ki az asztalra)


    GPS Status: (Mutatja az égtájakat, magasságot, sebességet, koordinátákat, műholdakat és a hibahatárt. Lényegében minden GPS-el kapcsolatos adatot meg tudsz nézni)


    No Lock: (Kiveszi a Lock Screent így ha megnyomod a bekapcsolást azonnal a főképernyőn vagy. Nem kell elhúzni a képernyőt, vagy beírni a kódot)


    My Augmented Reality: (Jópofa Bővített Valóság program. GPS alapján meg tudsz adni helyeket és aztán azt kamerán keresztül megkeresni. Olyan mint a Layar csak itt te adod meg a helyszíneket.)
  • Magiszter
    #164
    [ - KLIKK - ]

    Ha már fent van az olvasó ajánlom figyelmedbe ezt:



    Ha nem veszi be a képet a fórum, akkor link: [ - KLIKK - ]
  • 10S
    #163
    Ezt mivel csináltad? :) Nagyon jó.
  • Magiszter
    #162
    Ez még arra is jó hogy ha neten találsz valami android programot gyakran mellékeli direkt linkben a market elérést ilyen QR-Code-al. Csak rányomod a kamerát megtalálja, "Web keresés" és máris a marketben vagy az adott programnál.
  • 10S
    #161
    Köszönöm! Csak megtanulom. Nem szerettem még telefont, de ez imádnivaló. :)
  • Magiszter
    #160
    Nah mégegyszer:

  • Magiszter
    #159


    Barcode Reader-el olvasandó (nagyon tetszik a cucc :D)

    Ha van Android a telefonodon itt találod a programot: [ - KLIKK - ]
  • Rolesz
    #158
    SZEPTEMBER 23 FROYO http://www.unwiredview.com/2010/09/14/samsung-galaxy-s-may-get-android-2-2-froyo-on-september-23rd/
  • Magiszter
    #157
    Az tetszik ebben az appbrain-ben hogy itt cégnél benyomom hogy install, hazamegyek rászinkronizálok telefonon és telepíthetem. Nem kell újra előkotorni a dolgokat.

    Az viszont kiakaszt hogy itt a cégnél nem tudok rányomni, mert a Google nem volt képes mindenre működő proxy beállítást csinálni. Állítólag a 2.2-ben sincs még.
  • hzsolt
    #156
    3g forgalom számláló: 3G WatchDog
    Hálózati forgalom számláló (3g és wifi)Netcounter

    ilyen rákérdezős bekapcsolást nem tudok, viszont van a Quick Settings program, abban kézzel gyorsabban tudod ki-bekapcsolni a hálózati adatforgalmat.
  • 10S
    #155
    Köszi. Akkor kicsit konkrétabban:
    - Írtatok korábban g3 forgalommérő alkalmazásról. Nem találtam eddig meg.
    - Még mindig nem tudom letiltani az adatkacsolatot, ha nem lát wifit, akkor azt használja, akár a háttérben futó alkalmazás is (mondjuk ez a szolgáltatóknak nagyon előnyös...).
    - Van-e valami értelmes, használható navigációs program, ami nem használ használat közben adathálózatot?

    Köszi a válaszokat előre is.
  • Magiszter
    #154
    Market -ből ( telefonon megtalálod ), vagy neten az appbrain-t találtam még.
    Azt töltesz le rá amit akarsz. Nekem 2 oldalnyi program van letöltve. :-D
    De te döntöd el mire használod a telefont és ahhoz igazítod az egészet.


    Eddig amúgy három nagyon zavaró dolog van a telefonnal:
    - gyenge az akksi, ha aktívan használom 6-7 óra ( net, néha gps, zenehallgatás...)
    - QWERTY billentyűzet magyar területi beállítással.
    - Ami viszont nagyon nagy hiba: nem lehet proxyt állítani (wifi) csak a böngészőhöz. Ez pedig aki vállalatnál, egyetemen akarja használni igen nagy probléma.
  • whiskeyman
    #153
    Android market
  • 10S
    #152
    Köszi. Ez nincs kipipálva, mert számomra ez azt jelentette, hogy külföldön ne legyen adatforgalom. Eszerint ezt félreértettem.

    Még annyi, hogy honnan és milyen programokat érdemes letölteni rá?