230
  • Papichulo
    #150
    Miert vagy "Apple-ellenes"? Miert jo mindig valami ellen harcolni? Ez olyan magyar sajatossag, amit en sohasem ertettem. Miert nem lehet pozitivan hozzaallni valamihez?
    En nem vagyok semmilyen ellenes, egyszeruen elismerem ami jo. Ha arrol kerdeznel, akkor megmondanam, hogy az Apple termekek sem tokeletesek, de szamomra meg a legelviselhetobbek. Foleg az OSX-t szeretem. Sokkal megbizhatobb, mint peldaul a wintel rendszerek. Eddigi eletemben egyedul az Amigakkal voltam annyira elegedett, mint a Mac-ekkel.
    Kopkodhetsz itt rajuk, de a legtobb vasarlo ugyanigy van vele: "An overall satisfaction rating of 80 percent was good enough for Apple to trounce the second-place finisher, Gateway, which scored 66 percent. " - http://news.cnet.com/8301-13579_3-10222213-37.html
  • Justil
    #149
    Ha most holnaptól a pezsó, vagy opel, vagy bmw vagy bánomisén milyen autó árát feltolják 2-2,5-szeresére a reális értékének, majd azzal érvelnek, hogy ez márpedig minőségi cucc, és megbízható, akkor az lesz a reakciód, hogy hát igen, ez tényle fasza, csak sajnos nem engedhetem meg magamnak? Illetve, amennyiben még így is belefér a költségvetésedbe, megveszed, tudván hogy feléért/harmadáért kapsz ugyanolyan, vagy még jobb vasat is?

    Ellenben az emberek nagy része olyan, hogy ha egyszer csak észreveszi, hogy a környezetében mindenki egy adott típusú terméket vásárol, mert az húdemenő, meg húde cool-ok vagyunk tőle (és mellesleg még adott esetben használható is a cucc), akkor gondolkodás nélkül ők is olyat fognak venni. Szerencsére akadnak még kivételek ez alól, vagyis normálisan, ésszerűen gondolkodó emberek, némi ízléssel is megáldva, de egyre kevesebben.
  • Justil
    #148
    életstílus helyett életérzést akartam írni, vagy vmi ilyesmit. Mind1, teccik érteni mire gondolok...
  • Justil
    #147
    Hát persze.

    Kezdjük azzal, hogy fogalmad sincs az anyagi helyzetemről. Folytassuk azzal, hogy megengedhetném magamnak, hogy Apple termékeket vásároljak, de ennyi erővel akár az ablakon is dobálhatnám ki a pénzt. Ehelyett inkább próbálom okosan elkölteni.

    Akinek a megbízhatóság a szempont, az megint csak nem vesz Apple gépet. Az viszont igen, aki beszopja, hogy az Apple gépek megbízhatóbbak más termékeknél.

    "Az Apple az a minoseggel valt ismertte"

    ennek majd fuss neki még 1x, így elsőre nem jött össze. Az Apple azzal vált ismertté, hogy életstílust teremtett a termékei mellé, ami alapesetben nem is lenne baj, csakhogy ez az, ami eladja a cuccaikat. Ez viszont már nem szimpi.

    A több millió véleményről meg annyit, hogy ha egy picit nyitott szemmel neteznél, fórumoznál, akkor észrevehetnéd, hogy legalább annyi Apple-ellenes ember van, mint ahány mellettük. De mivel egy elvakult, beszűkült látókörű fanboy vagy, ezért érthető, hogy miért olyan hihetetlen ez számodra.
  • Papichulo
    #146
    Annyira ketsegbeesett vagy, hogy mar csak ad hominem tamadassal tudsz vedekezni? Ne csinalj ilyet kerlek, nagyon nyomorult emberre vall!

    Amugy nem akarlak megteriteni, mert jogod van a velemenyedhez, de azt meg mindig nem latom, hogy hol van az a "tobb millio" ember, aki osztja a velemenyedet. Ez a szam az amit a seggedbol huztal ki.

    Latszolag te is belattad, hogy az Apple termekekkel nincs baj, sot jok is, csak a te anyagi lehetosegeid nem engedik meg szamodra a megvasarlasukat. Van akinek nem az ar az elsodleges szempont hanem a kenyelem es a megbizhatosag. Par szaz dollaron senki sem aggodik es ennel nagyobb kulonbseg nem nagyon van a brand gepek kozott. Sikeres ember nem kezd el szamitogepet osszerakni es bovitgetni. Az a gyerekek hobbija maximum. Biztos a hulyek veszik csak peldaul a $1k+ notebookokat. De akkor honnan van ezeknek annyi penze egy notebookra, lehet, hogy annyira nem is hulyek? Valamit jol kell csinalniuk, valamihez kell erteniuk ha ennyit keresnek.
    Es nehogy azt hidd, hogy a legtobb vasarlo tudja egyeltalan, hogy ki is az a Steve Jobs. Elarulom, hogy a nagyreszuknek semmit sem mond ez a nev. Az Apple az a minoseggel valt ismertte es a felmeresek szerint a vasarloik elegedettebbek a termekeikkel, mint mas brandek valasztoi. Ez a legjobb reklam.
  • Justil
    #145
    Kiváncsian várom, mivel fogod megpróbálni megmagyarázni, hogy márpedig amit írok, az hülyeség. Vagy netalán ráadásul még a seggemből is beszélek, bár ezt inkább Papikúló magyarázza el valahogy, remélem XD
  • Papichulo
    #144
    "Na ja, a velemeny az olyan, mint a segglyuk, mindenkinek van egy", mindenkie buzlik es senki nem kivancsi a tiedre...
  • Justil
    #143
    Figy, az apple termékek 90%-a nem jó, legalábbis az árkategóriáján belül semmiképpen sem. Üzleti szempontból mégis nyereséges. Hogy miért? Mert sok az egy bites user, magas fizetéssel. Nekik aztán mind1, hogy amit vesznek, megkaphatnák fele annyiért is, talán még jobb is lenne, nem fontos. Az a (személyi) kultusz számít nekik ami (Jobs és) az Apple köré kiépült. Ez a véleményem, és elég sok más ember is osztja ezt a véleményt.
    Hova csűrjem-csavarjam még?

    Tulajdonképpen, ha sarkítjuk a dolgot, azt lehetne mondani, hogy végülis az Apple cuccok jók, csak adjanak rá egy cirka 50%-os kedvezményt, és akkor kb. reális lesz a tudása/minősége az árához képest.

    Éééted. A Norbi update-s túrórúd se szar, végülis, csak nem éri meg a plusz lóvé, mert a sima is van olyan jó, és semmivel sem egészségtelenebb...
  • Justil
    #142
    Ez nem érvelés, ez a rólad alkotott véleményem :)
  • Papichulo
    #141
    Lehengerlo erveles...
  • Sir Ny
    #140
    Ez volt a negyedik pl.
    De mostmár nagyon kíváncsivá tettél, hogy mi az, amit ha leírsz, akkor azt úgysem hiszem el. Ha gondolod, akkor megigérem, hogy elhiszem, csak írd már le pls.
  • Sir Ny
    #139
    Pl?
  • Justil
    #138
    Fail.
  • Papichulo
    #137
    "Magyarul a seggedbol beszeltel ki es tulajdonkeppen te is belatod, hogy komplett hulyeseg volt amit irtal?"

    En mar korabban is eljutottam ide, de eddig te meg kapaloztal, most mar legalabb nem tudsz. Thanks for playing! :)
  • Justil
    #136
    Azt hiszed érdekel egy kicsit is, ha te nem adsz hitelt annak, amit írtam? Nekem semmit se kell számodra bizonyítanom. Aztán persze nyugodtan oszthatod, hogy csak a levegőbe beszélek, meg a szokásos rizsa, bla bla bla. Nem tud érdekelni.
  • Vastag Elemer
    #135
    a beleharapott alma pont azt jelképezi, hogy az övék az első harapás a jó részéből és a többi, kukacos részt meg eheti a gój pórnép, ha jó sokat fizet érte..
  • Tiro2
    #134
    Bocs, de a pszichológust ne itt keresd...
  • Vastag Elemer
    #133
    persze mindez csak nagyító alatt látszik..

  • Vastag Elemer
    #132
    semmilyen bizonyíték nem kell ! a tények magukért beszélnek, van egy alma amibe beleharaptak, és sokáig otthagyták, mert már az elején is látták, hogy kukacos, azóta "kissé" összement, kicsit megbuggyant, és még a kukacok is jönnek belőle, amint a cikk és az alábbi ábra mutatja...
  • Papichulo
    #131
    Latom te nem erted, hogy hogyan mukodik egy forum. Valaki allit valamit, majd alatamasztja azt forrasokkal. Ha te azt allitod, hogy az Applenek rengeteg olyan termeke van, amik ugyan gazdasagilag sikeresek, de milliok veszik a faradtsagot, hogy kinyilvanitsak, hogy szarok, akkor neked ezt be kell tudnod bizonyitani, vagy elismerni, hogy nincsenek milliok, csak te vagy egyedul.
    "...asszem talán valami internetnek hívják."
    A burden of proof az rajtad van, szolgaltasd a linkeket es en elhiszem. Nem nekem kell ezeket megkeresnem!!!
  • Vastag Elemer
    #130
    A kukacos alma nem túl jó. A kukacok belülről jönnek. A kukacos alma még jó drága is.


    Kérjük a kukacos almákat ide helyezzék !
  • Justil
    #129
    Ember, ez egy fórum, itt mindenki csak a saját véleményét mondhatja el, se több, se kevesebb. Jómagam is ezt tettem, de úgy látszik de beleláttál valami olyasmit is, amit én nem. Ehhez csak gratulálni tudok neked ezúton is!


    "es forras, ami alatamasztja a milliokat!"
    ...asszem talán valami internetnek hívják.
  • Papichulo
    #128
    Na ja, a velemeny az olyan, mint a segglyuk, mindenkinek van egy... remekul alatamasztottad ezt a tezist...
    De ha mar elinditottad ezt, bizonyitsd be, hogy az Apple "televan (sic!)" olyan termekekkel, amik gazdasagilag sikeresek es "milliok" gondoljak ugy, hogy szarok!
    Tehat, termeknev es forras, ami alatamasztja a milliokat!
  • Culram #127
    Én nem értem Steve Jobs politikáját, mivel az Adobe Mac-en fejleszt, de lehet nem. A lényeg hogy sok flashes tutorialt csinál az Adobe Mac-en, és ha nem lenne jó akkor biztos csinálnának valamit.
  • Sir Ny
    #126
    Pl?
  • Justil
    #125
    pff :)

    figy, onnantól kezdve, hogy egy Apple, vagy MS, vagy Armani vagy akármilyen más termék megítélése szubjektív, mit magyarázzak ezen? Az Apple televan olyan termékekkel, amiket üzleti szempontból sikeresnek könyvelhet el, szerintem meg nem jók. Ha csak én gondolnám így, még csak-csak elfogadnám, hogy velem van a baj, de mivel emberek ezrei, milliói gondolják hasonlóképpen, ezért azt hiszem van létjogosultsága a véleményemnek. Pont.
  • Papichulo
    #124
    "naja, a pláne benne az, hogy az applenál az is lehet népszerű, és gazdaságilag sikeres, ami még csak nem is jó."

    Kivancsi lennek, hogy ezt a kijelentesedet milyen konkretumokkal tudod alatamasztani. Ne kerulgesd a forro kasat, sorold a peldakat!
  • Justil
    #123
    Most minek mondjam el, hogy szerintem ez, vagy az az Apple termék nem jó, ha egyszer úgyis annyi lesz rá a válaszod, hogy de...?

    Az iPod pl szerintem egy jó kis ketyere, igaz nekem nincs, de sztem jó cucc. Csak hogy lásd, nem fikázok élből mindent, ami Apple. Vagy ott van a Logic, mint végfelhasználói program. Ezt sem használom ugyan saját célokra, de elismerem, hogy jó cucc.
  • Justil
    #122
    egyáltalán, kit tekintünk szakértőnek?
  • Justil
    #121
    értem, tehát aki nem szakértő, annak már nem is lehet véleménye, sőt, aki nem szakértő, az lássa be, hogy hülyeségeket beszél.

    takarodj már...
  • Sir Ny
    #120
    Pl?
  • Sir Ny
    #119
    Nekem kb hetente kilépteti a böngészőmet a flash, de sokszor gyakrabban is. Ubuntum van egyébként.
  • narumon
    #118
    Legyen igazad fikanox01
  • pixx
    #117
    Hát persze, hogy megveszi, ahogy az Adobe-t is majd megveszi...
    Szerintem el vagy tévedve, mert amennyi az Apple vagyona papíron, az nem Steve Jobs vagyonával egyenlő. És egy ilyen stratégia lépésnél össze kell hívni a részvényeseket is...
    5 milliárd dollár a vagyona, de az nagyrésze részvényekben van, Bill Gatesnek ennyiért van alapítványa a vagyona meg 10x-ese...
    Az meg figyelmen kívül hagyod, hogy ehhez a Dellnek, HP-nak MS-nek, és Nintendonak is lenne egy két szava...Mivel ők is ott gyártatnak...
  • pixx
    #116
    Nem tudom nekem 10 éve van gépem, nem emlékszem, olyanra, hogy a flash leborította volna a rendszert, talán egyszer kétszer a böngészőt is,bár nem számottevően. Viszont volt egy FF verzió, 3.6-os ami nagyon összeakadt a flash-sel, bár ott a böngésző egyéb feladatokban is belassult, majd mikor kijött az új verzió, minden ment rendesen. Néha felpörgeti a procit, persze csak olyan helyen, ahol nincs optimalizálva rendesen...
  • Papichulo
    #115
    Magyarul a seggedbol beszeltel ki es tulajdonkeppen te is belatod, hogy komplett hulyeseg volt amit irtal?
    Vagy esetleg ala is tudod tamasztani az allitasodat?
  • Justil
    #114
    soha nem mondtam h szakértő vagyok, sőt, most a kedvedért azt is elárulom, hogy nem vagyok az.
  • lenox01
    #113
    Na megjött iTrollmon és iTrollkesh.
    Előbbi aki úgy állítja be a dolgokat mintha mindenki akinek hozzászólása rossz színben tünteti fel az apple céget és termékeit, szürreális extrémitásokat állítana.
    Utóbbi aki mindenből kimagyarázza az apple és termékei sikerét.
  • Papichulo
    #112
    En is kivancsi lennek erre a listara, ha megtisztelned az erdeklodoket vele!
    Tudom, hogy ez szubjektiv, de erdekelne, hogy MO-n hogyan latjak ezeket a dolgokat a szakertok...
  • Justil
    #111
    szerintem erre egy kicsit eros kifejezes a mak...